Linux komunita, kde najdem?

Sekcia: Komunita 24.05.2010 | 21:01
Avatar dash Gentoo  Používateľ
Zdravim,
kde najdem linux komunitu? Preferujem sifrovane spojenia ako SILC a podobne :)
Dik.
    • Re: Linux komunita, kde najdem? 24.05.2010 | 22:56
      Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
      >> kde najdem linux komunitu?

      - v tmavych a studenych suterenoch rodicovskeho domu :(
      I am not here. Isn't here just there without a t?
      • Re: Linux komunita, kde najdem? 24.05.2010 | 23:03
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Zial, je to tak. Na slovensku neexistuje komunita a na zaklade neustale klesajucej urovne diskusii tu a aj inde, asi ani nikdy nebude. Ludia su uz dnes proste lenivi a ked im niekto povie RTFM alebo UTFG, tak miesto toho, aby RTFM alebo UTFG sa urazia. A lenivi ludia nikdy nemozu vytvorit hodnotnu komunitu.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Linux komunita, kde najdem? 24.05.2010 | 23:43
          dash   Návštevník
          Ide mi skor o kontakty a novych ludi, ktori sa vyznaju :) studujem informatiku a mame tu 2,5 unixaka :(
          A Linux nepouzivaju len lenivi ludia :) a ti lenivi ludia su dobri minimalne je to response lame pouzivatela ako kodovat nase aplikacie...

          Viem si predstavit spravit kanal na SILC a nakodovat webove rozhranie, ktore sa po prihlaseni do uctu na linuxos logne na do SILC miestnosti. To by vobec nebolo zle :)

          Alebo proste... Spajat ludi :)
          • Re: Linux komunita, kde najdem? 24.05.2010 | 23:57
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Uz existuje kanal na jabberi a taktiez na IRC a je tam 5.5 cloveka. Dalsi kanal je podla mna zbytocny.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 11:36
              knedla_plnena   Návštevník
              no jasne ze tam je malo ludi ked tu nikde nesvieti adresa
              • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 12:50
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                To je uz otazka na adminov tejto stranky. IRC kanal je #linuxos.sk na irc.freenode.org a jabberovsky radsej teraz neuvadzam, lebo ma tam nechce prihlasit (asi je chyba u mna) a teda neviem, ci este vobec existuje.
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 13:33
                dash   Návštevník
                Tak, tak, to je ten problem ;) preto som sa pytal
          • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 10:29
            peto   Návštevník
            Mozes prijst do Ziliny

            Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach 2010
            Miesto konania: Žilinská univerzita
            1. júl 2010 – 4. júl 2010
            http://ulabserv.fri.uniza.sk/ocs/index.php/OSSConf/OC2010/

            Tam bude aj osobny kontakt a moze ssi vymenit nazory
        • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 00:30
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tiež mám pocit, že dnešná generácia pochová slobodný softvér. Tupé masy vládnu tomuto svetu a nedá sa s tým nič robiť, bohužiaľ. Keď to zoberiem za posledné roky, tak sa tu z mlaďasov uchytil Radovan a to je fakt málo.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 17.01.2014 | 16:36
          Avatar Martin   Návštevník

          Ak niekto na položenú otázku odpovie skratkou RTFM alebo UTFG, vyvolá to na pýtajúcej sa strane veľké znechutenie a možný odpor k Linuxu a arogantným linuxákom. Začiatočník totiž veľmi často ani len netuší, ako by mala vyzerať správna odpoveď nájdená pomocou UsingTFG a radšej zostane pri "oknách". Potrebujeme toto?

          • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 17.01.2014 | 20:00
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Nechce sa vzdelávať nech ostane pri Widlách, Linuxáci boli vždy elita. S ľuďmi čo niečo vedia, alebo chcú vedieť je radosť komunikovať. Teda snažím sa pomáhať všetkým, ale tá stará doba bola lepšia :)

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 12:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      v sucasnej politike rozhodne nie... :(
      • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 12:50
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ?
        • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 12:52
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Asi to Stano myslel tak, ze medzi sucasnymi politikmi linux komunitu nenajde :) Otazka vsak znela, ze kde taku komunitu najde. Hoci casto je aj odpoved typu "tu nie" dobra, kedze trochu moze cloveku pomoct. Nieco v zmysle: Neviem koho volit ale viem, koho nevolit.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 12:59
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            rozhodne viem koho nevolit :) netahajme sem vsak politiku. chcel som tym povedat, ze som rad ze linuxova komunita je, no bolo by dobre keby bolo par linuxakov aj tam hore, kde by sa dalo viac slobodny softver presadit. kym tam hore nebude ziadny linuxak, tak donekonecna bude vsade presadzovany komercny softver niektorej konkretnej firmy.
            • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 13:01
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              a chyba vam linuxova komunita. mne nechyba.
              • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 13:31
                dash   Návštevník
                Mne chyba, pretoze akakolvek tema okolo OS sa toci okolo Windowsu. A preco nepokecat aj o sofistikovanejsom Linuxe :)
                A clovek je potom ciastocne mimo...
                • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 13:40
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  vcera ma ziadal jeden clovek aby som mu zohnal windows7, lebo xp mu nepozna dobre jeho velikansky disk. bol poriadne prekvapeny ked sa dozvedel, ze existuje aj nieco ine... vidiet to ale ani na obrazku nechce... co mi nedava logiku.

                  ak ma kazdy auto znacky A a pride znacka B ktora poskytne podobny model za lepsiu cenu, tak by asi kazdeho normalneho cloveka zaujimalo co to vlastne je, teda ak si chce kupit auto.
                  • Re: Linux komunita, kde najdem? 25.05.2010 | 15:23
                    Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                    Ano, ibaze kebyze vie, ze znacky A vedia chodit po slovenskych cestach, ale ostatne znacky to nemusia vediet, tak sa nemusi unuvat skusit to. Problem je v tom,
                    ze je v ludoch zakorenene, ze musia mat veci od MS, aby boli kompatibilny zo svetom. V niektorych oblastiach je to este pravda, v niektorych nie.

                    Jednou z oblasti je aj zaruceny digitalny podpis. Tam stale neexistuje aplikacia ktorou by sa to dalo robit. Teda problem nie je len v aplikacii, ale aj v certifikacii. Taka vec nieco stoji a nie je to zrovna malo, takze kym na slovensku nebude dostatocne velky trh, alebo kym to niekto nezaplati, tak to nebude...
                    Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                  • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 15.01.2014 | 22:33
                    Avatar miiisa   Návštevník

                    mozem taku otazku? da sa vo wine cracknut office ? to je jedina vec,preco vlastne som na windowse,bo potrebujem veci robit v office,nie apapche a openoffice su fajn. ale kopu krat sa mi stalo,ze nezobrazovali vsetko/posuvali zarovnania a podobne.

                    • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 08:19
                      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

                      da sa vo wine cracknut office ?

                      ??? Radšej no comment, ale k otázke:

                      MS Office sa dá po Linuxom rozbehať, ale so 100% funkčnosťou nepočítaj. Tou funkčnosťou myslím samotné využívanie jednotlivých funkcií a zobrazovanie obsahu. MS Office 2007 sa dá najľahšie nainštalovať cez PlayOnLinux, toto som len tak zo zvedavosti vyskúšal (pri 2010 to stále hádzalo nejaké chyby).

                      • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 18:04
                        Avatar miiisa   Návštevník

                        da sa vo wine cracknut office ?
                        ??? Radšej no comment, ale k otázke:


                        tak nebudeme si klamat,no nie ? + microsoft moc studenske ceny nema..

                        • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 19:06
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Daj dôvod, prečo nemôžeš používať otvorený formát odt, napríklad v Libre Office?

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 19:38
                            Avatar miiisa   Návštevník

                            z jednoducheho hladiska,ze mi ho v skole nezoberu-odskusane to mam,poslal som projekt a dostala sa mi odozva,ze jej to nejde "otvorit".

