Wine

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.07.2008 | 18:02
Avatar ippinko   Používateľ
zdravim,

chcel by som poprosit o pomoc nainstaloval som si ubuntu 8.04 a chcel by som tam nainstalovat ms office cez wine stiahla sa mi najnovsia verzia, taktiez som stiahol acetoneiso2 na iso subor a ked to otvorim cez to tak napise, ze instalacia nemoze pokracovat, pretoze pozadovany subor je poskodeny alebo nie je k dispozicii. Spustite instalaciu znova z povodneho disku alebo umiestnenia preberania.. Toto mi nahodi az potom ako sa mi na 1 s. zobrazi instalcne okno ms office.. predtym som mal mint a tiez mi to robilo a neviem dojst na to ako to nainstalovat..

za radu vopred dakujem.
    • Re: Wine 25.07.2008 | 19:40
      karschm   Návštevník
      ted mi jeste jenom rekni, proc potrebujes pod ubuntu ms office ?
    • Re: Wine 25.07.2008 | 20:02
      eM   Návštevník
      nainstalujte si Office 2000, novejsi tam necpete
      PEACE
    • Re: Wine 25.07.2008 | 20:48
      Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
      Ved predsa v linuxe mas Open Office.
      Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
    • Re: Wine 26.07.2008 | 19:42
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nie je nahodou instalacne iso chybne ?? mne sa dal MS office nainstalovat bez problemov, ale instaloval som z CD, skus to vypalit na RWcko alebo aj na CD-R sak dnes stoji 10sk

      pre tych naco je MS office → pre mna EXCEL, OO Calc je v plienkach oproti excelu a na Excel som uz zvyknuty a robim v nom vsetko automaticky, v Calcu neviem spravit ani kontingencnu tabulku
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Wine 04.03.2018 | 13:36
      Avatar Linda   Návštevník

      Dobry den, chcela by som sa spytat, ako nainstalovat Ms Office 2016 v linuxe. Za pomoc dakujem.

      • RE: Wine 04.03.2018 | 15:12
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Dobrý deň,

        Pri cene vyše 100 USD za jedinú licenciu MS Office na domáce alebo študentské využitie vám danú otázku s radosťou zodpovie hotline firmy MicroSoft. Pobočku majú aj na Slovensku, takže sa nemusíte báť že by ste si s nimi nerozumeli. Pripravte si ale platný doklad o nadobudnutí.

        Ak taký doklad nemáte, tak vás v kľude upozorňujem že Linux neslúži na utajenie ilegálneho alebo kradnutého programového vybavenia.

        A ak len potrebujete kancelársky balík, tak v Linuxe máte k dispozícii zdarma a legálne napríklad Open Office.

        • RE: Wine 04.03.2018 | 15:38
          Avatar Linda   Návštevník

          Potrebujem to len jednorazovo, pripadne obcas. Na to by mi stacila skusobna doba, potom by som to odinstalovala. Ale k veci ste sa nevyjadrili, len machrujete.

          • RE: Wine 04.03.2018 | 15:46
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Takže sa predsa len jedná o slabý trolling s pokusom o warez. Chlape, ten tvoj pokus je naozaj slabý jak čaj v závodnej jedálni.

          • RE: Wine 04.03.2018 | 16:34
            Avatar redhawk75   Používateľ

            pripadne obcas, na to staci Libre office. mimochodom pod WINE nie je mozne OFFICE 2016 aktivovat takze je to pouzivanie proti eula a defacto nelegalne. pouzit sa da office live cez prehlidac ale treba mat konto.

    • RE: Wine 04.03.2018 | 15:55
      Avatar Linda   Návštevník

      Ocakavala som nejaku konkretnu radu, nie toto. Mozno sa ozve niekto fundovanejsi. Ale i tak vdaka za info.

      • RE: Wine 04.03.2018 | 16:27
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Chlape, ty si vyberieš 10 rokov starú tému, zamaskuješ si pohlavie, a žiadaš fundovanú radu ako zakamuflovať ilegálnu kópiu komerčného programového vybavenia?

