pri starte

Sekcia: Ostatné 06.02.2005 | 13:08
Avatar flashback Mandrake 10  Používateľ
pri starte sa mi vyhodia vzdy moznosti co spustit: linux enterprise linux ..... .... ..... Vzdy ked spustim linux enterprise sa mi pocitac po vypnuti sam nevypne. Ak na zaciatku prepnem (do 10 s) spustenie na "linux" po vypnuti sa mi pocitac sam vypne. Viete mi to niekto vysvetlit? Ako by som mohol toto nastavanie zmenit tak aby sa mi spustal automaticky "linux" a nie "linux enterprise"?
    • Re: pri starte 06.02.2005 | 13:02
      otrek   Návštevník
      v prvom rade, s tym vypinanim, mrzi ma, neporadim, to som nikdy nestudoval, ale ak mas zavadzac lilo, treba mu v lilo.conf prepisat za default="linux" namiesto linux enterprise. Ak ho vsak prepises, musis spustit /sbin/lilo aby sa ti v mbr prepisala nova konfiguracia Ak mas grub, tak v grub.conf v /boot/grub musis pozriet, ten nepouziva. otrek
    • Re: pri starte 06.02.2005 | 13:08
      Avatar Daniel Mičko Kubuntu Linux  Používateľ
      to vypinanie treba mat zapnute v jadre. a k tomu zavadzaniu systemu. Aky zavadzas pouzivas? lilo alebo grub? takze u lila je to napriklad takto: image="/vmlinuz" root="/dev/hda5" label="Linux2.6.10" append = "splash=verbose hdd=ide-cd" initrd="/initrd-1024x768" read-only image="/boot/vmlinuz" root="/dev/hda5" label="Linux2.4.26" read-only Teraz sa automaticky spusta Linux2.6.10. a ked chcem aby sa automatycky spustal Linux2.4.26 tak len presunies informacie o spustani Linux2.4.26 pred inf o Linux2.6.10. takze to bude vyzerat takto: image="/boot/vmlinuz" root="/dev/hda5" label="Linux2.4.26" read-only image="/vmlinuz" root="/dev/hda5" label="Linux2.6.10" append = "splash=verbose hdd=ide-cd" initrd="/initrd-1024x768" read-only Ako to je uz v zavadzaci grub, to uz neviem, lebo som s nim dlllho nepracoval a ni ho nemam nainstalovany