Nefunkčnosť napálených DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.01.2013 | 22:31
Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
Zdravím,
predmet tejto témy berte prosím len ako akési moje vyrozprávanie, ale ak by niekto poznal odpoveď, budem vďačný. Napaľovací program K3b používam už dlho a nikdy som s ním nemal problém. Či som napálil hudobné CD alebo filmy (AVI, DivX...), vždy bolo všetko bez problémov. Akurát dnes som napaľoval väčšie množstvo rozprávok pre syna, ako vždy v K3B a ani vo sne by ma nenapadlo, že ani jedno DVD z celkového počtu 4 ks prehrávač nenačíta. Už riadne nahnevaný som prekopíroval rozprávkové AVI súbory do Windows a pre istotu napálil iba jedno DVD v Nero. DVD sa v prehrávači okamžite načítalo a spustilo. Ach jaj - spotreba 8 DVD z toho 4 v koši. Kladiem si otázku, prečo sa DVD napálené v K3b nespustili, keďže zápis skončil úspechom pri každom. Veď som už cez tento program napálil veľa DVD a CD. Žeby už aj táto super aplikácia strácala na svojej kvalite? Ešte šťastie, že to boli DVD pre nás a nie pre niekoho iného.
    • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 11.01.2013 | 22:43
      Avatar default Debian  Používateľ
      Mne k3b nikdy poriadne nefungovalo, stále to hlásilo nejaké chyby, aj tých pár krát čo som ho použil, ale aby si 100% niečo dokázal, mal by si si zohnať dvd-rw , a napáliť dačo, skúsiť spustiť, a keď nič tak použiť iný program, trebars ten vo windowse, a keď to pôjde tak vieš kde je problém
      R.K
      • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 11.01.2013 | 22:59
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Obyčajne kupujem DVD-RW, tentokrát som napaľoval na DVD-R. K3b som používal aj v Ubuntu Gnome2 a 3, nakoľko Brasero mi nikdy nič poriadne nenapálilo a takmer vždy zápis skončil s rôznymi chybami. K3b používam aj na ripovanie CD. Vyskúšam ešte, čo si navrhol a uvidím. I keď to považujem za čudné, že zrazu niečo, čo fungovalo, nefunguje.
        • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 11.01.2013 | 23:56
          Avatar default Debian  Používateľ
          mne zase brasero ide super, a vždy šlo , zaujímavé nie :) ?
          R.K
          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 18:20
            Avatar menom   Používateľ
            Zaujímavé to je
            u mňa Brasero dosť blblo, to znamená takých 4z10 cd/dvd dodrbalo.
            Toto hovorím ešte o časoch gnome2 v ubuntu.

            A potom som skúsil skromný program Gnome Baker a ten išie výborne.
        • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 14:17
          WlaSaTy   Návštevník
          :a takmer vždy zápis skončil s rôznymi chybami.

          Keďže naozaj nepíšeš aké sú to chyby, tak ani nechceš riešiť problém. Navrhnutá alternatíva (použiť príkazový riadok) ku ktorej sa v tomto prípade prikláňam aj ja ostala nepovšimnutá. Takže, naozaj ako si písal, tak sa chceš len v Blogu vyrozprávať.

          Inak, vzhľadom na uvedené skutočnosti je zbytočnou otázkou, či by nestálo za hriech zainvestovať pár Eur do prehrávača čo papá aj USB kľúčik. Ja som to tak svojho času vyriešil, resp. obišiel jadro problému.
          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 14:48
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Presne tak, a zamerať sa na lacnejšie značky, ktoré berú všetko ako mlynček na mäso narozdiel od drahších zostáv,,,
    • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 01:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      No čudujem sa že v dnešnej dobe ešte niekto napaľuje a vôbec používa na prenos rotujúce médiá.

      Pravda je jedna, v Linuxe neexistuje príkaz na excluzívne používanie zariadenia, takže napaľovanie, pri používaní iných aplikácií občas končí fajlom. Nikdy sa toto neriešilo, hoci poznám človeka ktorý sa o to snažil a ostal ignorovaný.

