Pomoc Lacovi

Sekcia: Komunita 08.10.2014 | 13:41
Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

Milý Laco,

čo sa týka OSS v Žiline viď: http://ossden.soit.sk/index.php/ossvikendmenu

čo sa týka prihlásenia na linux.os: to musia riešiť admini, napíš im

čo sa týka dropboxu: heslo už vieš, tak Ti zostáva iba synchronizácia

čo sa týka vymazania win a inštalácie nového Mint 17: Ja by som na Tvojom mieste na prvý disk (označuje Ti ho ako sda a má 320GB) vrátil (nainštaloval win), nakoľko sa naskytne situácia, že Ti ho bude ešte treba. Na druhý disk (označuje Ti ho ako sdb a má 80GB) by som dal spomínaný Mint. Doporučujem najprv inštalovať win a až potom Mint. Vytvorí sa "dualboot" a Ty si pri štarte v grube šípkami hore a dole budeš môcť vybrať, ktorý systém spustíš.

Ak máš ďalšie otázky, vždy sa radšej spýtaj, alebo si prečítaj návod a až potom konaj.

DO LINUXOVANIA.

"Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: Pomoc Lacovi 08.10.2014 | 17:37
      Avatar laco   Návštevník

      Stračil by odpojiť disk z linuxom?

      • RE: Pomoc Lacovi 09.10.2014 | 09:52
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Ak som to dobre pochopil s odpojením disku.

        Tak vrelo odporúčam pri inštalovaní oboch systémov ak to nieje veľký problém odpojil fyzicky všetky disky čo máš a nechal len ten jeden na ktorý inštaluješ OS a to aj z dôvodu že každý disk bude mať svôj zavádzač v tomto prípade je jedno ktorý OS budeš inštalovať ako prvý či win alebo mint. 

        Po druhé treba v biose nastaviť bootovateľný disk linuxový lebo na ňom budeš mať grub ktorý pri príkaze sudo update-grub najde aj win a potom budeš môcť v grube si vyberať OS do ktorého budeš chcieť bootovať. 

        Takto budeš mať istotu že pri zlyhaní ktoréhokoľvek disku ti ostane počítač funkčný jasné ak sati odpália oba tak si v r..i aj s papričkami :-)

    • RE: Pomoc Lacovi 08.10.2014 | 17:42
      Avatar laco   Návštevník

      Z tým prihlásením by mi mohol pomôcť Bedňa.Kľúč mi je na h..o,ke ho chcem použiť vypisuje nefunkčnú stránku!

      • RE: Pomoc Lacovi 08.10.2014 | 20:53
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Už niekto aktivoval účet laco2 s emailom na azet.sk to si ty?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Pomoc Lacovi 09.10.2014 | 07:13
          Avatar laco   Návštevník

          Som to ja ale nejde mi prihlásenie.

    • RE: Pomoc Lacovi 08.10.2014 | 17:48
      Avatar laco   Návštevník

      S tým dropboxom som si pomohal tak,že som si dal Polštinu!Tej rozumiem.

      • RE: Pomoc Lacovi 08.10.2014 | 19:02
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nuž, malo by to ísť podobne ako keď si si nastavoval Dropbox klienta predtým. Len s tým rozdielom, že nedáš vytvoriť nového dropbox užívateľa, ale zadáš mu to staré meno a heslo. On, ako som už spomínal, by mal nacucať tie staré súbory do nového systému.

        • RE: Pomoc Lacovi 15.10.2014 | 17:20
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          podarilo sa