                            Dalsi problem napr. nastal,ked sme od cviciacej obdrzali priklady na precvicenie.Vsetko vyzeralo fajn,vytlacil som si to,boli to v podstate zadania prikladov ktore na seba nadvezovali avsak som sa dostal max do polky a potom som uz nevedel dojst na riesenie tak som si siel so spoluziakom "nadto" sadnut a tam som zistil,ze v Open Office mi nezobrazilo a ani nevytlacilo rovnice z MS office.

                            pre tieto prkotiny teda nepouzivam pre skolske ucely nic ine ako MS office,pokial samozrejme sa to neda vyriesit cez daco ine,co nie vzdy ide.-> bohuzial neviem ovlivnit to,ze aj ucitel na pravdepodobnosti ukazuje a potom od nas aj na skuske vyzaduje,zapis funkcie na generovanie nahodnych moznosti...

                            • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 20:19
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                              Ja viem že asi nevyhráš, ale oni sú povinný používať ODT. Keďže ťa táto spoločnosť núti kradnúť, tak vyskúšaj stiahnuť už kraknutú verziu, osobne som skúšal MS office 2003 a 2007, tie chodia úplne v pohode.

                              Inak ten krack by mal chodiť, spravidla prepíše len nejaký súbor, to môžeš tiež testnúť.

                              Pýtam sa, zmení sa prístup uznávania zákonov aspoň v štátnych inštitúciach inštitúciach?

                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 21:41
                                Avatar miiisa   Návštevník

                                joj ono sa to tak skoro nezlepsi... bo aj ta mlada krv co sa tam dostane sa uci od tych starych... :/

                                • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 21:57
                                  Avatar migrena   Návštevník

                                  Tak ja som napriklad napisal celu bakalarku v Libreoffice, ale len kvoli skole som to vzdycky (ako osol) upravovat pre MS Word 2010. Ale az tolko zmien nebolo nutnych, neboli tam nejake velke chyby. Je vsak pravda, ze som nepouzival rovnice ani vzorce.

                                  Ja na Libreoffice nedam dopustit, zvlast na tvorbu vzorcov, ktoru povazujem za genialnu.

                                  PS: Ja som si na obhajobu zaverecnej prace pripravil prezentaciu v pdf, pretoze oni chceli, aby to co mame, fungovalo na tom ICH konkretnom pocitaci (ak to fungovalo spravne na inom pocitaci s Windows a na tamto nie, tak sme mali smolu).

                                  • RE: Re: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 22:50
                                    Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

                                    Keď som ja písal diplomovku, tak som ešte o nejakom Libre Office (predtým OpenOffice) ani nechyroval :) Ale je to tak ako uvádzaš. Keby došlo plošne k zrušeniu doc/docx a všetky dokumenty by boli jednotne vytvárané v ODT, bolo by to super. Jednoducho kompatibilita LO/AOO s MS Office nie je dokonalá. Pokiaľ ide iba o čistý text, tak tam sa to dá. Avšak ak pribudnú tabuľky, grafy, odrážky a číslovanie, tak je to niekedy katastrofa.

    • RE: Linux komunita, kde najdem? 15.01.2014 | 21:45
      Avatar mozno uzivatel   Návštevník

      Pekny vecer,chcel by som sa spytat, ci by ste mi odporucili tento linux Mageia 3 alebo neaky iny potrebujem prejst z winu na Linux no neviem ktory....pre upresnenie potrebujem spolahlivy softver ktory je schopny najst potrebne ovladace ci uz ku grafike, zvukovej karte alebo comukolvek inemu a este by som rad aby sa na nom dala spustit aj neaka bezna hra co bezi pod winom napr NFS....inak ho potrebujem na vseobecne pouzivanie tzn net,office,sumarizovanie a uprava fotiek,prezeranie filmov atd take viac menej bezne uzivat,az na to ze potrebujem aj aby sa tam dali nainstalovat a fungovali aj programi na win a nie len NFS. Dakujem za odpoved

      • RE: Linux komunita, kde najdem? 15.01.2014 | 22:09
        Avatar Michelozzo   Návštevník

        Ahoj, Mageiu chcem vyskúšať aj ja, ale už čakám na 4. verziu, ktorá je plánovaná na 1. februára. Čo sa týka ovládačov a stability, najviac sa mi zatiaľ osvedčil openSUSE 13.1 a možno pri ňom nakoniec aj zostanem. Budem rád, keď sa potom niekde podelíš so skúsenosťami, ak budeš inštalovať Mageiu, ja sa k tomu tak skoro nedostanem.

