Zbytocne subory v adresaroch

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.10.2008 | 02:51
Dotmindes   Návštevník
Zdravim,

Kedysi msdos vytvaral subory v adresaroch.A linux mi robi to iste.Thumbs.db a desktop.ini.Ako tomu zamedzim alebo hromadne vymazem?
    • Re: Zbytocne subory v adresaroch 04.10.2008 | 03:57
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      no podla mna to nie Linux vytvara, ale skor windows ked si v dualboote tusim....neviem, ja dualboot nepouzivam, ale jeden kamos s tym mal tak problemy. tak si vo windowsoch vypni vytvaranie hentych suborov, vo winoch nie som dobry, netusim ako zabranit vytvaraniu desktop.ini (mozno si napis najaky script co to bude mazat ked sa prihlasis) a ten thumbs.db je tusim explorer-tools-folder options-view tab-do not cache thumbnails...neviem, nepamatam si uz...bolo to davnejsie:)
      • Re: Zbytocne subory v adresaroch 04.10.2008 | 05:16
        Dotmindes   Návštevník
        Je mozne ze to tam este Windows zanechal,lebo som mal dualboot ale uz mam len linux.Takze si to bude tak jak vravis.Diki.Len win to asi schoval.
    • Re: Zbytocne subory v adresaroch 04.10.2008 | 11:28
      Avatar dash Gentoo  Používateľ
      Dalsia vec, preco nemam rad Win, vzdy, vzdy, vzdy sa najdu milion takychto suborov na disku, a ked ich vypnem, tak od inych prostrednictvom USB, siete apod. Nech zije linux!

      Mozno by nebolo od veci dat do databazi znalosti shell prikaz na zmazanie tychto suborov z disku ;-)
    • Re: Zbytocne subory v adresaroch 04.10.2008 | 13:20
      gfjgfhj   Návštevník
      Ja len doplnim, ze
      Thumbs.db - medzipamat obrazkov pre system Windows, aby nemusel generovat nahlady vzdy pri otvoreni zlozky. Da sa to vypnut v moznostiach zlozky, tam druha karta (Zobrazenie), tam dat prec fajku z "Ukladat miniatury do medzipamati".
      desktop.ini - subor obsahujuci nastavenie danej zlozky pre system Windows, ciastocne sa to da odstranit urcenim, ze maju mat vsetky zlozky rovnake nastavenia.
      • Re: Zbytocne subory v adresaroch 04.10.2008 | 14:13
        Dotmindes   Návštevník
        Jaaaj,Takze mi to tam zanechal win,len som nemal zaznacene asi show hidden files tak som to nevidel a krivo obvinil linux.Prepacte za justicny omyl a diki za rady.