blacklisty

Sekcia: Komunita 10.06.2009 | 20:57
linuxaaaar   Návštevník
kukam ako puk po fore .... a registrujem fenomen stanislav hoferek :DDD ... niekolko krat som narazil na nazor ze by bolo dobre zaviest blacklisty na userov ... ale zda sa mi (a asi aj tvorcom portalu) ze je to dost tvrde ... noo a tak ma napadlo .. ze co keby ste dorobili fíčuru ... že každy user si vytvori svoj vlastny blacklist userov ... a forum sa mu zobrazi tak ze prispevky userov z jeho blacklistu za nezobrazia alebo zabalia ... co vy nato ... je to len napad aby bol aj vlk syty aj koza celaa :DDD

heh mozno to tu uz raz niekto aj navrhol ?!?
    • Re: blacklisty 10.06.2009 | 21:04
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nerob zo mna fenomena, su tu vyraznejsie "osobnosti".

      tvoj navrh by znamenal, ze by si z konverzacie 2 ludi videl len nazor 1 cloveka. bolo by to dost neprakticke. Skor by to chcelo povinne zobrazovat IP adresu kazdemu registrovaneho uzivatelovi.
      • Re: blacklisty 10.06.2009 | 21:13
        prv   Návštevník
        zobrazovat ip adresu.. aky si ty naivny... mas open wifi,mas proxy,mas vpn servre .... mas najviac moznosti ako si tu ip zmenis cize by sa nic nevyriesilo a viem ze teraz smutis lebo si uvedomujes ze by si ta 90% ludi dalo do blacklistu a nemal by si komu vnucovat svoj popici vytvor
        • Re: blacklisty 10.06.2009 | 21:22
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nepouzivam ziadne openwifi a podobne hracky. mam staticku adresu na jedinom pc pripojenom na internet. Nepotrebujem to. nahodou tu otazku si nezadaval ty?

          posledny moj nazor k tejto teme, kedze si tazko fanaticky zatazeny proti mne a nie je s tebou rozumna komunikacia.
          • Re: blacklisty 10.06.2009 | 21:25
            prv   Návštevník
            nie nezakladal som to ja,aj keby som sa moc premahal nedokazem napisat chvalu na greenie.. sorry.So mnou nie je rozumna komunikacia? to usudzujes podla coho ked si so mnou nikdy nekomunikoval?
            • Re: blacklisty 10.06.2009 | 22:28
              Avatar rendolf ubuntu, mandriva  Používateľ
              nechapem takychto ludi ako si ty , pocuj ked mas nieco proti stanovi neries to tu , a to ze nedokazes napisat chvalu na greenie to nikoho nezaujima je to tvoj nazor ktory si mozes nechat pre seba! kazdemu vyhovuje ina distribucia ! suhlasim so stanom ze tvoj nazor s blacklistom je neprakticky.
              • Re: blacklisty 10.06.2009 | 22:39
                linuxaaar   Návštevník
                neprakticke je prehrabavat sa vo flame ... ja ozaj nie som prv .. nemam nic ani proti greene ani nikomu z tadeto ... zatial ... aj ked pri citani tej "recenzie" na root.cz mi bolo kadejako ... snazim sa len navrhnut moj napad .. to je vsetko
                • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:41
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  ok teda, ak je to napad, tak to zoberme cisto ako napad.

                  blokovanie uzivatelov je bezna vec v pripade velmi zasadnych poruseni pravidiel. Napriklad ak by na wikipediu niekto napisal nieco velmi nevhodne, tak ma zakaz pristupu na urcitu dobu. To je praktickejsie ako filtrovanie sprav od pouzivatelov.

                  Taktiez ak postava A a postava B ma rozhovor, kvoli chybajucim nazorom postavy B by nazory postavy A, aj keby boli velmi dobre, nemali zmysel. ostatni by totiz stratili nit rozhovoru.

