Novo vznikajuci portal - priebezne info

Sekcia: Komunita 21.07.2011 | 12:02
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Zdravim, priatelia Open Source.

Ako ste si urcite vsimli, v poslednej dobe je to s LOS velmi zle - co sa tyka stavu portalu. Portal sam o sebe uz len doziva a vzhladom na momentalnu situaciu sa to vyhrotilo do situacie, kedy sme sa rozhodli zacat odznova.

Aktualna situacia je taka, ze mam registrovanu domenu a pripravujem podklady. Zatial to vyzera vcelku nadejne, vzhladom na to, ze sa pravdepodobne naslo dostatok ludi, ktori budu zapojeni do vyvoja.
K dnesnemu dnu mame v kontaktoch designera, ktory sa postara o logotyp a vzhlad noveho portalu, a ak sa po dnesnej prvej oficialnej audio-konferencii podari, do vyvoja budu zapojeni traja developeri, vratane mna.

Nazov noveho portalu je superuser.sk.
V tejto chvili, tj. 21.7.2011 je ako som uz avizoval registrovana len domena, no v priebehu priblizne pol mesiaca by sme mali vyriesit otazku ohladom serveru a na domene superuser.sk by sa malo zobrazovat uz aj oficialne vyhlasenie a aktualny stav - kt. bude priebezne aktualizovany.

V ramci noveho portalu sa spusti aj offline verzia LinuxOS v nejakom velmi jednoduchom designe. Do tejto casti sa uz nebude mozne prihlasit, no bude v nej dostupna databaza znalosti, spravicky, clanky a samozrejme forum.

Vzhladom na to, ze kazdy nejak zacinal - aj ja zacinam ako neskuseny. Preto prijmem akukolvek pomoc v ramci moznosti.

V com hladame pomoc este pred zaciatkom portalu:
o) Reklamne predmety - tj. nalepky, tricka, pera, pohare, klucenky.. Ak mate moznost a zaujimavu cenovu ponuku, urcite sa ozvite.
o) Obsah - novy portal by nebol novym portalom bez obsahu. Tyka sa to prevazne clankov. Ak mate teraz cez leto/prazdniny viac casu, prosim ozvite sa. Dohodneme sa aj na financnej alebo materialnej odmene.

O pomoc, ktoru budeme potrebovat az pri spustenom portali zatial nechcem vela rozpravat, no uvidite, ze to bude stat za to.

Akonahle budem mat dalsie informacie / pohneme sa dalej, budem vas informovat tu.
Akekolvek pripomienky/navrhy otvorene diskutujte, popr. na seba zanechajte kontakt. Kontakt na mna - mail - najdete v profile. Po dohode mozme komunikovat cez sukromny jabber ucet.
V pripade nevhodnych prispevkov alebo vznikajuceho flame si vyhradzujem pravo zablokovat urcite vlakno popr. ho uplne zmazat.

Za pochopenie dakujem, prajem pekny zvysok dna.
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 12:23
      Peter S.   Návštevník
      čo konkrétne je zlé na linuxos.sk? Teda so samotnou stránkou a jej obsahom.

      Jasné, problém je že na linuxos nechodí dosť ľudí, takže v čom bude nová stránka lepšia? Určite je vám jasné že bud prilákate dostatočnú masu uživateľov alebo skončíte v stave ako je teraz linuxos. Takže čím ich chcete prilákať?
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 12:35
        Avatar default Debian  Používateľ
        pokial si si vsimol tak stranka bezi pomaly, vsade su varningy a errori, a niekedy rovno napise ze stranka sa ani nenasla, co zrovna uzivatelov neprilaka, jej meno uz je spojene s postupnym hnitim :) ,takze nova domena a novy funkcny server hned vyriesi par veci, dalsia vec bude majitel tohto portalu, teraz by sa o to mala starat komunita , takze tym vznika vecsia volnost a priestor na napady, potom uz ked bude toto hotove pridu nove veci a vylepsenia, kjed bude zaujimavy obsah a zacne sa to propagovat ludia pridu , ja tomu verim :)
        R.K
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 12:53
          Peter S.   Návštevník
          no ja tie technické problémy stránky asi podvedome prehliadam, ale máš pravdu, napríklad teraz tu v ľavom stlpci vidím nejakú chybovú hlášku. Dobre toto beriem, ale tieto drobné prolemiky robia 5 % (ne)uspechu linuxos.
          Nemám nič proti novému portalu, len si dobre zvážte svoje šance....

          Budete mať aj nejaké zdroje na reklamu? Napríklad taký maličký bannerík na sme/počítače by mohol lákať náhodných zaujemcov kliknuť a pozrieť sa že čo za stránka to tu je...
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:03
            Avatar default Debian  Používateľ
            ked sa najdu ludia ktory budu chciet do toho investovat tak podla mna by banner nebol problem, pytaj sa autora tejto temy, on je zakladatel noveho portalu
            R.K
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:06
              Peter S.   Návštevník
              aha, myslel som že patríš medzi "nich"
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:07
                Avatar default Debian  Používateľ
                no tiez sa chcem podielat na novom portale a uz som nieco o nom pocul, ja len ze najviac zodpovedat ti toho bude vediet on
                R.K
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:09
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Z pociatku bude potrebne opierat sa o financovanie z komunity popr. z vlastneho vrecka.. A na zaklade toho sa bude moct rozhodnut, kam a za kolko umiestnime reklamu.

            Realnu situaciu som velmi dobre a dlho zvazoval, verim v to ze som sa rozhodol spravne.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:19
          LS   Návštevník
          No keď to máte na virtuáloch tak sa ani nečudujte, že to robí - čo robí. Poriadny hosting pre takýto portál s dobrým CMS, a je to po problémoch :)
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 19:08
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            hej? tri roky to ficalo na virtualke a nikto si nic nevsimol ...
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 21:36
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              len teoria relativity a dilitacia casu bola trochu vidno :)
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 12:41
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 12:33
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja osobne by som bol ochotny napisat (prelozit) nejake navody pre zaciatocnikov ak by bol zaujem

      nieco na temu:
      -ako zacat s linuxom
      -ako prejst na fedoru / gnome 3
      -ake distro si vybrat
      -ake prostredie pouzivat
      -ako zacat pouzivat terminal


      viem ze takych je vela, aj tu na fore ale zvacsa su neaktualne

      ak by to pomohlo novemu portalu (alebo aj tomuto) rad sa pridam - bez naroku na odmenu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:13
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ozvem sa ti vecer mailom, privitam kazdu pomoc. Dohodneme sa. Dik
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:25
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        zaujímavé, približne rovnaká "ponuka" by bola aj odo mňa :)

        osobne by som bol ochotný napísať to, čo ponúkaš ty, plus niečo ohľadne týchto vecí:

        - greenie
        - wesnoth
        - openttd
        - upravovanie iso súborov
        - "pc nejde, čo sa pokazilo a ako to napraviť?"
        - skracovanie terminálových príkazov
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:33
          Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
          A preco si tie clanky uz davno nenapisal sem?
          I am not here. Isn't here just there without a t?
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:36
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            chceš mi povedať, že by o niečo z toho bol záujem? písal som bezplatne na rôzne miesta, bez problémov môžem aj sem. schválne, čo z toho by niekoho zaujímalo?
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 14:41
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            A ty si kto, že chceš niekomu diktovať kde bude prispievať.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 17:01
              Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
              Ale nie. Ide o to ze sa ako jeden z dovodov upadku uvadza malo clankov. A ked niekto navrhne ze by pre novy portal mohol napisat 5 clankov na konkretne temy tak sa pitam ze preco to uz nenapisal na tento portal?
              I am not here. Isn't here just there without a t?
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 23:16
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                napriklad mne kedysi davno bolo povedane ze clanky ktore su uz napisane netreba pisat znovu ze autor ich zaktualizuje

                bohuzial nestalo sa

                myslim na clanky pre zaciatocnikov (otazky novacikov)
                aby som nehovori naprazdno AKU DISTRIBUCIU SI VYBRAT
                Mandrake, fedora CORE ?? naozaj ? ešte stále, a kde je UBUNTU ??
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 00:23
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  tym asi myslis mna ... :( prepac, nestihol som :(
                  • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 11:17
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    akože ja sa neuražam ani nehnevám ani nič podobné
                    a to bolo už dávnejšie dozadu keď tie články boli ešte len trošku zastarané,
                    odvtedy ma no nezaujimalo

