Ochrana Desktopu

Sekcia: Ostatné 21.01.2005 | 13:58
sub7   Návštevník
zdravim chcel by som sa poinformovat : nedavno som si nahodil linux danix distribuciu a chcel by som ho dostatocne zabezpecit ohladom preniknutiu zo siete a proti virom su nejake produkty aj pod linux ktore to umoznuju. Predtym som mal na W2k antivirak a pc protector a ustriehol som si komp ale pod linuxom sa nevyznam tak by som poprosil pomoct.vdaka
    • Re: Ochrana Desktopu 21.01.2005 | 11:09
      michal00   Návštevník
      jedine co mozes urobit je dobre si nastavit firewall a nechat otvorene iba tie porty co potrebujes (www, posta). a dat si dobre hesla (teda robustne) a nedovolit macke/psovi/potkanovi behat po klavesnici :) virusov sa bat nemusis (pozri o par riadkov nizsie)
    • Ochrana Desktopu 21.01.2005 | 11:16
      sub7   Návštevník
      hej a nejaky programik ktory by mi usledoval pripojenia ci sa niekto ku mne pripaja alebo nie a vcas ma varoval je alebo to vsetko mi poskytne uz samotny linux firewall lebo obycajne pod oknami bolo treba aj viacero programov
    • Re: Ochrana Desktopu 21.01.2005 | 11:23
      michal00   Návštevník
      zasada je taka, ze na firewalle zakases vsetko, okrem toho co chces dovolit. teda asi zakases vsetky prichadzajuce spojenia a mas pokoj...
    • Re: Ochrana Desktopu 21.01.2005 | 13:58
      puco   Návštevník
      Ak by si chcel sledovat veci ako ci sa k tebe niekto snazi dostat, tak skus nejake IDS napr. Snort. Ale kedze sa jedna o desktop, tak urcite pouzi metodu uz spomenutu, zakaz vsetko prichadzajuce a mas pokoj.