Vysoka skola....

Sekcia: Ostatné 21.01.2010 | 22:30
Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
Zdravim,
rozhodujem sa, kam na vysoku skolu, a kedze je to v mojom pripade pomerne zlozite, zaujimali by ma nejake rady, postrehy alebo niecie vlastne skusenosti.
Rad by som nejako vo vacsej ci mensej miere skombinoval navzajom nie prilis suvisiace zamerania, a to informatiku, geografiu ci ekologiu a nieco z ekonomiky ci manazerstva. Teda nerad by som sa specializoval len uzko na informatiku. Pri tej je dost dolezita aj matematika, ktorej vsak nechcem mat az velmi velke mnozstvo. Pocital by som s nejakym programovanim (ktorym sa vsak zatial neplanujem zivit), softwarom a hardwarom a unix/linux systemami (co sa tyka linuxu, zatial som len viac-menej bezny uzivatelom, ktory trochu vie co a ako, ale rad by som sa tomu viac povenoval aj na VS).
Ide mi teda o nejaky odbor/program, kde by bola taziskom informatika, ale doplnena este o vyssie spominane (geografia, vypoctova technika vs. zivotne prostredie,...).
Rozmyslal som nad muni, kde sa pri Aplikovanej Informatike vraj dost volne daju povyberat ine predmety aj z inych fakult (konkretne o tom viac neviem), ale z osobnych dovodov je to uz neaktualne => takze zostava len studium na Slovensku.
Vopred vdaka za vsetky komentare....
    • Re: Vysoka skola.... 21.01.2010 | 23:36
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      V KE na UPJS si mozes vybrat medziodborove studium Geografia-Informatika.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 01:18
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        To naozaj? Takze v konecnom dosledku mozem byt aplikacny programator softwareu pre mapovanie , nejake geostaticke vypocty a pod.. ??
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 08:45
          Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
          Co sa tyka UPJS v KE, treba pocitat s tym ze je to ucitelsky smer. Teda budes tam mat z kazdeho rozka troska. Ak chces nieco do hlbky musis hlavne samostudium. Geografia bola za mojich cias dost slaba, Ale od vtedy sa tam to pomenilo, takze mozno to teraz vyzera inac. Ale priprav sa, ze na geografii je spusta biflovaciek. co sa tyka mapovania vela sme toho nemali. Ako hovorim je to ucitelsky smer a je to zalozenen hlavne na humannej geografii, geologii a geomorfologii. Informatika neviem ako ale co som pocul tak tiez hlavne veci co trena ucitelovi na vyucovanie informatiky. Ale boli tam zasa asistenti/docenti, kt.ked videli ze ta to zaujima dalo sasnimy ist aj do hlbky.
          a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
          • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 12:27
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Asi tak, ale aj z G aj z I je na tej skole par schopnych ludi, takze ak clovek chce, tak sa ma na koho obratit.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 14:41
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Pockat pockat, takze upjs odbor informatika je ucitelsky smer? Po tejto skole budem moct byt ucitel na SS? Nie je potom lepsie nieco viac technicky zamerane ked chcem byt dobry vyvojar?
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 15:55
                Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                Takto: Ak si vyberies jednoodborove studium, tak je to vedecke. Dvojodborove studium je ucitelske (pocas stdiam mas aj prax aj pedagogiku). A po jeho absolvobani mozes ucit ZS 5-9, SS, alebo pokracovat v dokrotanskom studiu.
                a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
                • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 16:05
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Ahaa,ok, uz mam jasno. Vdaka velmi pekne. Mojim cielom je UPJS - informatika ,nakolko chcem ostat doma v KE. Tak sa mi tie info hodia :)
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 16:10
                    Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                    Este, aj jednoodborovy studenti si zvykli popri studiu urobit to pedagogicne minimum a teda po skonceni mohli ist aj ucit. Ale s informou asi toho vela nenaucis, lebo by si nemal plny uvezok. Informi na skolach je zufalo malo.
                    a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
                    • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 20:50
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Nechcem byt ucitel, preto si zvolim cisto informatiku a nie kombinovanie. Chcem mat vysoku skolu zameranu dajme tomu ze na tu informatiku a IT,aby som mal papier nejaky ze som vychodil VS ale nechcem nic priliz specificke, pretoze nechcem byt softwareovy programator ale chcem sa zivit programovanim web stranok , server hausingom a spravovanim servrov.
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 23:57
                        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                        Tak v tom pripade dufam, ze dojdes na den otvorenych dveri 5.2.2010 (informacie), aby som ta este mohol odhovorit :)
                        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                        • Re: Vysoka skola.... 23.01.2010 | 00:15
                          _kuko_   Návštevník
                          Chces povedat, ze praca programatora je jednoduchsia ako praca admina?
                          Mozes uviest aj nejake argumenty?
                          • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 23:29
                            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                            To je ako keby si sa pytal, ci je praca programatora jednoduchsia ako praca murara. Su to prilis rozsiahle oblasti a ked uz chces porovnavat narocnost, tak musis porovnat konkretne pripady (zodpovednost, casova narocnost, atd.)
                            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Vysoka skola.... 21.01.2010 | 23:40
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Na UK (Univerzita Komenskeho) sa daju tiez zapisovat aj predmety z inych fakult a nerobia s tym problemy (akurat musis vyplnit nejake tlacivo, alebo nieco take niekym si to nechat podpisat). Osobne studujem informatiku na Matfyze, ale mal som predmet spolocne s biologmi, ktori boli z PrifUK a zapisali si ten predmet. Normalne by som ti odporucil Informatiku, ale tam zazijes pomerne dost matematiky, preto ak nechcel tolko matiky, skus aplikovanu informatiku na matfyze. Viac najdes na http://www.studujme-informatiku.org/index.php
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 18:47
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        No to by vyzeralo zaujimavo - akurat by to hadam nemuselo byt iba ako nieco navyse, ale ako taka nahrada za nejaky ten povinny ci povinne volitelny predmet a pod.
        • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 22:08
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Ono to funguje tak, ze na bakalarskom studiu potrebujes ziskat 180 kreditov za 3 roky.

