ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d

Sekcia: Konfigurácia 22.09.2008 | 19:27
Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
Ako sa v ubuntu standardnym postupom z konzoly pridavaju programy z /etc/init.d do /etc/rc*.d, viem ze na to je nejaky program ktory cita metainformacie napr. z /etc/init.d/hddtemp
### BEGIN INIT INFO 
# Provides:          hddtemp 
# Required-Start:    $syslog $network 
# Required-Stop:     $syslog $network 
# Default-Start:     2 3 4 5 
# Default-Stop:      0 1 6 
# Short-Description: disk temperature monitoring daemon 
# Description:       hddtemp is a disk temperature monitoring daemon 
### END INIT INFO 

cize:

tenprikaz --pridaj hddtemp

nacita tie info a spravy sumlinky pre runlevel 2,3,4,5 pre start a 0,1,6 pre stop, predpokladam nechce sa mi to robit rucne a neviem najst ten program, vdaka
    • Re: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 22.09.2008 | 23:53
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ako som si povsimol tak skripty z /etc/init.d/ je mozne spustit autostartom takto:
      update-rc.d /etc/init.d/something start 99 S . 
      
      (Aj s tou bodkou na konci)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 22.09.2008 | 23:54
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        resp.
        update-rc.d NIECO start 99 S . 
        NIECO = /etc/init.d/NIECO
        
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 23.09.2008 | 00:28
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          vdaka za nakopnutie, v manuale update-rc.d som sa docital ze klikatko k tomu je bum (boot up manager), problem update-rc.d je totiz ze musim spravne urcit to cislo, bum to asi robi za mna
    • RE: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 30.07.2019 | 10:13
      Avatar Richard   Návštevník

      Vytvoril som si script na upravu panela "xfconf-query" a chcel by som aby sa spustal po starte. Umiestnil som ho do zlozky init.d a spravil update-rc.d. status service status je active (exited) s chybovou hlaskou "Failed to init libxfconf: Unable to autolaunch a dbus-daemon without a $DISPLAY for X11.

      co spravit aby sa script spustil po starte ?

      • RE: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 30.07.2019 | 10:36
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ten xconf by si mal spúšťať v sedení grafického prostredia (po prihlásení sa do grafiky), a nie pri štarte počítača.

        • RE: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 30.07.2019 | 10:49
          Avatar Richard   Návštevník

          ok tak ako to upravit aby sa spustil ten script automaticky az po prihlaseny sa do grafiky?

          • RE: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 30.07.2019 | 11:13
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Je na to niekoľko ciest, ja osobne mám všetko narvané do štartovacieho súboru pre IceWM, aké WM/DE používaš?

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 30.07.2019 | 11:31
              Avatar Richard   Návštevník

              lightdm Xfce4

              • RE: ubuntu - ako pridat "korektne" sluzbu z init.d 30.07.2019 | 11:59
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Tu je návod.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org