arch linux

Sekcia: Ostatné 27.01.2005 | 08:59
chivas   Návštevník
napiste mi vase skusenosti s arch linuxom. Dakujem
    • Re: arch linux 30.01.2005 | 11:25
      klingger   Návštevník
      skusenosti su len tie najlepsie :), toto pisem z archu :)
      • Re: Re: arch linux 30.01.2005 | 11:25
        P   Návštevník
        tak zbezne som pozrel ridmi k arch linuxu, preto ak som to zle pochopil, kludne ma opravte :) pise sa tam, ze ked si clovek skompiluje vlastny balik, pretoze sa nenachadza v zozname stiahnutelnych balikov, ma ho dat zdielat. resp. poslat kamaratom alebo kamsi do master ABS. nie je to trochu riskantne? hocikto by si hocico skompiloval, resp patchol, a ludia si to budu stahovat v dobrej viere, ze maju dobry predkompilovany balik :) alebo je to cele inak?
    • Re: arch linux 26.01.2005 | 20:07
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      mna sa pytal chivas aj osobne mailom, takze chivas, uz som ti poslal odpoved na tvoj mail pre ostatnych: stotoznujem sa s klinggerom a mozem naozaj vyrazne odporucat to klingger: to je super ze aj ty pouzivas arch linux, ja som si dlho myslel ze som snad jediny na slovensku :)
    • Re: arch linux 26.01.2005 | 22:08
      Avatar Tomas Debian GNU/Linux  Používateľ
      Ja ties zvazujem arch linux... teras bezim na slacku a som s nim celkom spokojny. Neviete povedat nejake vyrazne rozdiely medzi arch a slackware a porovnat pacman vs. swaret (slapt-get) ?
    • Re: arch linux 26.01.2005 | 22:21
      Avatar chivas Ubuntu 9.04 64 bit  Používateľ
      OK, dam na vasu radu. Prave si arch linux stahujem 0.7 - je to OK?
    • Re: arch linux 26.01.2005 | 22:32
      Avatar chivas Ubuntu 9.04 64 bit  Používateľ
      uz len posledna otazocka, treba stiahnut aj to BASE(zaklad 250MB) alebo len tych 560MB? dakujem
    • Re: arch linux 26.01.2005 | 22:52
      klingger   Návštevník
      ak to budes instalovat na stroji ktory ma pripojenie na net tak staci base, pacman si potrebne veci dotaha sam kpredtym som 2,5 roka pouzival slackware, takze sa vyjadrim aj k porovnaniu swaret+pkgtools/pacman, pacman je prepracovanejsi pretoze balicky archu aj ked maju podobnu strukturu a su to v podstate tar.gz poskytuju aj kontrolu zavislosti so vsetkymi vyhodami a nevyhodami co z toho vyplivaju k archu este jedno upozornenie je to distribucia optimalizovana pre stroje Petium II a vyssie, teda nic pre stare amdcka a pentia
    • Re: arch linux 27.01.2005 | 00:09
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      ale existuje aj verzia pre i586, ja sam som arch linux nasadil napriklad aj u mna doma na Pentiu 100, ked som potreboval nenarocny maly proxy server len skoda ze i586 verzia nie je az tak udrzovana, na druhu stranu to prilis nevadi, vzdy sa daju prelozit novsie verzie zo zdrojakov a arch linux tuto moznost efektivne podporuje
    • Re: arch linux 27.01.2005 | 08:59
      klingger   Návštevník
      o verzii i586 viem, ale na takom stroji vsetko kompilovat ...