    • RE: Linux komunita, kde najdem? 15.01.2014 | 22:57
      Avatar mozno uzivatel   Návštevník

      Ďakujem.. a čo sa tíka toho že používanie aj win programov?

      • RE: Linux komunita, kde najdem? 15.01.2014 | 23:24
        Avatar Michelozzo   Návštevník

        Neviem, win programy sa snažím nepoužívať; na bežné veci ti 100% stačia aj slobodné programy (pozri na tomto portáli vpravo hore), ak potrebuješ spúšťať niečo špeciálne tak vraj cez wine - s tým nemám skúsenosti, vždy radšej hľadám slobodnú alternatívu a okrem 1 prípadu som ju vždy našiel (ten jeden program bol neslobodný ale zadarmo a aj na linux). A čo sa týka hier - takisto pozri hore, ja to neriešim. Mohli by ísť takisto cez wine. Tux racer mi išiel :) Počítaj ale s tým, že tých distribúcií budeš možno musieť vyskúšať viac, kým ti nejaká sadne. Treba tomu dať viac času a trochu sa tomu venovať. Neskáč do Linuxu po hlave, lebo si rozbiješ... oné.

    • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 00:26
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Neviem prečo šifrovane. Nech si hovorí kto chce čo chce najväčšia komunita je tu. Pokiaľ ide o nejaký hacking až cracking, tak určite FreeNet.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 00:32
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Teda slovenskú, aby sme sa rozumeli :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 08:45
          Avatar Bobo   Používateľ

          Tuším sa pridám aj ja so svojim názorom. Do teraz som používal iba Windows. Nie preto, že sa mi páči a že ho používa ďalších 99% ľudí, ale preto lebo amatérsky si programujem procesory AVR a k tomu obslužné programy vo Visual Basicu. Procesory AVR programujem tiež v Basicu. Teraz si určite kopa z vás povie hm Basic ? zastaralé AVR ? Viem, ale mám rozpracovaných pár zaujímavých projektov a prerábka na inú platformu by ma stála veľa času. Buhužiaľ by som sa rád posunul ďalej, ale skrátka na to nemám moc času. Ale predsa jeden krok vpred som spravil. Nainštaloval som si Linux Mint a snažím sa používať iba Linux. Samozrejme pre istotu mám na disku aj Windows. S Visual Basicom som skončil a teraz skúšam PyQt + QT Designer. Celkom sa mi to páči. Keďže my to už horšie myslí, rád by som sa pridal do nejakej diskusie o Pythone v jazyku CZ alebo SK, ale nie je kde. Programovacie rozhranie pre AVR som si nainštaloval cez Wine, ale je to strašne pomalé. Neviem či je to tým, že mám starý notebook. Zle sa s tým pracuje a preto musím občas switchnúť na Windows. Inak mi windows absolútne nechýba.

          • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 09:47
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            S AVR sa bežne robí na Linuxe, načo Wine?

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 12:05
              Avatar Bobo   Používateľ

              Pretože AVR programujem v Basicu a to programovacie rozhranie je pre Win

              • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 12:41
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Pokiaľ je to pomalé, spusti ho cez terminál a možno bude vypisovať nejakú chybu. Prípadne pozri na http://www.winehq.org/ čo tam o tom píšu, niekedy sú tam návody oko niečo upraviť.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 12:49
                  Avatar Bobo   Používateľ

                  ok. Skúsim

    • RE: Linux komunita, kde najdem? 16.01.2014 | 23:54
      Avatar Roslav   Používateľ

      Ak komunita, tak mi napada Installfest v ProgressBare, ale bol som tam "az" raz, potom mi tam nepasovali ist koli skole.

    • RE: Linux komunita, kde najdem? 17.01.2014 | 13:39
      Avatar Igor Vojtek Ubuntu 13.04  Používateľ

      Ked uz spominate nejake to Linuxove posedenie v bare, kona sa nieco aj v Nitre?