PC-TV VGA ktore tlacitka na prepnutie obr

Sekcia: Konfigurácia 22.10.2014 | 11:30
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

Ahojte kupil som si VGA kabel na notebook do LCD-TV secko islo az ked zapnem pc tak nabootoje a mam ciernu obrazovku aj na pc aj na Tv skusal som aj vytiahnut kabel ale nemozem zapnut obraz na PC su nnejake tlactidla na prepnutie obrazovky ako to bolo u WinXP?diki

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: PC-TV VGA ktore tlacitka na prepnutie obr 22.10.2014 | 14:50
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Áno, sú. Tie tlačítka sú obvykle popísané v návode pre daný notebook a dosť často sú nezávislé od OS. Akurát že najstaršie NB pottrebovali mať zapnutý VGA kábel aby si BIOS na ňom všimol monitor a začal sa unúvať s prepínaním.

      PS: Obvykle je to tlačitko Fn+F4, ale niektoré notebooky mali inú kombináciu.

    • RE: PC-TV VGA ktore tlacitka na prepnutie obr 22.10.2014 | 14:55
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      ano aj na mojom je fn+f4 ale nejde to

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: PC-TV VGA ktore tlacitka na prepnutie obr 22.10.2014 | 15:12
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A iný NB na tom televízore funguje? Je možné, že má ten televízor zle implementovaný kanál EDID, alebo ten kábel nemá zapojený drôt ktorý prenáša informácie kanálu EDID. To sa prejavuje v grafike takýmto stmavnutím s popisom na TV typu "no signal", "out of range" a podobne keďže počítač si vychŕli grafický míd bežný pre monitory ale TV pracuje výslovne s iným rozlíšením. V textovom móde to ide, a je možné to prepojiť cez iný port?

        • RE: PC-TV VGA ktore tlacitka na prepnutie obr 22.10.2014 | 15:17
          Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

          zahada vyriesena pri boote kde sa spusta lubuntu mam viacej moznosti dal som recovery ubuntu a tam polozku Grub som aktualizoval a balicky opravit,a uz to ide parada diki

          HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP