vlc stream

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.06.2011 | 20:12
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
uz sa stym trapim par hodin a stale neuspesne
vsetky navody co som nasiel na nete su na ine verzie

pouzivam fedoru 15 64bit a vlc 1.1.9
co chcem spravit:
streamovat po sieti - video z webcamery (v4l2://) alebo pracovnu plochu (screen://) alebo nejake video co mam v PC

co som robil:
→vo vlc stuknem stremovanie
→zvolim snimacie zariadenie
→vyberiem (webku/plochu)
→stuknem stream (dole) [tu ked zvolim PREHRAT tak lokalne mi vsetko pekne prehra]
→otvori sa ine okno
→tam dam DALEJ
→a pyta si CIEL

a tu je moj problem - co mam nastavit aby sa to dalo prehrat na inom PC vramci domacej siete (router) su tam volby:
subor (to nahrava do suboru)
http
rtsp
rtsp / mpeg transport
udp
iceCast
MS-WMSP (MMSH)
→ked zvolim jeden a stuknem PRIDAT

a vrami kazdeho treba nastavit PORT a CESTU a to tiez netusim
podarilo sa mi pri volbe HTTP (nic ine som nemenil) na tom istom PC (ina instancia vlc) otvorit stream http://192.168.2.193:8080/ (to je moja lokalna IP) ale v inom pc to tak prehrat nejde
co rim zle ?? ako co mam nastavit ??

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: vlc stream 05.06.2011 | 20:56
      WlaSaTy   Návštevník
      Ideš poskytovať sieťovú službu iným počítačom, a vo firewal-e to neháš zablokované.
      • Re: vlc stream 05.06.2011 | 23:30
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        s firewallom som nic nerobil a nie je nahodou standartne vypnuty (viem ze g/ufw v ubuntu bol vypnuty)
        a sietova sluzba samby funguje perfektne

        ako zistim ci to blokuje firewall ?? a ak hej ako to povolim aby neblokoval ??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: vlc stream 05.06.2011 | 23:59
          WlaSaTy   Návštevník
          To, že si ten Firewall nenastavoval alebo nezapínal že je vypnutý. Programy g/ufw sú len nadstavbou nad samotný firewall. To, že Samba (CIFS) konunikuje po sieti znamená že má asi výnimku z firewallu. To, či je Firewall zapnutý zistíš jednoducho. Dáš si ho vypísať príkazom sudo iptables-save.
          • Re: vlc stream 06.06.2011 | 11:20
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            sudo iptables-save
            # Generated by iptables-save v1.4.10 on Mon Jun 6 09:17:53 2011
            *filter
            :INPUT ACCEPT [0:0]
            :FORWARD ACCEPT [0:0]
            :OUTPUT ACCEPT [5284387:459160301]
            -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
            -A INPUT -p icmp -j ACCEPT
            -A INPUT -i lo -j ACCEPT
            -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 22 -j ACCEPT
            -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 80 -j ACCEPT
            -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 21 -j ACCEPT
            -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 443 -j ACCEPT
            -A INPUT -p udp -m state --state NEW -m udp --dport 137 -j ACCEPT
            -A INPUT -p udp -m state --state NEW -m udp --dport 138 -j ACCEPT
            -A INPUT -p udp -m state --state NEW -m udp --dport 137 -j ACCEPT
            -A INPUT -p udp -m state --state NEW -m udp --dport 138 -j ACCEPT
            -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 139 -j ACCEPT
            -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 445 -j ACCEPT
            -A INPUT -j REJECT --reject-with icmp-host-prohibited
            -A FORWARD -j REJECT --reject-with icmp-host-prohibited
            COMMIT
            # Completed on Mon Jun 6 09:17:53 2011

