ekonomicky sw - nieco ako money

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.12.2007 | 17:46
ekonomicka hlavicka   Návštevník
dobry den

zhanam softver na ekonomicke pouzitie, nieco ako money... plna verzia stoji nejakych 7500 sk, co je dost vela. existuje nieco bezplatne pripadne lacne, co by bolo co najviac podobne a kompatibilne? pre akykolvek OS.

pardon ze takato otazka na forum o linuxe, ale tak som pocul ze su tu mudre hlavicky na vsetko mozne ohladom pc... dopredu krasne dakujem a prajem este krajsie vianoce
    • Re: ekonomicky sw - nieco ako money 14.12.2007 | 17:49
      ekonomicka hlavicka   Návštevník
      a este nejaky softver pre linux xubuntu kde zistim co je v pocitaci aka je grafika ramka a tak dalej
      • Re: ekonomicky sw - nieco ako money 15.12.2007 | 11:30
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        http://hardinfo.berlios.de/HomePage

        Nieco ako Sisoft sandra, aida a pod

        Vypiše ti podrobné info + nejaké benchmarky
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: ekonomicky sw - nieco ako money 14.12.2007 | 19:07
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      gnucash, na sk.openacademy.eu vysla nedavno podrobna prirucka v slovencine
      http://sk.openacademy.eu/files/gnucash-print.pdf
    • Re: ekonomicky sw - nieco ako money 15.12.2007 | 10:27
      Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
      No nie som mudra hlavicka, ale podobny problem som zacal riesit aj ja. Od januara chcem zacat podnikat a tak som hladal. Nasiel som program Fantozzi. Nesiel pod Ubuntu celkom korektne ale boli aspon ochotny ho doladit . Netvrdim ze je najlacnejsi, ale potesila ma ich ochota. No a pokial by niekomu stacila len Fakturacia a vydavanie prijmovych a vydajkovych dokladov je este aj formax. Ten je fakt za facku. Mne vsak nevyhovuje.
      Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
    • Re: ekonomicky sw - nieco ako money 15.12.2007 | 12:16
      Avatar chatpall   Používateľ
      Pri vybere ekonomickeho software su dolezite nasledujuce otazky:
      1. Na co chcem dany SW pouzit?
      2. Potrebujem otvoreny kod?
      3. Je potrebne pri vedeni zaznamov zohladnovat legislativu?

      1. Ak chces tento software pouzivat na bezne domace uctovnictvo tak ti odporucam spravit si jednoduchu tabulku v Ofice, akomkolvek. Ak ho chces na podnikanie tak su moznosti, napriklad gnucash. Je to spicka v opensource ekonomickom softveri, ale nie je to vrchol komercnej oblasti. Na to aby sa dalo efektivne pracovat z gnucashom musis mas uctovnicke vzdelanie. Ale na to staci aj obycajny Kros Alfa.
      2. Ak chces mat otvoreny kod aby si si mohol do neho dorabat vlastne veci, tak gnucash je vybornym riesenim.
      3. Tak toto nerobi pre slovenske uctovnictvo nikto.

      Igor Conka bude urcite mat nejake relevantne rady pre teba. Jeho profil tu.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: ekonomicky sw - nieco ako money 15.12.2007 | 12:55
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      este je moznost, ze si nadizajnujes vlastnu databazu ;) na root.cz su o tom nejake clanky