pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.04.2008 | 11:59
siginigin   Návštevník
Dobry den,
chcem sa spytat, ako a ci vobec je mozne vyuzit vstavaneho klienta Windows Remote Desktop Connection na pripojenie sa na Ubuntu box. Riesenia typu VNC, SSH,... mam vyskusane a viem ze funguju a su rychlesie ako to co chcem. Teraz by som ale chcel vyuzit nieco co uz je preinstalovane na kazdom z 2000 PC, ktore mam v sprave a nemusel by som si so sebou nosit usb kluce alebo cedecka.
dufam, ze som problem popisal dostatocne. tak ak ste niekto nieco podobne riesili, tak vas prosim o radu.
    • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 03.04.2008 | 12:02
      Avatar majkro Linux for USER,servery-Debian  Používateľ
      Cloveku ktery si nedovede odpovedet na takovouto vec nekdo da na spravu 2000PC? Leda ze by ten clovek byl "instalator widli" na nejake lokalni wifi siti ;)
      • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 03.04.2008 | 14:03
        siginigin   Návštevník
        diki za uprimnu a konstruktivnu pomoc...:) osobne prispevky stylu ze "udelam ze sebe machra" nemam rad. ked viem, poradim, ked neviem tak nepisem nic, pretoze neviem, kto sedi na "druhom konci", pretoze nechcem nikoho urazit. priznam sa, som v linuxe zaciatocnik a snazim sa najprv googlit a potom sa pytat, ale zrejme som spytal na nespravnom mieste :( a predpokladam, ze spojenie "instalator widli" bol preklep, pretoze take pouzivaju skor 13 rocni hax0ri ako skutocni profesionali, ktori vedia o com hovoria :)
        Prajem prijemny den.
    • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 03.04.2008 | 13:36
      Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
      Skus tento link i ked to uplne neriesi to co by si potreboval...
      http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=335548
      • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 03.04.2008 | 14:05
        siginigin   Návštevník
        dik za radu, toto som ale uz cital... nasiel som nieco taketo ale https://help.ubuntu.com/community/UbuntuLTSP - linux terminal server project. dufam, ze je to ono. ked budem vediet viac, tak napisem.
        • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 03.04.2008 | 19:41
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          LTSP je Linux Terminal Server projekt. To nie je to čo hľadáš. To je to, že máš server a klienti sú len terminále (teda stačí im klávesnica, myš a monitor, a nejaké to pripojenie na sieť). Klienti bootojú zo servra a server robí všetko za nich. Oni mu len posielajú klávesnicu, myš a dostávajú od neho vygenerované obrazovky.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 03.04.2008 | 21:40
      WlaSaTy   Návštevník
      Ftipalek.

      Klienti pre RDP existuju i ked som ich zatial nepotreboval, otazkou je ci existuje pre Teba zadarmovy RDP server pre Linux, nemyslim ze by si chcel zaplatit tolke peniaze napriklad za toto:
      https://www.thinstuff.com/licensing/

      sorry, nemohol som si pomoct. bol to prvy a sponzorovany odkaz v google pre text "Linux RDP". klucove slovo "server" som tam nepridaval, neverim ze taka vec existuje zdarma alebo v cenovej politike prijatelnej na test alebo SOHO (predpokladam ze by ti to neschvalili v praci pre vsetkych bez odovodnenia).
    • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 03.04.2008 | 23:47
      ja   Návštevník
      http://xrdp.sourceforge.net/
      • Re: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 04.04.2008 | 00:29
        WlaSaTy   Návštevník
        tak tomu by som neuveril, prekladat odlahcene vnc do rdp :-) bod za originalitu.
    • RE: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 17.09.2018 | 09:26
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ak cheš otvoriť windows RDP a pripojiť sa k vzdialenej ploche linuxu s desktopom tak krásne funguje XRDP

      myslím že hneď po inštalácii ti dovolí pripojenie win cez RDP

      ALE

      aby ti fungovalo ovládanie plochy potrebujes k XRDP nainštalovať nejaké VNC a v konfigurácii XRDP aj samotného VNC to spojazdniť (out of box to zväčša nefunguje)

      nájdeš veľa návodov

      napr:

      https://www.hiroom2.com/2017/11/26/ubuntu-1710-xrdp-xfce-en/

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 17.09.2018 | 10:47
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Brano, kukni datum ;)

        bol to spam

        • RE: pripojenie z Windows Remote Desktop Connection (mstsc.exe) na Ubuntu 17.09.2018 | 11:06
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          no tak to som si vôbec nevšimol :-(

          nevadí, stáva sa aj v lepších rodinách

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment