Pomoc s instalaciou Linuxu

Sekcia: Komunita 15.11.2014 | 15:20
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

ahojte, samozrejme, ze ja nepotrebujem pomoc, ale kto ste ochotni pripadne raz za cas niekomu pomoc s nainstalovanim/vysvetlenim Linuxu , hodte mi prosim Vase meno, lokalitu, pripadne kontakt na vas, nieco o vas a linky na socialne profily na emdi(zavinac)emdi(bodka)sk , viac info mailom

    • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 15.11.2014 | 15:31
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

      to chceš vytvoriť nejakú mapu prvej pomoci???

      Happy falling
      • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 15.11.2014 | 15:47
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        take nieco

        • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 15.11.2014 | 19:23
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Dobrý nápad

          • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 16.11.2014 | 22:44
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

            aby ste mali zhruba predstavu, o com tocim, ukazka profilu (info aj pre tych, co mi pisali) ... obsah sa ladi, napady, navrhy, pripomienky su vitane.

            • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 16.11.2014 | 23:07
              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

              Už som to pozeral, zatiaľ sa mi to páči, na problémy som zatiaľ nenarazil, skúšal som to zatiaľ v dvoch verziách opery (12.16 a 27) 

              • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 16.11.2014 | 23:10
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                prejdite si prosim ludkovia aj obsah ... ked uz je konkretnejsia podoba, snad sa zhodneme skor na obsahu (naposledy to skoncilo 100 prispevkovym flame-om)

                • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 16.11.2014 | 23:18
                  Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                  Obsah je skôr na osobné stretko kde by sa to dalo o tom podebatovať, zatiaľ som to len prebehol

    • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 16.11.2014 | 08:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      samozrejme som za, údaje máš, no pošlem mailom ak chceš

    • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 16.11.2014 | 23:51
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Toto som pred rokmi začal na Open Street Map a pretože som to to nejak nepropagoval, tak sa asi moc ľudí nepripojilo. Pred viac ako troma rokmi práve po napísaní tohoto článku som bol kontaktovaný, (vďaka použití mapy z OSM) či ten projekt má zmysel a pokiaľ sa nič neudeje bude zmazaný, teda ani som sa nepozeral či je to už zmazané. Pointa bola označíš si svoj barák ako Open Source Point a kto chce radu vie na koho sa vo svojom okolí obrátiť.

      Tým chcem vlastne povedať, že takýto projekt treba robiť na väčšej platforme a dostatočne ho propagovať v medzinárodnom merítku.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 16.11.2014 | 23:59
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        alebo na lokalnej urovni typu krajina ...

    • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 17.11.2014 | 22:45
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      je blbost tam nahodit livechat?

    • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 18.11.2014 | 08:00
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Vôbec, bolo by to super. Ale otázkou zostáva ako sa tam bude daný používateľ prihlasovať?

      • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 18.11.2014 | 10:44
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        livechat ma svoj interface

        • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 19.11.2014 | 10:34
          Avatar rene frick   Návštevník

          kua... kedy pride aktivacny mail? ;)

          ja len ze by som sa vedel pridat ;)

          • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 19.11.2014 | 11:03
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

            bol som odviezt dceru do skolky, uz to postupne nahadzujem. akurat je pekne, ze si mi poslal, ze mas aj FB a G+ profil, len skoda, ze k nim chybaju linky ...

            • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 19.11.2014 | 11:17
              Avatar rene frick   Návštevník

              skusil som... ;)

              • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 19.11.2014 | 12:54
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                zatial 7 dobrovolnikov. tymto im dakujem za ochotu.

                • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 21.11.2014 | 19:38
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                  nikto dalsi?

                  • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 21.11.2014 | 19:49
                    Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                    ja by som do toho teoreticky tiež mohol ísť, ale momentálne mám dosť starostí sám so sebou...

                    Happy falling
    • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 28.11.2014 | 14:37
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ

      Naozaj skvely napad vytvorit takuto stranku. Nie je to tak davno co som si chcel spravit web, kde by som predaval notebooky s nejakou velmi dobre odladenou distribiciou linuxu pre dany hardware, zaroven by bola tato distribucia jednoducha pre novacikov a v neposlednom rade aj graficky atraktivna. Kedze taketo nieco by vyzadovalo pre mna dost velke vstupne naklady, zatial som tuto vec zavrhol a chcel by som viac podporit tvoj projekt.Viem, ze je to len ranna verzia, takze nasledujuce slova neber ako kritiku, ale ako napady na zlepsenie.V prvom rade je potrebne zlepsit atraktivnost stranky. Kazdy kto pride na tu stranku, tak si pomysli, ze aha, jednoducha stranka, tak to aj ten linux bude len taky pismenkovy, kde budem musiet nieco nastavovat cez to cierne cudo (terminal). Odporucam tam dat fotky stastnych a vysmiatych uzivatelov, screenshoty z roznych distribucii a tak viacmenej ukazat, ze linuxu sa netreba bat.Co by ale bolo najlepsie a do coho som aj ochotny vrazit nejake tie financie, by bolo, keby sme natocili nejake video so sympatickou studentkou, ktora by v nom vysvetlovala preco je linux dobry, ako si ho nainstalovat, nastavit a pod. Myslim, ze taketo video by malo velky uspech a vela ludi by si povedalo, ze ked uz to zvladne takato studentka, zvladnem to aj ja a idem do toho.