                  Ideal je teda nezakladat flame. Slubil som, ze ich zakladat nebudem, a nemam o ne zaujem. Zaroven vsak musim zlepsit svoj prejav, co samozrejme uznavam. Chcelo by to ale viac z tych viac ukecanych, aby si nezelali flame.
                  • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:16
                    prv   Návštevník
                    preco chces silou mocou aby ten blacklist nebol? vsak tvoji kamarati (ak nejakych mas) si ta do blacklistu nepridaju a teda flajmy zmiznu a ty mozes komunikovat dalej... problem vyrieseny... ty si mozes takisto dat ludi na ktorych nechces reagovat do blacklistu...
                    • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:21
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      nehovorim ze mam vyslovene nieco proti blacklistu. zapajam sa tu do normalnej diskusie.

                      ak by som si dal do blacklistu ludi, tak ma tu mozu kludne urazat cele mesiace a ja by som o tom ani nevedel
                      • Re: blacklisty 15.06.2009 | 19:18
                        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                        A nevzinkne flame ;-) . Ono vecsinou bez akcie nieje reakcia, to by sme sa musely hybat rovnomerne zrychlenym pohybom, v rovnakom smere. ;-)
                        A inak co takto zmazavanie spamu, urazlivych prispevkov (to by sa netikalo konstruktivnej kritiky) a pod. hluposti. Ja by som bol za <bodka>
                  • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:17
                    linuxaaar   Návštevník
                    co sa tyka tvojho modelu "postava A a postava B" uvedom si ze toto nie je portal na kecanie ak chces kecat chod na pokec, tu ide hlavne o to ze ak mam problem tak ho chcem co najskor vyriesit a zaujimaju ma len kvalitne odpovede
                    • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:24
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      len toto je portal na urcity typ kecania. pride niekto, vykeca sa za mu hapruje grub, a uz sa keca ako ten grub napravit. teda malo by to takto byt.

                      iny napad by bola moznost oznacovat nejake komentare za "k veci", "flame" atd. to by bolo fajn. da sa filter na "k veci" a bolo by
                      • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:34
                        linuxaaar   Návštevník
                        a praveze nie je (mozno tak v casti komunita) normalny problem sa ma riesit vecne a pokial mozno priamo, neskuseny user ma najskor popozerat vo forach ci to uz niekto neriesil 90% pripadov, potom ma napisat otazku ... skusenejsi maju z neho vytiahnut viac info ak treba a hlavne dobre poradit ... a nie sa vykecavat o sprostostiach
            • Re: blacklisty 15.06.2009 | 21:01
              Dragon   Návštevník
              Suhlasim s Rendolfom. Pri prvej navsteve tohoto fora som si myslel, ze som narazil na slusne forum s ludmi, ktory mne (ako zaciatocnikovi) s Linuxom pomozu, ak si nebudem vediet rady ani po trjhodinovom googleni. Potom sa mi to ale dost sprotivilo, zrejme si kazdy domysla preco. Problem ale podla mna nie je v Stanovi. Ja tiez nenachadzam nijake vyznamnejsie slova chvali smerom ku Greenie. Ale Stano nieco urobil (nech je to cokolvek) a je uplne samozrejme, ze je na to hrdy a odporuca to inym (sam by som konal podobne, byt na jeho mieste). Co ma vsak zaraza su ludia ako prv, ktory po kazdom Stanovom prispevku do fora obrblu Greenie a okorenia to nadavkami, pricom Stano na svoju obranu (a obranu Greenie) automaticky reaguje. To co Stano urobil (aj ked v tom nemam jasno, lebo kazdy flame, ktory vznikne so snechutenim zavriem a uz nikdy sa k nemu nevraciam), nebolo dobre a on to sam zrejme olutoval, cize nevidim dovod, preco sa k tomuto viac vracat a brzdit (inak celkom slusne) forum v dalsom vyvoji a pokroku.
              Tot vse co som chcel povedat.
              • Re: blacklisty 15.06.2009 | 21:42
                prv   Návštevník
                ono je problem tam ze hoferek propagoval to svoje 'distro' az moc a hlavne na vela miestach....
                Co ma vsak zaraza su ludia ako prv, ktory po kazdom Stanovom prispevku do fora obrblu Greenie a okorenia to nadavkami
                kde som stanov prispevok okorenil nadavkami? pastni mi plz link
                • Re: blacklisty 16.06.2009 | 00:55
                  Dragon   Návštevník
                  Nech sa Ti paci:
                  http://linuxos.sk/forum/17002/index.html#link_144243
                  a si dovolim citovat:
                  "...vnucovat svoj popici vytvor"
                  podla mna by sa slovko "popici" nemalo pouzivat, pokial to nie je vyslovene ucelne a nutne k danej situacii. A nemyslim si, ze toto bola situacia vhodna na to. Mozno som reagoval moc precitlivene, ale prosto uz mam dost toho, ako po kazdej Stanovej reakcii niekto zaslape jeho osobu a Greenie do zeme urazkami a roznymi narazkami. Toto forum ma byt o niecom inom a nie o tom co urobil kedysi Stano. Mozno by bolo nacase sa troska zjednotit ako komunita Linuxakov a nie tu rozoberat stare (a olutovane) hriechy. Toto forum je dost popularne a bola by skoda, keby upadla koli hlupostiam.
      • Re: blacklisty 10.06.2009 | 22:29
        linuxaaar   Návštevník
        no fenomen bol len vyraz ktory ma napochytre napadol ... kazdopadne si tu dost znami :D... napriklad !!!keby!!!! som ta mal v blackliste tak ten post co si dal a cely strom reakcii pod nim by som nevidel a myslel by som si ze nikto relevantny sa neozval .... to je ciel black listu .... teda v tom mnozstve postov co by mohlo byt napisanych by som si mohol skor najst to co potrebujem ....

        mozno by stalo za uvazenie sa zamerat aj na opacny extrem whitelisty ...

        no a to stou IP adresou .. ta nie dolezita lebo existuje NAT, falsovanie IP .. a tak podobne ako pisal aj prv, myslim si ze najdemokratickejsie by bolo dat to do ruk uzivatelom nech si kazdy da koho chce alebo kto mu vadi ...
        • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:46
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          aha... zacinam rozumiet...

          teda chodi sem napriklad 1000 ludi. z toho mozno 100 aktivne vadi ten ci ten clovek, alebo cela skupina. Tak by si zakazali obidve strany? tak si to myslel?
          • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:19
            linuxaaaar   Návštevník
            no v podstate tak ak si budu obidvaja navzajom vadit tak sa budu mat v blacklistoch
    • Re: blacklisty 10.06.2009 | 22:52
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Blacklisty/whitelisty na pouzivatelov su podla mna velmi zle. Inymi slovami tym povies: mozete tu mat svoje pubertalne narazky a mozete sa vuulgarne vyjadrovat (alebo len flamujte), my si vas len dame do blacklistu. Nechcem vediet, ako to potom bude vyzerat pre novacika, ktory nema ziadny blacklist.
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:04
        linuxaaaar   Návštevník
        no bol by dost zmeteny ... ono tie black listy treba brat aj ako vychovny prvok lebo ked sa uzivatel ocitne na mnohich blacklistoch tak "mozno" si aj uvedomi co robi zle ... nejaka forma obrany portalu by mala existovat ... napriklad pokec ma nevhodny prispevok ... a tak podobne .... alebo root.cz mal svojho casu pri reakciach moznosti ako "vypisat kvalitne" "vypisat vsetko' ... ja nehovorim ze blacklisty su riesenie ale nieco by predsa len malo existovat a hlavne vychovavat ....
        • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:16
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Nebolo by lepsie zaviest zavazne pravidla spravania pre vsetkych?:-) A kto ich bude porusovat, dostane palicou po hlave a prstoch...
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:19
            Avatar rendolf ubuntu, mandriva  Používateľ
            jj dobry napad.
          • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:20
            linuxaaaar   Návštevník
            no vidim ze sa na tom zabavas ... ale kukni si niektore temy ... su na zabavu ??? ... su onicom
            • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:23
              linuxaaaar   Návštevník
              :DDD popravde zabavne su .. len nemaju nic s linuxom :DDDD
            • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:23
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              zabavam? co je zle na pravidlach spravania? a co je zle na trestoch pre tych co ich porusuju?

              P.S.: tresnut po prstoch je slovne spojenie, ktore viac menej znamena potrestat...
              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:35
                linuxaaaar   Návštevník
                ahaaa zle som to pochopil .... pravidla spravania su bezne napriklad medzi vyvojarmi aj v mailing lisatoch atd ... no beriem mozu byt .... len ako by si teda trestal tych uzivatelov ??? dalsia vec je ci bude suhlasit vecsina ?? ako odkontrolujes ci nejaky admin na niekom tzv "nesedii" ??
                • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:39
                  Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                  napriklad "zmazes prispevok" + povies preco. Bude sa to prejavovat tak, ze namiesto prispevku bude veta typu " prispevok porusuje pravidla ... ". Aby admin nemohol len tak mazat, tak prispevky sa z databazy uplne nevymazu (pre buducu kontrolu). Pripadne by sa mohli dat precitat po kliknuti na ne...

                  Komu sa budu az prilis casto mazat prispevky, moze dostat ban, alebo nieco miernejsie.

                  Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                  • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:44
                    123   Návštevník
                    a ty chces toto od chalanov, ktori to robia vo volnom case??:))
                    • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:47
                      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                      To, ze robim nieco vo svojom volnom case a pomaham ostatnym mi nedava pravo spravat sa ako hulvat pripadne vyvolavat flame. Alebo nebodaj keby boli take pravidla spravania (proste nech tu nie su flamy a hlavne osobne utoky), tak by si sem pristal prispievat?
                      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                      • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:53
                        123   Návštevník
                        ja len vravim, ze ked srnka alebo bendik pridu zo skoly, tak urcite nebudu mat cas sa prehrabavat v diskusiach a skryvat "nevhodne" prispevky...pripadne dodoedo alebo eMdi ked pridu z prace...nic viac, nic menej som tym nemyslel
                        • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:02
                          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                          aha no hej, ale to by potom samozrejme chcelo bud viac adminov, alebo skor taku "poriadkovu policiu". Alebo nevhodne prispevky by navrhovali sami pouzivatelia a administratori by to iba schvalovali. Proste treba sa nad tym este poriadne zamysliet a vymysliet konkretnu formu a detaily... ale keby sa podarila zaviest nejaka takato idea, podla mna by to pomohlo. Este je dobra otazka, ze ci sa chce (a to je na tych panoch, co si spominal ) :-)
                          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                          • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:11
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            suhlasim, ze pocet adminov ci poriadkovych pracovnikov by sa mal zvysit. rad by som tuto funkciu zastaval aj ja. to by malo samozrejme vela vyhod (som tu casto, rad by som nieco upratal) ale i hromadu nevyhod.

                            je tu vsak vela ludi, ktori by sa na tuto pracu hodili.
                        • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:12
                          linuxaaar   Návštevník
                          no a prave pre toto som myslel ze by to bolo nechat na samotnich userov lebo kto to ma vsetko spravovat ...

                          mozno by sa potom mohlo vyhodnotit napr prvych 10 najcastejsie sa na blacklistoch vyskitujucich ludi a ty by potom tvorili blacklist bezneho neprihlaseneho navstevnika ...

                          blokovane prispecky by mohli ostat zobrazitelne ale az po kliknuti ... to je celkom bezne ...
                      • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:57
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        mna napadlo zas nieco typu "ukazovatel agresivity". nieco ako su hviezdicky pri hodnoteni clankov. A tieto by sa mohli zvysovat/znizovat a po urcitom case by sa starsie zmazavali.

                        priklad:

                        A: pocuj B, ty si uplna lama!
                        B: preco si to myslis?
                        A: vsak toto Ti nepojde lebo to mas zle, si lama
                        C: kolega tu asi naraza, ze to musi urobit ako root
                        B: aha. ako presne urobim toto a toto?
                        A: ty nijako, lebo si lama
                        C: pozri SEM a SEM, pripadne skus dat SLOVO1 SLOVO2 do google


                        v tomto priklade by od beznych sledovatelov dostal A 5 "zlych hviezdiciek" (vykricnikov, jednovatych plazov, pozvanok na senzi senzus...), B asi nic a C by dostal asi neajke dobre bodiky... velmi zjednodusene povedane samozrejme
                        • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:15
                          anes   Návštevník
                          co mas proti senzi senzusu?
          • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:50
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            jj to by bolo velmi zaujimave. suhlasim s tym.

            malo by to vsak hacik - niekto by sa tym urazil (Teraz fakt nemyslim nikoho konkretneho, cisto priklad) a robil by nejakym sposobom neplechu.

            Priklad: Postava A sem napise, ze doma na zahrade pestuje redkvicky. Aby to vedel kazdy, napise to 100x. Ak postava B zamedzi pristup tomu pouzivatelovi, moze sa stat:
            1) da pokoj
            2) urobi nejaku fintu, napriklad zmenenie IP, a bude spamovat o tom, ako mu redkvicky pekne cerveneju



            mna zas napadlo urobenie urciteho "elite klubu", teda dat nejake privilegia ludom, ktorich administratori uznaju za nekonfliktnych a "moralne vzory". nieco typu "ked budes dobry, dostanes lizatko" :P je to cisto napad
            • Re: blacklisty 10.06.2009 | 23:53
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              Ano, nie je to uplne dokonale, redkvickovac je extremny pripad:-) Prinajhorsom by sa zakazalo slovo redkvicka :-D
              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:30
      linuxaaar   Návštevník
      takze kedze sa to cele straca v strome :D tak to zhrniem:

      napady ktore boli:
      1 blacklisty - ja
      2 pravidla + triedenie prispevkov adminmi - mic
      3 index agresivity od SH

      ak som niekoho vynechal sory ... kazdy nech popise to svoje riesenie
      blacklisty: kazdy user ma svoj blacklist a prispevky od osob v jeho blackliste sa zobrazuju zabalene (zobrazitelne po kliknuti),
      10 najcastejsie blacklistovanych userov bude tvorit blacklist nahodneho-neprihlaseneho navstevnika ... a mozno aj blacklist novovytvoreneho usera (toto som si ale nie isty)

      • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:33
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no mne si vynechal celu radu napadov. zanedlho to bude potrebovat vyhladavanie :D
      • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:47
        linuxaaar   Návštevník
        a este maly detail:

        ked user ktoreho mam na blackliste zacne nejaky vetvu v strome ... tak by som zabalil celu vetvu, pri clicku na nu by za zobrazila len na dalsia uroven pricom prispevky blacklistovanych by boli zabalene .. a tak dalej ...

        myslim si ze sa aj sprijemni prezeranie for lebo teraz sa to vsetko vybali po kliknuti na mna a teraz co ? mam zacat od czaciatku ? alebo od konca ? alebo ako ???

        admini rozmyslajte ...
        • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:57
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mna zas napadlo automaticky zabalovat tie nazory, ktorych uzivatel dosiahol nejaky ten rank agresivity.

          este som dostal fakt blbu myslienku - zmensovat pismo "tym zlym" :) takze kto si chce precitat nazor plny hlupych kecov, ten si musi dat zoom vo firefoxe poriadne vysoko :)
          • Re: blacklisty 11.06.2009 | 01:06
            linuxaaaar   Návštevník
            na hodnotenie agresivity su mozne iba dve metody

            A) agresivitu prispevkov bude hodnotit nejaky admin - toto podla mna nepripada do uvahy

            B) agresivitu budu hodnotit pouzivatelia - toto by mozno aj mohlo byt ale nepokryva to ten stav ze user1 ani len nechce vidiet prispevky Usera2 - je to pripad ked je prispevok uplne novy a este ho nik neoohodnotil, dalej ako stanovyss pocet ohodnoteni ... a este si potom budete vsetci klikat po preispevkoch :DDD