          Pre informatiku:
          107 kreditov mas povinne predmety
          zhruba 30 kreditov povinne volitelne (vyberies si 30+- kreditovy blok). Zvysok by si si mohol vybrat co chces

          Aplikovana informatika:
          na aplikovanej mas 78 kreditov z povinnych predmetov, a dalsich 24 su povinne volitelne. Zvysok si mozes dat co chces.

          Poznamky:
          1.) Mozes si zapisat aj viac ako 180 kreditov. Ja som mal 199 a to som posledny polrok mal jeden predmet, takze sa da mat aj viac (ale zase sa narobis:-)
          2.) Mozno musis mat z informatickych predmetov nejaky minimalny pocet kreditov (pre cistu informatiku to neplati. tam staci tych 137)
          3.) Ak sa rozhodnes ist takto, zisti si dopredu, ake su moznosti studia na susednej fakulte (PrifUK) geografie a ako by sa to dalo sklbit, teda aby ta kombinacia zase mala zmysel.
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 23:55
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Vdaka, zatial si mi dost pomohol
            Len akurat ako pozeram, je tam dost malo veci s HW celkovo na tej univerzite (kedze to nie je technicka skola), ale zatial je u mna asi favoritom.
            • Re: Vysoka skola.... 23.01.2010 | 10:09
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              Otazka je... co chces vediet o hardware? Pripadne si zisti, co sa uci na technickych skolach o hardware. To ze je to technika neznamena, ze sa tam nutne musis dozvediet nieco uzitocne (dost zalezi od skoly/fakulty). Otazak je, ci sa to, co chces vediet o hardware nevies naucit sam:)
              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 17:19
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                Skusim taku obsirnejsiu reakciu (nie iba konkretne na teba) :)

                "Skutocny informatik" by zrejme mal zvladat aj teoriu, ktora je pomerne narocna (automaty, matematika,...), ale ako som uz spominal, nechcem to s matikou a pod. prehanat a velmi uzko sa specializovat len na (teoreticku) informatiku. Zaujima ma nejake to programovanie a Unix/Linux. Takze nieco aj z praktickych veci, kedze zatial som sa tomu sam velmi nevenoval, ale mam zaujem to v buducnu zmenit :) , no a skola moze v niecom pomoct.

                Z toho HW by ma zaujimala napriklad architektura pocitacovych komponentov a nieco z elektroniky. Ekologizacia elektroniky a pod. Zaujimaju ma totiz nove technologie, elektronika, jej dalsi vyvoj, design.

                A kedze som mal vzdy vztah ku geografii (podla mojho nazoru je vseobecne velmi dobre pouzitelna - clovek ma fajn prehlad v roznych oblastiach), tak by som to tiez chcel akosi vyuzit a aspon ciastocnym dalsim studiom vlastne najst moznosti uplatnit to niekde v praxi (moje buduce povolanie by som chcel zamerat aj tymto smerom).

                Rad by som si tiez rozsiril obzory v ekonomike a manazerstve, lebo nevylucujem, ze mozno neskor zabrdnem aj do tejto oblasti.

                Cize je to dost siroke spektrum - rad by som to vsak zladil a nasiel skolu, ktora by mi vyhovovala co mozno najviac a mal na nej co najmenej nie az tak dolezitych (uzitocnych) veci, cize mat dost priestoru venovat sa tomu, o co mam zaujem;
                vyberaniu iba "mensieho zla" sa ale asi nevyhnem.

                Diky za kazde (dalsie) reakcie :)
                • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 18:01
                  Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                  K inej otake: Predmet si mozes zapisat KEDYKOLVEK. Jedine, co musis dodrzat je letny/zimny semester (na pocudovanie). Samozrej, ak ma predmet nejake prerekvizity, odporuca sa mat ich splnene (ale nemusis, ale je to na tvoju zodpovednost. Vzdy sa da spytat vyucujuceho, ci su naozaj potrebne.

                  Otazka k teoretickym zakladom. Ak pojdes studovat na Informatiku na matfyze, tak dostanes solidne matematicke aj teoreticko-informaticke zaklady. Studium je dost variabilne, takze nebudes cely cas robit matiku/teor. informu (ale ak chces da sa. Napriklad ja mam skoro vyhradne taketo predmety). Na matfyze si panom svojho rozvrhu ty:-) Co sa tyka teoretickych zakladov na Aplikovanej informatike, tak tie nie su nic moc (ok, ja studujem cistu Informatiku, tak mam na to taky pohlad).

                  Co sa tyka HW, tak to sa vo velkej miere neuci na matfyze (rozumej, skoro nic). Nieco o architekture sa dozvies na operacnych systemoch, ale ako si nieco pospajkovat sa asi nedozvies. Co sa tyka novych technologii (co sa tyka hardwaru), tak to sa na matfyze prilis nedozvies, ale pochybujem ze sa to dozvies aj inej vysokej skole na slovensku. Tato oblast sa totiz tak rychlo meni, ze najlepsi sposob je to sledovat sam. Alebo si vzdy mozes najst predmet na nejake inej fakulte/univerzite, napriklad vedla na FEI/FIIT, ale uz ako to je zo zapisovanim si predmetov z inych univerzit neviem (malo by to ist, len netusim ako).

                  Co sa tyka tvojho vztahu ku geografii, tak to si budes musiet zosuladit predmety s druhou skolou (pravdepodobne prirodovedeckou fakultou).

                  Ekonomika a manazerstvo: existuje na matfyze odbor ekonomicka a financna matematika. Avsak niektore predmety maju na fakulte managementu, takze asi by si si potom chcel zapisovat tie.

                  Ale upozornujem ta, chces toho prilis vela, neda sa vsetko stihnu a navyse sa v tom aj vyznat (aspon nie za 3 ci 5 rokov, podla toho, ako dlho chces studovat). Ale vzdy si mozes predlzit magisterske, ci bakalarske (aj oboje) o rok.

                  Este jedna vec. Vsimol si si kus threadu tam nizsie pod tymto, kde sa ludia stazovali na svoju skolu ake je to tam zle? Tak z toho mam pocit, ze na matfyze to je ine. Nesnazia sa, aby sme sa nabiflili nejake veci, ale snazia sa o to, aby sme tomu rozumeli (samozrejme, vsade sa najde vynimka). Aspon z mojho pohladu.

                  Skus napriklad napisat garantovi Informatiky alebo Aplik. informatiky na matfyze a spytat sa ho na tie veci, pripadne aj to iste na prirodovedeckej fakulte.
                  Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 17:32
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                Este k tomu HW. "U vas" som nasiel tento predmet, ktory cca nacrtava moje predstavy (bol uvedeny tusim ako vyberovy predmet pri Mgr. studiu Aplikovanej Informatiky) - Architektúra grafických zariadení pre PC.
                Dal by sa vybrat aj skor? Privital by som aj viac podobnych :)
                Zaujimalo by ma aj, ci pri Aplikovanej Informatike budem naozaj ochudobneny o nieco dolezite oproti obycajnej Informatike na UNIBA. Hoci u mna je aplikovana asi tutovka vzhladom na moj "sirsi zaber" :)
                • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 17:51
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  Ak sa chces ucit nieco sam o HW a fungovani PC, odporucam ako osnovu/zdroj pouzit http://dsrg.mff.cuni.cz/teaching/nswi120/.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 11:34
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dalsia moznost je UKF v Nitre. Ja osobne mam odbor Informatika-Geografia. ALE! Tiez je to ucitelsky smer. Ma to vyhody aj nevyhody.

      Nevyhody: je to dost tazke a narocne. Oproti aplikacom to mame asi 3x tazsie, mame tie iste predmety, ale oni maju za tie predmety viac kreditov a my menej a pritom mame tu istu skusku, tie iste kriteria.

      Vyhody: Budes vystudovany Informatik, Geograf a ako bonus aj Pedagog. Cize vacsie uplatnenie na pracovnom trhu.

      Ta matika je samozrejme zahrnuta v tej Informatike, tomu sa nevyhnes, ale nie je to take strasne. Programovanie po novom uz v Jave, ja som mal este Delphi. Celkom fain je spracovany predmet Databazove systemy + dostanes zaklad html, css, php, mysql (ale fakt len zaklad - ostatne je samostudium) a este mnoho inych veci z Informatiky ...

      Co sa Geografie tyka, dobre si rozmysli ci to chces naozaj studovat. Ja som si myslel ze to bude hracka, ale hlboko som sa mylil. Mozem povedat, ze je to tazky odbor. Samozrejme je tam zahrnuta aj ekologia a ine veci ako napr aj GIS - co je tvorba map na PC. Je tam Fyzicka geografia, Humanna geo, aj Ekologia a enviromentalistika, Regionalna geografia sveta atd. Ono nie len ze byflovat sa musis, ale hlavne pochopit suvislosti, bez toho sa nepohnes. Okrem toho pocas studia geografia absolvujes (povinne) 2 exkurzie, jedna je zahranicna a druha po Slovensku.

      Co sa tyka pedagogiky, je tam niekolko predmetov co musis zvladnut ale podla mna je to malina, pre mna to bola oddychovka. Akurat vo vyssich rocnikoch musis absolovat nejaku tu prax, ale ani to nie je problem.
      Slackware
    • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 12:10
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      NA FEI STU nechod ani za milion...napodobne aj FIIT...

      Te to tu v zmysle FEI NO MORE. Az by si sa nejakou chybou ocitul tu na FEI-ke, tak potom pochopis vyznam hrubo vytlacenych slov :-D
      • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 18:24
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        preco co mas proti tej skole??? a ako to je so strojarskou fakultou ? :D lebo tam chcem ist ja :D
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: Vysoka skola.... 22.01.2010 | 18:43
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Tak ako uz vyssie kolega napisal - daco konkretnejsie by sa zislo :)
        • Re: Vysoka skola.... 23.01.2010 | 01:50
          shade   Návštevník
          FEI. V nizkych rocnikoch na bc, sa spravi sito podla mat/fyz co je okrem doc. Valka ciste biflenie. A tak to tam potom aj vyzera, vacsina studentov je tam preto ze "ja chcem byt ten informatik" a bez akehokolvek dalsieho zaujmu o odbor. Kto mal na strednej talent a nieco sam robil tam spravidla nevydrzal ani 1. semester, zostali bifloskovia, cest vynimkam. Kopa predmetov co tam IMHO nemaju co robit historia, ekonomia, manazment ... Skusky optimalizovane na opisovanie. Pekne to vidiet na predmetoch kde sa programuje napr. v asm. - problem spravit sem. projekt ale ono sa to potom zachrani skuskou typu "napiste ake oznacenie, puzdra a kolko ram maju jednotlive verzie mikroradica". To je idea (nasich?) VS - natrepat si do hlav predmety co ti niekto vyberie a preukazovat sa titulom a nie vedomostami. Ale dnes uz je bohuzial taka doba ze titul musi mat kazdy kto ma do zadku dieru.
          • Re: Vysoka skola.... 23.01.2010 | 10:22
            Avatar SaxX Kubuntu 9.10, Windows 7  Používateľ
            Mi daco hovor ledva som spravil zimny semester a to ma este caka Fyzika v letnom...no radost zit... FEI TUKE STUDENT - mno neviem na ako dlho :)
            Supernatural is the best!!! Bojovník za slobodný software...
          • Re: Vysoka skola.... 23.01.2010 | 12:46
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            z tvojho rozpravania usudzujem ze si sa nedostal dalej nez po prvy rocnik? Ja budem uz Bc. ale ak mam byt uprimny. Na tuto skolu nikomu neradim ist. Su tu muky a clovek poti krv pri tom, aby to AKO tak spravil na E-cko v porovnani s inymi skolami. S informatikou toto nema absolutne nic spolocne (skor s matilou a fyzikou). Hovori sa ze je to najlepsia skola na slovensku...ano je najlepsia. Ale vo vyhadzovani ludi! Jediny kto je na nasej skole najnormalnejsi a najrozumnejsi je Juhas. Kto prezije Bc. Tak uz je to dalej prakticky ok.
            Ak prezijem Bc. tak dalej Ing. pojdem studovat hocikde inde, len nie tu na slovensku. Uvazujem o zahranicnych skolach (Londyn, Pariz, Nemecko-Rakusko-Svajciarsko, mozno aj USA)
            • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 00:44
              shade   Návštevník
              Usudzujes zle. Nejde o to ze to ledva spravis na E, to by mohlo znamenat ze na to napriklad len nemas. Ide o to ze ta skola je odtrhnuta od praxe, nekladie sa doraz na pochopenie uciva ale na biflovanie -> opisovanie na skuskach. Ked mas o odbor naozaj zaujem tak skola ta len brzdi, napr namiesto toho aby si sa "hral" s AVR nakupujes stolicky do fiktivnej firmy na manazment (alebo aj ked robis nieco na "odborny" predmet tak je to cca rovnako uzitocne) . Nakonci uz len cakas kedy bude koniec a konecne dostanes papier (a ked vidis kto dostane rovnaky tak ti prichadza zle). Treba si spocitat ci ten papier potrebujes a aky (IMHO bublina musi zachvilu prasknut) a podla toho sa rozhodnut. Za tie vedomosti (aby som zas nekrivdil, nejake ziskas) tie roky urcite nestoja.
              • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 02:51
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                tak si preliezol aj dalej nez len po prvy rocnik. No ale k veci. Naozaj, ale naozaj vsetkym radim, aj do buducna. FEI NO MORE. Nechodte tam, ani to neskusajte...to neni poriadna skola...vsetko co clovek potrebuje neskor v praxi, tak to z praxe moze ziskat samostudijom...
                Ked vravis o tom, ze bublina musi prasknut, tak to v akom zmysle myslis?
                • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 00:45
                  shade   Návštevník
                  V takom ze sa prevali ako to na VS vyzera a s diplomom si budes moct akurat tak vytriet.
              • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 02:52
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                a suhlasim s tebou som zabudol dodat. Je ti cista pravda...bohuzial uz som tu a ten cas co som tu zabil sa uz nevrati
                • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 12:07
                  realista   Návštevník
                  chlapci, dajte si dole ruzove okuliare, takto to funguje vsade minimalne u nas urcite a ruku na srdce dnes sa bez toho papiera nepohnes, pokial sa chces niecomu do hlbky venovat tak samostudiu sa nevyhnes
                  • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 15:39
                    Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                    Bez papiera sa pohnes velmi dobre vsade a ten zo skoly sa neda dobre pouzit ani na WC.
                    Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                    • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 15:46
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      Ano. Ale ako ktory. Kto pracuje popri skole, tak to je 2 v 1 twix
                      • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 23:28
                        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                        Ano, vyhoda na studiu je ta, ze stat plati zdravotne poistenie a clovek potom usetri a ak mu skola nezaberie vela casu a jemu tak zostava dost moznosti na studium skutocne dolezitych veci, tak je to idealne.
                        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                    • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 16:46
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Nepotrebujes nahodou mat na zalozenie zivnosti aj vzdelanie aspon v okruhu danej tematiky? Aspon to mi teda hovorila mama..
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 23:20
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        Jedine ak si remeselnik, tak potrebujes vyucny list, pripadne potrebujes certifikaty/povolenia, ak chces obchodovat/poskytovat sluzby v istych oboroch (preprava nebezpecneho odpadu, odpalovanie v kamenolomoch atd.).

