VIM

Sekcia: Konfigurácia 14.04.2014 | 18:06
Lulu   Návštevník

Ako sa rieši bezpečnosť v editore Vim? 

    • RE: VIM 14.04.2014 | 20:08
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Normálne. Dvihneš telefón, vytočíš bezpečnost, a ríkáš: ja neco vím.

      Skús definovať otázku trošku presnejšie. Textový editor vi je totižto program a nie služba.

      • RE: VIM 15.04.2014 | 11:39
        Avatar Lulu   Návštevník

        Tak mám tému Vim ako vývojové prostredie a na predmete Bezpečnosť v internete odo mňa chcú, aby som riešila bezpečnosť týkajúcu sa tejto témy. 
        toto mi poradili v škole: - osetrenia vstupov od pouzivatela. Kedze plugin je kod, ktory bude realizovat

        urcite operacie nad vstupnym suborom je potrebne osetrit aby nebolo mozne cez tento
        kod spustit nejaky externy program ktory nie je definovany(alebo spustit len presne
        vo vymedzenom priestore), pripadne osetrit aby nebolo mozne editovany subor spustit
        ako nejakych skript a znova realizovat nejaky vedlajsi efekt.
        
        		
        • RE: VIM 15.04.2014 | 14:01
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Takže máš nejaký plugin do VIMu a potrebuješ ho ošetriť? Alebo máš napísať plugin do VIMu?

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: VIM 15.04.2014 | 14:17
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          VIM má v sebe možnosť práce s makrami a (externými) modulmi ktoré vykonávajú prácu buď priamo nad textom v otvorenom súbore, alebo hocikde vo vnorenom prostredí spúšťacieho kódu daného textového editoru. A Tvoju úlohou je osekať VIM aby mu plugin nevykonával zakázané veci ktoré definuje zadanie.

          Pekná úloha. Ako zatváraš textový editor VIM?

      • RE: VIM 16.04.2014 | 21:07
        Avatar vojto   Používateľ

        100 bodov.

    • RE: VIM 16.04.2014 | 21:06
      Avatar vojto   Používateľ
      • Nainštaluj vim.
      • Spusti vim.
      • Zadaj v ňom
      :help security

      Prípadne ak si lama (neber to osobne, inak zomrieš), tak iba

      :help

      Angličtina je tvoj kamarát.

    • RE: VIM 23.04.2014 | 19:36
      Avatar Lulu   Návštevník

      Bezpečnostnú analýzu mám odovzdanú. Dnes mi pre istotu konzultant povedal, že mám odveci analýzu pv bakalárskej práci..ja už fakt neviem čo tam mám dať. Ak by bol niekto ochotný pomôcť tak poprosí správu babajagafei@gmail.com. Ďakujem.