hromadne citanie EXIF

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.09.2009 | 22:59
Avatar chatpall   Používateľ
Viete mi poradit ako hromadne precitat EXIF informacie v zdrojovom adresari na mnozstve fotografii a napriklad kvantifikovat (urcit) pocet fotografii pre danu ohniskovu vzdialenost, alebo pre inu charakteristiku fotografie?
NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: hromadne citanie EXIF 05.09.2009 | 23:55
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      Skusil by som pouzit imagemagick na precitanie exifu jedneho obrazku a potom napisat sh skript, ktory by vedel prebehnut povedzme vsetky obrazky v priecinku a jednoduchymi porovnavaniami zvysovat pocitadlo pri danej charakteristike.
      • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 00:31
        Avatar chatpall   Používateľ
        A ako donutim indentify -format "%[EXIF:*]" nazov_suboru.typ aby presiel cely adresar a pridal nazov suboru kde je splnena podmienka exif:FocalLength=CISLO do nejakeho vystupu?
        NERUSTE TENTO UCET!!!
        • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 00:55
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          Bol to len napad, v skriptoch sa velmi nevyznam. To aby sa ako parameter programu pouzil vzdy dalsi nazov suboru v priecinku isto najdes dakde na gugli. A inkrementacia pocitadla by mohla fungovat ako povedzme v cpp a vystup by to pustilo pri poslednom subore. Sorr, snad ti s tym skriptovanim pomozu skusenejsi useri.
          • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 01:06
            Avatar chatpall   Používateľ
            ale aj tak diky! velmi dobry napad.
            NERUSTE TENTO UCET!!!
            • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 01:22
              WlaSaTy   Návštevník
              Sice som nepochopil co chces (opisujes algoritmus z jeho stredu co sa nezvykne mimo napriklad Lisp-u), ale skus cyklus. Napriklad takto:
              for subor in nazov*.jpg
              do
                  indentify -format "%[EXIF:*]" ${subor} | grep exif:FocalLength=CISLO
                  if [ $? -eq 0 ]
                  then
                      echo do wih it something
                  fi
              done
              
              
              • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 01:34
                Avatar chatpall   Používateľ
                ono to bude asi v tom ze nemam za sebou ziadny background v algoritmizacii... a nerozumiem hlavne tymto dvom riadkom for subor in nazov*.jpg a echo do wih it something
                NERUSTE TENTO UCET!!!
                • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 01:48
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ono to bude tym, ze chces najst subory fotene s urcitou ohniskovou vzdialenostou v danom adresari, aspon tak sa to snazim pochopit. Reverzne slovne ulohy (najdi zadanie k vysledku ak mas utrzok mozneho riesenia) su nie mojim konickom.

                  Takze mozes ist do toho adresara a pre kazdy jeden subor v adresari (napriklad s maskou meno*.jpg) potrebujes vypisat EXIF tag. Ak v tom tagu bude pozadovana ohniskova vzdialenost, tak s nim mozes nieco urobit. Ja som tam dal vypis hlasky "zrob s tym nieco". Tolko k tvojej otazke k tym dvom veciam.

                  PS.: Do toho grepu budes musiet asi napchat aj nieco za cislo, inak to najde namiesto ohniskovej vzdialenosti 10 aj 101 az 109 alebo 1011 az 1099. Viac : man grep, sekcia regularne vyrazy. Inak, moze to zlyhat ak budes mat mrte suborov v adresari, vtedy je lepsie pouzit find alebo ls -1 | grep maska .
                  • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 13:33
                    Avatar chatpall   Používateľ
                    takze nakoniec som sa dopracoval k tomuto rieseniu vdaka Wlasatemu a Jariqovi. dakujem
                    SUBORY=`ls cesta/zdrojovy/adresar`
                    for i in $SUBORY
                    do
                    identify -format "%[EXIF:*]" $i | grep exif:HladanaCharakteristika
                    if [ $? -eq 0 ]
                    then
                    echo $i >>Hladana_charakteristika
                    fi
                    done
                    NERUSTE TENTO UCET!!!
                    • Re: hromadne citanie EXIF 06.09.2009 | 13:35
                      WlaSaTy   Návštevník
                      SUBORY=`ls cesta/zdrojovy/adresar`

                      daj si tamcca 7tisic suborov, ved si fotograf. A uvidis.