                        Na zivnost ako programator/admin (atd) ozaj nepotrebujes VS/cert ;)
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                        • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 00:59
                          shade   Návštevník
                          Asi 10 rokov dozadu som poznal jedneho chlapika a dost ho stvalo ze firma nemoze byt napisana na jeho meno lebo nemal titul. Neviem presne co mal za obchodnu cinnost ale robil nieco ako predaj a servis pc. Chcel si kvoli tomu na stare kolena (mal asi 26) spravit VS.
                    • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 18:34
                      realista   Návštevník
                      tomu ani sam neveris...
                      • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 23:25
                        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                        Vyskusal som ho a fakt je na WC nepouzitelny, prilis tvrdy papier.
                        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                    • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 00:52
                      shade   Návštevník
                      Buhuzial este stale, aspon co som pocul, na vacsine prac. ponuk pocuvaju len na titul, certifikaty a ako plynule vies pri pohovore klamat.
                      • Re: Vysoka skola.... 25.01.2010 | 01:26
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        presne tak. Tituly, certifikaty a omacky
                        • Re: Vysoka skola.... 26.01.2010 | 03:15
                          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                          A na absenciu sebaucty, ktora je tiez zjavne potrebna pre taku poziciu, nepozeraju?
                          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                          • Re: Vysoka skola.... 26.01.2010 | 04:07
                            shade   Návštevník
                            Nemas pravdu. Ludia ktori vacsinou na takejto pozicii skoncia su na seba praveze patricne hrdi. Ved predsa maju VS. titul, robia pre IBM/HP/DELL a tie mena nieco znamenaju, mozno su dokonca na pozicii managera. To ze len forwarduju tickety ako cvicene opice a ze managerkou sa dnes vola uz aj veduca zmeny upratovaciek oni nevidia.
                            • Re: Vysoka skola.... 26.01.2010 | 05:06
                              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                              Presne ten fakt, ze ludia na tychto poziciach su na seba hrdi, pokladam za absenciu sebaucty :)
                              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Vysoka skola.... 24.01.2010 | 12:15
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Už som sa bál, že to je len na našej škole (inak momentálne asi mediálne najznámejšej).
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Vysoka skola.... 28.01.2010 | 23:34
              Avatar Juro Debian, win XP  Používateľ
              "Hovori sa ze je to najlepsia skola na slovensku...ano je najlepsia."