        • RE: Wine 04.03.2018 | 18:12
          Avatar PleSaTy   Návštevník

          Vlasáč, zase si dobre poradil, kočka je určite spokojná

          • RE: Wine 04.03.2018 | 18:57
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            To je chlap.

            Kočka by zobrala to, čo tam už má nainštalované. Alebo by to niekomu dala urobiť a zatiaľ by si išla za svojimi vecami (...).

      • RE: Wine 04.03.2018 | 19:17
        Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

        Pokiaľ to potrebuješ raz za čas... pouźi office 365 online a nenič Linux.

        Pre linux existuje LibreOffice, ktorý funguje obstojne (na to aká veľká to je potvora) a dokáže do určitej miery pracovať aj sdokumentami vytvorenými v MSO.

        Pokiaľ naozaj potrebuješ MSO celkom obstojne fungujú staršie verzia ako 2000 / 2007. Novišie verzie sa s dávkou dôftipu a odvahy do určiter miery tiež dajú spustiť.

        https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=35527&iTestingId=101121

        Na stránke https://appdb.winehq.org/ nájdeš plno testov a návodov pre wine.

        PS: Najlepšie je oživiť 10 rokov starú tému a pýtať sa na SW z budúcnosti.

        Happy falling
      • RE: Wine 04.03.2018 | 20:33
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Keď by som niečo potreboval raz za čas, nainštalujem si MS Win do VirtualBoxu a tam si nainštalujem MS Office.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Wine 04.03.2018 | 20:55
          Avatar Linda   Návštevník

          bedna, asi to bude najlepsie riesenie, aj na inych forach som sa docitala, ze Office 2016 vo Wine nefunguje.

          • RE: Wine 04.03.2018 | 21:11
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Jasne, je to jednoduché a rýchle. Nebudeš ani poznať že to beží vo virtuálke.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Wine 05.03.2018 | 12:31
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              toto riešenie - VirtualBox a MS Office pouzivam uz roky a funguje výborne dokonca VirtualBox podporuje tzv "seamless" mód, kde sa aplikácia beziaca v virtualboxe tvári ako keby bezala pod linuxom (aj pri zmensení okna) aj s spodnou listou z windowsu ukazka: https://www.youtube.com/watch?v=5DfId4L88lc

              vyriesit treba len ukladanie dát (napríkald zdielanim adresára - ja mám sieťové úložisko)

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Wine 05.03.2018 | 12:48
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Ako ďalšiu možnosť, pokiaľ to chceš používať iba sporadicky, vidím použitie online verzií Wordu, Excelu. V Manjare je to predinštalované tak, že sa to dá spúšťať priamo z menu. Daj si do vyhľadávača online word a uvidíš, či to takto cez browser ide spustiť a nebudeš musieť nič inštalovať.

      • RE: Wine 05.03.2018 | 13:40
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        mám taký pocit že to vyžaduje mať MS účet

        ak nemyslis original MS word online - daj link

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Wine 05.03.2018 | 14:38
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nielen MS má web office (365), ale aj Google má svoj web office a tak isto existuje aj Libre office pre web. Ale predmetom oživenia otázky je ako zatajiť warez, nie ako zdarma legálne použiť volné a plne funkčné nástroje.

          • RE: Wine 05.03.2018 | 15:00
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            keď nechceš napísať riešenie alebo inak pomôcť radšej neodpisuj, zbytočne to tu spamuješ

            podla mňa otázka bola vyriešená zistilo sa ze MS Office 2016 pod wine nefunguje a ze riesenim je starsi office (napr. 2007) alebo riesenie cez virtualbox

            nikto sa nepital ci to je legalne, neviem preco to opakovane otvaras (raz spomenúť to stačilo) - ak ti to tak strašne vadí že sa tu rieši použitie plateného uzatvoreného sw (legálne či nelegálne) tak neodpovedaj, odpovedia iní a všetci budú spokojní

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Wine 05.03.2018 | 15:37
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pomaly by som si aj podľa teba mal začať zvykať že primárna funkcia Linuxu na desktopoch je utajenie warezu. S tým ale ja osobne nesúhlasím.