                    mimochodom, mne celkom odsť pomohli ked som začínal preto som mal aj mám záujem niečo podobné napísať aby sa vo fórach nešírili otázky typu :"ked zadam sudo daco a chcem zadat heslo terminal sa zasekne neda sa nic pisat" :DD
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 02:43
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                OK kámo prepáč že som reagoval podráždene, ale mal na to asi svoje dôvody, články niesu náplňou tohoto portálu, je to hlavne fórum o Linuxe a to funguje dobre. Zopakujem to stý krát podľa mňa tu chýbajú len blogy, tie by to oživili o to čo kto robí, čo ho baví, prispelo by to k priateľskej atmosfére. Články by som fakt neriešil a keď, nech si to napíše do blogu, čo sa teraz nedá.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:22
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      no nechcem reptat, ale nazov domeny superuser.sk mi nepripada priliz vhodny pre portal pre open source. hlavne nonsuper usery nebudu vediet o co ide.
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        To asi preto, ze projekt nebude primarne zamerany pre novo-oslovenych userov, ti su az na druhom mieste... Pre novo-oslovenych je tu kopec webov aj po slovensky, cesky aj anglicky. Planujem smerovat portal/projekt inou cestou, to sa tyka aj obsahu a akcii. Balast typu `podme si nainstalovat CS 1.6 vo wine` najdes na kazdej druhej stranke. Aj ked aj taketo weby musia existovat, myslim ze ich je dost. Nam chyba nieco ine..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 13:50
      LS   Návštevník
      Čo tam bude bežať?
      Aký redakčný systém ?
      Fórum ? dúfam, že nie Shakal ?!

      Sám som rozmýšľal o založení portálu pre Linux userov na Slovensku, z mojej strany nie je žiadny problém o financovanie (doména + webpriestor), lebo je to tu fakt veľká bieda, ale času je málo. Budem rád keď sa niečo dobré podarí :)


      LS
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 14:23
      dvh123   Návštevník
      Podla mna skoncite rovnako ako tych par "forkov" linuxos.sk co tu boli za posledne roky. Ich mena si uz nepamatam. Podla mna by ste si mali uvedomit jednu vec. Pisatelia slovenskych clankov neboli, nie su a asi ani nebudu. Na zaciatok par ludi napise clanok, mozno dva a koniec. Tiez riesite reklamne predmety a podobne blbosti. Jedine co ma zmysel je forum (aj s vydatnou historiou a kvalitnym vyhladavanim cez google a to linuxos ma). Mozno este ak by tu boli blogy by obcas niekto nieco napisal. Ci uz blog o konoch alebo ako si omylom vymazal /home. Nejake percento blogov by bolo o linuxe.

      No a to ze novy portal nema v nazve slovo "linux" je dost problem.

      Ak ma slovensky linuxovy portal dlhodobo prezit, musi fungovat aj bez clankov a reklamy. Nejaku osobu to bude stat par desiatok euro mesacne ale to sa da v pohode prezit. To je realita slovenskeho linuxoveho webu.
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 14:37
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ked sa ku tomu budu staviat vsetci rovnako ako ty, tak tak skoncime.. Dik za podporu
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 15:23
          WlaSaTy   Návštevník
          To máš tak. Niektorý ľudia majú zaťažko urobiť si obraz o súčasných majiteľoch a tým pádom pochopiť prečo to ide do kytek. A tak sa proste vyjadrujú k niečomu čomu vôbec nerozumejú. Otázku, kto a prečo tento portál dal súčastným majiteľom nebudem klásť. Je to minulosť, a asi bolo treba zastrešiť finančne náročný hosting. holt, Ondro to založil, a neskôr dal Tomášovi. Tomáš si založil rodinu a získal iné priority. Dlhšiu dobu bol tento portál spravovaný a aj vyvíjaný dobrovoľníkmi na úkor ich voľného času. A majiteľia sa k tomuto všetkému obracajú chrbtom.
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 22:45
            eMDi   Návštevník
            drzim palce viktor. a WlaSaTy ... rodinu mam ja, tomas je slobodny a bezdetny :)
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 00:38
              WlaSaTy   Návštevník
              Rodina nie je len manželka a dieťa.

              Ale, place tu držia všetci čo si uvedomujú nejakú väzbu.
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:29
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          otvorene si myslím, že dvh123 má niektoré naozaj dobré nápady. btw nebolo by fakt lepšie linuxuser ako superuser? so slovkom superuser sa nestretnem, skôr s root alebo administrator.

          btw prečo to nejde priamo na linux.sk? to by bol ideál. prerobiť linux.sk na modernú stránku s fórom a spol...
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 12:04
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            to s linux.sk sa aj mne viac paci ??
            kto vlastni tu domenu ?? a preco je tak "lukrativna" linuxova domena nepouzivana (zastarana stranka)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 12:18
              Avatar default Debian  Používateľ
              linuxos.sk >> Čas poslednej úpravy tejto stránky je 15:44, 18. január 2011. :D
              R.K
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:06
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                najprv citaj potom pis

                linux.sk a linoxos.sk su 2 rozdielne stranky :-DD
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:13
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  jaj vsak ja viem, ja som sa pomylil chcel som napisat linux.sk ale napisal som linuxos, stava sa :)
                  R.K
                  • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 21:57
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    naznak aktualnosti
                    info o linuxfeste
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 21:59
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      :D :D :D
                      R.K
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 21.07.2011 | 14:49
        Peter S.   Návštevník
        mám podobný názor...
        problémom je že veľa uživateľov PC "gravituje" ku českým vebom. Takže ak to preženiem, tak môžme sa spýtať či by tento nový web vedel prilákať českých uživateľov... Lebo ked nepriláka českých tak nepriláka ani slovenských - jazyková otázka je pre väčšinu ľudí z našej cieľovej skupiny irelevantná.

        A to ešte nespomínam angličtinu, veľká časť ľudí, a spravidla tí najkompetentnejší nemajú problém s angličtinou a nie sú odkázaní na stránku v slovenčine/čestine...

        Ale na druhej strane - mohlo by sa to podariť, len proste trh je malý a konkurencia obrovská.....

        Vlastne existuje na slovensku kvalitná a navštevovaná počítačová web stránka? Ja o žiadnej neviem...
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:33
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          trochu ma "hnevá", že po stránkach ako žive.cz, root.cz atď pobehuje veľa slovákov, ktorí na žiadne SK nechodia a ani nebudú, lebo automaticky česko je lepšie (a pre časť ľudí v BA a okolí je všetko v Rakúsku lepšie ako na Slovensku)
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:45
            Avatar dash Gentoo  Používateľ
            česko je lepšie? :D

            To si robis srandu? Cesko je jeden velky FAIL. Od ludi, az po ich skoly. A ten, kto nema skusenosti nevie, a moc ma mrzi, ze sa hovori presny opak.

            Rakusko neviem, nepoznam a som z BA.
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:46
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              idete mimo temu.
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:50
                Avatar default Debian  Používateľ
                davam tejto teme tak 2 dni, dovtedy hu isto dakdo zamkne :)
                R.K
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 11:49
              Avatar default Debian  Používateľ
              tak tento nazor sa mi moc nepaci, preco by malo byt cesko fail, keby to bol taky fail tak tam asi neni vecsina userov s ceska a aj so slovenska, na ich portaloch
              R.K
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 12:02
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ježkové oči, to nechápete, ako som to myslel? automaticky česko je lepšie neznamená, že je to môj názor. podľa mňa automaticky to čo je zo západu nie je lepšie. ale sú ľudia, čo to majú v hlave akosi zakódované. česi nečítajú slovenské veci a časť slovákov nečíta slovenské veci, radšej hľadá české...
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 14:24
              skywaker   Návštevník
              lebo maju lepsiu komunitu... odbornejsie clanky... a okrem toho maju lepsie linuxove zazemie.. vid redhat v brne.. staci si pozriet statistiky v ktorych krajinach sa ako pouziva linux .. cesy urcite nebudu zahanbeny.. a hlavne aspon co vidim an abclinuxu tak cesy toleruju slovakov na svojich portaloch.. problem SK webou je maly prisun uzivatelov, aj ked napriklad sa pochvalim ze aj na nelinuxovych forach co chodim sa sem tam najdu ludia co sa pytaju nalinux a rad poradim a v tom to je osveta.. vela userov je typu "i like windows" :)
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 27.07.2011 | 23:46
                mirko70   Návštevník
                Zdravím....Skúsim sa zapojiť.Nesúhlasím s názorom,že niekto má niečo zakodované v hlave či Česi majú niečo lepšie.Mám bohaté skúsenosti s českými portálmi.Problém pozostáva z dvoch častí. 1.Ak sa pozriete na akékoľvek vydania či hudba alebo film,najprv to nájdete v Čechách.Kde teda má Slovák hľadať ? Odpoved je jasná.A pre Slováka nie je problém čeština tak ako pre čecha slovenčina. A bod 2 je stabilita slovenských webov. S tým súvisí aj odliv slovákov na české portály.To znamená,že ak má slovenský portál nejaký problém,okamžite stráca svoju základňu.Naopak v čechách stála klientela zostáva,drží spolu,podporujú sa navzájom a prevádzkovateľ stránky okamžite reaguje na hlásenie.
                ešte jedna poznámka.Pre mňa je to aj otázky času.Zo začiatku som chodil an všetky možné portály.Dnes chodím možno na 3-4 pretože som zistil,že v podstate všade nájdem to isté.takže tu sa stotožním s poznámkou o lepšej komunite.Nie odbornej ale o spoločenskej,že česi neutíkaj a neberou do zaječích když se neco pos....Naopak Slovák všetko ofrfle a už aj uteká vyplakávať na české weby.

