Virtualny server, kde?

Sekcia: Ostatné 28.05.2010 | 21:44
dash   Návštevník
Zdravim,

potreboval by som virtualny server. Zhruba takato konfiguracia

800 MHz CPU
256 MB RAM
5 GB HDD
1 IP
Neobmadzeny traffic
Bez spravy, gentoo

Prosim, poradite mi nejaky lacny virtualny server (<10 EUR / mes)? Nejako som nikde nenasiel vhodnu ponuku :) kazdopadne sa potesim aj s ponukami <15 EUR :)

Dakujem.

    • Re: Virtualny server, kde? 28.05.2010 | 21:56
      kvik   Návštevník
      Ahoj, ja mam dobre skusenosti s vpsFree.cz. Iba traffic nie je neobmedzeny, ostatne myslim splnaju ;-).
      • Re: Virtualny server, kde? 28.05.2010 | 23:16
        Absolutne nespokojny   Návštevník
        http://www.selfvirtual.sk/?page=ServeryVirtualnyServer
        to je na Sk

        v zahranici:
        http://mochahost.com/vps.php

        Na Slovensku si nedaj .. nic, lebo všetko cely webhosting, dedikovane servery, popr. virtual server .....je o jednom velkom hovne.
        Totálna zdieračka, na <-> služby, dačo otrasné, o cenách škoda reči
        • Re: Virtualny server, kde? 30.05.2010 | 13:52
          WlaSaTy   Návštevník
          Vidím že máš veľa skúseností. Ty si taký náš všadebolko a všetkovedko. Koľkoročné skosenosti máš s touto problematikou?

          V tejto, takmer zadarmovej cenovej hladine sa toho garantovať veľa nedá. Stačí sa zamyslieť nad tým, za koľko by sa splatilo len samotné železo, o ďalších nákladoch (elektrika aj s generátorom, sieť aj s správou topológie, storrage na zálohovanie). A to nehovorím o tom, že pri garantovaní (takmer) nepretržitej prevádzky je potrebné mať všetko viac ako raz. A to navýši náklady až tak, že hosting v cene za mesiac menšej ako čo človek vyhodí za chlast na víkend sa poskytuje na záložných strojoch ktoré majú primárne iné určenie. Takže v tomto prípade sa nahradzuje slovíčko "garancia" slovíčkom "priemerná hodnota".

          Inak by sa naozaj jednalo o stratu.
          • Re: Virtualny server, kde? 01.06.2010 | 13:08
            unknown adress   Návštevník
            Zase sa mudry ozval.
            • Re: Virtualny server, kde? 01.06.2010 | 13:34
              Avatar chatpall   Používateľ
              a znova sa v spravny cas a mal spavnu pripomienku.
              NERUSTE TENTO UCET!!!
              • Re: Virtualny server, kde? 01.06.2010 | 21:49
                WlaSaTy   Návštevník
                Je zaujímavé sledovať ako sa deti snažia mať všetko zadarmo. A ak to nedosiahnu, tak začnú rozhadzovať ručičkami a kričať že inde to ostatní majú. A to je všetko čo sú ochotní pre to urobiť, bez ohľadu na to či pri tom kriku vyvinú viac námahy ako keby sa zapojili do normálneho života.

                Ľutujem ich rodičov. Celé dni v práci aby nakŕmili rodinu, a potom prídu domov.
                • Re: Diabolské deti ... 01.06.2010 | 21:53
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  :-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Diabolské deti ... 05.06.2010 | 00:22
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    Absolutne nespokojny (95.103.***.**)
                    prispevok bol zmazany mnou z dovodu porusenia pravidiel diskusneho fora (urazanie ostatnych diskutujucich)
          • Re: Virtualny server, kde? 01.06.2010 | 13:46
            Absolutne nespokojny   Návštevník
            Toľko teoretických sprostostí na jednom mieste som fakt nevidel ani nečítal. Skús sem dať aj jednu praktickú. Daj odkaz na slovenskú firmu, ktorá má ceny porovnateľné z DE, NL alebo z USA. Odkaz na virtual server, dedikovany server, prenajom racku, alebo slušny hosting. Zrejme pracuješ pre firmu, ktorá má 3 x vyšie ceny ako inde.
            Ale NA SLOVENSKU JE O TAK !!!
            ČO NAVIAC ZDIERAT A ZDIERAT a tvarit sa ze ceny sú také iste ako pred 6 rokmi !!!
            • Re: Virtualny server, kde? 01.06.2010 | 15:17
              Avatar dash Gentoo  Používateľ
              Podla mna je to presne opacne ako pises. V zahranici ten hosting je drahy a daleko, cize jednak sa mi to neoplati, lebo nemaju SIX pripadne maju pomalsi. Dalej su tam problemy s platbou, viem ze peniaze, ktore idu do zahranicia su problematicke. Dalej neviem si moc dobre predstavit, keby som chcel nadstandardne sluzby, ako by ma obsluzili, je tam predsa jazykova bariera a nemozem sa s nimi stretnut osobne.

