Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco

Sekcia: Ostatné 05.05.2011 | 16:32
cvaldo   Návštevník
Caute

nema niekdo materialy pre CNNA 1,2,3,4, popripade kde by som ho nasiel na nete uprednostnujem slovencinu. A este by som chcel vsetky prikazy pre cisco

dakujem
    • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 05.05.2011 | 17:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Prv než sa do teba pustia, pýtam sa prečo?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 05.05.2011 | 22:25
        cvaldo   Návštevník
        hmm pretoze ma to zaujima,chcem to vediet a naucit sa to.
    • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 05.05.2011 | 21:33
      milan.p   Návštevník
      Ahoj, v prvom rade, asi chces CCNA...CNNA mi nic nehovori.
      Vies aky rozsah ma vobec Cisco certifikacia, aby si vedel vsetky prikazy? CCNA-CCIE.
      Predpokladam, ze si v tom slavnom Cisco Networking Academy Program.
      Takych, ako si Ty som uz niekolkych stretol. Spravia CNAP s testami a potom pridu do praxe a zvladnu tak en,wr,conf t.
      Na co si isiel na IT skolu, ked Ta to vobec nebavi?
      • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 05.05.2011 | 22:28
        cvaldo   Návštevník
        fiha no netrafil si. Zaujima ma to. Ok tak na uvod prikazi na nastavenie routru s vpn a firewalom.

        diki
        • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 06.05.2011 | 01:15
          milan.p   Návštevník
          o_O. Ak tak to tak zaujima, tak si vies pozriet datasheets na cisco.com.
          Konfiguracia VPN nie je az na urovni CCNP?
          ACL je na urovni CCNA.
          • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 06.05.2011 | 01:17
            milan.p   Návštevník
            BTW, na uvod trosku privysoka latka. Nie?
            Vies vobec zakladnu konfiguraciu pristupov, interfacov, atd. ked uz chces ist na taketo veci?
            Myslim, ze nemas zakladne znalosti o sietarine. Framy, pakety, princip TCP/UDP, STP, routing, vrstvy, ... .
            A inak, ake tam mas zariadenia?
            • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 06.05.2011 | 10:33
              Avatar dash Gentoo  Používateľ
              Na vpn a firewall si staci precitat 2 navody. Doslova to tam "natukat" a ma to. A moze mu byt ukradnute co je STP apod. Je linuxak v shelli pisat vie, takze s ciscarskou konzolou nebude mat problem.

              Na Linuxe som VPN a firewall nastavoval na strednej a vobec som ani len netusil ako funguje TCP/UDP, len som vedel ze TCP je s potvrdzovanim. A STP to by ma ani vo sne nenapadlo, ze co to je alebo nejake vrstvy (RM OSI som poznal asi tak ako STP) a nastavil som to bez problemov.
              • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 06.05.2011 | 21:59
                milan.p   Návštevník
                Lebo sa Ti nevyskytol ziaden problem ktori by si potreboval niekde medzi klientom a serverom riesit.
                Troubleshooting.
      • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 06.05.2011 | 20:00
        Avatar Grawp   Používateľ
        en,wr,conf t. hhh, presne tak vyzerala moja dnešná praktická skúška z CCNA4. Všetko som zabudol. To je tak, keď človek s tím nerobí denno denne. Preto sa nečudujem, že keď človek príde do praxe, postupne sa všetko učí znovu, obzvlášť pri CNAP. Ale myslím, že aspoň na zbežný prehlad administrácie cisco zariadení a (velmi) malý prehlad niektorých sieťových technológii je CNAP dobré.
        • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 06.05.2011 | 21:59
          milan.p   Návštevník
          Zalezi, ci ta to skutocne bavi, alebo to len studujes lebo ti to rodicia nakazali.
          Ja poznam ludi, ktory spravili CNAP a aj final CCNA...bavilo ich to, su v tom "doma". Dnes su uz CCNP.
          Ak mas ale ku tomuto takyto postoj, tak si len pre mna dalsia katastrofa na trhu prace. Nezabudni si do zivotopisu jebnut, ze mas za sebou 4 semestre CCNA a tvrdit ze z toho vsetko vies ;-).
          • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 07.05.2011 | 00:29
            Avatar dash Gentoo  Používateľ
            Pocuj Milan ty si nejaky husty ;)
          • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 11.05.2011 | 22:19
            Avatar Grawp   Používateľ
            Svoj postoj k CNAP som nevyjadril.
            Rodičia poznajú max. Slovak Telecom.
            Sieťarine ako takej sa nechcem venovať. V podstate som ti mojím príspevkom len dal za pravdu, že prax je nevyhnutná a uznávam to.

            CCNA som si zapísal, lebo sieťe sú zaujímavé a po teraz už po dvoch semestroch (= CCNA1-4), možem povedať, že ma CCNA bavilo.
            Viem pochopiť, čo ťa asi sere. Veľa ludí na cisco labákoch netuší na čo im to bude dobré, (pri širšom "pohlade") len bezhlavo opisujú príkazy a veľa ludí to robí iba kvoli papieru o absolvovaní CCNA. Ako som povedal, sieťarine sa nemienim venovať, ale k návrhu sieťového protokolu/ov sa určite dostanem a preto som popísal CCNA ako "malý prehlad" sieť. techn.
    • Re: Materialy na Cisco CNNA a kompletne prikazy pre cisco 06.05.2011 | 00:13
      Avatar dash Gentoo  Používateľ
      Mam to v skole, napis mail, poslem. Ale vedz, ze sietarina je dost monotonna :) studujem to uz 3ti rok, a aj posledny (nastastie) :P