instalacia debianu

Sekcia: Ostatné 22.01.2005 | 12:19
Avatar chivas Ubuntu 9.04 64 bit  Používateľ
ma niekto skusenosti s instalaciou debianu. Mam tu 8CD verziu. Niekde som cital, ze instalaciu mozem zacat ktorykolvek z 8CD. Je to pravda?
    • Re: instalacia debianu 21.01.2005 | 22:51
      macko   Návštevník
      naco cakas? mal si zacat pekne po poriadku a pouzivat svoj novy system a nie smutne pozerat na cd-cka. je pravda ze aj dalsie cd su bootovatelne ale aj tak ta instalator vyzve na strcenie prveho cd.
    • Re: instalacia debianu 21.01.2005 | 23:22
      Avatar chivas Ubuntu 9.04 64 bit  Používateľ
      uz som ho nainstaloval. Mne osobne sa nepozdava. Radsej vyskusam nieco ine. Este hladam svoju idealnu distribuciu....
    • Re: instalacia debianu 21.01.2005 | 23:32
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      skus Arch Linux
    • Re: instalacia debianu 22.01.2005 | 11:24
      Toudy   Návštevník
      mohli by ste mi povedat nieco viac o arch linuxe? neche sa mi ho stahovat a neviem ci sa na to oplati vobec pozriet..
    • Re: instalacia debianu 22.01.2005 | 11:58
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Co takto skusit Debian Sarge?? Ten je super! ja som s nim nadmieru spokojny. Sice je Testing, ale je ovela stabilnejsi ako FC alebo Mandrake.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: instalacia debianu 22.01.2005 | 12:19
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      ok, tu su vyhody ako ich vidim ja: - pacman, prepracovany balickovaci system (zavislosti, stahovanie updatov zo siete) podobny apt-get, - podpora vytvarania novych balickov (kompilacia a zabalenie) systemom podobnym Gentoo (teda existuje strom s 'receptami' na vyrobu balickov), kde si lahko vyrobite vlastny balicek alebo prekompilujete existujuci napr. s inymi prepinacmi - velke mnozstvo aktualnych balickov, rastuca komunita, dobra podpora vo forach - optimalizacia systemu na i686 (je to cele FAKT svizne) - snaha o udrzanie jednoduchosti v konfiguracii (poriadok v /etc a na filesysteme) - ziaden graficky konfigurator :) este si mozete precitat popis na distrowatch a zhrnutie na domovskej stranke dufam ze to pomoze, vela stastia pri vybere idealnej distribucie !