Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.07.2014 | 21:29
Linuxák   Návštevník

Čaute všetci. Už niekoľko dní si všímam že môj Mint 15 nedokáže zistiť stav aktualizácií. Skúšal som zoznam balíkov obniviť cez apt-get update a tu prikladám pár riadkov (je ich ale viac, ak chcete všetky môžem dať) ktoré nemôže nájsť. Neviete čo sa stým deje? Čo v Ubuntu im niečo vypadlo? Však nemám taký starý systém že by už nebol podporovaný...

Chyba http://security.ubuntu.com raring-security/main amd64 Packages                           
  404  Not Found [IP: 91.189.92.200 80]


Chyba http://archive.ubuntu.com raring/main amd64 Packages
  404  Not Found [IP: 91.189.91.14 80]

Nemôže nájsť veľa adries začínajúcich na "archive" a "security".

    • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 29.07.2014 | 21:36
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Presne tato adresa je aj u mna ked som chcel updatovat ubuntu 10.10. Jedine co ti ponukne je upgrade na vyssiu verziu.

    • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 29.07.2014 | 21:49
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      pozor, mint 15 je zalozeny na ubuntu 13.04, ktoremu sa skoncil zivotny cyklus niekedy vo februari tohto roku (ubuntu lifespan vid tento odkaz). Divim sa ze im zostali repozitare visiet na serveroch az doteraz. Mozes si skusit niekde vyhrabat a pridat archivne repozitare pre ubuntu 13.04, co ti ale neodporucam pokial na danom pocitaci nezbiehas nieco specificke, na co potrebujes danu verziu distra. Na tvojom mieste by som isiel do upgradu distra na aktualnu verziu.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 29.07.2014 | 22:24
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        Tak veru, mint 15 je dead a 17 je lts na 5 rokov. Zanedlho skončí aj 13.10/mint 14

        • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 29.07.2014 | 23:37
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          odpoviem teda jasne ja ... pozri si adresu repozitarov (lepsie povedane apt list pre mint 16, daj po ulozeni

          aptitude dist-upgrade
          a poriesi to tvoj problem ak mas aptitude nainstalovany ... ak nie,

          apt-get update && apt-get upgrade

          ...

    • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 30.07.2014 | 11:51
      Avatar menom   Používateľ
      Však nemám taký starý systém že by už nebol podporovaný...

      Mas stare informacie, pozri sa sem, ktore verzie Linux Mint su podporovane.

      A podla toho sa rozhodni, ktoru si nainstalujes.

      • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 30.07.2014 | 18:04
        Avatar Linuxák   Návštevník

        Čiže keď skončí životnosť nejakého distra, tak sa zdroj aktualizácií len tak odstrihne? Doteraz som si myslel že ten zdroj zostane fungovať len už sa tam nebudú objavovať nové aktualizácie.
        Ak by som teda niekde dal už starý systém bez podpory, nedostanem žiadne aktualizácie? Ani tie čo boli na ten systém vydané lebo zdroj už neexistuje?

        • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 30.07.2014 | 18:13
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Škoda toľkého miesta. A navyše, ak sa vyskytne bezpečnostná hrozba, tak ju nikto neopraví a aj Tvoj stroj bude ľahko kompromitovateľný. Teda, už dávno je.

          • RE: Prestali chodiť aktualizácie na Mint 15 30.07.2014 | 21:44
            Avatar Linuxák   Návštevník

            Jasné už rozumiem. Vďaka všetkým za vysvetlenie.