RTFM

Sekcia: Programovanie 05.12.2010 | 13:51
Avatar default Debian  Používateľ
prave som skusal skratku rtfm v konsole a prisiel som na to ze ono to ten prikaz normalne pozna :D

vypis s konsoly: radovan@radovan-MS-7519 ~ $ rtfm
What manual page do you want?


potom som skusal pridat daky programy za skratkuz rtfm , napriklad gedit a ono vypisalo dake veci o nom a este aj ako sa da ovladat s púrikazoveho riadka, chcel som spytat ak dakdo pozna lepsiuz tuto skratku RTFM , ci je to len daka linuxova haluz alebo s tym ide ziskat nejak manuali k dostupnym programom

R.K
    • Re: RTFM 05.12.2010 | 14:07
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to bude len symlink na prikaz "man". ak sa s programom distribuuje aj manualova stranka, tak mozes si ju precitat cez prikaz "man", prip. v tvojom pripade aj cez "rtfm".
      • Re: RTFM 05.12.2010 | 14:25
        Avatar default Debian  Používateľ
        aha , len nedavno som nejak zacal robit s konsolou prva vec co som v tom urobil ze som sinchronizoval Ntp server, aby som mal ten presny cas , ale to len tak nahodou, a dneska som si cital read k celej konsole a tam bolo ze Choose File ▸ Open Terminal. a Choose File ▸ Close Window. . asi som to zle pochopil lebo ked napisem do konsoli trebars firefox tak ten program spusti aj bez toho open terminmal prikazu, a ked napiem za firefox adresu http tak mi to rovno aj otvori tu stranku, ale napriklad nejde zavret cez to FF naco potom su tie prikazi nechapem to
        R.K
        • Re: RTFM 05.12.2010 | 14:40
          WlaSaTy   Návštevník
          >asi som to zle pochopil lebo ked napisem do konsoli trebars firefox tak ten program spusti aj bez toho open terminmal prikazu

          Konzola a emulátor terminálu sú v dnešnej dobe synonymá. Alebo si mislel nyečo yné?
          • Re: RTFM 05.12.2010 | 14:46
            Avatar default Debian  Používateľ
            no ved to ono spusti program aj bez toho prikazu ze terminal , a ja teda nechapem ako ten prikaz terminakl vyuzit ked ono nezavre okno ked napisem terminal close ale vyhlada vo firefixe ten vyraz, ten navod zrejme nebude najlepsia volb a ako sa naucit robit v terminali , idem radsej najst iny navod ako na to
            R.K
            • Re: RTFM 05.12.2010 | 15:10
              WlaSaTy   Návštevník
              > ved to ono spusti program aj bez toho prikazu ze terminal

              Ty to v tom termináli púšťaš, aj keď o tom nevieš. Konzola a emulátor terminálu sú v dnešnej dobe synonymá. Alebo si mislel nyečo yné?
    • Re: RTFM 05.12.2010 | 15:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      stano@stano-MS-7236:~$ rtfm
      No command 'rtfm' found, did you mean:
      Command 'ttfm' from package 'ttfm' (universe)
      Command 'tfm' from package 'emboss' (universe)
      rtfm: command not found


      :(
      • Re: RTFM 05.12.2010 | 15:37
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        to je tak greenie pozadu ? ;) ci vyvojari ubuntu na nieco zabudli ? ;)
        • Re: RTFM 05.12.2010 | 15:50
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          hodime na ubuntakov :) mam nainstalovane povodne ubuntu bez akehokolvek osekavania manov a spol
          • Re: RTFM 05.12.2010 | 15:55
            Avatar default Debian  Používateľ
            ja mam mint posledne vidanie , a vidi sa mi viacej ako greenie a ubuntu, lebo je jednoduchsie, samozrejme v detailoch uz najdete daco co bude lepsie ako mint oproti inym odrodam ubuntu, ale kazdopadne sa mi zas podarilo rozbehnut off topic temu :D , takze idem radsej hladat dake serialy ku konsole, lebo tie skratky sa mi nejak zapacili oproti "klikaciemu rozhraniu"
            R.K
            • Re: RTFM 05.12.2010 | 16:00
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              skus toto:

