Prieskum LinuxOS.sk

Sekcia: Ostatné 26.08.2014 | 23:03
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Za posledných necelých desať dní tu pribudli podľa mňa tri zaujímavé blogové zápisky:

Ako na SSH

Ako na KVM - virtualizacia na servery

Ako na KVM - virtualizacia na desktope

a jeden článok článok.

Celkovo reagovalo v komentároch 6ľudí, tak by zaujímalo či ste ich aj prečítali, prípadne nenarazili ste na ne pretože sú až na spodu fóra, alebo ste len nemali potrebu reagovať a prečítali ste si ich.

Vopred ďakujem za reakcie. Pomôžte nám vylepšiť vzhľad, alebo napíšte že je to úplne v pohode :)

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 00:34
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Priznám sa že som na ne nenarazil práve preto že sú na spodku, na mojom monitore (1600x1200 rozlíšenie) zaberá celú plochu len fórum a nejako ma to netrklo že je to nižšie, budem si už dávať pozor :-)

    • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 01:02
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

      sú až na spodku.... som si ani nevšimol...

      Happy falling
    • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 08:41
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Mozno by bolo dobre keby som to nepisal do Blogu (nielen ja) ale hadzat to do clankov. Aj ked viem ze ty si to tam presmeroval...

      Aj tie clanky su dost nizko, skor by bolo fajn nejake upozornenie pre vsetkych niekde hore. Vies take RSS ako keby na stranke.

    • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 09:10
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Dho tu nepribúdali články a tak málokoho napadlo že má význam prelistovať stránkou nižšie. Skús dať hore upútavku na blogy/články v skomprimovanom formáte podobne ako je to napríklad na root.cz. Alebo posuň vpravo hore tie statické informácie a daj to tam. Malo by to ostať na očiach, aspoň pri širokouhlých monitoroch.

      • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 11:57
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Dík všetkým zatiaľ za odpovede, vidím že ten problém tu je.

        Hádzať nové články a blogy hore, tak tento nápad som mal ešte keď začínal nový vzhľad LOS, nejak som nebol vyslyšaný.

        Bez presunutia, tu neprídu ani čitatelia, ani pistelia.

        Tak sa idem pozriet na Django, ako sa v ňom robia šablóny, až by s tým chcel niekto helpnúť bude vítaný.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 15:07
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          Som iného názoru. Hore fórum, dole články a blogy. Menil by som to len ak by bolo niečo nové aspoň raz týždenne.

          • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 15:09
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Praveze nie. Kto je zvedavy na forum na hlavnej stranke. Ked bude chciet niekto forum tak klikne na forum. Ale ked niekto klikne na "domcek" tak by tam to forum nemalo uz byt ale iba clanky a blogy.

            • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 15:34
              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

              Články a blogy aj tak zvyčajne odkazujú po pár vetách na zdroj. Keď niečo stránku drží nažive, je to diskutujúce fórum. Môj názor.

              • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 15:40
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                POZOR! ja nemyslim SPRAVY. tie su nalavo. Ale clanky su dlhe a aj blogy

                • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 15:55
                  Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                  POHOV :)

                  Články a blogy som si ani nevšimol, priznám sa, nenapadlo ma rolovať. Veď už to tu bolo spomenuté.

    • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 13:45
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ja by som mal mozno este jeden navrh na zlepsenie webu. Mozno sa to nikomu nebude chciet robit ale mozno...

      Chyba mi to nejaka cast webu kde by sa dalo "kecat o vsetkom". Mozno by bodol nejaky IRC kanal.

      • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 16:14
        Avatar ghi   Návštevník

        no ja som to tiez nekukol a naozaj je to zasite asi som moc uz nauceny kuknut banner spravicky :) mozno spravit druhy banner  blogy clanky :)

      • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 16:46
        Avatar borg Fedora  Administrátor

        uz to tu bolo, takisto aj jabber. zakapalo to.

        • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 18:09
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Vždy záleží na forme, ja som pokec použil pár krát, na to že tam chodievalo pár ľudí, tak tam bolo každý deň živo.

          Pokiaľ pokec bude niekde schovaný ako teraz články a blogy, tak je naozaj zbytočný.

          Môj názor je, čo je aktuálne musí vyplávať hore, proste dynamický obsah. Toto zónovanie stojí za kulové a ako vidíš všetci ktorí prispeli to vnímajú rovnako.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 19:53
            Avatar borg Fedora  Administrátor

            dovod preco clanky su v spodnej casti, je ze forum bolo jedine co tahalo tento portal. ale ked clanky pribudaju, budiz.

            • RE: Prieskum LinuxOS.sk 27.08.2014 | 20:33
              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

              Keď som objavil Linux  (12/2013) a naďabil som na portál, kde posledný príspevok na fóre bol napr. z roku 2010, nemal som chuť čítať články.