ATI a linux mint debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.02.2011 | 22:39
Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
Prešiel som akurat z ubuntu na linux mint debian a mam problem z grafikou ATI Readon X1200, problem spočíva v tom že ked si zapnem compiz tak mi zakladne efekty ako trasenie okien a minimalizovanie ide problem je z kockou ktora mi nechce isť a ani prepínanie medzi plochami mi nejde tak neviem či treba najako nainštalovať ovladač na grafiku alebo či niečo treba ponastavovať. Skúšal som aj príkaz:
glxinfo | grep -E "direct rendering|OpenGL" a vypísalo mi:


direct rendering: Yes
OpenGL vendor string: DRI R300 Project
OpenGL renderer string: Mesa DRI R300 (RS690 791F) 20090101 x86/MMX+/3DNow!+/SSE2 NO-TCL DRI2
OpenGL version string: 1.5 Mesa 7.7.1
OpenGL extensions:
    • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 00:46
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Viem co myslis ... mne to tiez neslo ale nakoniec som na to dosiel ... ked ti ide trasenie okien tak ti pojde aj kocka ... v nastaveniach musis povolit kocku ... a potom povolit este aj otacanie kocky ... neviem presne ako to je ale tiez som nad tym spekuloval chvilku ... je to tam tak divno spravene ale urcite to pojde ... pridaj si do spodneho panelu prepinac plôch .. a minimalny pocet plôch je 3 ... neviem preco ale s 2 to nefunguje ...

      Musis sa s tym len pohrat .... mne to tiez neslo a uz ide :-)

      Mam ATI 4850X2
      • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 10:15
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        najprv treba v synapticu doinstalovat vsetky pridavne pluginy pre compiz (staci dat hladat compiz a tam budu)
        odporucam aj nainstalovanie fusion-icon, a compi settings manager (ak uz nemas)
        nasledne uz len staci otvorit managera nastaveni kompiz a povolit/nastavit vsetky mozne efetky
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 13:05
          Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
          No problem bol v tom že som sice zapol kocku ale zabudol som zapnuť otáčanie kocky :) No mám ešte taky dotaz nikde tam nevidim jeden efekt kde si možem nastaviť že aky efekt ma použiť pri minimalizovaní, pri otvaraní a zatvaraní okien a tak (vypada to ako aladinova lampa), a chcem sa spýtať či sa nejako neda spraviť aby mi po štarte systemu samo zaplo compiz, lebo stale to musim zapínať manuálne.

          No tu ikonu nemam nainštalovanú sa mi nejako podarilo compiz nainštalovať do menu Aplikacie/Ostatné/Compiz ale treba nainštalovať aj tú ikonu?
          • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 13:36
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            Tu ikonu ani nepotrebujes ... ja ju nemam nainstalovanu a pohode vsetko facha ...

            Ked otvoris cimpiz manager tak v oddeleni Efekty mas taku zltu lampu s napisom Animations. Tak ked ju otvoris ... v hornej liste bude vidiet Close animation, Minimize animation ... atd...

            No a ked si otvoris zalozku napr Minimize animation tak v tom bielom okne pod stlpcekom Minimize efect mas napisany aky efekt pouzivas ... kedze ty mas asi tu lampu co si spominal ... tak tam budes mat napisane Magic Lamp.... staci na to dva krat kliknut a vybrat si iny efekt ...

            Su tam len zakladne efekty ... Ale odporucam dat FADE a Duration nastavit na 260 potom to pekne vizera :-)

            Ak by si chcel dalsie efekty ... tak vedla tej zltej lampy mas Take pepierove lietadielko s napisom Animations Add-ons tak ho spusti .... preklikni sa nazad do tej lampicky a dole si poodfajkuj ake efekty chces pouzivat ... Paradne vizera Beam Up ... hlavne na okne ktore zatvaras ... a pribudol ti aj efekt kedy zatvorene okno zhori ... proste paradicka :-)

            Takze vela zdaru :-)
            • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 14:25
              Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
              No prave že ten efekt Animation tam nemam, a nechapem prečo tam nieje. Som používal predtým ubuntu asi dva roky a tam to vždy bolo ale teraz tam ten efekt nie je a neviem prečo, či treba niečo doinštalovať alebo niekde niečo ešte nastaviť. Efekt Animations Add-ons tam je ale to je len na vyladenie si tých efektov.
              • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 16:30
                Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
                No už som to stým efektom vyriešil, trebalo jeden doplnok doinštalovať :D ale nevie niekto či sa da nejako nastaviť aby mi compiz automaticky pri štarte zaplo? lebo stale to musím zapínať manuálne.
                • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 16:34
                  Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                  Menu / Predvolby / Startup aplications

                  Pridaj tam prikaz

                  compiz --replace
                  • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 22:21
                    Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
                    no už to ide daka, a chcel som sa ešte spýtať či niekto neviemi poradiť s pidginom lebo ked sa chcem pripojiť na icq tak ma nepripojí a vyhodí mi
                    Bola prijatá neočakávaná odpoveď od https://api.oscar.aol.com/aim/startOSCARSession: Ok
                    no ked som mal ubuntu tak stačilo len aktualizovať a to sa robilo cez PPA tak som to dal ale vyhodilo mi
                    While LinuxMint is supported by the Pidgin PPA, you are running version 1, which is not.
                    
                    If this is an old version of LinuxMint, it's probably reached its end-of-life.  If it's a new version, please use the support@pidgin.im mailing list to ask for an update to the pidgin-ppa package
                    ako jedine vtedymi ide ked vypnem SSL protokol čo nie je štastne riešenie. Neda sa to nejako rozfičať bez toho aby som ten SSL protokol vypínal?
                    • Re: ATI a linux mint debian 06.02.2011 | 23:35
                      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                      Neviem ... ja som ho tiez vypol lebo mi to neslo ... Nezabudaj ze LMDE je zalozeny na starsich ale zase overenych programoch.... takze bude treba pockat na niektore veci kym prejdu z unstable na testing ... ale nakolko sa dnes uvolnil novy debian ... tak mozeme ocakavat nejake nove veci :-) na pravom debiane svieti

                      Current status: 320 updates [+303], 10178 new [+10133].

                      :-) takze uz aby to tu bolo :-)
                    • Re: ATI a linux mint debian 07.02.2011 | 10:07
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Ahoj.

                      Jedno z riešení tu už bolo, čítaj si:
                      http://linuxos.sk/forum/18654/index.html#link_160209
                      Všeobecnejšie nájdeš na Google.

                      :-)
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."