            absolutne nic mi to nepovedalo(som to tusil)
            co stym dalej ??
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: vlc stream 06.06.2011 | 21:42
              WlaSaTy   Návštevník
              S tým nič. To bol výpis ktorý ukázal dodatočné povolenie niektorých portov. Menovite tých, ktoré prislúchajú službám ktoré ti fungujú. Tak si naklikaj povolenie prichádzajúcich konekcií na porte čo si si vybral.
              • Re: vlc stream 06.06.2011 | 22:00
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                ale ja som si nevybral a to bola halvna otazka
                netusim co vybrat a aku cestu a aky port nastavit
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: vlc stream 06.06.2011 | 22:40
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Vybral si si port 8080. Či bol predvolený, alebo si ho zmenil je vedľajšie.
                  • Re: vlc stream 07.06.2011 | 11:56
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    a ktoru formu streamu ??
                    http ??
                    alebo je to jedno - ake su vlastne rozdiely ??
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: vlc stream 07.06.2011 | 16:36
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Aha. Takze ty ani nevies komu budes streamovat. Bude to streaming na telku do obyvacky alebo chces spristupnit telku celym intrakom?
                      • Re: vlc stream 07.06.2011 | 22:50
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        stremovat budem len doma cez router na 2 ine pc
                        ale ta telka nie je zly napad - mam multimedialne centrum schopne prijimat UPNP - zvlada to VLC ?? najma to streamovanie plochy by bolo zaujimave

                        ake su rozdiely medzi tymi protokolmi, respektive ktory sa na co hodi ??
                        ale kde to zistim ?? (skusal som googlit ale neviem co presne)
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: vlc stream 07.06.2011 | 23:22
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ty si pochopil tvoju otázku?
                          Lebo Ja Neviem ako Ti mám zistiť čo zvládajú prehrať tvoje Koncové zariadenia. Zabudol si nás s nimi zoznámiť.

                          Takže si povolenie ten port na firewalle a Skús to znova.
                          • Re: vlc stream 08.06.2011 | 00:59
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            1.no MMC zvlada UPNP stream - vie vlc vysielat tak ako upnp server (napriklad ako mediatomb)?? a zvysne koncove zariadenia su PC so zatial neistym OS a SW (predpokladam W7 a Ubuntu + VLC)

                            2.okrem http netusim co znamena / robi ktorykolvek z tych protokolov, na co su vhodne, ake vyhody nevyhody poskytuju, ake su medzi nimi rozdiely
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • Re: vlc stream 08.06.2011 | 21:38
                              WlaSaTy   Návštevník
                              No. VLC zvláda UPNP, ale len ako klient. Servre UPNP a DLNA sa obvykle riešia cez iné programy.

                              Ale, naspeť k pôvodnej otázke. Už to prehráva po tom ako si si povolil ten port na firewalle?
                              • Re: vlc stream 16.06.2011 | 21:17
                                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                min tyzden mi blesk odpalil modem, router, multimedialne centrum, 3 telefony, sietovku a zdroj
                                teraz sa mi konecne podarilo orzchodit stary USB microcom modem, ked pride novy modem vyskusam to
                                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                • RE: Re: vlc stream 16.12.2016 | 08:34
                                  Avatar LH   Návštevník

                                  Zdaarek.

                                  Odporucam pouzivat -> prepatovu ochranu.

                                  ;-)

                                  • RE: Re: vlc stream 16.12.2016 | 08:52
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    To Ti ale voči blesku moc nepomôže.

    • Re: vlc stream 06.06.2011 | 16:23
      js233ao   Návštevník
      vlc v4l2:// --video-filter "rotate{angle=180}" --sout '#transcode{vcodec=mp4v,scale=1}:duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,dst=:5000}}'

      potom vysielas na http:tvoja_ip:5000
      vlc http:tvoja_ip:5000 to prehras
      • Re: vlc stream 06.06.2011 | 16:24
        js233ao   Návštevník
        cvlc bez okna
    • Re: vlc stream 15.06.2011 | 10:57
      Avatar plazivec   Používateľ
      Spýtam sa tu, lebo to súvisí s VLC.
      VLC mi nechce prehrať súbory zo siete. Vyskočí akási hláška, že nemôžete prehrať súbory v sieťovom umiestnení. Neviem, či je to problém nejakých oprávnení, ale kopírovať súbor zo siete nie je problém.
      Chcem sa spýtať, či je rozdiel, ak pristupujem na sieťový disk ako na sieťový disk, alebo ho namountujem - bude sa chovať ako lokálny disk?
      Druhý problém - Keď decká otvoria dolphin, nie je vidieť DVD mechaniku. Musím sa priznať, že sa mi ešte nepodarilo nič primountovať - zatiaľ je to taká moja malá nočná mora - lebo neviem, v akom adresári nájdem primountované veci a ani ako sa to robí, viem len, že to má byť niekde v /dev, ale keď si to otvorím, tak som z toho jeleň. Chystám sa na to dnes v robote prísť.
      Rád by som, keby decká používali môj polepený linuxový desktop na pozeranie multimédií, lebo mi berú noťas a už sú všetky konektory, vrátane napájacieho strašne rozviklané od neustáleho prenášania.
      Takže by som poprosil v prvom rade odpoveď na moju prvú otázku - je to informácia zásadného charakteru. Ostatné ak sa vám bude chcieť, ale aj tak budem o tom dnes študovať.
      • Re: vlc stream 15.06.2011 | 16:46
        WlaSaTy   Návštevník
        Poďme po poriadku.

        Deckám pridel na konto skupinu ktorá je zodpovedná za pripájanie externých diskov. Bude to niečo ako cdrom, plugdev a poprípade im odober skupinu audio ak si večer nezapnú slúchadlá. Neviem ako je to presne v tvojej distribúcii keďže tu nepíšeš aká to je.

        Ohľadne prehrávania súborov zo siete. Predpokladám, že máš na mysli niečo na spôsob zdielania diskov s Windows. Toto je v programoch aktívne, len ak majú prilinkované zodpovedajúce knižnice. A to v prípade rôznych verzií VLC (hľavne balíčkov z rôznych zdrojov) nie je vždy splnené. Takže si správne navrhol riešenie. Pripojiť ten priečinok ktorý sa potom bude chovať ako lokálny disk. Len správca súborov ho ukáže medzi rýchlimy cestama. Alternatívou je použiť nejaký prehrávač ktorý je viac zžitý s desktopovým prostredím (napr. totem). Ten využije automaticky doplnky daného prostredia ktoré to už má priamo v sebe.

        PS.: automaticky pripájané externé disky sa pchajú niekam do /media. To, čo si hľadal niekde v /dev sú súbory reprezentujúce zariadenia hardware.
        • Re: vlc stream 15.06.2011 | 17:53
          Avatar plazivec   Používateľ
          Už viem, prečo som to mountovanie pred časom vzdal - resp. odložil.
          Tu v robote mám tiež Kubuntu 11.04 a tak som to išiel pozrieť.
          Mám v koreni adresár cdrom - prázdny
          adresár media - je tam len priečinok floppy, ale keď vložím do CDmechaniky placku, tak sa tam objaví priamo label cdčka ako adresár.
          Kukám do adresára mnt - prázdny.
          Tak preto - lebo čo som poštudoval okolo toho, tak tutok vôbec nič nie je tak, ako bolo písané. Aj tu - medzi návodmi je štruktúra, ale vôbec to nezodpovedá tomu, čo si myslím, že by mali tie adresáre obsahovať. Napr. mnt by mal obsahovať nejaké priečinky, ale ako som už písal - je tam len floppy.
          Princíp chápem tak, že v mnt vytvorím priečinok napr. /sieťovýdisk a napíšem príkaz sudo mnt 192.168.1.11/C root/mnt/sieťovýdisk
          Ale určite to neni dobre.
          • Re: vlc stream 15.06.2011 | 17:58
            Avatar plazivec   Používateľ
            Ešte som zabudol, on je ten disk v linuxovom prehrávači a tam je to ako SAMBA spravené, takže ho pekne vidieť. Ten prehrávač má IP 192.168.1.11 a disk má menovku "C"
          • Re: vlc stream 15.06.2011 | 21:56
            WlaSaTy   Návštevník
            Ten návod je všeobecný, a nemusí vždy sedieť. A nakoľko nepíšeš čo máš doma, tak túto časť otázky zatiaľ neháme doma.

            K druhej časti. Pokiaľ sú vytvoril Priečinok tak ako píšeš, tak je v inej lokácii. Ale, každopádne to asi vypísalo chybu. Skús ju sem dať.
            • Re: vlc stream 15.06.2011 | 22:54
              Avatar plazivec   Používateľ
              Písal som, že v práci mám tiež Kubuntu 11.04, z toho vyplýva, že doma tiež.
              Čo sa týka chyby, vypisuje toto: "special device 192.168.1.11/C does not exist"
              Predpokladám, že je potreba vytvoriť niečo v adresári /dev ako keď sa tam definuje flopina, alebo disk. Ale netuším ako.
              • Re: vlc stream 15.06.2011 | 23:50
                WlaSaTy   Návštevník
                To kubuntu si mohol mať inde. Ale, skús si porovnať nastavenia medzi tými dvoma boxami.

                A k tomu mountu, pred strojom alebo jeho IP adresou je treba dať dve lomítka. A občas aj uviesť typ. Je to v manuále pre príkazy z rodiny mount.
                • Re: vlc stream 16.06.2011 | 14:52
                  WlaSaTy   Návštevník
                  menovite, u mňa sa to pripája takto: mount //localhost/cdrom directory -t cifs zvyšok na pripájanie si už upravíš bez problémov.
                  • Re: vlc stream 17.06.2011 | 22:38
                    Avatar plazivec   Používateľ
                    Chvíľku som nemal na to čas, ale zistil som medzitým nejaké veci. Ten disk je v linuxovom MMC prístroji. Takže je tam tiež nejak namountovaný a zároveň je nasambovaný. Problém ale je, že ak vložím do USB prístroja flash disk, tak písmeno HDD sa zmení z C na D. Takže je to tam nejak divne spravené a zrejme budem musieť vytiahnuť z adresára dev toho MMC, ako je tam nadefinovaný. To je ale len moja domnienka. A odtiaľto už zasa neviem, ako ďalej.

                    Len tak mimochodom, netuším, prečo máš prepínač -t až kdesi na konci príkazu. Čo som pozeral syntax, tak býva na začiatku.
                    • Re: vlc stream 17.06.2011 | 22:56
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :Takže je to tam nejak divne spravené a zrejme budem musieť vytiahnuť z adresára dev toho MMC, ako je tam nadefinovaný.

                      Veľa zdaru pri hackovaní firmware daného zariadenia. Predefinuj si to na iSCSI, bude to transparentnejšie. Alebo, tak ako už bolo povedané, použi prehrávač patriaci priamo do Tebou preferovaného grafického prostredia (KDE) ktoré má v sebe sambu alebo cifs a teda dokáže pracovať s súbormi na sieti bez potreby pripojiť disk.


                      :netuším, prečo máš prepínač -t až kdesi na konci príkazu.

                      man 3p getopt
                      • Re: vlc stream 17.06.2011 | 23:31
                        Avatar plazivec   Používateľ
                        Síce nerozumiem ani ň, tomu čo píšeš, ale nevadí, príde čas a budem tomu rozumieť. Základný problém vznikol preto, lebo Dragon - to je ten prehrávač, nevedel prehrať mpeg4 avi, čož sa divím, ale teraz prišli nejaké aktualizácie, tak možno pôjde.
                        Ale ja pokračujem. Mám pocit, že som už veľmi blízko, ale ešte som stále neprelomil ten múr, za ktorým je to svetlo.
                        • Re: vlc stream 18.06.2011 | 00:36
                          WlaSaTy   Návštevník
                          A čo Ti bráni vyskúšať, aspoň vstavaný prehrávač?