    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 12:54
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Spat k teme poprosim. Zatial z vasej strany len sama kritika.. Ked sa niekto rozhodne nieco robit, je zatracovany, zly nazov, zla organizacia, vsetko zle.. ale to ze vy nic nerobite je samozrejme dobre, vsak?

      Ale uz som si pri linuxos.sk na to zvykol, ze od ludi nie je mozne nic cakat. A tych par, ktori sa zapoja maju moj respekt.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 13:06
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tu nejde o zatracovanie. skôr o to, že názov superuser je naozaj zlý. napravenie jednoduché, dať lepší názov.
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 13:37
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Tak najdi nieco, co nie je obsadene.. Mne to trvalo mesiac
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:47
            Marko   Návštevník
            Linuxuser.sk ? :)
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:50
              Marko   Návštevník
              PS: Ani jeden a ani druhy nazov netreba chapat v rozkazovacom sposobe :D
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:50
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Nazov uz je, domena uz je, tym to konci. K tebou najdenej domene: nechcel som pri vybere, aby v nazve dominoval Linux, L, X, nix, a pod.
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:57
                Marko   Návštevník
                OK. Ja novy portal budem navstevovat, nech sa vola akokolvek :) Nazov je v pohode a jednoznacne moze byt. Mna len napadlo, aby novacikovia vedeli o com vlastne je, no ale maju predsa google :) Drzim palce v projekte...
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 14:34
          Avatar m4jkl   Používateľ
          no zas tak tragicky ten nazov nie je
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 14:39
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            nazov je v pohode, ak to nebude web pre zaciatocnikov, ale pre pokrocilych.
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 15:11
              Peter S.   Návštevník
              podľa mna je nespávne tlačiť to do polohy pre začiatočníkov/pokročilých.

              sa tu bavíme či bude dostatočná návštevnosť a zároven chceme (chcú) limitovať cieľovú skupinu?

              Centrom bude diskusné forum predpokladám a dúfam že neplánujete (neplánujú) vyhadzovať z neho otázky ktoré budu príliš "jednoduché" pre vaš "portál pre pokročilých".

              Čo môžte urobiť, je označovať články nejakou ikonkou, ktorá by symbolizovala cieľovú skupinu beginner/advanced a pod.

              a netreba zabudnúť na mobilnu verziu, nie ako linuxos ktorý sa tam zobrazuje celý, kto to ma scrollovať...
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 18:02
              Marko   Návštevník
              Pre zaciatocnikov bude superluzer :D
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 14:39
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Mne sa paci, mal som v hlave velmi vela napadov, naozaj cca mesiac som vyberal nazov, a bud boli velmi podobne, alebo pre ten nazov uz existovala srocka, alebo bola domena uz zaregistrovana ( aj ked nehostovala na hostingu )
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 15:48
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              a.k.a. 'domena-trolls' po slovensky !

              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 16:05
                skywaker   Návštevník
                čo tak nazov s jednoduchou pointou

                www.linuxaci.sk ????
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 16:11
                  Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
                  +1 :)
                  I am not here. Isn't here just there without a t?
                  • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:23
                    LS   Návštevník
                    linuxaci.sk - 100 % súhlas.... aké ešte CMS ???.. aké fórum ???

                    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:27
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Robite dalsi portal? :)

                      Vela stastia prajem
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:55
                      skywaker   Návštevník
                      tu som kecal s kamaratom na ICQ ze dobre je django.. ale to chce byt dobrym programatorom v pythone.. na druhu stranu php je dost ohybne v kazdom pripade nebol by problem si kupit komercny CMS .. neviem ako sa to uz vola vbulletin?
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 16:11
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  a budu tam chodit len linuxaci ? a co tak unixaci ? alebo programatori, popr. ludia, ktori miluju open source, rozni bezpecnosti experti, systemaci, sietari, a pod. ? ;)

                  Nechcem nic co ma v nazve linux. Vybrali sme superuser.sk, je to registrovane, je to vyplatene. Treba sa s tym zmierit
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:20
                    skywaker   Návštevník
                    Dare Devil.. mna len tak napadlo.. nemusis hned byt ostry... mne sa to paci nazov ten nazov superuser.. aspon bude priestor aj pre moje srdcovky openbsd a haiku
                    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 17:29
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      no vidis ;) uvidis, bude to skvely portal
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 16:33
                  Peter S.   Návštevník
                  to zneje amatersky
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 28.07.2011 | 00:11
        mirko70   Návštevník
        Zdravím....No nesmieš sa čudovať.Weby vždy drží iba hŕstka nadšencov a ked to začne škrípať,ľudia sa vyjadrujú.To je podstata fóra.No horšie je ked sa začnú medzi nimi žabomyšie spory,pri ktorých najviac trpí bežný návštevík.No a ten reaguje.To je všade,nielen tu.
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 22:55
      Avatar dash Gentoo  Používateľ
      Navrhujem spravit velku party = weekend, kedy sa stretne cela komunita LinuxOS, kupi sa pivo, zavreme sa na chatu a kodneme novy portal! Co vy na to? ;)
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 22.07.2011 | 23:49
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        tolko piva nekupis aby to vydrzalo na cely vikend celej komunite okolo portalu
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 23.07.2011 | 00:04
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ja nepijem, viktor tiez nie, cize 18 litrov piva musi stacit podla mojich skusenosti ...
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 23.07.2011 | 04:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        A kto by tam prisiel ? Boli by sme dvaja alebo traja ? Z toho ja striktne odmietam alkohol a ine drogy..

        Serte na to, radsej mi pomozte s obsahom pre novy portal ;)

        A ked sa rozbehne novy portal, dame si opening party az do dalsieho dna
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re:.skno na rovinu 23.07.2011 | 17:34
          Avatar unknov   Používateľ
          Co sa tyka linuxu tak na slovensku stoji za to iba linuxos.sk a to je no na rovinu nic moc.
          Co sa tyka cechou ti su roky pred namy a to je fakt,aspon co sa tyka poctom stranok o linuxe,kvalita je o inom.
          A ze slovensly linuxaci chodia na ceske stranky,ved co im ostava.
          Osobne prajem linuxos.sk vela dalsich rokou na scene ale zatial je aktualny asi ako soviecky zväz.
          • Závisť je na chuja ... 23.07.2011 | 18:35
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Závisť lúzy je na chuja ...
            Alebo, keď bude pršať súdruhovááá, tak úroda zhňije ...

            Teraz (keď sme dosť oslabení) sa ukazuje, koľko (ešte stále) máme všelijakých neprajníkov, niečo ako "utajených svedkov" schopných vypovedať hocičo o hocičom
            :-D :-D

            BTW,

            EMDi, akú sme mali priemernú dennú návštevnosť našich stránok, teda za časov linuxos.sk, keď všetci chodili akože na české lin. portály ??? Pls, čísla .