            ako sa teraz divas na napad s agresivitou ?
            • Re: blacklisty 11.06.2009 | 02:43
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              divam sa na to tak, ze som to bral ako jasny pripad pre C. teda ako prva ma napadla moznost ktoru si tu nespomenul, a to hodnotenie nejakej "mravnostnej policie", neajkych zodpovednych existencii menovanych adminmi. a samozrejme tiez adminmi.
    • Re: blacklisty 11.06.2009 | 00:34
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak sa bude toto forum vyvijat, tak ako sa vyvaja (a ono sa to bude takto vyvijat), tak som na blacklisty. niektore infantilne drizty nemenovaneho kreatora mi uz lezu hore krkom (to jest napinama). uz som to par krat navrhol v mojich prispevkoch. proti extremizmu treba zacat extremne opatrenia...
      • Re: blacklisty 11.06.2009 | 14:21
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        Mám to teda chápať tak, že situácia sa považuje za neúnosnú, a je treba takéto opatrenie ako pre faganov z ulice?
        • Re: blacklisty 12.06.2009 | 18:20
          l_barbarossa   Návštevník
          bohuzial, vnimam to aj ja - co sa snazim casto o zmier - ako neunosnu situaciu. Navrhujem este zmenit kategorie fora:

          - lameri
          - normalne otazky
          - komunita a ine dristy
          - /dev/null (po tyzdni automaticky mazane prispecky)

    • Nie blacklisty, jeden gr##nlist 11.06.2009 | 03:20
      l_barbarossa   Návštevník
      staci implementovat gr33nlist -> nebude mozne pridat ziaden komentar obsahujuci "gren" alebo "green".

    • Re: blacklisty 11.06.2009 | 14:18
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      tiez som za personalizovany blacklist, nech si tam uz kazdy da co chce
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: blacklisty 11.06.2009 | 23:03
      Avatar chatpall   Používateľ
      To je tak. Stana zaplatila ta zla strana aby rozbili nasu jednotnost:) Nikdy ziadna jednotnost v takejto komunite neexistovala a ani vo svete neexistuje. Preto existuje niekolko distribucii. Preto sa robia forky a preto opensvet je v evolucii. To ze do tejto komunity prichadzaju ludia ktori nemaju velmo co po odbornej stranke ponuknut a snazia sa silno kricat a maju moznost silno kricat, lebo sme pristupna komunita, tak to vyustuje do takychto diskusii. Stano dostava kazdy den na papulu a je otazkou casu kedy ho to prestane bavit. Ale potom pridu ini a dufajme ze budu na tom lepsie po odbornej stranke ako je on.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: blacklisty 12.06.2009 | 04:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        zaplatila ma ta zla strana? a sakra, odhalili ma :D

        je pravda ze tu dostavam na papulu, ale tak od koho? niekedy od ludi, ktori sa hanbia pisat pod svojim pravym menom, dalej od roznych exemplarov ktori sa podpisuju ako "hofferek" a siria nazory ako "hanba slovenska"... no co, anonymita robi z ludi blbeckov niekedy :)

        mal som dnes s kamaratom diskusiu o linuxovej komunite. pokrocili linuxaci, ktori maju naozaj vela odskakane, si nejaku tu diskusiu pozru, obidve strany uznaju za blaznov a viac neriesia. logicka reakcia. su to ludia, ktorim to naozaj opensource mysli. ale tak co, zmenila sa doba, uz nie je internet nieco, kam mozu len "vyvoleny", uz sa k tomu dostava siroka verejnost. takze aj rozumni ludia, aj hlupe zvieratka. a tak linuxove fora prichadzaju o linuxakov a zaplnaju sa dovozom z pokecu. je to skoda.

        totiz, z pohladu zaciatocnikov je linux potom uplny chaos. system sa inak ovlada, no nema kto vysvetlit toto a toto. ked vidim uroven for, tak byt zaciatocnikom tak sem nic nenapisem, radsej zdvihnem telefon ci (a pravdepodobnejsie) icq alebo skype a otravujem niekoho z hornej dolnej.

        inak kedy ma to prestane bavit... jednoduche riesenie. ak vznikne slovenska distribucia, ktora bude splnat moje poziadavky a budem v nej moct navrhovat vsetko mozne, tak sa budem venovat jej. poziadavka jednoducha - dobre livecd a dobry system aj pre zaciatocnikov. nieco take je v cechach, danix, no vyvijat sa nevyvija. na slovensku je velmi vela dobrych hlav - na grafiku, kodovanie v tom a tom... no este viac ludi, ktori nieco vyhlasia za sprostost. realita, alebo internetova spolocnost.