              • RE: Wine 05.03.2018 | 15:56
                Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                Aké utajenie warezu ?

                To, že ty takto Linux používaš neznamená, že to robia všetci.

                Nebolo spomenuté či sa jedná alebo nejedná o warez. Dnes pribaľujú office365 (s desktop verziou tuším) k novým strojom, z čoho sa dá usúdiť, že nejaká tá licencia tam bude.

                Či to alebo nie je warez proste nerieš. Nie je to tvoja zodpovednosť.

                Lepšie je poslať daného človeka na podporu Microsoftu, kde mu radi poradia a pomôžu vyrieši jeho problém.

                Podľa mňa inštalácia trial verzie na pár dní a jej následné vymazanie a inštalácia povedzme o rok nie je obchádzanie licencie...

                Happy falling
                • RE: Wine 09.03.2018 | 15:23
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Ja Linux nepoužívam na utajenie warezu, nepotrebujem to.

                  Ale položiť otázku o rozbehaní plateného SW za minimálne stovku ku ktorému je pribalená aj platená podpora, a pýtať sa na riešenie problémov mimo platenej podpory, tak to nech mi niekto vysvetlí ako to môže byť o legálne nadobudnutom platenom SW. To je na prvý pohľad snaha o utajenie warezu pomocou Linuxu. Ak by to mal ten chlap zaplatené, tak zdvihne telefón a vytočí bratislavské číslo hotline MS a porozpráva sa s nimi po slovensky. Tam mu radi poradia.

                  • RE: Wine 09.03.2018 | 15:44
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Mne na hotline poradili aj s crack verziou :) Nie vzdy kontroluju cez CMD platnost klucu.

                    • RE: Wine 10.03.2018 | 18:07
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Overenie autenticity a legálnosti rieši výrobca, a nie náhodná osoba na internete.

                      Mimochodom, keby to s warezom poradili mne, tak si nehám takú radu potvrdiť v archivovateľnej forme. Hoci aj emailom. A požiadam o vyjadrenie BSA ktoré následne pošlem do nejakých bulvároch nech ich vysmejú.

                      Takže, ak by sa naozaj nejednalo o warez, tak to má už dávno vybavené na technickej podpore cez telefón. Má ju zaplatenú v cene produktu.

        • RE: Wine 05.03.2018 | 14:42
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Áno, vyžaduje to mať MS účet ale to by nemal byť problém na občasné použitie. link tu toto mi funguje pod windows, nemám momentálne možnosť to overiť pod Linuxom.

          • RE: Wine 05.03.2018 | 14:55
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            to som presne myslel - ale mna tiez automaticky prihlasi lebo pouzivam outlook.com ucet

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Wine 05.03.2018 | 17:20
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Teraz som to otestoval, ak máš účet na MS, funguje to aj v linuxe. Čiže vôbec nemusíš nič inštalovať iba spustíš v prehliadači stránku word online.

    • RE: Wine 07.03.2018 | 10:19
      Avatar robo   Návštevník

      ahoj, pôjde mi hra Evro Truck Simulator 2 cez wine? Grafickú mám nvidiu 760

      • RE: Wine 07.03.2018 | 11:25
        Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

        Euro Truck Simulator má aj verziu pre Linux a podľa HE požiadaviek na Steame by ti hra mala ísť:

        http://store.steampowered.com/app/227300/Euro_Truck_Simulator_2/

        Pokiaľ silou mocou je nutné použiť WINE i keď existuje podporovaná Linux verzia použi stránku https://appdb.winehq.org/ pre bližšie informácie a testy.

        Môžeš obviňovať len seba, keď ti ten crack fungovať nebude. https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=26968

        Happy falling
        • RE: Wine 07.03.2018 | 12:17
          Avatar robo   Návštevník

          mám ju kúpenú v Nay za 6.99 tak skúsim cez wine

          • RE: Wine 09.03.2018 | 16:23
            Avatar jaj   Návštevník

            ahoj pojde mi tento program cez wine https://www.instaluj.cz/magic-photo-editor

            • RE: Wine 09.03.2018 | 16:55
              Avatar redhawk75   Používateľ

              na adrese winehq.org si to treba overit.

              • RE: Wine 09.03.2018 | 17:11
                Avatar jaj   Návštevník

                na winehq nic neuvadzaju

                • RE: Wine 09.03.2018 | 21:36
                  Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                  Vyskúšaj a napíš o svojích skúsenostiach.

                  Happy falling
                • RE: Wine 10.03.2018 | 10:48
                  Avatar redhawk75   Používateľ

                  tak to asi nik neskusal ono totiz nie kazdy program niekto pouziva, vacsinou sa wine pouziva iba v nutnych pripadoch. na 99% bude na linuxe alternativa

                  • RE: Wine 10.03.2018 | 14:35
                    Avatar zeleno110   Návštevník

                    Ten program cez wine /Playonlinux/ ide, mal som ho odskúšaný už pred niekoľkými rokmi. Len chvíľu trvá, kým nabehne. obrázok Možno bude treba pridať niektoré dll-ká a nastaviť veľkosť videopamäte.

                    • RE: Wine 11.03.2018 | 19:43
                      Avatar jaj   Návštevník

                      super uz to fachci

    • RE: Wine 18.03.2018 | 15:55
      Avatar coopka   Návštevník

      ahoj, ako spustiť program Nero cez wine, potrebujem napáliť Bluray disk

    • RE: Wine 18.03.2018 | 18:14
      Avatar super2   Návštevník

      kukni tu

    • RE: Wine 18.03.2018 | 18:14
      Avatar super2   Návštevník

      kukni tu

    • RE: Wine 20.03.2018 | 16:08
      Avatar palino2   Návštevník

      vdaka za link

    • RE: Wine 22.03.2018 | 18:37
      Avatar študent   Návštevník

      Zdravím, potreboval by som pomôcť s aktiváciou Office 2010, funguje dobre, ale len skúšobnú dobu. Nechce sa mi to stále odinštalovať a inštalovať znovu. Ak som v zlej rubrike, tak ma nasmerujte. Ďakujem za akúkoľvek radu.

      • RE: Wine 23.03.2018 | 08:30
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        https://support.office.com/sk-sk/article/Aktiv%C3%A1cia-bal%C3%ADka-Office-2010-1fe7340c-50e2-458f-8677-f57f5a140f46

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Wine 23.03.2018 | 12:10
        Avatar KaliLinux   Návštevník

        Mohlo by ti pomoct toto a tu Stiahni si pdf odtialto Treba pouzit Playonlinux na instalaciu Office 2010, je tam aj aktivacia office 2010 staci zadat len adresu servera a cislo portu /je v tom pdf/, ostatne zapisovacky do registra zariadi automaticky skript.

    • RE: Wine 22.03.2018 | 19:27
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Nový dizajn, a nový smer portálu sú už pevne dané. Bude aj torrent server pre tých, čo si potrebujú nejaký SW stiahnuť?

      • RE: Wine 23.03.2018 | 10:54
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Jaaaj WlaSaTy ty si číslo :-)

        • RE: Wine 23.03.2018 | 13:06
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ja?

          Ja sem nedávam odkazy na návody ako obísť overenie legality softwéru. A v poslednej dobe je to tu najčastejší typ otázky ktorá je vždy zodpovedne zodpovedaná. A to dokonca zodpovednejšie ako otázky ohľadne OSS ktoré je zdarma a legálne.

          • RE: Wine 23.03.2018 | 18:07
            Avatar hulina   Návštevník

            no ved je to len dobre ked otazky su zodpovedane zodpovedne alebo nie

            • RE: Wine 23.03.2018 | 20:24
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              A preto som sa opýtal aj na torrenty, ušetrí to čas keď bude všetko pod jednou strechou.

              • RE: Wine 24.03.2018 | 00:45
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Ja som poskytol relevantnú odpoveď na sídlo MS a priamo s odpoveďou na otázku.