            Edo
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Závisť je na chuja ... 23.07.2011 | 21:23
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ja sice cisla ani netusim, ale pamatam si casy ked som ani nestihal citat novovznikajuce topicy a odpovede na ne vo fore

              ale bohuziall to bolo uz davnejsie
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Závisť je na chuja ... 23.07.2011 | 23:10
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahojte všetci pravoverní (linuxáci),
              eMDi mi teraz odpísal, že priemerná denná návštevnosť portálu bola v dňoch, kedy tu tento típek/chuj píše, že všetci už chodili na české portály, okolo 1500 až 2500 užívateľov denne, takže pekné číslo na Slovenskú republiku.

              Takže ak tu ešte raz niekto napíše chujpovinu, že VŠETCI chodili a chodia iba na české linuxové portály, pošlem ho explicitne do "<sexuálny podpriestor>" ...
              .. a nech si ide hadry fajčiť.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Závisť je na chuja ... 23.07.2011 | 23:17
                Avatar default Debian  Používateľ
                lol :D , fajne skoda ze som tu v case rozkvetu nebol :(
                R.K
                • Re: Závisť je na chuja ... 23.07.2011 | 23:32
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Tak to si tu na linuxos.sk nebol fakt dlho ....


                  Nezabúdaj Radovanj, že odkedy naivného/dadaistického S. Hofereka použili niektorí kvázi-rómsky vychcanci na deštrukciu linuxos.sk a na tvorbu vlastného portálu, (ktorú pokropili krokodílmi slzami z odchodu Tomáša) tak tento portál je naozaj pre linuxových Slovákov fajnový a pravoverný a som na to aj ja hrdý a samozrejme vďaka patrí aj ostatným zúčastneným ....
                  ;-)

                  niektorí mladí ľudia sú už teraz (r. 2011) bez akýchkoľvek zábran a je mi to ako starému chlapovi bez problémov, smiešne ....
                  "Heil Linux !"
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Závisť je na chuja ... 23.07.2011 | 23:44
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    lol ti si frajer, uprimnych ludi si vazim :)
                    R.K
                  • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:19
                    Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                    Sa zobud dododedo, tie cisla 2000 -2500/den co ti poslal emdi to su cisla ked sme uz davno boli. A to su slusne cisla. Jediny co tu rozriva a vyriva si ty!! A prosim ta nenapadaj uz tomasa lebo sa len ukazujes aky si zakomplexovany mumak. Je mi jedno ak tento post zmazete.

                    Za zlatych casov mal linuxos predpojkladam ovelala viac. To nebol este ani nas portal a bolo to tu fakt dobre. Ked sme vznikli my, nema s tymto portalom ziadny suvis. Uz davno to tu upadalo. Kto chce pozre oba portaly. Na slovensku ich nieje vela ze....

                    Dare_devil pokial viem vzdy si bol dost ostry v diskusiach a ides si za svojim. Mozno az trochu moc ostry, ale to je mozno moj dojem. Osobne ta nepoznam. Uvidime co stvoris, urcite budem rad, ak bude "konkurencia" v dobrom zmysle slova. Lebo vzdy vyhrava navstevnik. Pre tych co pracuju na portali (loch) je to kazdodenna drina, a ten co to vyskusal vie o com hovorim....

                    Minule som napisal ze drzim palce s pozbieranim sa Linuxos a dododeda skoro porantalo. Takze Ti radsej len poprajem nech to vytvoris tak, aby to bolo ako si predstavujes.

                    Ahojte

                    TREBOR
                    P.S. uz nebudem reagovat v tomto vlakne, ale teraz som musel...

                    • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:29
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Počúvaj ty nepríčetný magor.

                      O čom to tu vypisuješ, prečítal si si vôbec čo si teraz vygrcal ??
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:36
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        to tu naozaj jedna diskusia obsahujuca dodaeda, hofereka a (este jeden zvykol rypat) alebo len ich spomenutie musi koncit urazkami a nadavkami ??
                        to naozaj nemate uroven na to aby ste sa povzniesli alebo reagovali kultivovane ??

                        podla mna presne toto spravane sposobilu "upadok" linuxos.sk

                        a to to velmi nesledujem (v zasade necitam meno autora prispevku, zaujima ma obsah - asi pracovna degradacia) neviem kto koho prvy "nas*al" a kto na koho reagoval a kto preto odiesiel a ine intrigy

                        ale uroven upada prispevkami ako tento nadomnou
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:38
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          spina musi ist na povrch, ale zase trochu slusneho spravania by neuskodio :)
                          R.K
                          • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:42
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            nie som si isty ci si tu uz bol pocas hadok HOFEREK - dodoedo - zvysok (ci ako to vlastne bolo)
                            ale vtedy vyslo na povrch az privela tej spiny, uz by stacilo

                            BTW adminovy navrhujem LOCK
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:45
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              nebol a som rad ze som nebol, ja chcem proste portal kde budu ludia cfo si budu pomahat a radit, a kde sa budu zdielat zaujmy tikajuce sa open source
                              R.K
                        • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:52
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          O čom to tu píšeš, debilovi musíš odpovedať tak aby to pochopil, a nikdy sa s debilom nehádať, lebo druhí nespoznajú rozdiel medzi tebou a debilom ...

                          a ide to aj bez urážok, ale iba VTEDY AK NIE SI PREDPOJATÝ .....
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 01:01
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            mne na nazore debila nezalezi
                            inteligentny clovek rozpozna kultivovanu odpoved od debilovej
                            a podla tvojej aktivity (spravicky,rady) ta povazujem za natolko kultivovaneho ze by si to mohol spravit aj uhladenejsie a slusnejsie (mysli tvoje "vybuchy")
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 01:04
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                              a ide to aj bez urážok, ale iba VTEDY AK NIE SI PREDPOJATÝ .....
                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Závisť je na chuja a iný chuji ... 24.07.2011 | 00:43
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Bože môj, že ma to nenapadlo hneď.

                      Všetci si pozrite zoznam vlastnených domén pre Robert Dúbravský, konkrétne druhú (linuxon.sk) zvrchu, to je naše 'spriateľené' linuxon.sk !!!!! Čo nám ešte zvestuješ dobrého, okrem ďalšíchj kydov z linuxon.sk ??
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Závisť je na chuja a iný chuji ... 24.07.2011 | 00:51
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        teraz sa opravedlnuje ze odpovedam stale len na teba a kvazi utocim na teba

                        ale

                        preco tak neznasas linuxon ?? su proti linuxu ?? neznasaju tento portal ?? neznasaju teba ?? ci len pre hofereka ??
                        osobne si myslim ze ciam viac linuxovych portalov tym lepsie lebo uzivatel ma na vyber - a preziju len tie najlepsie (to ukaze az cas ktore su to)
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: Závisť je na chuja a iný chuji ... 24.07.2011 | 01:02
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          Mýliš sa.

                          Mne je ukradnuté linuxon.sk, ale nenechám si kydať a vyrývať na linuxos.sk na seba a prácu pre linuxos.sk, na ktorú som hrdý. Keď budeš taký starý ako ja, zistíš o čom som točil ...

                          Ak si nájdeš čas a pozrieš si moje komentáre vo Fóre a moje diskusie, nájdeš aj to, že som bol VŽDY ochotný priznať si prípadnú chybu alebo omyl a verejne to pertraktovať ... pozri si moje príspevky.

                          NIKDY však nebudem tolerovať faloš, podvod a chrapúnstvo dezinformácie.

                          Naposledy:
                          S.Hoferek je mi ukradnutý a nemám s ním nič spoločné, nikdy som ho bližšie nespoznal a spoznať ani nechcem, stačí to ??
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Závisť je na chuja a iný chuji ... 24.07.2011 | 01:05
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            vidis
                            presne takto si predstavujem patricnu odpoved

                            :-DD

                            tymto koncim v tomto vlakne, drzim palce linuxosu, superuserovi a vsetky ostatnym projektom okolo linuxu
                            som zvedavy co bude
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • Re: Závisť je na chuja a iný chuji ... 24.07.2011 | 01:08
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              nechcem aby to vyzeralo ze opakujem, ale kedze uz tu neni ziadna zazivna tema, nic pre mna dolezite, vierm co som potreboval vediet, tak do tohto vlakna tiez uz nevkrocim, keby tak takato vysoka aktivita bola za tym pomoct tu ludom na fore :)
                              R.K
                  • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 00:26
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    A dost, lebo to tu zablokujem. A vsetko podpalim !
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Závisť je na chuja ... 24.07.2011 | 01:36
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    čooo? vav, riadne hlody píšeš. Pokračuj :D
          • Re: Re:.skno na rovinu 23.07.2011 | 20:11
            dash   Návštevník
            Ahoj,

            Linuxu sa aktivne venujem uz 3. rok ako jeden z mala na nasej STU FIIT, ale na ziadne ceske stranky nechodim a pokial viem, ani moji kolegovia. Popravde, Linuxos.sk je stranka, kde chodim najviac z tych linuxackych.