      Poslal som ti mail ohladom pridania do zoznamu dobrovolnikov, ak by si mal zaujem o spolupracu a realizaciu vyssie uvedenych napadov, ozvi sa mi.

      http://www.itkids.sk/
      • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 28.11.2014 | 16:15
        Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

        Ja osobne si už pri dnešných výkonoch aj tých najlacnejších bookov neviem predstaviť "dobre odladenú distribúciu pre daný hardware".

        A propagovanie linuxu ako "OS pre šrot" by ma na linux nepritiahlo.

        S ostatným súhlasím +/-. Ja sám sa snažím kamarátov, spolužiakov a príbuzných pritiahnuť na linux. Aj teraz idem inštalovať kamarátovi na 2 booky ubuntu.

        Ohľadom terminálu pre bežného užívateľa je to len kopírovanie 3 riadkov(ak vôbec):

        sudo apt-add-repository .....

        sudo apt-get update

        sudo apt-get install ....

        Samozrejme každý to vidí ako píšeš.

        • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 28.11.2014 | 18:02
          Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ

          Neviem ci som mal len stastie, ale za posledne roky co som si kupil (notebook alebo pocitac), tak ten HW pod linuxom fungoval bezchybne, az som sa niekedy cudoval. Najlepsie skusenosti mam s notebookmi HP, Lenovo a grafickymi kartami Intel a Nvidia.

          Dokonca som videl nedavno skvelu stranku (teraz si neviem spomenut na link), kde ludia hodnotili, ako dany notebook fici pod linuxom a ak nieco nefungovalo, bolo tam popisane co to bolo.

          Takze som presvedceny o tom, ze sa daju najst notebooky, ktore funguju na 100% pod linuxom a nebol by tam sebemensi zadrhel, len by to bolo dobre vsetko poskusat, a na to nemam cas ani financie.

          http://www.itkids.sk/
          • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 28.11.2014 | 20:19
            Avatar Livan   Návštevník

            Len v praxi je to bohużial skôr naopak. Väčšinou sa ľudia snažia nainštalovať linux na stroje, ktoré boli kupované na windovs, bez toho, aby dopredu zvažovali, że tam raz pobeží linux. Akurát dnes som riešil taký prípad. Bohužiaľ neúspešne, pretože sa ukázalo, že bol vadný hardware. Vôbec sa nedalo nabootovať, ani z dvd ani z usb a už vôbec nie z HDD. Neustále to reštartovalo, nech som zadal bootovať z čohokoľvek.

            • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 28.11.2014 | 21:24
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

              ahojte, dakujem za feedback. samozrejme, kazdy napad vitany, len sa musi brat s urcitou rezervou a je pravda, ze kazdy napad prejdem s nestrannymi ludmi, hlavne co nie su IT zdatny, dnes vas idem pridat dvoch do zoznamu. ono pomoze uz len propagacia medzi svojich znamych a ziskanie dobrovolnikov.

            • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 28.11.2014 | 23:35
              Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

              Stroj kupovaný na windows a nakoniec vadný hardware? To ale nie je problém s kompatibilitou...

              Jediné s čím som mal kedy problém bol ovládač na grafiku. U nvidie gt635m mi nejde vsync(ani u jedného driveru), teraz mám 340.58. Pri hrách je to asi aj tak úplne jedno. Ale u intel HD4000 ide všetko ako má, aj vsync(väčšinou som len cez intel - mám rád ticho). To sú celé moje problémy s kompatibilitou.

              p.s.: Kamoša dnes chytilo Wobbly Windows(na netbooku).

    • RE: Pomoc s instalaciou Linuxu 01.12.2014 | 21:20
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Na tej stránke by som privítal postupne vybudovať návody sústredené na jednotlivé prostredia (KDE, XFCE, LXDE ...) ako aj na jednotlivé distribúcie v slovenčine/češtine. Tie, ktoré sú už niekde urobené stačí iba odkazy a tie, čo nie sú, vytvoriť. Tak isto by som privítal nejaký zoznam predinštalovaných programov a na čo slúžia pre jednotlivé distribúcie. Samozrejme. že to nejaký čas potrvá, než sa niečo takéto vytvorí. Som ochotný v tomto pomôcť, teda s tým, s čím si budem vedieť rady. Pre začiatočníka je niekedy dosť problém sa v predinštalovaných programoch zorientovať.