              NIE je najlepsia, FEI a FIIT patria medzi technicke skolya tam je s obrovskym naskokom oproti ostatnym skolam STU FCHPT, takze naj technicka skola na slovensku je chemicka a potravinarska technologia :D,
              najlepsia skola na slovensku z prirodovednych skol je FMFI UK, su to spolu s FCHPT najlepsie skoly na slovensku.
              • Re: Vysoka skola.... 28.01.2010 | 23:55
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                ked uz ma citujes, tak cituj cele vety clovece...!

                Hovori sa ze je to najlepsia skola na slovensku...ano je najlepsia. Ale vo vyhadzovani ludi!
    • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 18:51
      dash   Návštevník
      Preboha! Len nechod na FIIT!!!
      Bol to omyl, velky omyl, odkazujem vsetkym a pripravujem recenziu co sa stalo mne po 2 rokoch...
      • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 18:53
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Zaujimave, lebo tiez poznam jedneho cloveka, co tak isto nadava na FIIT a ked mi rozpraval, co sa tam dialo so zapoctami a skuskami, tak som tomu nemohol uverit. Asi v tom fakt nieco bude.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 20:18
          dash   Návštevník
          Predstav si 3 zadania, kazde po 400 riadkoch. Predstav si zapoctove pisomky na pc - kazdy tyzden za 2 body (len abstraktna implementacia by mi trvala pol dna, sam cviciaci ju nakodil na celu stranu... a my to mame zmaknut za 45 min). Dalej zapoctove pisomky - kodis na papier algoritmy.
          Proste makas cely semester som tym chcel povedat...
          Predstav si ze si bol na skuske, naucil si sa a dostal si D. Zapisali ti ju do indexu.

          No a momentalne mi dosiel mail, ze mi rusia zapocet, ze som plagiator a mam FX. Je to krivda.
          Pondelok to ideme riesit na studijne. Su tam asi 4 opakovany tretiaci.

          A to je len kvapka...co sa robi na FIIT
          • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 20:28
            Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
            >No a momentalne mi dosiel mail, ze mi rusia zapocet, ze som plagiator a mam FX. Je to krivda.

            Tak to by som sa stazoval na prodekanate/dekanate (BTW ja som z FEI)
          • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 20:43
            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
            Vediet nakodit algoritmus na papier je uzitocna schopnost. Vies ukazat priklad nejakej tej 45 minutovej pisomky?
            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
            • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 21:08
              Avatar dash Gentoo  Používateľ
              si nepochopil, tam nejde o tie 45 min pisomky, to je jedno...takisto je jedno kodenie na papier - to uz sme mali v 1. rocniku...
              ide o to, ze nas pustili na skusku, a potom nam chcu odobrat znamku - TO JE SVINSTVO!
              • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 21:56
                Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                Takto. Ak si podvadzal, tak je to tvoje svinstvo. Ak si nepodvadzal, tak predpokladam, ze sa cela zalezitost vysvetli, ked sa zacnes zaujimat o co ide (co predpokladam ides spravit tym ze sa ides spytat na studijne).
                Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 22:20
                  dash   Návštevník
                  ty si taky klasicky blafcan ;)
                  • Re: Vysoka skola.... 29.01.2010 | 23:37
                    Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                    Mozes mi prosim ta vysvetlit to posledne slovo? Lebo mu nerozumiem:-(
                    Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!