            Cize co sa tyka mna a mojho okolia je tvoj prispevok "aktualny asi ako soviecky zväz" :)
            • Re: Re:.skno na rovinu 24.07.2011 | 17:13
              Avatar m4jkl   Používateľ
              nedavno si tu mal tusim nejaky proti-cesky komentar, takze sa ani necudujem, ze nenavstevujes ceske stranky :) v kazdom pripade je to na skodu. casto su tam velmi kvalitne clanky a priatelsky ludia vo fore.
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 00:36
      fridex   Návštevník
      Dlhsie sledujem tuto temu bez toho, aby som nejak reagoval, no posledne prispevky vsak poukazuju na to, ako to skutocne s tou slovenskou komunitou je. Bohuzial... Buchajme si dalej do hrude... Som znechuteny.
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 00:53
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Dakujem za takmer nulovu vyjadrenu podporu, za prejavenu sudrznost v komunite a za vsetok cas, ktory ste obetovali citaniu tychto prispevkov.

      Informacie, kde bude umiestneny novy (mnou vznikajuci) portal ste dostali.
      Posledne chvile na LinuxOS ste si dokurvili sami. Tak si to uzite.

      Co sa tyka mojej ucasti na LinuOS.sk - vdaka vsetkym, s ktorymi som diskutoval, dakujem vsetkym, ktori mi pomohli a pozdravujem vsetkych, ktorym som svojou troskou pomohol.

      Tymto moja ucast na LinuxOS konci. Prestavam sa vyjadrovat k akejkolvek teme a navstevovat LinuxOS.sk, je mi to lahostajne. V pripade akehokolvek zaujmu - moj mail je v profile, po kontakte si vieme vymenit sukromny jabber, popr. ine.

      V ramci noveho projektu budem rad, ak so zanikom LinuxOS zaniknu aj ludia, ktori svojou neochotou a neaktivitou dostali LinuxOS tam, kde sa nachadza a tym padom sa k novemu projektu `nepripoja`.

      Zelam vam pekny zvysok dna.

      PS: Nechavam temu otvorenu, a prosim o to aj ostatnych s pravomocou blokovania fora - nechajte to otvorene, mozno sa ludia uvedomia, kam to vsetko dostali, a mozno ze sa este viac pohadaju.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 00:59
        Peter S.   Návštevník
        linuxos zaniká? teda stránka prestáva fungovať? Tak to je nové info... a dosť by to zvýšilo šance novej stránky :)
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 02:38
        miso   Návštevník
        Nuz medove motuzy sa nedostavili tak prislo sklamanie, je pekne si nieco vysnivat, druha vec je to dosiahnut. Portalu predpovedam ze skonci asi ako KentaurOS, velke oci a potom ak si dobre pamatam si riesil preco ti nejde direktivou #include pri starte programu nacitat zo suboru konfiguracia.
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 23:09
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Pockaj pockaj, ktory z mojich projektov myslis? Ten, ktory som prezentoval v Belgicku, alebo ten, ktory som prezentoval v Juhoafrickej Republike ? KentaurOS , KentaurOS .. zeby to dopadlo az tak zle, ako hovoris ?

          Velkymi ocami a velkymi recami to miso nekonci, tomu ver ;) Ale vsak to uvidite sami.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 16:40
            miso   Návštevník
            Myslim tento, skoda len ze si v "Cieľ projektu " nejak zabudol spomenut ze ultimatnym cielom je prezentacia na dvoch akciach mimo slovenska, teda ak piseme o tom istom. To ci to dopadlo az tak zle je otazka uhla pohladu, uznavam ze ak mal projekt sluzit ako nastavec na Tvoje ego tak sa mohlo jednat o uspech. No osobne si aj podla tohto a tohto myslim ze umrel skor ako sa narodil.
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 16:51
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Práve takéto takéto tupé komentáre nás ženú ku predu, ďakujem aj v mene Devila.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 14:58
        bh648034   Návštevník
        Ahoj,

        Myslim ze by nebolo zle zverejnit niekde nejaky obsirnejsi popis - plan, ako by mal novy portal vyzerat, o ake temy by bol zaujem, aky ludia su do projektu zapojeni a co vedia poskytnut...

        Z vlastnej skusenosti viem, ze podobne projekty vyvijane tajne skoncia failom, rovnako ako projekty, kde chyba veduca uloha autora, ktory sa prilis spolieha na komunitu. Ak budes portal vyvijat transparentne a ludia uvidia, ze sa skutocne nieco deje, je pravdepodobnejsie, ze sa sami zapoja.

        Pre kvalitny IT portal ma na Slovensku urcite priestor a ked uvidim, ze to ma zmysel tak sa rad zapojim do diskusie, poradim alebo napisem nejaky ten clanok.

        Vela stastia,
        Btw superuser je dobry nazov, netreba sa hned urazat ked nieco nevychadza presne podla predstav.
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 17:22
          Avatar m4jkl   Používateľ
          presne tak, superuser nie je zly nazov. a neskor by sa to mozno dalo skratit na "su.sk" :)
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 24.07.2011 | 23:01
            len nadavam a placem   Návštevník
            popripade na linuxaci.sk :D
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 16:40
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Doporučil by som sa všetkým rozhádať. Ja osobne som si obľúbil veľa ľudí odtiaľto. Eda za jeho vytrvalé správičkovanie, ale nechápem jeho vytrvalú nenávisť voči niektorím ľuďom, ja som skôr povahy, dáme si po hube, potom sa udobríme, zapijeme to a ideme ďalej. WlaSaTého za jeho vedomosti, Dare_devila a eMDiho za pomoc portálu, Stana Hofereka za to že vracia Linuxu čo mu dal, nikto nemôže nikoho nútiť aby to písal sem. Radovana Kopču ako najlepšieho nováčika, z ktorého sa stáva hacker a samozrejme všetkých ostatných čo sa snažili tvoriť obsah portálu a za kamarátstvo. Čo sa týka LinuxON tak tam tiež občas chodím, trošku striedmosti a linuxáckej uhľadenosti by nezaškodilo :) S Robom Dúbravským, keď som ešte nevedel že je linuxák, tak som mu napísal že je chuj keď na jednu stránku hodil prehrávanie muziky len pre Widle, potom sa vysvetlilo že on za to nemôže, tak som spoznal ďalšieho linuxáka. :) Primárnym obsahom tohoto portálu nie su články, ale fórum a to je kvalitné, pretože pri problémoch s Linuxom ho vyhadzuje na popredných miestach. Jediné čo mi tu fakt chýba sú blogy. Devilovi držím palec a určite helpnem, dnes budem po dlhšej dobe online.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 16:51
        Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
        Ahoj,
        Dobre si to napísal...
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 02:14
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Až máš rád pivo môžeme niekedy spolu skočiť na jedno :-)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 10:02
            Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
            Ahoj,
            Ja moc toho alkoholu nepopijem, ale sadnúť na kávu alebo len tak to môžem :).
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 12:21
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        teda, dobre čítam to čo čítam? krásne napísané :) a Radovan robí šialené veci, fakt palec hore :)
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 13:36
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        sice som pisal ze sa do tohto vlakna uz nezapojim ALE napísal si že
        bedňa : "Primárnym obsahom tohoto portálu nie su články, ale fórum a to je kvalitné"

        fórum, v ktorom nie je možnosť editovať príspevky a kde pravidelne miznu tie ikonky na formatovanie HTML kodu a neexistuje ani možnosť ohodnotiť prispievateľa alebo apsoň príspevok

        to by som nezval klavitné, o výpadkoch nehovorím - tam je problém asi na serveri
        BTW stranka sa mi dnes strasne dlho nacitava
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 13:45
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          este stale to ide pomaly?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 13:59
            Peter S.   Návštevník
            Tiež som zaznamenal že kým sa začne stránka načítavať, tak prebehne aj 5 s (žeby sa odswapovala?)