                Nesnaž sa riešiť veci pre ľudí ktorých to nezaujíma. Jako fakt to myslím v dobrom. Niekedy sa proste zahnusí fórum, aj keby sa nemuselo.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Wine 24.03.2018 | 06:27
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  A zvyšné odpovede typu použi falošný licenčný server (nejaký kali), odtiaľ si stiahni sériové číslo (nejaký super asi superman), nerieš či je to warez (braňo, Juro) a schovaj to do virtuálky (ty osobne) sú v poriadku.

                  Ten torrent server bude prosím kedy? Dosť to uľahčí riešenie podobných tém, a pritiahne to nové duše.

                  • RE: Wine 24.03.2018 | 08:19
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    a preco ta to trapi ?

                    ty si zodpovedny za toto forum ? ty ho prevadzkujes ?

                    kludne ignoruj kazde vlakno s naznakom warezu a nelegalneho pouzivania sw, nikto ta nenuti prispievat ale tvoje postoje odradzuju ludi z tohto fora a aj linuxu vseobecne a vytvaraju zle meno linuxovej komunite

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • RE: Wine 24.03.2018 | 19:07
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Ale, no. Veď som už povedal že som akceptoval tunajšiu masovú voľbu používať Linux na utajenie ilegálneho programového vybavenia. A to i keď s tým nesúhlasím. Nemusíš byť podráždený ako ten dredatý chalan zo slobody zvierat čo mu vadilo keď som ho vídaval pchať sa hamburgermi v McDonald's.

                      Takže, bude aj torrent servrík aby to mali ľudia jednoduchšie, a nemuseli to hľadať kade tade po internete?

    • RE: Wine 24.03.2018 | 10:32
      Avatar študent   Návštevník

      Hurá, na piatykrát sa mi to podarilo, asi som niekde robil tú istú chybu. A nemusíte sa vadiť, Office je originál, otec ho má kúpený 6 rokov. Pravdepodobne pomohlo aj doinštalovanie winbind a netframework. Ďakujem vám za nasmerovanie, bez toho by som si neporadil. obrázok

    • RE: Wine 27.03.2018 | 13:48
      Avatar študent   Návštevník

      Bol by som veľmi rád, kebi sa mi podarilo rozchodiť niektorú z novších verzii Photoshopu. V Gimpe neviem robiť, je to nejaké rozhádzané. Ak by niekto vedel ako nato, dajte prosím vedieť. Doteraz som robil na ocovej 2015-ke vo windows a celkom som si zvykol. Pozeral som zopár návodov no zatial mi to nevyšlo.

      • RE: Wine 27.03.2018 | 14:20
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        v časoch keď som používal photoshop (naposledy študentská verzia CS2) bolo pre mňa najpraktickejšie riešenie ho mať vo virtualboxe (vtedy som tam mal windows XP)

        používal som ho v tzv. seamless mode (virtualbox) kde sa spodná lišta s XP a beziaci program tváril ako natívna súčasť linuxu (v linuxe som používal iba hornú lištu - takže dolná bola XPčková a celkom sa to dalo používať)

        vstupne aj vystupne data som ukladal na NAS takže aj XP aj linux k nim mali bezproblemovy pristup - virtual box ale pozna aj zdielane adresare, ktoré tiež celkom dobre fungujú

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Wine 27.03.2018 | 17:51
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tak sa no to ... keď sa nechceš učiť nič nové ostaň u Win, MacOS.

        To či chceš byť zaviazný len jednej spoločnosti, je len tvoje rozhodnutie.