      Takže pokiaľ chceš v Linuxe úspešne napaľovať, spusť len napaľovací softvér a počkaj kým sa napáli, nič iné nerob. To by môhlo zabrať. Inak v Linuxe sa najlepšie napaľuje cez príkazový riadok a funguje to dosť spolahlivo.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 11:32
        Avatar default Debian  Používateľ
        No ja mám brasero, a keď napalujem, tak si kludne pozerám aj videä na youtube, brúzdam net, robím iné veci, ale na zle vypálené médiá si pamätäm len matne, aj to boli mnohokrát použité RW, takže asi končila životnosť
        R.K
        • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 19:31
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Ja som tiež nemal nejak problémy s napaľovaním, či už cez k3b, alebo Brasero. Dodržiaval som pravidlo, že pri napaľovaní som nepoužíval iný softvér, ktorý by môhol šiahnuť na CDrom.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 12:34
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Tiež sa mi stalo že som kopíroval dáta na dvdčko (nemal som po ruke usbdisk) a k3b aj Brasero mi zle napálili disk. Keď som použil linuxového Nera no problem, používam ho odvtedy stále. Samozrejme licencovaného :)
      • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 16:20
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Ako som uviedol vyššie, s napálenými CD/DVD v K3b som nemal nikdy problém. Ten sa objavil až včera. Pri spustení K3b v termináli vypíše nasledovné:
        QDBusConnection: session D-Bus connection created before QCoreApplication. Application may misbehave.
        QDBusConnection: session D-Bus connection created before QCoreApplication. Application may misbehave.
        KGlobal::locale::Warning your global KLocale is being recreated with a valid main component instead of a fake component, this usually means you tried to call i18n related functions before your main component was created. You should not do that since it most likely will not work
        k3b(2323)/kdeui (kdelibs): Attempt to use QAction "view_projects" with KXMLGUIFactory!
        k3b(2323)/kdeui (kdelibs): Attempt to use QAction "view_dir_tree" with KXMLGUIFactory!
        k3b(2323)/kdeui (kdelibs): Attempt to use QAction "view_contents" with KXMLGUIFactory!
        k3b(2323)/kdeui (kdelibs): Attempt to use QAction "location_bar" with KXMLGUIFactory!

        • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 18:59
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Podľa Tvojej chybovej hlášky cez Google je to tento bug, postihuje iba KDE, ak máš chuť, prečítaj si:
          https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/kde4libs/+bug/959151

          PS.: Ináč aplikácia K3b je výborná aplikácia na napaľovanie, ale bug je bug ...treba to opraviť.
          :-(
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 19:34
            WlaSaTy   Návštevník
            Ten BUG sa týka komunikácie D-BUS, teda niečoho iného čo s tým môže alebo nemusí súvisieť. Chyba znefunkčňujúca napaľovanie tu zatiaľ neodznela.
            • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 21:02
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              To odpovedáš mne?
              A načo ? Ja nemám problém ...
              ;-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 21:29
                WlaSaTy   Návštevník
                Áno,
                odpovedal som to Tebe. Zas si zobral výskyt prvého reťazca z google a oznámil si že informácia o dočasnej nedostupnosti komponentu je chybou KDE. Bez ohľadu na to, či to súviselo s pôvodnou otázkou.

                Ty máš nejakú averziu voči KDE?
                • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 22:55
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Pomýlil si si vlákno ...
                  ;-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:07
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Nepomýlil. Tu tvrdíš, že to bol bug. Pričom sa ani nejednalo ani o chybu a ani to nebolo z procesu vypalovania.

                    Ale, vidím, že máš skúsenosti s takýmito typmi príspevkov. V pôvodnej otázke bilo priamo povedané, že človeku nejde o riešenie problému, takže len chcel vytiahnúť city od ľudí. A ľudia mu na to skočili. Ten sa musí dobre smiať na stoličke, že ako to tu vytroloval.

