novy vlastnik slackware.sk

Sekcia: Komunita 22.05.2013 | 10:10
d_   Návštevník
Od vcera ma domena slackware.sk noveho vlastnika. Ktovie, ci to prinesie nejaku zmenu na slackware-like scene na Slovensku ...
    • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 11:26
      Avatar jajáááj   Návštevník
      Ak myslis tohoto majitela..tak varuj boh.. http://spekulanti.sk/detail.php?handle=TYBO-0003
      • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 13:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ježiš mária, takých niekam poslať... nákovu by som hodil na hlavu takým ľuďom...
      • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 14:42
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Dlžná suma pre TyBobo tech LLC, o.z.p. je 221 735€. To SK-NIC nekoná v takýchto prípadoch? Sa potom môžeme diviť že sú SK domény predražené.
        • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 10:14
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          ako presne môžu konať? môžu ich komplet odstrihnúť?

          mám taký nápad, poslať im mail s odkazom na toto fórum...

          • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 10:25
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Dlžná suma sa má zaplatiť do dátumu splatnosti. Ak sa tak dlžník nečiní, tak má veriteľ možnosť obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní alebo postúpiť záležitosť vymáhacej spoločnosti akými sú inkasná spoločnosť, mediačný súd a exekútor. Na koho sa obráti veriteľ závisí len od neho samotného. A samozrejme že má právo aj odstúpiť od zmluvy a vykonať opatrenia na odňatie dodaného tovaru a služieb ktoré neboli vyplatené.



            S odkazom na toto fórum Ťa akýkoľvek špekulant(ka) akurát tak vysmeje.
            • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 10:35
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              bolo by fajn, napísať nejakému špekulantovi, že sa každá nezaplatená doména k nejakému dátumu odstrihne... teda ak by to bolo naozaj technicky možné. a či to technicky naozaj možné je, to nechám na odborníkov v tejto oblasti. možno som naivka, ale predstavujem si to kus ako obrovskú tabuľku, kde sa jednoducho v niektorých riadkoch prepíše hodnota a ťukne sa na "uložiť" :)
              • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 11:11
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Vynachádzaš koleso. Na tú tabuľku odkazoval nick jajáááj. A odstrihnutie rieši dodávateľ, teda SK NIC. Ak je SK NIC-u jedno že má také nedoplatky, tak je jasný dôvod prečo sú slovenské internetové domény tak drahé. Proste, náklady spojené s špekulantami jednoducho rozrátajú na poctivých platiteľov a vec je vybavená.

                IMHO lepšie by bolo keby si sa ozval do PCREVUE s článkom o tom ako SK (z)NIČ podporuje špekulantov a dotuje ich z práce poctivých ľudí. Bol by to pekný sobotník.
                • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 12:51
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                  nuz, maju s tym takto menej roboty. <sarcasm>Hadam by si nechcel aby pri kazdej objednavke dohladavali ci registrator nie je neplatic.</sarcasm>

                  Kazdopadne sa staci pozriet na predmet cinnosti z obchodneho registra na ktory si hore odkazoval a hned musi byt kazdemu jasne o aku firmu sa jedna. Ja osobne by som si od nich nekupil ani krabicku zapaliek.
                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                  • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 12:58
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                    Ja by som si od tej právnickej osoby kúpil vrúbkované hrubostenné prezervatívy a dožadoval sa testu kvality. Spoliehať sa na starý certifikát nemá význam.
                    • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 16:33
                      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                      Priamo na mieste? Bez citu, bez lasky? :D
                      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                      • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 18:43
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                        Samozrejme. V biznise platí iný meter.
                        • RE: novy vlastnik slackware.sk 23.05.2013 | 20:10
                          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                          ROFL :D
                          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                      • RE: novy vlastnik slackware.sk 24.05.2013 | 13:43
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        odzadu a za vlasky, natvrdo a bez lasky ... ;)
                        • RE: novy vlastnik slackware.sk 25.05.2013 | 21:00
                          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                          hehe :D
                          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 11:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Táto webová stránka nie je k dispozícii Webové stránky na adrese http://slackware.sk/ môžu byť dočasne nedostupné alebo sa mohli natrvalo premiestniť na novú webovú adresu. Chyba 137 (net::ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED): Neznáma chyba. neviem, či je to zmena, nebol som predtým na slackware.sk :)
      • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 21:07
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        sk-nic.sk
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 12:04
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      http://www.zoznamdomen.sk/domena/slackware.sk
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 14:18
      Avatar d_   Návštevník
      ach :( ... 16760 ma iba 60 zaplatenych a to prave tuto :( ... uf, to je zivot ... co sa dalo cakat, ked linuxos.sk bol v krize, tak slackware.sk s mensim osadenstvom ma uz totalne mizernu sancu, a teraz dvojnasobne
    • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 17:48
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Kedze na slovensku je pouzivatelov Slackware asi tolko co mam prstov, tak to az taka tragedia nebude. Netusim k comu by bola niekomu domena s realnou hodnotou ~0. Takze miestny narek je imho zbytocny.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 17:54
        Avatar d_   Návštevník
        Tvoju otazku nie je mozne potvrdit ani vyvratit, kedze statistika pouzivatelosti distier u slovenskych uzivatelov neexistuje. :( ... v cesku je, ale to uz je mix sk + cz.
      • RE: novy vlastnik slackware.sk 22.05.2013 | 19:19
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Hmm, niekto má veľa prstov ;). Inak pridaj si jeden aj za mňa (teda ak rátaš slax).