              aptitude -v moo
              aptitude -vv moo
              aptitude -vvv moo
              ...
              • Re: RTFM 05.12.2010 | 16:03
                Avatar default Debian  Používateľ
                V tomto programe naozaj nie sú žiadne veľkonočné vajíčka.
                xD to je co za haluz , vidim ze ten riadok neni ziadne strasidlo, musim v tom minimalne vediet instalovat tie subori ze tar.gz a potom maju vela suborov a vecsinou daky install bez pripony, to mi na terminal bude stacit
                R.K
                • Re: RTFM 05.12.2010 | 16:05
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  aha ja ze si zo mna robite srandu a ked dam tych o viacej tak to zacne zobrazovat napovedu , super diky idem sa biflovat sudo ci co je to :D
                  R.K
                  • Re: RTFM 05.12.2010 | 16:14
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    neviem ci Borgcube, Wlasaty alebo kto dal niekedy taky zaujimavy riadok. Volakde z /proc to stale vypisovalo vsetko mozne, taky zaujimavy Matrix... vie niekto ten prikaz?
                    • Re: RTFM 05.12.2010 | 16:26
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      matrix hovoris , s tym som sa stretol ked som hraval pocitacove hry :D , hlavne v SanAndreasku bol zaujimavy, teraz uz nehram lebo take navikovky su strata casu, a timto Matrix si predstavujem nieco taketo: http://www.softmania.sk/screenshots/Matrix-Encoding.jpg , este daky skript k tomu prikazu aby bolo takto pismo pekne zelene a mozem roztiahnut terminal a mat to ako setric obrazovky :D , mam rad zaujimave bugy a chyby ked su neskodne a daka haluz ide s nimi robit , tak idem dake hladat
                      R.K
                      • Re: RTFM 05.12.2010 | 16:37
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        inac ten aptitude je ina haluz ved je to aj ako konsolova aplikacia, ked napisem aptitude tak da taky pekny modri program a je dokonca slovensky , uz len prist na co su vsetky tie veci, to bude zas noc presedena nad navodmi.... konecne zacinam chapat vyznam celeho toho riadku, som myslel ze ho tam dali na to aby som sa musel trapit daky ineligentnimi kravinami, ale teraz vidim ze to neni len na srandu
                        R.K
                        • Re: RTFM 05.12.2010 | 17:58
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          terminal je dobra vec. vlastne kvoli terminalu som od Mintu isiel het :)
                          • Re: RTFM 05.12.2010 | 18:09
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            lol, ved ale to je GNOME Terminál 2.32.0 - Emulátor terminálu pre pracovné prostredie GNOME , to by malo byt take iste aj v minte aj v greenie,a urcite sa dost zemnilo od tvojho prechodu, ale veci sa meni podstatne viacej, ked bude daky problem tak aj ja zmenim distro, napriklad som mal fedoru jeden tyzden ale zacalo mi vadit ten vzhlad a celkovo tak som tam supol mint,,a zatioal bez problemov, ale pc som mal povodne kupeny na hry takze konfiguracia vzladne vsetko , takze som mohol klude prinstalovat KDE ale je nestabilne-aspon u mna,a ked uz som u toho aky je vlastne rozdiel medzi timi rterminami medzi gnome a kde teraminalom a medzi terminalom v minte a greenie?
                            R.K
                            • Re: RTFM 05.12.2010 | 18:47
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              no... niekde mas MC a niekde nie :D :D :D jasne ze emulator terminalu mas vsade rovnaky, technicky uplne to iste... mna napriklad hnevalo, ze sa musel terminal v ubuntu hladat, a tak som ho daval vzdy viac na oci... alebo sa mi nepacili niektore dlhe prikazy tak som ich skracoval... ale nie je tam ziadny razantny rozdiel :) btw ak chces fakt vidiet co dokaze terminal, skus napriklad Arch ci Gentoo, tam je spravovanie SW cez terminal naozaj zaujimave :)
                              • Re: RTFM 05.12.2010 | 19:09
                                Avatar default Debian  Používateľ
                                o tom som pocul,,cele bez uzivatelskeho rozhrania iba terminal, to musi byt pecka , keby tam slo firefox pekne ze by som mhol priebezne hladat prikazi tak by som to skusil a by som nainstaloval jednoducho veci cez to ze apt get install KDE 4.5 xD a mal by som rozhranie, tam je to vlastne kompilovanie a pridavanie , keby to potom slo ako v minte vytvorit iso v podstate by som vytvoril daku vlastnu distribuciu, je to zaujimave ale zatial skusim len normalne emulator, ale ta myslienka ma vzdy lakala vytvorit si daco sam, aj ked to bude linuxcke jadro a zaklad tej distribucii dost podstatnu cast si urobis sam, inac je dost skoda ze nejde upravit to KDE a gnome tak jednodcuho asko stranku kde si najdem CSS styli a tam si nastvaim velkost a farbu jednotlivych prvkou, to by som si vytvoril dake pekne skini a uz bi to bolo zas o daco viac moj system
                                R.K
                                • Re: RTFM 05.12.2010 | 19:35
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  a co takto textovy prehliadac? nemusis mat graficky ked si geek :D links, elinks, lynx... mrkni o tom volaco :)
                                  • Re: RTFM 05.12.2010 | 19:42
                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                    wow ten elinks je fakt super , to je presne moja predstava o profesionalnom prehliadani stranok v terminali http://elinks.or.cz/screenshots/freshmeat--2004-09-29.png , akurat netusim ako to funguje ide to doinstalovat pomocou "sudo apt-get install" a potom len "service elinks start" , a to znamena ze keby som mal trebars ten gentoo len by som to takto instalola moho by som prehliadat takto ajtacky webi? lebo to bi bolo super , pomimo mintu mat daco taketo , tam by som sa viac naucil keby som mal cisto len treminal, dake triky v tom a dake doplnky ako je prehliadac , textovy editor by som rpidal daky a tak, je to tak alebo sa mylim?
                                    R.K
                    • Re: RTFM 05.12.2010 | 19:55
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Takych voloviniek je plno.

                      dd if=/dev/urandom bs=1M count=3|od -c

                      ar m god

                      a podobne.
                      • Re: RTFM 05.12.2010 | 20:02
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        hahahahaha to dd if=/dev/urandom bs=1M count=3|od -c je super , taky zrychleny matrix, to su paradne bugi alebo co to je, tp je ejdno ale je to super
                        R.K
                        • Re: RTFM 05.12.2010 | 20:22
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          bugi? to co za slovo :)

                          a ono je to bezny vypis niecoho, co sa furt meni... ak sa nepletiem :)
                          • Re: RTFM 05.12.2010 | 20:46
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            tak potom su to bezne veci, ale aj s bugmi sa da stretnut, ale taketo vipisis a srandy su riadene , a inac som mal za to ze na linuxos.sk sa da dat do profilu obrazpk a ja som si spravil take super co ladi s timi modrimi a bielimi farbami tu tak super, ale zistil som ze obrazok pridat nejde :D nevadi. stiahol som si aj gentoo aj arch linux, idem si kuknut navody a nainstalujem si porpoi minte aj tieto dva a potom poviem co sa mi viac vidi, ak sa mi to vobec podari nainstalovat :) , statistiky su dobra vec, kym som bol na windowse tak som pravidelne robil testy antivirusov a firewallov vsteko co suvisi s bezpecnostou , kazdou jednu novu verziu som si zdokumentovall ,a este som mal aj nasinstalovanych 5 antivirusov naraz ako test a pc s toho enpadol, aj video mam dakde uploadnute ale neviem uz kde :D, ale to je jedno je mi luto ze pri linuxe to moc nevyuzijem lebo tu antivirusi netreba , a to som sa o to zaujimal dake 3 roky aktivne, teraz hadam presedlam na Terinali, lebo sa mi to nejak tak zapacilo ako prvtotne bezpecnost windows, a ked budem macher budem pekne jednym prstom iba pustat vsetko cez skratky a rychlo,m to su ozajstny ajtaci co ma konsolu v malicku, musim sa to anucit, a ti co pouzivaju gentoo a arch su tiez profici tak chcem byt medzi nimi , idem skusat :)
                            R.K
                            • Re: RTFM 05.12.2010 | 21:13
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              myslel som s tym trochu gramatiku... bugi, vipisi... zaujimave slova :)

                              inak dobra vec su programy, ktore kombinuju bezny terminal a terminal z hier typu CS ci quake...

