KWallet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.05.2013 | 18:56
Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
Zdravím, mal by som jednu otázku, týkajúcu sa správcu hesiel v KDE "KWallet". Kubuntu 12.04 mám nainštalované na PC aj NTB. Keď zapnem PC všetko sa pekne spustí, vrátane pripojenia na sieť. Pri spustení Kubuntu na NTB musím najprv zadať heslo do KWallet-u (myslím heslo root), inak sa NTB k WIFI nepripojí. Zaujímalo by ma, či je možné nejak toto nastavenie obísť, aby sa po zapnutí NTB správca KWallet neobjavoval a WIFI sa spustila automaticky ako na PC. Nepovažujem to za nejak obmedzujúce, ale zavše ma to otravuje. Vopred ďakujem za nejaké návody.
    • RE: KWallet 09.05.2013 | 19:38
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      KWallet má zvyčajne nastavené master password, ktoré si pýta pri prvom použití. Dá sa používať aj bez master hesla, ale nie som si istý, či sa dá odstrániť heslo. Treba sa pohrabať v systemsettings (tam do vyhľadávania dať kwallet).

    • RE: KWallet 10.05.2013 | 07:27
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      V nastavení siete zaškrtni -pripojiť automaticky a Systémové pripojenie. Po reštarte to pôjde.
      • RE: KWallet 10.05.2013 | 09:27
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Ďakujem, tak toto by ma nebolo napadlo. Funguje to. Ja sa totiž v nastaveniach siete "nehrabem" pokiaľ funguje ako má :)