Ikony na ploche v KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.09.2012 | 21:10
Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako by sa dalo nastaviť, aby sa ikony pridávané na plochu v KDE pekne ukladali na plochu a nemusel by som ich "centrovať", tak ako je to v Gnome.
    • Re: Ikony na ploche v KDE 24.09.2012 | 21:27
      Avatar default Debian  Používateľ
      ked kliknes pravym na plochu tak tam neni daco take ze automaticky centrovat, alebo ak mas tu plochu ako widget tak v nastaveniach toho widgetu daco take, skus sa na to pozriet
      R.K
      • Re: Ikony na ploche v KDE 24.09.2012 | 21:43
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Veď to, že taká možnosť nie je. Pravým klikom na plochu tam mám - pridať widgety, pridať panel, aktivity, zamknúť widgety, potom nastavenie predvolenej plochy (tam sú tapety).
        • Re: Ikony na ploche v KDE 24.09.2012 | 21:46
          Avatar default Debian  Používateľ
          ked ukazes na widget tak sa z boku vysunie take menu, tam by mal byt taky opravarsky kluc, ked na to kliknes mali by sa objavit nastavenia
          R.K
          • Re: Ikony na ploche v KDE 24.09.2012 | 21:59
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            Každá ikona na ploche má tieto možnosti nastavenia. Pri kliknutí na kľúčik sú tam určité možnosti, ale centrovanie nie. Pekné a automatické usporiadanie ikon sa dá dosiahnuť widgetom "pohľad na priečinok" ale tu som ešte neprišiel na to, ako zobraziť všetky ikony na ploche :) Ukazujú sa mi len niektoré. S KDE sa stále zoznamujem, som bol dlho zarytým gnomistom :))
            • Re: Ikony na ploche v KDE 24.09.2012 | 22:13
              Avatar default Debian  Používateľ
              musia sa zobrazit vsetky ikony na ploche, co mas normalne v priecinku plocha, a ked nie tak mas asi ten widget moc mali, a mal by si ho zvacsit, to tak ze zas ukazes na widget a ta ponuka cosa vysunie, tak tam taky obdlzdnik so sipkami
              R.K
              • Re: Ikony na ploche v KDE 24.09.2012 | 23:00
                Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                Asi mám tam nejakú chybu, pretože ani v priečinku "plocha" nemám zobrazené všetky ikony, čo mám na ploche. A ak nejakú ikonu odstránim z plochy, tak táto zmizne aj z widgetu "pohľad na priečinok". Tak radšej nechám na ploche iba ikony bez widgetu. To zarovnávanie ikon ma nejako neirituje, zrejme nástupom plazmoidu sa to nedá na ploche tak zarovnať ako v Gnome. Som si všimol, že ani tie priesvitné štvorčeky pri kliknutí na ikony nie sú rovnaké, pri dlhších nadpisoch ikony som tieto musel premenovať, aby tie rozdiely neboli také veľké. Ale inak som s KDE zatiaľ spokojný, Kubuntu ma prekvapilo :)
                • Re: Ikony na ploche v KDE 24.09.2012 | 23:12
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  dobre v tom pripade som vycerpal svoje moznosti kedze KDE nemam, pockaj kym ti poradi dakto kto ho ma, mal by som rozsirit svoje znalosti, ale toto som fakt este nemusel riesit, vzdy ked som mal kde tak som mal na to ten widget, a nic mi nevadilo
                  R.K
    • Re: Ikony na ploche v KDE 25.09.2012 | 02:55
      Avatar Grawp   Používateľ
      Plocha v KDE == priestor pre widgety. Ikona na takej ploche == widget != odkaz (.desktop súbor).

      Pokiaľ to chceš prepnúť na staré zobrazenie, zvoľ ako layout (druhé tlačítko na plochu) pohľad na priečinok! Staré ikonowidgety vymaž a naser tam normálne .desktop odkazy. Pre istotu prvý vytvor/skopíruj v dolphine (otvor si tam Desktop folder, alebo folder ktorý si si nastavil v pohľade na priečinok)!

      Potom zbadáš rozdiel medzi .desktop súborom a ikona-widgetom. Keď ukážeš krysou na ikona-widget tak sa zobrazí to malé menu s klúčikom, križikom..
      • Re: Ikony na ploche v KDE 25.09.2012 | 10:16
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Radovan - dobre si ma navygoval, prišiel som na to ! Naozaj stačilo iba kliknúť na plochu pravým tlačidlom a vybrať "pohľad na priečinok". Mal som vybranú možnosť Plocha a tam možnosť zarovnávania nebola. Potom vybrať v "Umiestneniach" - Zadať priečinok a v zobrazení odškrtnúť "Zarovnať do mriežky" a ikony sa pekne ukladajú na plochu a sú rovnako veľké. Ďakujem :)
        • Re: Ikony na ploche v KDE 25.09.2012 | 15:12
          Avatar default Debian  Používateľ
          no vidis, a to som KDE nemal uz hadam 2 mesiace :D
          R.K