        Linux ponúka slobodu a rovnako GIMP a iné nástroje, ak nie si ochoný sa ich naučiť, ani nechápeš princíp slobody, tak sa na to vykašli.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Wine 02.04.2018 | 23:21
        Avatar Petr Hněvsa Fedora 32 XFCE, Gnome  Používateľ

        Nainstaluj PlayOnLinux, v něm PS bšží

    • RE: Wine 27.03.2018 | 18:16
      Avatar minťák   Návštevník

      bedňa ťa síce sfúkol, to si nefšímaj, možno nemá náladu radšej si pozrivideo daj pozor na to aby sa inštalovala 32bit verzia

    • RE: Wine 29.03.2018 | 12:08
      Avatar študent   Návštevník

      som babrák - neviem to nainštalovať - linux je ťažký pre bežných používateľov

      • RE: Wine 29.03.2018 | 13:26
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        skús nainštalovať natívnu linuxovú aplikáciu do windowsu - nemáš šancu,

        linux je jednoduchý len užívateľ nesmie lpnúť na programoch pre iné prostredie (windows) - ktorých inštalácia je samozrejme zložitejšia až nemožná inštalácia linuxových programov je násobne jednoduchšia ako pod windowsom

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Wine 29.03.2018 | 20:22
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ono kliknúť na tlačítko automatická inštalácia asi dá zabrať. Mno bez toho že by som chcel niekoho podceňovať, proste treba ostať u systému ktorý ti vyhovuje.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Wine 30.03.2018 | 10:46
          Avatar študent   Návštevník

          vidím, že nemáš rád študentov, lebo všetko skúšajú aj bez toho aby si o tom naštudovali základné veci mohol by si poradiť iste by si to vedel nainštalovať

          • RE: Wine 03.04.2018 | 09:09
            Avatar caopyp1   Návštevník

            skus toto link proste skúšaj a naučíš sa ja som tak rozbehla wow, tw medival a iné hry a potom sa človek naučí že čo a jak a už to ide samo

    • RE: Wine 03.04.2018 | 09:01
      Avatar caopyp1   Návštevník

      nečítal som všetko ale Wlasaty ano v linuxe treba zakryť warez jn neexistuje 100 000 crack na MS world vo windows ktore v pohode bežia tu ide len o to že človeku sa nechce stale prepínať do windowsu ak treba dačo urobiť (excel), inak aj MS word 2016 by malo na wine šliapať,link inak odporúčam vygenerovať kod vo windowse a potom pri inštalacii v linuxe zadať

      • RE: Wine 03.04.2018 | 15:26
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ľudia ten warez začali vo veľkom schovávať po tom, ako sa objavila telemetria vo Windows 10 a starších. Boja sa že ich to samé nabonzuje, a je to oprávnený strach. A ako vidím, tak Linux je jeden z nástrojov ktorý je tu na to odporúčaný.

        • RE: Wine 03.04.2018 | 18:09
          Avatar linuxuser   Návštevník

          myslim, ze caopyp1 to vystihol, t.j. ze sa ludom nechce restartovat do windowsu ak potrebuju nejaku drobnost urobit v ms office. Nikto nebude instalovat linux len aby schoval ms office, ked aj vo windows existuje tucet podobnych programov a návodov na odstránenie telemetrie

        • RE: Wine 03.04.2018 | 18:09
          Avatar linuxuser   Návštevník

          myslim, ze caopyp1 to vystihol, t.j. ze sa ludom nechce restartovat do windowsu ak potrebuju nejaku drobnost urobit v ms office. Nikto nebude instalovat linux len aby schoval ms office, ked aj vo windows existuje tucet podobnych programov a návodov na odstránenie telemetrie

          • RE: Wine 03.04.2018 | 18:44
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Tie nástroje a návody nedokážu odstrániť telemetriu, oni ju len schovajú. Posledne bola telemetria schovaná do odpočúvacej asistentky ktorá je natvrdo súčasťou vyhľadávacích služieb. Tie vyhľadávacie služby síce môžeš akože vypnúť, ale vypneš s tým len interaktivitu s užívateľom. Služba ostane stále aktívna. Tá telemetria funguje ako hra na mačku a myš.

            Ale mne je jedno aj keď si niekto nahodí otcovu krabicovú verziu s licenciou na jeden stroj nahodí paralelne aj na svoj počítač. Ja mu licenčné kľúče nekontrolujem.