                    Predpokladal som, že máš skúsenosti na to aby si takéto chovanie odhalil. Čo myslíš, trafil som sa?
                    • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:18
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Môj milý ....
                      Niektoré veci chápeš lepšie a niektoré horšie.
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:19
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        :D :D :D :D :D :D
                        R.K
                      • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:22
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Takže som sa trafil a pokračuješ v trolingu.

                        Otázka prečo nemá význam. Je dopredu zodpovedaná.
                        • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:23
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          No ...
                          Niektoré veci chápeš lepšie a niektoré horšie.
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:29
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Jedným zo znakou trolingu je opakovanie nezmyslov.
                            • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:32
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              A ty mu na to dávaš priestor.
                              R.K
                              • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:35
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Čím, tým že som mu pripomenul že znova zvalil odpoveď na chybu KDE ktorá sa otázky ani netýkala? Neviem prečo nenávidí produkty ktoré boli vyvinuté priamo pre Linux keď sa k nim takto chová.
                              • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:35
                                Avatar default Debian  Používateľ
                                A ja som práve zistil, že téma už postráda úplne zmyseľ, pretože namiesto argumentov - technicky zameraných, nejakého riešenia problému sa tu riešia nezmysly, a ja robím to isté , takže končím.
                                R.K
                                • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:39
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  To si si všimol skoro, veď to že sa tu nechcel riešiť problém napísal chalan čo zadával tému rovno v jeho prvej vete. Ešte pred opísaním problému.

                                  Toto bol plánovaný trolling, hneď od začiatku. Skús zrátať koľkých na to nachytal.
                • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:08
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                  Presne, asi teraz vymažem aj ja KDE lebo je celé naprd podľa niektorých "expertov" :)
        • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 19:42
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          KDE sa chvíľkami zdá stabilné, ale to vývojárom nesedí a zas niečo rozbijú. Riešenie je nepoužívať KDE a ani KDE aplikácie. Dnes nejde k3b zajtra niečo iné.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 20:29
            Avatar ferri Fedora  Používateľ
            Nedráždi.
            Používam výlučne KDE. Dokonca na Fedore, ktorá používa rolling release KDE, Takže bežím vždy na aktuálne uvoľnenej stabilnej verzii. A bez problémov. Aj K3B.
            • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 20:39
              Avatar default Debian  Používateľ
              hej, ale nie všetci majú rovnaké skúsenosti, dakto má štastie :)
              R.K
            • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 13.01.2013 | 00:14
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Jasne, poznám ľudí ktorým to funguje, ale ja chcem asi viac a tam to vždy stroskotá.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 20:48
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            @bedňa: Niečo bude asi pravdy na tvojom tvrdení. Osobne si myslím, že tento problém vznikol po aktualizácii KDE zo 4.9.4 na 4.9.5, kedy s touto aktualizáciou zaktualizovalo aj ostatné aplikácie. KDE som začal používať až vydaním 12.04 a keď porovnám Ubuntu s Unity, tak tam som riešil viac problémov. V Kubuntu mi zatiaľ ide všetko, až na tento problém s K3b. Tak dúfam, že sa to opäť nejakou aktualizáciou aj dá do poriadku. :)
          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 21:10
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj Mário,

            pripájam sa k ferri,

            na školských Fedora 17, bežne používam aj KDE reláciu (samozrejme aj K3B) bez akýchkoľvek problémov, taktiež v Gnome 3 ide K3b bez problémov.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 13.01.2013 | 00:06
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Ja už som KDE asi definitívne pochoval. Vždy keď už to vyzerá stable, tak niečo rozbijú v API aby niečo nešlo. Ono to za krátku dobu ide, ale zas rozbijú niečo iné a stále dookola.

