Problem s obrazom v ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.11.2014 | 13:35
TosKo   Návštevník

Dobry den mam problem s obrazom v ubuntu a rad by som vedel ako by sa to dalo odstranit. Mam graficku kartu nvidia a mam nainstalovane ovladace ktore boli odporucane v sekcii driver. Problem ktory mam je taky ze sa jednoducho rozmazava pismo aj obrazky po neakej chvili necinnosti, rozmazane su aj na pozadi a aj pri surfovani mi preblikuju z citatelneho stavu na rozmazany neviem kde je problem. Ak su nainstalovane zakladne ovladace tak je vsetko ostre akurat ze mi potom nefunguju 3d aplikacia. zakladnymi ovladacmi mam na mysli predvolene ovladace ktore tam su hned po instalacii. Za odpoved dakujem.

    • RE: Problem s obrazom v ubuntu 18.11.2014 | 14:00
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      S týmto som sa ešte nestretol. Inak stačí presný typ grafickej karty, verziu ovládača a verziu distra možno by sa dalo niečo nájsť.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Problem s obrazom v ubuntu 18.11.2014 | 14:12
        Avatar TosKo   Návštevník

        takze graficka karta je geforce gtx 760 ovladace 331.38 a distro je ubuntu 14.04, 64x ale niesom si isty ci je to naozaj ovladacom lebo po prvvom restarte vsetko fungovalo normalne potom som nainstaloval neake tie programi ktore pouzivam a aktualizacie na druhy den po zapnuti pc mi to zacalo robit, zvlastne je ze to nieje na celej obrazovke ale ze niekedy to spravi len na niektorej strane, pozadie plochy je stale rozmazane a tak rozne ale pracovat sa na tom prilis neda.

        • RE: Problem s obrazom v ubuntu 18.11.2014 | 14:20
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Poradim ti upradni na 14.10 a pojde ti ta grafika lepsie.

        • RE: Problem s obrazom v ubuntu 18.11.2014 | 15:39
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Pozri v histórií či sa niečo v súvislosti s grafikou neaktualizovalo

          cat /var/log/apt/history.log
          Prípadne vyhľadať reťazce xorg a nvidia

          cat /var/log/apt/history.log | egrep -i "xorg|nvidia"
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Problem s obrazom v ubuntu 18.11.2014 | 16:08
            Avatar TosKo   Návštevník

            Dakujem vam za odpovede skusil som prejst na novu verziu teda na 14.10 a problem vyzera byt vyrieseny ak by sa to opakovalo skusim pozriet spomenute log subory a znova napisem. Zatial vam dakujem :)