                          Ale, jednu vec nechápem. VLC a iné mne dostupné prehrávače priamo z Ubuntu majú podporu prehrávania z takej siete. Stačí si vybrať miesta v sieti, kliknúť pravým tlačidlom po myši a dať prehrať v ... Neinštaloval si to VLC odniekiaľ inakadiaľ? to by vysvetlovalo jednu vec, ale výber to nie je.
                          • Re: vlc stream 18.06.2011 | 12:57
                            Avatar plazivec   Používateľ
                            No ten problém má aj Dragon - hláška - žiadne médium nie je načítané, pritom ako píšeš, pekne v ňom otvorím aj sieťové umiestnenie aj kliknem na súbor, obraz stmavne a nič sa nedeje - iba spomínaná hláška na samom spodku okna Dragona.
                            • Re: vlc stream 18.06.2011 | 13:40
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Neviem či rozumiem.
                              Na počítači otvoríš miesta v sieti, vyberieš stolný prehrávač, na ňom vyberieš nejaký nazdielaný priečinok (disk) a v počítači začneš prehrávať, tak to stmavne okno a vyhodí chybu na stolnom prehrávači.

                              Neviem či to chápem.
                              Opisuješ viaceré chyby stolového prehrávača a spomínaš že mu vyšiel nový firmware. Ale, ten FW si neskúšal a ani si sa neopýtal v obchode či Ti ho nenahrajú doň.

                              Neviem či viem čítať medzi riadkami.
                              Má ten stolný prehrávač aj právo čítať tie súbory z počítača?

                              • Re: vlc stream 18.06.2011 | 13:58
                                Avatar plazivec   Používateľ
                                Sorry, asi som to nenapísal dobre, stále hovorím o prehrávači KDE - Dragon v Kubuntu 11.04
                                Tam vyšla aktualizácia, ktorá som nainštaloval a mpeg4 už prehrá.

                                Pokiaľ ide o ten stolový prehrávač (A210), tak je v ňom NAS - SAMBA, funguje aj ako sieťový disk, vo Widlách to ide pekne, vidím ten disk na všetkom, čo pripojím do siete, či už wifi, alebo LANom. Aj Ten môj polepený linux PC ho pekne vidí.

                                A vo widlových strojoch aj môžem prehrávať priamo z toho disku, iba Linux PC Kubuntu to pomocou Dragona - KDE prehrávača nedokáze - stmavne okno, akože ide nabehnúť obraz, ale nič sa neudej a dolu vybehne spomínaná hláška. Akoby nedokázal potiahnuť ten súbor nejak do seba. Pritom ale prekopírovať z disku do Lnux PC ide a potom ho aj prehrá. Možno nestíha sieť, ale skúšal som aj čakať a kukal som zaťaženie siete - nula.
                                • Re: vlc stream 18.06.2011 | 16:44
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Aha. Takže bežný prístup z a na ten stolný prehrávač je v poriadku. Ale vystal problém pri kliknutí na súbor. Vtedy sa súbor nenačíta.