                              napriklad tilda alebo guake
                              • Re: RTFM 05.12.2010 | 21:27
                                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                Guake môžem len doporučiť. Terminál potrebujem často a je to perfektná vec. Stlačíš F12 a máš terminál na obrazovke, stlačíš znovu a je preč.
                                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                • Re: RTFM 05.12.2010 | 21:35
                                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                  a pre KDE som pouzival svojho casu yakuake
                                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                  • Re: RTFM 05.12.2010 | 21:43
                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                    k counter strike poznam iba srcds :D cez co ide vytvorit server, ale hry uz neharm, neviem teda co tymi konsolami myslite, ale je to jedno , ja idem skusit bezne konsoli. ak maju vsetky rovnake prikazi tak to je jedno ako funguje, len ten gentoo a acrh su dost tvrde orechy, este ze ma moja mam tiez vlastny pc aby som mohol potom ked budem instalovat priebezne kukat manual
                                    R.K
                                    • Re: RTFM 05.12.2010 | 21:45
                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                      inac ked ste uz spomenuli gramatiku tak to koli takemu malemu problemu, mam sice v minte spustene slovenske rozhranie ale ked pouzijem skratku sift a dake pismeno nedava to mekcene :D ,, ale nevadi to lebo ja tak ci tak diakritiku nepouzivam, a slova su dakedy blbe lebo pisem rychlo musim si urobit daky sktript s automatickou upravou gramatiky , potom budem macher
                                      R.K
                                    • Re: RTFM 05.12.2010 | 21:48
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Bernolák síce nepotreboval ypsilon, ale súčasná gramatika pochádza od Štúra. Takže by bolo vhodnejšie keby si začal rozlišovať medzi tvrdým a mäkkým.
                                      • Re: RTFM 05.12.2010 | 21:58
                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                        ale vsak ja rozlisujem a so slovenciny som mal vzdy dobre znamky, len ja rad pisem rychlo a nechce sa mi rozmyslat na i y ked chapete tomu aj tak , ci ? mal by vymysliet daky jazyk co by sa pouzival na internete a bez mekcenov bez dlzdnov bez bodiek a iba same meke I alebo y , to by mi dost ulahcilo zivot :)
                                        R.K
                                        • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:06
                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                          Alebo viete co OK, budem pisat vsetko gramaticky spravne, bude mi to sice trvat dlhsie ale ked vam na tom tak strasne zalezi tak kludne. Idem radsej studovat Gentoo a Arch linux tutoriali nech sa mozem priblizit mojej ceste k profesionalite :)
                                          R.K
                                        • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:06
                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                          Alebo viete co OK, budem pisat vsetko gramaticky spravne, bude mi to sice trvat dlhsie ale ked vam na tom tak strasne zalezi tak kludne. Idem radsej studovat Gentoo a Arch linux tutoriali nech sa mozem priblizit mojej ceste k profesionalite :)
                                          R.K
                                          • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:20
                                            Avatar default Debian  Používateľ
                                            Ten Arch linux mi pride jednoduchsi, nielen ze instalacia moze byt aj grafickaa , ale maju aj krajsie stranky ,a nejak sa mi to viac pozdava , ale nejdem pisat uz o tomto viac lebo to uz fest bude off topic a uzavru celu temu :D. Zatial to nebol nikto s distribuciou gentoo ani arch , tak ale aj tak sa spytam ze ci nevie dakdo co je na zaciatok jednoduchsie .
                                            R.K
                                            • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:26
                                              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                              Na zaciatok sa rozhodujes medzi Archom a Gentoo? Arch linux, ale stratis sa v nom, to ti hovorim rovno
                                              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                          • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:22
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Kevy si používal slová ktoré majú význam, tak by sme nemuseli strácať čas nad hádaním že čo si chcel vlastne povedať. Inak, držím palec.
                                            • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:24
                                              Avatar default Debian  Používateľ
                                              Ok uz je zo mna novy clovek co ovlada celu gramatiku tak idem kuknut ten novy "sistem" a inac tu som nasiel dalsi super command: "telnet towel.blinkenlights.nl" treba listovat v konsole a su tam aj obrazky co sa hybu moc tomu nechapem ale nevadi
                                              R.K
                                              • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:28
                                                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                                Dost offtopicu lebo to tu zamknem .. A to co si nasiel je textova verzia star warsu
                                                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                                • Re: RTFM 05.12.2010 | 22:42
                                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                                  lol, inac na zaciatok som nechcel gentoo ani arch uz mam za sebou Ubuntu Kubuntu Fedoru Slax Mint Madriva PcLinux OS Open Suse ....a ine , len si nespomeniem teraz je toho dost , a netusil som ze to je starwars , a povodne ten clanok mal byt nejak spojeny s konsolou a ja len navezujem dalej , lebo tie operacne systemi som chcel prave koli tomu aby som sa naucil lepsie nachadzat s konsolou, ze nic ine nebude iba konsola, ale tak prestanem s tym lebo zrejme to sposobuje potom nejake problemy zbitocne a tie ja neznasam tak ich nejdem zbitocne vyrabat
                                                  R.K
                                                  • Re: RTFM 05.12.2010 | 23:17
                                                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                                    S konzolou sa vies naucit robit v hociakej distribucii.. Odporucam ti pouzivat to co ti najviac vyhovuje a zatial v tom vies - napr. Linux Mint 10 ako mas v profile , a do virtual boxu si skusit instalovat arch linux.. Takze budes mat v okne spusteny arch linux a inak budes pracovat normalne v Minte ( browsovat, etc.. ) Ak nevies o com hovorim, tak si pozri obrazok: http://www.linuxaria.com/wp-content/uploads/2010/10/winbox.jpg.

