STV archiv FLASH

Sekcia: Konfigurácia 22.11.2014 | 16:39
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

Ahojte uz som tu riesil mam stary athlonXP SSE a vide z youtube sa mi podarilo spojazdnit s flashplayer11_1r102_63_linux.i386 ale nemozem prehrat videa na rtvs.sk neviete ako to spojazdnit

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 16:45
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Pozri, pokiaľ to všetko robíš na tom tvojom Win7 lubuntu tak ti vravám zas a znova že najskôr nahoď normálny systém a nemusíš nič riešiť.

      P.S.: Mne to valí

      • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 17:18
        Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

        mozem tento

        <h3>Lubuntu 14.04 'Trusty Tahr'</h3>
        HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
        • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 17:22
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          No vidíš, vyskúšaj a instalni.

          • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 17:26
            Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

            a este sa opytam motiv ikon win2 co mam teraz sa daju dostat do lubuntu co dam novy?kde maju zlozku?diki

            HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
            • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 17:43
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Prečo by si takto bezhlavo kazil nalepší operačný systém?

              Pokiaľ ale chceš tak skús zapojiť hlavu, možno stryca guugla a zadaj:

              Lubuntu windows7 icon

              a stiahni nové, určite tam bude aj návod.

              • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 20:54
                Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

                dal som tu lubuntu ale stv nejde a nemozem tam dat ani icony co som mal predtym ani skype nemozem spojazdnit

                HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
                • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 21:25
                  Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

                  tak ikony win7 som si zmenil ale widget sa mi nedari,ale ako vravim ta rtvs.sk nejde asi maju novsi flashplayer alebo neznam ,ostatne videa joj,markiza,youtube idu,inak nevies este preco aj som dalaktualizovat synaptic ale furt tam nemam to policko kde pisem co hladam a hnem mi najde je tam to ako prve kolonka hledat ,u lubuntu w7 ked som updatoval tak to same nabehlo tu nie nie a verzia je rovnaka 0.8.1.1

                  HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
                  • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 21:40
                    Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                    mám taký pocit že to chvíľu trvá kým to pole bude fungovať (nie som si istý...)

                    aký widget??

                    s tou rtvs ti aj niečo niekde vypisuje alebo len nejde??? (mne ide a ani som sa o to nesnažil :D )

                    Happy falling
                    • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 21:53
                      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

                      http://up-filez.yw.sk/files/s925nhoh2yu3auwudyqq.png

                      myslim toto vid obr

                      rtvs asi nepojde mam stary athlon xp bez sse2 aj youtube som musel dat starsi flash aby to slo

                      widget myslim motiv

                      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
                      • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 22:03
                        Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                        mne to vždy nabehlo (na druhý deň alebo som proste doinštalovával všetko možné a ono sa to spravilo)

                        ešte môžeš skúsiť použiť tieto príkazy:

                        sudo apt-get install apt-xapian-index
                        sudo update-apt-xapian-index -vf
                        Happy falling
    • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 21:47
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Synaptic je predsa vo všetkých linuxových verziách rovnaký a ja osobne som si nevšimol, že by v Lubuntu to vyhľadávacie pole chýbalo. Mohol by si postnúť obrázok Synapticu?

      ani skype nemozem spojazdnit
      Skype 4.3 bez podpory sse2 nepôjde - ale tom už predpokladám vieš. Ako rozbehať skype v nižšej verzii ti myslím radili na abclinuxu.cz.

      • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 21:51
        Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

        ja som sa s tým že tam to pole nebolo stretol (Mint, Lubuntu...) ale ono asi po reštarte alebo nejakom čase nabehlo a fungovalo ako má...

        Happy falling
      • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 21:55
        Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

        ano jasne praveze  tu riesim lubuntu w7 a lubuntu  a na to w7 som rozbehal skype ale tu sa mi nedari

        HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
        • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 22:02
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          ako postupujes pri instalacii?

    • RE: STV archiv FLASH 22.11.2014 | 23:23
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ
      sudo apt-get install apt-xapian-index
      sudo update-apt-xapian-index -vf
      toto pomohlo co sa tyka toho synaptic uz tam mam to policko kde pisem co hladam,aj skype som rozbehal ale musel som nainstalovat 4.2.0.13 a potom som to rozbehol rovno 4.3.0.37 nechcelo tak som dal starsiu atd...
      videa idu vsade okrem RTVS.sk
      mno pocit asi trosku sviznejsi ako lW7 uvidime este potestujem
      este viete poradit nejaky linux jednoduchy rychly aby slo skype a videa z netu/skusal som xu,ku,ubuntu to necem/
      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: STV archiv FLASH 23.11.2014 | 13:29
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nič v zlom, ale taká jedna technická. Nebolo by rozumnejšie zobrať nejaký modernejší stroj, spojazdniť mu tie serepetičky a poslať ho poštou na miesto určenia? Ten starý počítač bude asi hlužnejší a žravejší ako napríklad Zotac za stovku. Len doma asi nevyskúšaš zrovna ten archív keďže si mimo SK. Tá hlučnosť by stála za zváženie. Stroje z čias Athlonov dosť vrčali a výmena vetrákov za tiché modely tiež nie je zdarma. Ale to som už asi spomínal.

        Inak ak ten flash už ako tak funguje, tak by archív RTVS mal ísť bez problémov. Aspoň mne sa na telefóne s prastarým flashom nakopol.

    • RE: STV archiv FLASH 23.11.2014 | 13:41
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      takze uz to ide podakovanie patri vedla z abc

      Alternativní možností je použít Google, napsat do vyhledávacího řádku "adobe flash sse2" a z textu hned prvního nalezeného zdroje zjistit, že verze flash pluginu dodávaná s Google Chrome 19 je starší verze 11.2 zkompilovaná bez SSE2.

      http://devoid-pointer.net/misc/libflashplayer.so

      diki MadCatX

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP