kaffeine vs mplayer?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.01.2005 | 02:00
Avatar verbal SUSE  Používateľ
Ktory z tychto multimedialnych prehravacov preferujete?
    • Re: kaffeine vs mplayer? 22.01.2005 | 16:52
      barney   Návštevník
      kafeine je iba grafická nadstavba na mplayer. Ja používam mplayer, lebo jeho gui mi úplne postačuje.
    • Re: kaffeine vs mplayer? 22.01.2005 | 16:55
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Najprv si treba trochu ozrejmit pojmy. kaffeine je iba grafickou nadstavbou na xine. Dalsie taketo nadstavby mozu byt napriklad xine-ui alebo kplayer. Cize otazka by spravne mala byt polozena, ci preferujete xine alebo mplayer. Ja osobne preferujem xine (+ xine-ui), pretoze podporuje DVD menus. Mplayer ho buhuzial este nepodporuje. Co sa tyka podporovanych formatov, myslim, ze su na tom takmer rovnako... pouzivaju tie iste kodeky.
    • Re: kaffeine vs mplayer? 22.01.2005 | 17:18
      Avatar verbal SUSE  Používateľ
      dakujem za ozrejmenie a nejak sa nemozem dospatrat aktualnych kodekov :-(
    • Re: kaffeine vs mplayer? 22.01.2005 | 17:32
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Vidim, ze pouzivate SuSE. Baliky pre SuSE: - xinelib (xinelib obsahuju vsetky najnovsie kodeky okrem windowsackych). - w32codecs - windowsacke formaty. - libdvdcss - na prehravanie DVD Prajem pekny vikend
    • Re: kaffeine vs mplayer? 22.01.2005 | 18:53
      Toudy   Návštevník
      ked bude mplayer 1.0 tak bude podporovat aj menu na dvd???
    • Re: kaffeine vs mplayer? 25.01.2005 | 00:05
      gofra   Návštevník
      za tie kodeky dakujem...krocik blizsie k linuxu.uz mi idu filmy juchuuuu...dik
    • Re: kaffeine vs mplayer? 25.01.2005 | 11:50
      fredy   Návštevník
      Predtým som používal na prehrávanie videa výlučne mplayer. Avšak začínam preferovať xine s jeho kaffeine nakoľko podporuje DVD menu a prehráva audio cd.
    • Re: kaffeine vs mplayer? 27.01.2005 | 15:55
      Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
      tiez pouzivam kaffeine. imho je viac user-friendly, v mplayeri afaik treba nakopirovat niekam rucne fonty, aby sli aj ine ako ten spatny defaultny, tiez mam vzdy problemy s kodovanim a nepodarilo sa mi posunut titulky pod obraz (viete dakto ci sa to da?)
    • Re: kaffeine vs mplayer? 27.01.2005 | 23:23
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Ano, prepacte, vas prispevok bol nedopatrenim zmazany, skusali sme nove moznosti fora (ktore by sa mali objavit zajtra). Este raz sa ospravedlnujeme.
    • Re: kaffeine vs mplayer? 27.01.2005 | 16:42
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      este ma napadlo, poziciu titulkov samozrejme nemusite urcovat velkostou roztiahnutia napr. 800x580 namiesto 800x600, ja to robim asi uz iba zo zvyku, na poziciu titulkov existuje parameter alebo mozete posuvat aj v realnom case klavesami r, t
    • Re: kaffeine vs mplayer? 27.01.2005 | 21:56
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      kam sa stratil jeden z mojich prispevkov, kde som vysvetloval ako vyriesit nejake problemy (kodovanie titulkov, titulky v ciernom pruhu) v mplayeri ? niekto ho vymazal ? ved tu urcite bol, to je teda fakt divne
    • Re: kaffeine vs mplayer? 28.01.2005 | 01:56
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      dufam ze tie nove moznosti budu stat zato :D
    • Re: kaffeine vs mplayer? 29.01.2005 | 01:29
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      inac skoda ze sa ten prispevok zmazal, lebo to bol pekny prispevok a mne sa to uz druhykrat veru pisat nechce (iba ak by ste velmi velmi chceli), ale aj tak mam jednu dobru radu: man mplayer
      • Re: Re: kaffeine vs mplayer? 29.01.2005 | 01:29
        Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
        jj, man mplayer pozname asi vsetci, ale ako som uz pisal, s kaffeinom som spokojny, len som chcel vediet ci mplayer vobec vie dat titulky pod obraz, lebo som tusim ani nevidel taky screenshot:)