                                                    Domovska stranka projektu: http://www.virtualbox.org/
                                                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                                    • Re: RTFM 05.12.2010 | 23:35
                                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                                      Super, ten program uz dokonca poznam ked som mal Windows7 ulahcilo mi to prechod na linux , a navyse to je nejak dobre urobene ze nemusim ani nastavovat internet a ide, a vtedy som skusal Kubuntu a dokonca mi to dokazalo dat na full screen to bola uz aka parada. Nechapem ze ma to teraz nenapadlo , to mam este lepsie ako dual bot, a k tomuto: ""S konzolou sa vies naucit robit v hociakej distribucii"" chcel som hlavne aby to bolo take realne ked mam k dispozicii iba konsolu nic ine mi neostava len sa ucit , takto to bude jednoduchsie ked budem mat pusteny pritom Mint a budem pozerat navod a pomali skompilujem system ci ako sa tomu procesu vravi, potom by sa zislo nainstalovat daky backup tool ako ma mint ze by som ten vlastny system, trebars ten arch by som donho dal pracovne prostredie Gnome alebo Xfce a daky baliky pridal a nejak zmenil aby som si s toho mohol vytvorit vlastne iso , a to bi bolo cool keby som mal uz zaciatku po novej instalacii takto predpripraveny system, by som ho dal na CD a potom normalne nie-vitualne nainstaloval , idem skusat lebo ma to taha , ze s toho moze byt raz vlastny system , hodim si ho na stranku www.kopca-soft.com :D kde teraz uz skusam vytvorit vlastny CMS system zalozeny na drupale www.rcms.kopca-soft.com/ , zatial len virtualne na webe niesu ziadne zmeny, toto sa mi najviac paci na linuxoch ta flexibilita a moznost vytvorit nieco vlastne
                                                      R.K
                                                      • Re: RTFM 05.12.2010 | 23:41
                                                        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                                        Radsej sa zapoj do vyvoja niecoho existujuceho, ako do tvorenia niecoho noveho.. Ked budes pomahat niecomu co existuje a je to rozsirene tak pomozes vela ludom, ale tvoje meno bude take male bezvyznamne.. A ked si chces nieco dokazovat a zvacsovat si ego na tom aky si pan, tak sa vydaj po ceste tvorenia vlastnej distribucie, ktoru bude pouzivat 6 ludi a aj to to budu tvoji susedia ktorym si to nahovoril..
                                                        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                                        • Re: RTFM 06.12.2010 | 00:06
                                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                                          S tohto moc velku radost nemam, lebo ja som po popularite vobec netuzil, chcel som len skusat kam az siahaju moje hranice , vobec nechcem byt jediny , len to ze ja by som sa rad pripojil, len ja sa sustredim do vsetkeho a v kodoch sa az tak nevyznam, skusam vektorovu grafiku, potom aj programovanie, popritom sa ucim dake ine veci, ja len skusam co vsetko ide, a keby som sa vyznal v tich kodoch tak sa pripojim ako programator k skupine kde by som sa naucil viac a zdokonalil sa na tom, a o pouzivani inymi uzivatelmi , to ma ani nenapadlo, len som chcel vytvorit nieco podla seba pre seba, moja chyba asi som to napisal moc egoisticky