            ale teraz posledných krát nabehla normálne...
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 13:51
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Zle som sa vyjadril, nemyslím technickú stránku, ale obsah.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 17:40
      jb   Návštevník
      Poviem to tak ako to je. Pokial sem pride lama a budete jej nadavat do kkt a nebodaj sa prenesie stary kolektiv tak budete tam kde ste traz. Zoberte si priklad s linuxon.sk vsetci normalni nikto sa nikomu nevysimeiva. Rovno to zavrite a kaslite na mrtvy projekt ktory je hamba pre nas a nebudu sa nam smiat cesi ze sami seba podkopovame.
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 17:45
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        nepamatam si, ze by sa tu nejakej lame nadavalo do kkt. mne pripada linuxon.sk ako uzavreta, mensia komunita kde kazdy kazdeho pozna. preto to to pripada tam idylicke.
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:41
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          preco uzavreta? radi privitame kazdeho, kto navstivi forum, ci irc ...
          Je pravda, ze sa trocha lepsie pozname, lebo sme vsetci Linuxaci a mame si o com povedat a aj sme sa osobne stretli, ale to neznamena, ze nikoho noveho uz nechceme, praveze cim viac, tym lepsie ...
          Slackware
    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 17:58
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Nuz teda, aby som sa len nasral hned z rana...

      LinuxOS.sk sa rusit nejde, pretoze ho nik ani zrusit nemoze. LinuxOS.sk bezi par mesiacov na mojej virtualke, takze o to, ze zajtra tu nebude alebo ze musite nutne vytvarat offline kopiu sa bat nemusite.

      To ze su tu warningy /notices viem, ale nemam naladu a ani chut to riesit..

      Len sa tu prosim vas nepohadajte, lebo z tych 4 ludi, co sa okolo linuxu a opensource na slovensku motaju, zostane az 0.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:06
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        > To ze su tu warningy /notices viem, ale nemam naladu a ani chut to riesit..

        vidis, ma to potom vyznam prevadzkovat?
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:07
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          teda ked na to sere majitel, spravca etc...
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:13
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          tak to mozem vyhodit z virtualhostu a budu vsetci stastni...

          ano samozrejme, ze ma, pretoze su tu 3-4 roky clankov / db znalosti / fora.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:18
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            tak aspon fixni tie warningy a vypadky, inac to fakt nema zmysel.
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:22
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              toz teda daj este ked najdes, nech sa tu da na to pozerat, lebo sa to forum nedalo citat.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:25
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                toz, hlavicka este.
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:27
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  aka, kde?
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:31
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    hore, hore. uplne celkom hore.
                    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:35
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      asi som slepy, skus blizsie - takto to je u mna http://srnka.info/download/linuxos.png
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:42
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        http://imageshack.us/photo/my-images/692/warnswfp.png/
                        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:45
                          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                          este to tam mas? ja hentie chyby nevidim..
                          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:46
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            uz je to v poriadku
                            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 12:39
                              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                              uz by sa to tu mohlo nacitavat aj rozumne rychlo <0.5sec
                              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 12:46
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                subjektivne mozem povedat, ze je to rychlejsie ako vcera a dnes rano.
                                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 12:49
                                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                                  hej to bude tym, ze som vyhodil reklamu co sa nacitavala uzasnych 21 sekund :)
                                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:07
        jb   Návštevník
        Suhlasim Tomas s tebov. Dobre ze linuxos si zobral naspet pod teba lebo ked si opustil tento projekt tak isiel dole vodov. Navrhoval by som skor uzdravit tuto komunitu a zavies tvrde trestny pre linuxarov co sa nevedia spratat do kopy ale aj vasich moderatorov na ktorych sa tu casto pekne pisalo.
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 25.07.2011 | 18:15
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Ja som to nevzal pod seba a ani nemam ambicie znovu pisat clanky / robit admina / spravcu. To uz nechavam na inych..
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 02:30
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Wow legenda ožíva, kto zobudil spiacu Godzillu, som rád že si späť na fóre. Dokážeš osvetliť situáciu, kto je vlastne teraz majiteľ a čo je to za ľudí, keď tu nikto z nich neprispeje?
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 03:30
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          vy ste ma zobudili, sa tu na to uz neda pozerat, jak tu kazdy na kazdeho nadava. Sa tu 10 ludi nevie slusne spravat. (to plati o celej spolocnosti, nie len tuna komunite, totalna katastrofa co sa tu deje vsade naokolo, moralka a etiketa sa nam vytratila!).


          ok k veci. vec sa ma tak, ze kedysi davno v rokoch najvacsej slavy bolo do linuxosu naliatych nie par korun (kto si pamata, tak tu bolo vela clankov, nove veci pribudali atd). Takze tu nenadavajte na majitelov a na firmu v pozadi, lebo ona naliala do linuxosu a clankov velku sumu, s nadejou ze tym prispeju spolocnosti a mozno z toho nieco raz bude.

          Lenze zakazky a sluzby okolo nesli tak ako by mali, takze sa na linuxos prestalo davat tolko ako sa davalo. Do toho prislo moje osobne vyhorenie, ze som sa sem uz ani nechcel ukazat, same hadky, chodili mi maily typu "Ty hajzel, chod uz prec" atd. Tak som proste zbalil svojich 6 svestek a odisiel. Odvtedy celu moju pracu vramci tej firmy prebralo par ludi, ale nedopadlo to tak dobre ako malo a postupne sa vytratili aj klienti, takze firma zacala setrit a tak sa snazila linuxos.sk nejak predat / udrzat aby to tu uplne neupadlo. Nuz to sa tiez moc nepodarilo..

          Kedze linuxos.sk viac padal ako mal ist, tak som ho hodil k sebe na server, ze nech to bars aspon dako funguje, lenze co cert nechcel Apache + LinuxOS zdrojaky + navstevnost + OpenVZ sa nemali moc radi, tak to zo zaciatku roka dost padalo, az kym som si nespravil lepsi server (tu to ide uz znacne lepsie). LinuxOS sa ako taky rusit nebude, lebo ho nema kto zrusit. Plany na vyrobenie offline verzie, mozete kludne odlozit, kym zijem (a to snad daky piatok bude este).

          Radsej vymyslite jak odtialto vybrat rozumny obsah a hodit to do noveho portalu, avsak na to tu musia byt ludia, co maju nadsenie a zapalenie pre vec. Nie len "ja chcem spravit novy portal, lebo ho chcem spravit!"


          Nabuduce, nenadavajte na ludi, o ktorych nic neviete a neviete co vsetko (aj pre vas) (ne)spravili. Je tu vela sikovnych a mudrych ludi, ako na fore, tak aj v pozadi, ktori prispeli za tych par rokov od obsahu, cez spravu, tvorbu CMS az po financie.

          ps: by ma zaujimalo kolko z vas by povedalo do oci tomu druhemu to co tu popisalo, katastrofa obcas citat
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 03:44
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            Tomas, dakujem za vyjadrenie. Zial, ono z 15 slovnej vety ludia z jedneho slova dokazu vytvorit niekedy cely dej (nejdem teraz nikoho kritizovat, ani nikomu nic vycitat, ci nadavat) ... minimum ludi vie moje primarne dovody, dalsie dovody sa prejavili zial v tomto topicu ... co sa tyka firmy, tam to beriem trochu osobnejsie a hlbsie a prave som nechcel do toho nikoho tahat a rozoberat to (prepacte, to by sme museli potom rozoberat aj dost obsirnejsie moje sukromie, postoj k firme a pod.). preto som ostal ticho, nevyjadroval sa k niektorym teoriam, aj ked sa mohlo zdat, ze kto mlci, ten svedci ... v skratke poviem, ze od pociatku, co som to prebral som zaujem mal o zmenu a jedno s druhym. videli ste, ze pribudali clanky, videli ste, ze bola aj reklama, videli ste zmeny, na pozadi sa riesili veci aj s viacerymi ludmi. a potom sa to zacalo sypat ako domcek z karat a ja som proste uz nemal sil, energie, chuti a ani casu hrat sa na dracika poziarnika a hasit to vsetko a de facto som ostal na vsetko sam s viktorom a dodoedom ... naozaj to neberte v zlom, nechcem nikoho obvinit, ale aj tieto zabomysie vojny to uz len dorazili.