              Cize napr. to co si napisal http://mochahost.com/vps.php
              je ovela nevyhodnejsie ako napr. VPS od Websupportu, staci si to porovnat.
              A takto to dopadlo u mna vzdy, ked som hladal VPS v zahranici, proste vysoke ceny a este take finty typu, ze ked chces skoncit s pouzivanim ich VPS tak musis zaplatit. Platba sa kona cez kartu, ktoru nemam (PayPal), nechcem si koli 10 E koli VPS zakladat novy ucet, staci mi ten co mam na Slovensku.

              Podla mna na Slovensku/Cesku je VPS dobra volba. Kazdopadne nemam s tym moc velke skusenosti :) zatial len hladam (a uz som nasiel), cize mozem sa mylit.
              • Re: Virtualny server, kde? 01.06.2010 | 15:26
                Avatar dash Gentoo  Používateľ
                sorry nie Websupport, ale vpsFree.cz, pomylil som sa... To koli tolkym vzorcom z fyziky aaach :)
    • Re: Virtualny server, kde? 16.06.2010 | 18:26
      ron   Návštevník
      No, za take peniaze, neviem, neviem... Ja mam vynikajuce skusenosti so spolocnostou Webglobe, sice neponukaju za 10 EUR VS, ale ich sluzby su mimoriadne kvalitne, takze ja by som odporucal tuto firmu.

      http://www.webglobe.sk/virtualny-server/index.html
      • Re: Virtualny server, kde? 17.06.2010 | 03:24
        predrazene   Návštevník
        vsak to je min 3x predrazene jak svina... + je to Virtuozzo
      • Re: Virtualny server, kde? 20.04.2011 | 01:21
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        webglobe je zlo, totalne katastrofa co sa tyka konektivity mimo SR + CR
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Virtualny server, kde? 19.04.2011 | 12:11
      Johny   Návštevník
      skus www.techtis.sk, maju dobre ceny a profesionalny pristup
    • Re: Virtualny server, kde? 19.04.2011 | 17:42
      jano   Návštevník
      Pred nejakou dobou tu na tejto stránke bola reklama na http://xenserver.sk/
      Cena sedi a mesiac to môžeš skúšat zadarmo a potom sa rozhodneš či budeš pokračovať alebo nie.
      Ja som vyskúšal a zatial som spokojný.
    • Re: Virtualny server, kde? 20.04.2011 | 01:20
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Inac mohli by ste niekto spravit IaaS s podporou rozumneho API (najlepsie deltacloud API)... najblizsie k tomu maju chlapci z websupport-u, ale nejaky piatok im to este zaberie.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Virtualny server, kde? 28.04.2011 | 20:42
      Kyborg   Návštevník
      angel-hosting.cz
      9 €/mes. za:

      Intel(R) Xeon(R) CPU X3450 @ 2.67GHz (Cache: 8192 KB)
      1 GB RAM
      10 GB HDD

