Porovnanie mikrokontrolerov Atmel+Microchip +8051

Sekcia: Programovanie 23.09.2010 | 19:35
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
Tak neviem či to priamo súvisí z linuxom ale predcsa sa opytam..

konkretne na temu mikrokontrolery..

asik pred 9 rokmy som sa na stredne j ucil programovat 8051. teda tuto partiu mam zvladnutu. za ten cas som sa neprestal venovat tomuto a trosku tak svojpomocne popri som skusal Atmel AVR. mam aj mkII programator na USB port. chcel by som ovsem si rozsirit svoj obor aj na uC Microchip. ak by mohol tu niekto popisat svojimy slovamy strucne maly prehlad AtmelAVR+8051+Microchip. take male porovnanie vyhody/nevyhody a ich specificke vlastnosti.. Microchip ma zaujal hlavne podpobnostou s 8051 aj ked je "rychlejsi" kedze dokaze vykovat 1 instrukciu v 1 cykle tak ako AVR ale zase ja som sa vrhol na Atmely koli tomu ze ma zaujal bohatsi asembler... takze .. a tiez ci neviete odkial sa da zakupit PicKit2
    • Re: Porovnanie mikrokontrolerov Atmel+Microchip +8051 24.09.2010 | 17:05
      Avatar partizan Arch  Používateľ
      Neviem sice ako je to s Atmel AVR - tie moc nepoznam. Ale co sa tyka rodiny 8051 a uC PIC, tak PIC su trocha menej rozsirene, drahsie, no na druhu stranu maju PIC ovela lepsiu vybavu vo forme A/D a D/A prevodnikov, citacov, komparatorov, zabudovanych vlastnych oscilatorov, dokonca je aj nejaka verzia ktory ma v sebe integrovane priamo moduly VF prijimaca. Nehovorim ze sa tieto ficurky nenajdu aj u rodiny 8051, ale vecsinou az pri tych vyssich a drahsich modeloch. Vecsinou maju PIC aj sirsie rozpetie napajacich napeti a podobne. Proste 8051 su skor zamerane do cislicovych obvodov, zatial co PIC vdaka svojej vybave dokaze nahradit velmi vela externych obvodov, no casto krat maju mensie programove pamete.
      Arch & Metal
    • Re: Porovnanie mikrokontrolerov Atmel+Microchip +8051 25.09.2010 | 15:17
      pepe   Návštevník
      To patri sem http://www.elektroworld.info/