        je to ale neriesitelny problem. v tejto diskusii sa napriklad premeriavali rozne moznosti obmedzeni. kazde obmedzovanie sa ale da nejakym technologickym vynalezom prelomit. chcelo by to motivovat ludi, nech nemaju dovod robit bordel. ako, tak to veru netusim...
        • Re: blacklisty 12.06.2009 | 13:44
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          sorry, zvycajne sa k takymto veciam nevyjadrujem ale uz mi to lezie krkom.

          preco ja osobne by som privivtal blacklist je jeden, prispevky niektorych autorov su odveci, odveci a vacsinou odveci.

          este pred rokom sa tu riesili problemy, teraz sa tu masiruju ega a hada sa kto dalej dosti...

          ano, su tu provokateri, ale kto komu prikazuje aby sa chytil a viedol s nim siahodlhe filozoficke debaty o nicom? cele to vedie k jednej veci, SPAM. ak si chcete pokecat, su tu na to ine portaly, IM alebo ina forma. na filozoficke vylevy sa da zne/po-uzit blog.

          tema smerujuca alebo zalozena len pre flame by sa mala zamknut/zmazat, alebo jednoducho odignorovat, tak ako to robi vacsina lucidnych navstevovatelov.

          hawk.

          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: blacklisty 12.06.2009 | 14:06
            ---   Návštevník
            treba si uvedomit zasadnu vec: Hoferek sa nedavno rozhodol, ze sem nebude prispievat. Pozri si kolko spamu a flame-u sa vtedy vyprodukovalo. Myslim si, ze sa to blizi strmo k nule. Len co prisiel naspat, zase sa to tu zasralo. Problem je v nom samotnom! Ci sa to niekomu paci alebo nie.

            A on este chce byt adminom tu vo fore a vraj by to malo vela vyhod!!!!!!! Pre koho? Pre neho?

            Nehoraznost!
            • Re: blacklisty 12.06.2009 | 15:00
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              ..tiež ma to ovalilo, ale už som radšej nereagoval, a v podstate načo? To bola výpoveď úplne za všetky...môžeš si tu srdce vyložiť na plac, len si ublížiš...a moje a ani tvoje znalosti, linuxu to neprehĺbi ...
          • Re: blacklisty 12.06.2009 | 14:22
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            suhlas. Som za blacklist a dynamicke prisposobovanie obsahu podla vlastnych pravidiel. A ak niekto ma od viacerych uzivatelov vela negativnych feedbackov, tak by sa s nim malo daco robit...neviem, obmedzit napr. pocet pismenok, ktore moze pouzit v sprave alebo nejaku kvotu mu dat na max. pocet prispevkov do fora apod. Treba byt originalny.

            Inac davno som tu uz nevidel WlaSaTeho. Mal sice stiplavo formulovane vety, a ironicky dakedy posobiace. Ale boli k veci a vecsinou aj pomohli! tusim na 98% Skoda ze tu uz neni tak casto. Ak to citas WlaSaTy, tak ta pozdravujem :)

            p.s. nechcem vidiet narast prispevkov z jeho nickom, ktorych autori sa hraju na WlaSaTeho, lebo on bol hviezda
            • Re: blacklisty 12.06.2009 | 15:15
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              Čo sa WlaSaTého týče, fakt súhlasím. A fakt, niekedy dosť ironický až sarkastický, ale to už asi daň za talent, a ak je niekto borec, tak ho beriem, aj s tým, čo nazývam, chybami. Poradí tak, že sa zbadáš, čo nevieš... Ale to tu každý vie...raz sa síce SH bránil v jednom flame (bolo to už dávno), že aj on by mohol vyskakovať, trebárs do WlaSaTého, (no neviem :-) ) ale že načo. Tiež si myslím :-D ,alebo skôr, že prečo? A načo by tu mal prispievať, však si pozri obsah fóra...
            • Re: blacklisty 12.06.2009 | 15:55
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              pridavam sa. mal (a ma, snad sa este objavi) svoj styl

              a pokial ide o teba miso, aj s tebou suhlasim. skratka sa necham vyprovokovat casto, a to je velmi zle. ked sa neozvem, tak su vsetky fora plne typu "stano je najhorsi a vsetko co robi je este horsie", takze ak si to niekto pozrie, dospeje k nazoru, ze fakt vsetko co robim je zle. ak to vyvratim, tak si urobi bezny citatel nazor, ze ta i ta strana sa chce hadat.