            Ad LinuxON.sk ... su linuxaci? su ... tak preco ich povazovat za konkurenciu? nie je dovod ... nikto z vas ani len asi netusi, ze takmer cely cas som aj s treborom (Robert Dubravsky) a Tomasom Hanzelom v priebeznom a priatelskom kontakte. Riesime nase male deti, rady okolo nich, veci okolo biznisu a kodenia a taktiez s robom o novinkach u toho druheho. do dnesneho dna to ani jeden z nas nezneuzil ... len neveriacky krutime hlavami nad nevrazivostou niektorych. Mne sa sype v poslednej dobe skoro vsetko, posledneho polroka mi troskota manzelstvo a slovo rozvod je na pretrase aspon raz za mesiac. Takze sa nedivte, ze moja dcera mi je prednejsia a snazim sa jej zabezpecit zivobytie, nakolko som bez prace, tak sa venujem projektom, ktore su pre mna finacne realnejsie a navratnejsie. Portal ako linuxos nikdy nebude prosperovat, pokial to bude tahat len jeden alebo dvaja ludia naplno. Pretoze ako sa hovori: "Nik ti neda tolko, co ti ja dokazem slubit". Ja naivne veriac, ze niektori dodrzia svoje vyhlasenia a sluby, som automaticky sa podla toho zariadil aj ked s rezervou a slubil zase dalej nieco dufajuc v to, ze to teda bude. Ale nie, ze z osem slubujucich dodrzi slub jeden ...
          • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 14:18
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Dík za odpoveď, dúfam že s tými urážkami to nebolo myslené priamo na mňa, pretože ja keď aj vybuchnem, nerobí mi problém sa ospravedlniť.

            K portálu, nikto a to zdôrazňujem nikto tu nebude zadarmo tvoriť obsah portálu pre ľudí ktorých nepoznáme, nestarajú sa o chod serveru. Ako nasypem niekde pár peňazí a potom komunita starajte sa mi o to nech portál zarába, to dokáže každý, kto má aspoň nejaké finančné prostriedky. Toto je FAIL!
             
            Domain-name linuxos.sk 
            Nameservers ns.pcaudit.sk 
            Nameservers angry.harpy.ru 
            Last-update 2010-12-29 
            Valid-status-date 2011-12-28 
            Domain-status DOM_OK 
            Information about:  domain holder 
            Admin-id ONEJ-0089 
            Admin-name Ondrej Hucko 
            Admin-legal-form fyzicka osoba (nepodnikatel)
            

            Teraz pozerám však doménu vlastní Ondrej Hučko, tak kde je pravda?
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 14:42
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Bolo to myslene vseobecne na tunajsie osadenstvo. Na nikoho konkretneho.

              Sak dobre, nikto ani nechcel aby tu zadarmo sa tvoril obsah. Ani pes zadarmo nesteka.. To tu nejdem rozoberat.

              Preco domenu ma ondro stale na seba napisanu neviem a ani nechcem vediet. Nie je to moja starost.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 15:12
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Ešte raz dík, že si sa ozval, objasnil situáciu a ukľudnil väčšinu osadenstva. Čo sa týka prachov, tak to treba nájsť mecenáša, čo má rád Linux a bude tu mať reklamu, moc na tom nezarobí, iba ako imdžovka. Sú podstatne väčšie portály a sú roky v mínuse.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 15:15
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  treba vstupit do piana, spoplatnit cast fora a clankov.
            • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 14:46
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              >K portálu, nikto a to zdôrazňujem nikto tu nebude zadarmo tvoriť obsah portálu pre ľudí ktorých nepoznáme, nestarajú sa o chod serveru.
              Preco nie? Osobne som sa stretol s tromi/styrmi z linuxos (uz sem pravdepodobne ani jeden nechodi), aj to nie z radu adminov. Chodim sem, a nikto ma neplati za moje obcasne odpovede na fore. A netvorim tym obsah? Verim, ze nie som sam a ziadnu "financnu odmenu" ani neziadam.
              • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 16:06
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                To bola reakcia na to, prečo tu ľudia nepíšu odborné články.

                Je pravda, že každý čo tu prispel nejakou radou, tvorý portál a z tohoto hľadiska, je to podľa mňa na slušnej úrovni, neviem kto by čo viac môhol chcieť. Podľa mňa tu chýba len marketing. Neviem či to bol Devilov nápad, alebo koho, aby sa spravil cenník na reklamu. Napr chcem si sem zavesiť banner a budem platiť 10c za kliknutie, ja som si to napr. zaplatil na FB a fungovalo to veľmi dobre. Tento portál je nabitý potenciálom, len je chybou majiteľov, že s toho nevedia spraviť biznis a od nás čakajú zázraky.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 16:32
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  k peniazom ako takym. Boldom zvyrazneny odkaz, kde zhaname autorov aj s cenou ... nik to nechcel zadara ... dokonca to boli snad asi najvyssie honorare v branzi na SVK (myslim z portalov). ano ... nie vzdy dosli peniaze nacas alebo vobec, ale drviva vacsina tie peniaze dostala ... cize aj sa nukali peniaze a nik neprispel de facto. ja sam som to robil cele de facto zadara. ad reklama. cennik sa menil, oslovoval som aj firmy, aj tu nieco bolo. ale bez obsahu niet cisiel, bez cisiel niet reklamy, bez reklamy niet prachov atd. ... marketing bol, alebo aspon snaha onho ... zas by som nevinil majitelov, treba sa pozriet predsa len aj navokol nas. pozrite si historiu clankov, snazil som sa ich naplanovat tak, aby bolo co citat. fridex spravil serial, dare devil s jednym zacal, ja som napisal nejake clanky (jeden sa dostal aj na titulku vybrali.sme) ... a piano by som tu urcite nedaval ...
                  • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 17:00
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    Mne tu chýba systém Google Ads, FB Ads, kliknem, zaplatím kreditkou a na druhý deň tu mám banner, dokonca by to nemuselo ani takto byť z automatizované, len aby to tu bolo. S tým že prachy neposlali načas, alebo vôbec, tak to mohli akurát tak odradiť ešte aj posledných pisateľov MEGA FAIL. Ja viem je to veľa kritiky, ale do niekoho stačí strčiť a niekoho treba tlačiť cez pol mesta.

                    Aj tak by som články neriešil, ale oprieť sa do marketingu, asi by to chcelo nejakú párty, kde by sa pozvali ľudia, čo sa radi predvádzajú s prachami, alebo hocičo iné, hľavne dobrý nápad. Chodiť po firmách a doslova zbierať prachy na nejaký projekt, to som už tiež skúšal, viac ako pár tisíc z toho nebolo a už by som to ani nikdy nerobil.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: Novo vznikajuci portal - priebezne info 26.07.2011 | 22:06
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      <quote>Aj tak by som články neriešil, ale oprieť sa do marketingu, asi by to chcelo nejakú párty, kde by sa pozvali ľudia, čo sa radi predvádzajú s prachami, alebo hocičo iné, hľavne dobrý nápad. Chodiť po firmách a doslova zbierať prachy na nejaký projekt, to som už tiež skúšal, viac ako pár tisíc z toho nebolo a už by som to ani nikdy nerobil.
                      </quote>

                      si treba uvedomit jak je tu sraka maly trh pre opensource a linux.
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 26.07.2011 | 16:36
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Na pozadí informácií o vznikajúcom a trvajúcom| :-) |linuxovom webe, by som rád povedal zopár drobných poznámok práve o našom súčasnom webe Linuxos.sk.

      Ja, dodoedo I. keď to teraz vidím a počujem, nepochybujem že sme ešte stále jeden z najnavštevovanejších (ak nie aj naj...) linuxových odkazov pre slovenských užívateľov Linuxu a vecí s ním súvisiacich ...

      Myslím si, že je to aj preto, lebo ľudia (= users) chcú také weby, kde sa môžu dozvedieť podľa možnosti niečo zaujímavé, mať možnosť stotožnenia sa s obľúbeným 'cool' Linuxom, jeho filozofiou a Slobodou a pod. Jednou základnou časťou, patriacou k úplnej základni sú Správy (pozor nie bulvár, iba štipľavejšie) o Linuxe, open-source, free soft jednoducho veci z ktorých dýcha na mládež a stárež - SLOBODA. Toto vedia veľmi dobre aj žongléri verejnej mienky, sektári a pod.

