Synchronizacia 2 priecinkov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.09.2014 | 11:43
Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ

Caute, mam jednu otazocku, potreboval by som drzat stale synchronizovane 2 priecinky, jeden v notebooku (ubuntu 14.10) a druhy na serveri (ubuntu 10.04), ide mi o to aby som to nemusel sam kopirovat pri akejkolvek zmene. Stacila by tyzdenna synchronizacia. Vie mi niekto odporucit na to dobry program pripadne ako to spravit? Diky

    • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 08.09.2014 | 12:38
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      ownCloud

    • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 08.09.2014 | 14:03
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak je ten nepodporovaný server dostupný na verejnej IP, tak kľudne aj RSYNC. Samotný OwnCloud je kanón na vrabce pre jeden pričinok.

    • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 08.09.2014 | 15:36
      Avatar Mike Stuffel   Používateľ

      scp -r /odkial/kopirovat user@server.sk:/kam/kopirovat

      v spojeni s ssh certifikatmi + cronom idealne riesenie

      • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 08.09.2014 | 15:40
        Avatar borg Fedora  Administrátor

        ma to nevyhodu, ze to bude kopirovat cely obsah adresara, aj ked sa nic nezmenilo (a aj stare subory).

        to uz radsej ownCloud alebo rsync.

      • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 13.09.2014 | 21:53
        Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ

        Toto vsak neni obojstranne, ak sa nemylim. Ide o to ze k tomu priecinku budem pristupovat aj z desktopoveho PC s WIN (cez sambu) a to by sa mi neaktualizoval potom priecinok v ntb

    • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 08.09.2014 | 19:35
      Avatar Livan   Návštevník

      Je možné zriadiť si dropbox, ktorý ponúka 2GB priestor v cloude, ktorý sa automaticky synchronizuje s jedným priečinkom v počítači. Ja to používam na dvoch zariadeniach a síce na notebooku a na tablete. Pri zapnutí počítača sa priečinok synchronizuje s cloudovým priečinkom a keď sa pripojí ďalšie zariadenie (tablet) i tam sa adresáre synchronizujú. Dropbox by sa mal dať inštalovať i v linuxe. Je to ďalšia možnosť a umožnuje sa dostať k tomuto obsahu na ľubovolnom počte počítačov, musia sa iba prepojiť cez rovnakú e-mailovú adresu.

      • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 08.09.2014 | 19:37
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Ale dropbox nenainstalujes na servery :)

        • RE: Synchronizacia 2 priecinkov 09.09.2014 | 15:12
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          Tiež mám rád db, ale hádzať pre to xserver... Do greenie som dával aj ten megasync, ale asi nič z toho nemá cli rozhranie