      Som tam už druhý rok a max. spokojnosť. Podpora 1*
      • Re: Virtualny server, kde? 15.05.2011 | 14:08
        Juraj   Návštevník
        Mam velmi dobre skusenosti s virualkami od Limelight.sk. Nepouzivaju agregaciu na CPU, su na technologii ESX, backup maju v cene virtualky.
        Osobne nemam rad Xen alebo Virtuozo lebo je to neskutocne pomale.
        Ad 2: to som strasne zvedavy aky vykon ma ta tvoja virtualka, kolko takychto virtualov je na tom fyzickom servery ? 20 ?
        na co je potom virtual server, ked je pomalsi ako klasicky webhosting ?
    • Re: Virtualny server, kde? 15.01.2012 | 16:23
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      zmazany prispevok od romana. Dovod: zneuzitie diskusie na promovanie svojho affiliate kodu.
    • Re: Virtualny server, kde? 19.01.2012 | 17:16
      dash   Návštevník
      Kedze ste vytiahli tuto temu, tak doteraz pouzivam VPSTech (http://vpstech.sk/) a som spokojny (uz je to cca 1,5 roka). Odporucam aj inym.
    • Re: Virtualny server, kde? 25.01.2013 | 13:48
      samo   Návštevník
      cauko, ja by som ti vzhladom na tvoje kriteria a cenu odporucal www.iserver.sk/prehlad
      • Re: Virtualny server, kde? 26.01.2013 | 20:31
        Kim-Ir-Sen   Návštevník
        Nuž keď si myslíš, že 10 Gb za 10 evri, je to najlepšou alternatívou, tak vidno že si neprekročil slov. hranice.
        Furt nechápem tajtrlíkov, čo si nedovidia ani na špičku nosa a myslia si že tu na SK je to super naj. Stačí prekročiť hranice a máš virtuál 100 Gb za 10 evri
    • Re: Virtualny server, kde? 27.01.2013 | 11:49
      Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
      Čo tak websupport?
      http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
      • Re: Virtualny server, kde? 31.01.2013 | 18:08
        Kim-Ir-Sen   Návštevník
        No to snáď nemyslíš vážne, s tým Websuportom ?!
        Ja som si popozeral, po roku aktuálne ceny v DE + FR + CZ najlepší VPS som našiel 200 GB za 10 evri na 1 mesiac ,1 jadro, 4 GB RAM, Unlimited Traffic.
        • Re: Virtualny server, kde? 31.01.2013 | 20:30
          to je jedno   Návštevník
          pastni sem link
          • Re: Virtualny server, kde? 04.02.2013 | 18:43
            Kim-Ir-Sen   Návštevník
            Bežne si link nájdeš cez Google.
            Na porovnanie:
            Websuport : 1 jadro, 4 GB RAM, 125 GB "viac sa nastaviť nedá :( " . . = 113 €
            DE firma: 1 jadro, 4 GB RAM, 200 GB . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . = 10 €

            čiže 11 x DRAHŠIE !!!! Je to úplne chorá ponuka :( , toto si dá iba totálny blbec.
            • Re: Virtualny server, kde? 07.02.2013 | 19:02
              PhoeNiX   Návštevník
              Mozes hodit odkaz na DE firmu? Chcem prejst z WS. Dik
              • Re: Virtualny server, kde? 11.02.2013 | 01:09
                Avatar daemonicus   Používateľ
                Kvalita zalezi od viacerych parametrov a nie podla toho co tam pisu v ponuke. Na 99% som si isty, ze dotycny co tu pisal o DE firme ich nema odskusane.
            • Re: Virtualny server, kde? 17.02.2013 | 21:51
              to je jedno   Návštevník
              robis tu okolo toho vlny......

              drbni sem tento link... napis ze ta cena je casovo obmedzena "Only for a short time: NO setup fee!" - nikto nevie ako dlho bude trvat... a vsetci budu spokojni

              http://contabo.com/?show=vps
            • Re: Virtualny server, kde? 17.02.2013 | 22:45
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Ja mám u prdele, že WebSupport začínal doma na počítači a vypracovali sa na fungujúcu firmu, tak to robia mnohi, kurwa ale prečo dajú na helpdesk vypatlané blondíny, to je fakt moc. Osobne mám jeden projekt u nich, ale staré dobré časy ísť v ústrety zákazníkovi je dávno pasé. No a tie ich team buildingové akcie je fakt výsmech to nemajú ani u Googlu, hoci je to kapánek väčšia firma.

              WS RIP.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Virtualny server, kde? 17.02.2013 | 23:37
                WlaSaTy   Návštevník
                Už im skončila špeci akcoška, a tak to môžu podľa väčšiny osadenstva zabaliť.
                • Re: Virtualny server, kde? 18.02.2013 | 21:24
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  jj pedobeera si pamätám :)
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Virtualny server, kde? 04.02.2013 | 22:01
      miiisa   Návštevník
      http://eskymak.blog.root.cz/vps-opravdu-zdarma-a-dokonce-funkcni/ ;)
    • Re: Virtualny server, kde? 05.02.2013 | 22:18
      ga   Návštevník
      www.cinfu.com