              problem je ten, ze osobne po dakych flame netuzim, no par jednotlivcov ano. napriklad umyselne som nedaval na ziadny sk/cz server spravicku, ze vyslo greenie. kto greenie pouziva, ten to na greenie.sk najde. ale tak vzdy sa najde niekto, kto tu musi kvoli tomu zaspamovat. bohuzial. a teba, ako aj ostatnich, co s tym nic nemate, mi je naozaj luto. nie z tvojej viny je server kam chodis zaplneny blbostami
              • Re: blacklisty 12.06.2009 | 17:43
                prv   Návštevník
                napriklad umyselne som nedaval na ziadny sk/cz server spravicku, ze vyslo greenie. musis si STALE srat do huby?

                http://elven.blog.root.cz/2009/06/10/vyslo-nove-greenie-bodka/
                http://cdr.cz/a/27207
                + tu na linuxos pri radeni ludom nech pouzivaju greenie spomenutie ze prave vychadza 5ka a maju pouzit RC ze odporucas... spamataj sa
                • Re: blacklisty 12.06.2009 | 17:56
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  pssst. Tebe by som odporucal schladit hormon a presmerovat svoje zaujmy na zive.sk/zive.cz a porozmyslat nad tym, preco vlastne mas pristup do internetu, ked neprispievas rozumnou recou do diskusie...

                  Admini. Bloknite thread!
                  • Re: blacklisty 16.06.2009 | 01:12
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    tvoje zelanie je mi rozkazom ... nik si nevsimol, ze stano uz dva dni neodpisal ... mudrejsi ustupi a teraz niektori sami zo seba spravili volov ... kupte si domenu antistano.com ci nieco podobne a tam si piste tieto veci ... mna to nebavi uz citat v kazdom druhom forum poste neustale len kydy ... tak ako ma nebavi uz citat p. Kotrcku alias mandrivacika ... donekonecna to iste ... stale ... a uzivatel v last updated temach vidi len hoferek, greenie a pod. vdaka neprajnikom a tym, ktori sa nespytaju stana, ako mu pomoct, uprimne mu cez mail neporadia ... ale len brblu a pindaju ... a pritom tak malo staci ... nechcem zastavat stana, ide o princip ...
            • Re: blacklisty 12.06.2009 | 16:12
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              Mne by sa pacilo, keby som mohol jednoducho otagovat prispevok tagom: flame, seriozna diskusia, off-topic, spam (a vselico ine), cim by prispevky dostalavi niekolko typov score a ja si mozem vybrat, ktore chcem. Zaroven ak by sa niekoho prispevky prilis casto tagovali ako flame (a podobne), tak by sa s tym malo nieco robit (ludovo povedane, trepnut im po prstoch).

              Blacklist sa mi prilis nepaci, su uzivatelia, ktori maju aj rozumne, aj nerozumne prispevky. Ale dynamicke prisposobovanie obsahu je fajn ale viac by sa mi to pacilo s respektom na prispevky, nie na celych autorov.

              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: blacklisty 12.06.2009 | 16:16
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                suhlas

                inak toto by bola ina pecka, zatial najlepsi napad. v nastaveniach stranky by bolo zobrazovat aj flame diskusie ano/nie. predvolene nie. takze kto si chce pisat hluposti, nech si ich pise. admin to oznaci ako flame, a zvysok ludi bude mat uplny pokoj.
                • Re: blacklisty 12.06.2009 | 16:19
                  ---   Návštevník
                  hlavne si uvedom ze sa jedna o tvoje prispevky a o obranu pred tebou, to mozno pomoze daleko viac ako nieco menit tu vo fore. Cele vlakno by nevzniklo, nebyt tvojho vstupu do fora.
              • Re: blacklisty 13.06.2009 | 10:13
                linuxaaar   Návštevník
                ja som urcite za ... len nech sa uz nieco v tomto smere uroby