      Zatiaľ píšem Správy a info sem na Linuxos.sk, nejaký 'pozabučko' ma nazval niekým ako dvorný pisateľ Správičiek na Linuxos.sk ... čo ma potešilo a pobavilo.
      Prečo to robím?
      Píšem iba infoveci, a o veciach s ktorým sa akosi vnútorné stotožňujem a vtedy cítim aj ja tú Slobodu. A keďže Slovo má obrovskú moc, ktorú mu poskytuje Biela mágia, aj krátky fragment, vhodne naštylizovaný má obrovský vnútorný potenciál a povzbudzuje ducha a Linuxovú dušu.
      Treba vytrvať a veriť v silu Linuxu, verte že veci sa usporiadajú, utrasú a zapadnú do seba sami od seba a tie skutočné malé 'ľudské' pravdy sa dozviete ...
      Som rád, že sa podľa Tomášových informácii maličká slovenská entita menom Linuxos.sk zachováva, nedá sa zničiť, vymazať, spáliť, znetvoriť a informácie nás predsa len prežijú ...
      :-)

      'Heil Linux!'

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 26.07.2011 | 22:03
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Tak ja som pozabučko? tiež som sa pobavil :-) Edo uznávame rovnaké ideály a to je sloboda a Linux, ver mi že aj väčšina ľudí čo sem chodí pravidelne, to platí aj pre iné linuxové portály. Viem, že ty si zástanca zjednotenia Linuxu, ale sloboda je práve o tom, že si to každý priohne podľa seba a robí to ako chce a kde chce. Keď si si to nevšimol niektorí ľudia by si s tebou aj chceli znovu sadnúť k jednému stolu, ale ty im už nedávaš šancu, myslím že teraz je šanca začať odznovu. Fakt si ťa vážim a nerob si z toho prdel. :-)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 26.07.2011 | 23:17
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ha ha ha ha ,,,, Mario
          Nie Ty nie si 'pozabučko', neviem, to si samozrejme nebol Ty.
          Opakujem to len preto, že tu došlo k nedorozumeniu, takže vážne:
          Tým 'pozabučkom' som nemyslel samozrejme Teba, Teba si považujem za normálneho človeka .
          Cháp môj príspevok, ku ktorému som sa rozhodol po úvahe, ako pre nejaký pokus o zmierenie nálady a (chabý ale úprimný) pokus o dodanie odvahy a nie ako útok. Ja som už totiž z útočenia a z obrany pred takýmito idiotmi celkom klasicky unavený
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 27.07.2011 | 11:21
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            inak si fakt charakter, ak moju obyčajnú otázku mažeš. Otvorene si myslím, že si zbabelec, ktorý sa bojí neklamať.
            • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 27.07.2011 | 11:52
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Zmazal som ju ja. Akekolvek pripomienky mailom. ;)
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 27.07.2011 | 11:58
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                nie, žiadny mail. chcem otvorene vedieť, prečo daný človek považuje ostatných za idiotov a seba za niečo viac. bez cenzúry a verejne.
                • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 27.07.2011 | 12:00
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Ja to vediet nechcem, a je mi to jedno. Tvoj prispevok bol absolutne neprijatelny zo strany verejnosti, bol utocny, vulgarny a porusoval akekolvek zasady slusneho spravania a netikety.
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 27.07.2011 | 12:03
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    áno? zverejníš ho? budem rád. písal som tam to čo aj teraz. Daný človek znovu niekoho nazýva idiotmi a seba za niečo viac. To nie je nikoho urážka?
                    • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 27.07.2011 | 12:11
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Este si tu? :D Chod radsej robit profesionalne stranky: ak Ti poviem ze robim profesionalne www stranky organizaciam ako napriklad cerveny kriz a ze mam licenciu robit poradcu pre programy opera, icq a winrar tak sa budes asi velmi divit
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: na pozadí informácii je treba vydržať 27.07.2011 | 12:17
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        vyťahovať niečo z 2005 v roku 2011, gratulujem. fakt gratulujem.
            • Re: ... 27.07.2011 | 12:01
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Opäť (po koľký krát už) si ma napadol bez akéhokoľvek dôvodu. Žiadam ospravedlnenie.
              Ďakujem ti za to, že teraz aspoň všetci vidia, čo bežne robíš a ako pracuješ na tomto portáli.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: ... 27.07.2011 | 12:10
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                bez akéhokoľvek dôvodu? prosím ťa, tomu ani sám neveríš :) ale fajn. ospravedlňujem sa za to, že som otvorene napísal pravdivú informáciu o tom, že nadávaš ostatným do idiotov a ďalšie veci. Napríklad sa môžem ospravedlňovať za to, že som reagoval na veci, ktoré väčšina ľudí radšej odignoruje, lebo im ja jasné, že s tebou žiadna rozumná komunikácia byť nemôže. Stačí sa pozrieť na tvoje názory, ktoré si adresoval mne, treborovi, Branislavovi a ďalším.

                Len v tomto zápisku vo fóre si ma označil za idiota, chuja, debila a neviem čo všetko ešte. Tak teda sorry, že som úprimný, ale ako človek máš podľa mňa určite na viac. Na čo presne, tak to nevidím, ukazuješ totiž až príliš často svoje "zlé ja".
                • Re: ... 27.07.2011 | 12:16
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  dost, lebo vas prefackam vsetkych. mam fackovaciu naladu teraz
                  • Re: ... 27.07.2011 | 12:18
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    ok, vyjadril som sa. idem preč.
                  • Re: ... 27.07.2011 | 14:25
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    Podľa mňa by si práve mali vysvetliť rozpori, je totálna blbosť mazať príspevky, zamykať vlákna atď. Nadávky sa môžu vymazať. Keby sa to v začiatkoch nezamykalo, tak mohla byť táto téma dávno vyriešená a mohli spolu sedieť pri červenom víne a smiať sa z toho ako sa hádali.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: ... 27.07.2011 | 14:29
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      +1, výborný názor
                      • Re: ... 27.07.2011 | 15:48
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        To som rád že si za.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: ... 27.07.2011 | 15:15
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      červená vyvoláva hnev, ja by som zvolil pivo alebo biele víno :DD
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • Re: ... 27.07.2011 | 15:47
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        Pivo mám rád, ale viem že Edo je milovníkom červeného vína, ja osobne mám tiež radšej červené. Výborná a v dobrej cene bývala Frankovka modrá z Tibavskej pivnice, len som ju už v našich končinách dlhšie nevidel.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: víno... 28.07.2011 | 00:10
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          Keď je potreba dať si slovenského červeného vína, tak okrem spomínanej Frankovky (modrej) treba skúsiť 'Chateau' Topoľčianky, sú veľmi dobrí.
                          Daj si na naše zdravie nejaký Archívny ročník/Výber z hrozna/Neskorýý zber Cabernet/Savignon z Topoľčianok.

                          Ak máš možnosť, tak zo sudových rozhodne pravú Levickú Frankovku ...
                          :-)
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: víno... 28.07.2011 | 00:15
                            mirko70   Návštevník
                            Otázočka : Tak ako sa to tu vlastne vyriešilo?
                            • Re: In vino veritas .... 28.07.2011 | 00:23
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                              Ak sa pýtaš mňa, tak si myslím, že portál linuxos.sk beží ďalej a naďalej si plní cenné informačné funkcie (Správy), a združuje ľudí, triedi názory a radí v problémoch (Fórum).
                              :-)
                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                            • Re: víno... 28.07.2011 | 00:29
                              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                              nijak, sak nikto nehladal riesenie, ci mal si iny pocit?
                              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                          • Re: víno... 28.07.2011 | 01:38
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Kamarát kedysi predával sudové vína, malo to jeden problém, nikdy som si nepamätal, ktoré bolo to najlepšie :) Inak pred pár rokmi sme s bývalým kolegom kupovali všetky možné Chateau, ale zabudol som ktoré bolo to naj je možné že to boli Topoľčianky, pretože toho sme stiahli pár lahvičiek.
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • Re: víno... 28.07.2011 | 10:33
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                              A ešte Moldavania majú perfektné čer. víno, ktoré sa chuťovo podobá na francúzske vína, mal som bedničku fľašiek od kamaráta z banky, snažia sa preniknúť s takýmito značkami na náš trh, preto už len keď uvidíš vo vinotéke nejakú moldavskú fľašu červ. vína zo zvedavosti si ho ochutnaj, názov vína som bohužial zabudol ...
                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."