                                  To je dosť zvlášten. Síce nemám KDE, ale v LXDE sa mi v pohode prehral film keď som ho spustil tak ako som spomínal. Nepredpokladám že by bolo KDE na tom tak zle že by nevedelo zasla aplikácii URL smb://box/disk/dir/file.awy, teda korektnú adresu z ktorej sa má ten film prehrať. Bez problémov som to otestoval s VLC ktorý je v Ubuntu pre všetky jeho modifikácie. Akým spôsobom priinštalovávaš programy?
                                  • Re: vlc stream 19.06.2011 | 13:39
                                    Avatar plazivec   Používateľ
                                    Zatiaľ sa k tomu chovám ako k Widlám, lebo iné mi nezostáva. Takže si nájdem príslušný download, buď je to varianta ubuntu alebo debian, veľmi tomu síce nerozumiem, ale myslím, že kubuntu pochádza od nich. A potom to stiahnem a dám nainštalovať pomocou akéhosi kdpackage, ktorý skontroluje závislosti a vyhlási - tvrdohlavec - či to pôjde nainštalovať, alebo nie. Potom už len odklikám, zadám heslo rooota a ak to prebehne v poho, tak je to nainštalované.
                                    Potreboval by som vedieť, v akom tvare sa v príkazovom riadku odkazuje na sieťové zariadenia, alebo súbory.
                                    Napríklad viem, že hostname toho stolného prehrávača je "ariva", ale nejde mi do hlavy, ako môže môj LinPC vedieť, že je to adresa IP 192.168.1.11 a asi to ani nevie. Keď ale v príkazoch zadám //IP, tak to vie. Ale ako je to napríklad keby som chcel kopírovať súbory? použijem scp ale tvar je takto? smb://192.168.1.11/???
                                    ??? je už nomálne cesta k súboru? Alebo musím vypísať celú srandu, ako je uvedená v /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1/CestaKSuboru

                                    /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1/ - takto je totiž nadefinovaný disk a to bude treba dať aj do príkazu mount?

                                    A ešte jedna otázka, je nejak možné z terminálu kopírovať text ctrl -C a používať schránku? opisovať všetko je drina.
                                    • Re: vlc stream 19.06.2011 | 14:55
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Pokiaľ máš pomalý alebo hnusne spoplatnený internet, tak pochopím že inštaluješ týmto spôsobom. Ale, takýto štýl inštalácie má za následok rozbitie závislostí a rušenie funkčnosti. To VLC ktoré neotvorí program priamo z windowsieho typu nepripojeného disku asi určite nebolo pre danú verziu Ubuntu. Takže to, čo opisuješ nie je chyba ale vlastnosť.

                                      Vpríkazovom riadku sa na sieťové zariadenia odkazuje rôzne pretože existuje veľa rôznych typov sieťových zariadení. Námatkovo napríklad network block device. Ale, na tom nezíde, tvoj problém je inde.

                                      Ohľadne názvu tvojho stolného prehrávača a prevodu jeho mena na IP adresu a naspeť, tak o to sa stará služba DNS ktorú doma asi nemáš. A tak isto si to nedával do /etc/hosts. Tak si to tam daj.

                                      A keď chceš kopírovať súbory, tak ich skopíruj napríklad cez správcu súborov. Ten, ako si už spomínal, tak ten Ti funguje. Ten tvoj nápad s kopírovaním medzi dvoma protokolmi nebude fungovať nakoľko scp (SSL) je používa iný protokol ako smb (SAMBA/CIFS). A v tom druhom prípade, tak to by ma zaujímalo ako by také niečo malo fungovať. Už som to videl, ale nebolo to na bežnom počítači.
                                      • Re: vlc stream 19.06.2011 | 15:56
                                        Avatar plazivec   Používateľ
                                        Díky díky, moc cenné informácie!
                                        Ten net mám celkom slušný - T-com turbo3, ale o nejakých iných spôsoboch inštalácie neviem. Som prekvapený, že ten môj rozbíja závislosti, lebo kým sa spustí samotná inštalácia, tak kpackage, či ako sa volá, kontroluje závislosti a nahlási, že sú v poriadku.
                                        Hneď idem pozrieť na to etc/hosts.
                                        No to kopírovanie ani nejak nepotrebujem, to bol len výstrel kvôli tej ceste.
                                        Hlavná otázka znie, či tá cesta na namountovanie je tak ako som napísal //192.168.1.11/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 ?
                                        Ale musím sa ti ospravedlniť, lebo tu vlastne ani nejde o riešenie problému, ja ťa využívam pri učení linuxu, sorry :-D
                                        • Re: vlc stream 19.06.2011 | 16:03
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Pokiaľ máš v pohode internet, tak nechápem prečo nepouźívaš interný balíčkovací systém. Ale, potom sa nesťažuj.

