pomalá wifi na ubuntu distrách

Sekcia: Hardware a Drivery 09.09.2014 | 07:32
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

zdravím páni. neskutočne pomali mi ide wifi, kým iné zariadenia idú okolo 400KB/s, mne ledva 14. Na webe som zistil že to je v poslednej dobe akosi príliš rozšírený problém. Skúšal som všeličo podľa návodov ale nepomohlo nič. Je to problém charakteristický pre ubuntu? Iné distrá idú normálne, jak pre ľudí? neviete kde je zakopaný pes? Vďaka.

    • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 09.09.2014 | 08:54
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Skús byť konkrétnejší. Napríklad skús povedať aký máš WiFi router (jeho konfigurácia b/g/n), aké zariadenia naň pripájaš (môže byť že stroj s Ubuntu má WiFi kartu schopnú len 54Mbps ktorá dá bez rušenia tak max 20Mbps a ostatné zariadenia majú rýchlejšiu WiFi kartu), akým spôsobom vykonávaš meranie (napríklad kopírovanie z windows share cez smbclient je o polovicu pomalšie ako keď to pripojíš cez mout), ako máš zarušené pásmo na ktorom robíš prenosy, a ako máš vyťažený router keďže to môže zabiť iné zariadenie na ktorom beží napríklad torrent.

      Ono, technologicky je možné že rýchlosť na iných zariadeniach uvádzaš v Kbit/s a v Ubuntu máš rýchlosť v KByte/s. Zariadenia s rýchlosťou takmer pol GByte/s síce existujú, ale normy 802.11ac a 802.11ad majú dosah bez rušenia a prekážok len do 35 metrov.

      • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 09.09.2014 | 10:00
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        Ďakujem za reakciu. Sú to dosť komplikované otázky na amatéra ale ak by sa dali nejaké informácie získat z nejakých výpisov, rád večer pripojím. Zatiaľ len vo všeobecnosti. je to notebook HP Pavilion, wifi mi fungovala normálne, po prechode na mint 17 sú s wifi problémy. V chalupe sú dva Routre, všetky zariadenia idú bez problémov vrátane mobilných. Je jasné že keď svokor visí na YouTube tak z toho nejaké extrémne rýchlosti nedostanem. ale aj v takejto situácii mi ide mobil na cca 140 KB/s, notebook na 15 až 3. Ak som pripojený sám, notebook 20, mobil 340 KB/s. Meral som to cez ookla ale aj pri bežnom sťahovaní rôznych súborov. Mint 17 som dal kôli tomu aby som mal pár rokov pokoj. Takže toto dosť mení situáciu. Ako som spomínal, rád pošlem čo treba keď budem pri tej sieti. poprosil by som nejaké príkazy ohľadne tých výpisov...Ak si niekto nájde čas, budem vďačný.

        Toto je z telefónu.

        Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/867688201

        • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 09.09.2014 | 10:41
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Hoď sem výpis z iwconfig.

          Dá sa ti skontrolovať v routry, či ti nejde nejaký trafik z kompu aj keď nič nerobíš.

          Hoď sem výsledok testu speedtest.net aj z toho kompu, nech máme predstavu aké zlé to je.

          Ja si občas púšťam tcpdump a pozerám kde lietajú pakety.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 09.09.2014 | 11:15
            Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

            jasné, dám. Keď budem doma. A samozrejme ak sa dokážem pripojiť. Momentálne som cez mobilnú sieť, neviem či v takom prípade budú mať nejaké výpisy cenu. Ak áno, pošlem.

        • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 09.09.2014 | 15:09
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ďalšia vec je, že robíš test rýchlosti cez flash. A rýchlosť flash je v Linuxe zúfalá, takže dané testy reálne nemôžu ukázať skutočné výsledky. Jednoducho sú tie testy brzdené tým, že Adobe kašle na všetko okrem Windows.

          Ohľadne tých "odborných" bodov, vieš čo máš za router, a akú WiFi máš v tom stroji s Ubuntu? Od toho sa dá na začiatok odpichnúť.

    • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 09.09.2014 | 11:28
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      ešte taká vec ma napadla len neviem či to nieje somarina. Keby sa mi niekto dostal do PC, ak by mal čas a chcelo by sa mu, vedel by mi to skontrolovať prípadne nakonfigurovať? A že by s tým boli spojené isté náklady, to samozrejme rešpektujem. :)

      mattebac@gmail.com

    • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 09.09.2014 | 18:27
      Avatar Martin   Návštevník

      [sudo] password for imr: eth0      no wireless extensions.lo        no wireless extensions.wlan0     IEEE 802.11bgn  ESSID:"TP-LINK_3C67D2"            Mode:Managed  Frequency:2.437 GHz  Access Point: 64:70:02:3C:67:D2             Bit Rate=120 Mb/s   Tx-Power=20 dBm             Retry short limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off          Encryption key:off          Power Management:on          Link Quality=44/70  Signal level=-66 dBm            Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0          Tx excessive retries:3  Invalid misc:203   Missed beacon:0

    • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 14.09.2014 | 11:03
      Avatar Dušan   Návštevník

      príkaz v konzole lspci alebo

      asi máš broadcom pomôže iný ovládač

      • RE: pomalá wifi na ubuntu distrách 14.09.2014 | 11:05
        Avatar dusan   Návštevník

        alebo lsusb (asi bude treba skript doinštalovať)