            • RE: Wine 03.04.2018 | 19:14
              Avatar linuxuser   Návštevník

              ak to takto funguje, tak je naozaj vyborne riesenie pouzivat produkty microsoftu cez linux

              • RE: Wine 03.04.2018 | 19:23
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ak to bola irónia, tak to beriem. Tie licenčné kľúče sa overujú online, takže sa tie MS oppice alebo Adobe vylúskátor či fantošop nabonzujú cez internet aj bez telemetrie v OS. Offline kľúče aj s ich protiľahlými generátormi boli doménou minulého tisícročia.

                • RE: Wine 03.04.2018 | 20:32
                  Avatar linuxuser   Návštevník

                  no, office 2007 nie je z minuleho tisicrocia a staci mu spravny key a ziadna aktivacia cez internet. plus doplnok save as pdf a Excel PowerUps Premium Suite /je na internete/ a je z neho 2013-ka /neviem dať smajlik/

                  • RE: Wine 03.04.2018 | 20:49
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Delayed verification je len cudzie slovíčko.

                    A je mi jedno o koľko je výkonnejší open office alebo libre office. Niektorí ľudia si vyberú len aby sa predviedli.

                    No, už aby tu bola tá doplnková služba torrentu. S ňou to tu osloví viacej ľudí.

                    • RE: Wine 03.04.2018 | 21:04
                      Avatar linuxuser   Návštevník

                      nemam rad cudzie slovicka a na aku sluzbu sa nevies dockat?

                      • RE: Wine 04.04.2018 | 10:30
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                        • RE: Wine 04.04.2018 | 16:08
                          Avatar linuxuser   Návštevník

                          nerozumiem, tesis sa na zehlenie kosele?

                          • RE: Wine 04.04.2018 | 21:02
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Keď dospeješ, pochopíš význam slova irónia.

                            • RE: Wine 04.04.2018 | 21:59
                              Avatar linuxuser   Návštevník

                              aha, takze si zo mna robis srandu? radšej porad, ci mi pojde v linuxe BluffTitler

                              • RE: Wine 05.04.2018 | 08:57
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Z teba si nikto nepotrebuje robiť srandu.

                                • RE: Wine 05.04.2018 | 17:29
                                  Avatar linuxuser   Návštevník

                                  ale ty si robis, a pises, ze si nikdo nepotrebuje robit srandu a BluffTitler ci pojde asi nevies ani ty, hoci si stary mazak

                                  • RE: Wine 05.04.2018 | 18:43
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Pletieš si službu a produkt.

                                    • RE: Wine 05.04.2018 | 19:03
                                      Avatar linuxuser   Návštevník

                                      Mne sa zda, ze popleteny si tu prave ty. Vyjadrujes sa v hadankach, neporadis nic konkretne, len oblbujes a hras sa na mudreho. Uz sem radsej nepis, pockam si na lepsie rady. O wine nevies nic.

                • RE: Wine 05.04.2018 | 20:32
                  Avatar caopyp1   Návštevník

                  Wlasaty zase ťa vyvediem z omylu dokonca ms word 2010 sa da nainštalovať cez licenčný kľuč v offline mode :D :D vieš si predstaviť čo to znamená .. Ako mne MS 2010 úplne stačí neviem ako fungujú novšie verzie ale ver mi o nápravu ochrán na starších verziách už ani nerozmýšľajú. To je ako keby sa snažili vývojári GTA San Andreas snažili nájsť záplatu proti cracku a pritom máju problém z crackom na GTA 5.

    • RE: Wine 05.04.2018 | 20:24
      Avatar pavel365   Návštevník

      BluffTitler vo wine funguje, ale nie je to veľmi stabilné. Dá sa to využiť hlavne na pridanie 3D textu do obrázka a videa.

      • RE: Wine 06.04.2018 | 20:01
        Avatar linuxuser   Návštevník

        dakujeem, uz sa mi podarilo urobit zopar peknych obrazkov obrazok :D

    • RE: Wine 02.08.2018 | 12:40
      Avatar zeleno110   Návštevník

      Len doplním, že Office 2016 sa dá nainštalovať cez nový Crossover Linux 17.5.1 Skúšal som len Word a Excel. Word Excel Office 2016