                                          Ohľadne tej cesty, nie. Ale, to je jedno. Pôvodný zdroj problému Ti bol oznámený. A tie veci okolo sú len plytvaním ochoty. Maj sa.

                                          • Re: vlc stream 19.06.2011 | 17:34
                                            Avatar plazivec   Používateľ
                                            Ale ten kpackage je interný balíčkovací systém, ja neviem, jak inak to už povedať, x krát som to písal, že všetko odkontroluje a potom inštaluje, len som nevedel povedať ten pojem - interný balíčkovací systém. Sorry, že si so mnou stratil trpezlivosť, ale ja som vychoval tri deti a ani na jedno som sa nehneval, že nevie rozprávať od narodenia.
                                            • Re: vlc stream 19.06.2011 | 17:49
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              K tomuto Ti poviem už len poslednú vec. Je pravda, že som ju tu písal veľa krát, ale aj toto je dôkaz toho, že to malo nulový efekt.

                                              Ak vnútiš na inštaláciu špecifického balíka vo formáte deb (alebo rpm pre iné distribúcie), tak sa ten balík už nebude aktualizovať. A pokiaľ ten balík nebol pre tú danú distribúciu, tak to kompletne rozbije závislosti. To sa potom prejaví tak, ako to momentálne pozoruješ. Ostatným ľuďom to funguje bez problémov.

                                              PS.: Tvoje deti Ťa musia milovať. Najprv niečo pokazíš, a potom požaduješ po iných aby Ti to opravili. Vzhľadom na to, že si vynechal návod na použitie, tak si dovolím tvrdiť že si jednal úmyselne. Nie, mne nie je ľúto ich času i keď si to nevybrali.
                                    • Re: vlc stream 19.06.2011 | 14:56
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      A aby som nezabudol. Aj v termináli sa dá veĺmi elegantne kopírovať do schránky. Stačí si vybrať myšou text, a dať z menu kopírovanie textu do schránky.
    • Re: vlc stream 24.06.2011 | 12:05
      Hombre   Návštevník
      skus si este v routri na svoju IP na ktorom ti bezi VLC pridat v presmerovani port cez ktory ti stream bezi, jedna z moznosti preco sa cez dany port nevies dostat na stream
    • VLC v opensuse 13.2 (kde) 12.12.2016 | 10:57
      Avatar MarekM33   Návštevník

      Ahojte, dlhšie sa babrem s nasledovným problémom: Nejde mi spustiť VLC. Jedine ponúkne možnosť "cvlc" a ostane na konzole. Chybová hláška je : nemôžem načítať "skin2" , problém s Qt4. Vlc aj všetky jeho príslušné balíčky sú rovnakých verzii a rovnakého poskytovateľa (Packman) .

      Kde je problém?

      Ďakujem.

    • VLC v opensuse 13.2 (kde) 12.12.2016 | 11:01
      Avatar MarekM33   Návštevník

      MarekM33   Návštevník Ahojte, dlhšie sa babrem s nasledovným problémom: Nejde mi spustiť VLC. Jedine ponúkne možnosť "cvlc" a ostane na konzole. Chybová hláška je : nemôžem načítať "skin2" , problém s Qt4. Vlc aj všetky jeho príslušné balíčky sú rovnakých verzii a rovnakého poskytovateľa (Packman) . Kde je problém? Čo mám s Qt4 hľadať ? Ďakujem.

      • RE: VLC v opensuse 13.2 (kde) 12.12.2016 | 11:03
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Niečo mu vadí v tvojom konfiguráku. Ak tam nemáš nejaké špeci nastavenia, tak ho kľudne (pri vypnutom VLC) zmaž. Nachádza sa v tvojom domovskom adresári .config/vlc

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org