              Je to veľký projekt a nedodržiavajú zaužívané veci ako v kernely, keď šiahnem na userspace tak to musí mať kurwa dôvod. V rámci pokroku si nectia užívateľov, teda nech si hovorí kto chce čo chce, ja nebudem ladiť ich chyby.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:12
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Hmm zaujímavé tvrdenie, ide ti karta,,,
            • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:15
              Avatar default Debian  Používateľ
              To sú jeho skúsenosti, nie tvrdenie, ja mám rovnaké, ty máš iné, nemali by sme, ale nikomu nič cpať. A navyše ty máš debian stable, tak tie zmeny asi ťažko môžeš vnímať, ak by aj nejaké boli.
              R.K
              • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:19
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Nemám pocit že som reagoval na teba,,,
                • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:19
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  Však nereagoval, ale teraz som ja reagoval na teba :)
                  R.K
                  • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 12.01.2013 | 23:23
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Oki bavkaj sa za kompom a hraj sa na obhajcu :) Prijemny vecer,,,
                    • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 13.01.2013 | 00:11
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Tomu sa hovorí komunita vole a nie obhajca. Keď chceš ostať sám s tvojimi pravdivími názormi tak si píš ďalej infantilné príspevky.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 13.01.2013 | 00:34
                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                        Ty hovoríš niečo o komunite a kydáš na vývojárov a neviem koho všetkého? Pretláčaš svoje názory silou a dobré je len to čo napíšeš ty? Neviem kto je tu infantilný, odháňaš od seba ľudí, a toho vola si nechaj pre starú Blažkovú, ty ***,,,
                    • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 13.01.2013 | 00:19
                      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                      Po prečítaní niektorých komentárov som normálne oľutoval, že som sem niečo napísal. V podstate ja vôbec netuším, čo mám riešiť, keď aplikácia fungovala normálne, neobjavila sa nijaká chybová hláška a vážne neviem, čoho sa chytiť. V žiadnom prípade som tu nechcel vyvolať nejakú zvadu.

                      "To si si všimol skoro, veď to že sa tu nechcel riešiť problém napísal chalan čo zadával tému rovno v jeho prvej vete. Ešte pred opísaním problému.

                      Toto bol plánovaný trolling, hneď od začiatku. Skús zrátať koľkých na to nachytal.
                      " WlaSaTy - toto hádam nemyslíš vážne!!! Máš dojem, že sa tu na fóre zabávam?? Ak si prejdeš moje príspevky, myslím si, že v nich nenájdeš útoky na niekoho alebo nezmyselné zakladanie tém. Linux je moje hobby, ale predovšetkým ho užívam a pracujem v ňom. "Nevŕtam" do neho. Prostredie KDE sa mi páči a spokojní sú aj ostatní členovia rodiny.

                      Ak by som sa opäť vrátil k téme, tak ešte raz opakujem, že som nevedel presne, čo riešiť. Ak sa napaľovanie skončí hláškou "ÚSPECH" a vysunie sa CD, ktoré napokon aj tak nefunguje, ťažko opísať, kde je problém. Nebudem to znovu písať, že K3b mi normálne fungovalo.

                      Ja ďakujem všetkým za reakcie a keďže sa to tu zvrháva a uberá iným smerom ako má, a ešte k tomu sa to nakoniec obrátilo proti mne, označím túto tému za uzavrenú.
                      • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 13.01.2013 | 00:22
                        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                        ... teda vyriešenú
                        • Re: Nefunkčnosť napálených DVD 13.01.2013 | 00:29
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Je jafn, že si sa tu chcel vyrozprávať. Ale, mrzí ma, že si nechcel riešiť problém ktorý si opisoval. Skús sa zamyslieť nad tým, že čo to spôsobilo.

                          Takže, áno. myslel som to a stále to myslím vážne.

                          Keby si predsa len chcel riešiť daný problém nejako detailnejšie, tak sa neboj opýtať že čo si máš kde a ako pozrieť. Ale, ak nechceš a považuješ to už od začiatku za vyriešené, tak si to uži.