                                                          R.K
                                      • Re: RTFM 06.12.2010 | 10:18
                                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                        ani stur nemal I aj Y, az Martin Hattala to v 1851 zaviedol... najradsej ho odstrelit :)
                                        • Re: RTFM 06.12.2010 | 14:13
                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                          presne ztazsil slovakom zbitocne zivot, aky tie icka maju vyznam , aby dopadol horsie dikat asi taky
                                          R.K
    • Re: RTFM 06.12.2010 | 14:59
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Inak odporúčam vyskúšať balíček funny-manpages, či ako sa volá.
      • Re: RTFM 06.12.2010 | 15:07
        Avatar default Debian  Používateľ
        To je zas co za haluz , inac dost hneva moj setric akurat vzdy ked mam aktivny daky program a zapne setric potom ten program zamrzne, napriklad teraz som nieco robil vo virtual boxe a nejde nereaguje, konsolu v arch linuxe som skusal
        R.K
        • Re: RTFM 06.12.2010 | 15:25
          Avatar default Debian  Používateľ
          Takze mam nainstalovany Arch Linux , zvladol som to hura, uz tam mam konsolu a mozem zacat daco robit, idem tam skusit nainstalovat Gnome Rozhranie :)
          R.K
          • Re: RTFM 06.12.2010 | 16:29
            Avatar default Debian  Používateľ
            tak som to predsa len podcenil :D , internet nastavit je tazke som dal podla tohto: https://wiki.archlinux.org/index.php/Configuring_Network , ale aj tak ked chcem dat ze "pacman -S gnome" tak napise ze balik nenajdeny a tak som chcel vediet ci som vobec pripojeny som napisal "pacman -Syu" a ono napisalo pri kazdom jednom procese nenaslo server , ten net som mal asi nastavit najlepsie v instalacii ked som tam mal tie configy vsetky, len som tomu nechapal vtedy ,teraz uz hej takze asi to reinstalnem ak na to tu nepridem , lebo dam ze ifconfig a vypisem vsetko IP ,masku ,branu , dns nie lebo to asi netreba , ale net tam zrejme nejde a mam to rozbehane zatial cez virtual box
            R.K
            • Re: RTFM 06.12.2010 | 16:35
              Avatar default Debian  Používateľ
              aha chyba pise ze nemam nastavene serveri na stahovanie :D to bude asi ta chyba tak to skusim nejak nastavit
              R.K
              • Re: RTFM 06.12.2010 | 17:38
                Avatar default Debian  Používateľ
                jaj no jasne net nesiel, ked to ide cez virtual box tak treba nastavit dhcd ci co je to ze automaticky zisti ip a ostatne , uz to frci takze to pojde hadam aj po preinstalacii
                R.K
                • Re: RTFM 06.12.2010 | 17:55
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  hura arch je super ide to, ide instalovat gnome aj vsetky baliky,a ta instalacia ani nebola az taka zlozita, zabil som s tim sice celi den ale stalo to za to, parada :)
                  R.K
                  • Re: RTFM 06.12.2010 | 18:35
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Toto nie je blog, zamykam.. Pockaj si este mesiac, spustime blogy, tam si budes moct vypisovat kolko budes chciet.
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people