my-weather-indicator

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.11.2014 | 16:47
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

ahojte dal som si lubuntu 14.04  a nemozem to spustit,u lubuntu W7 to slo neviete kde moze byt chyba?

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: my-weather-indicator 23.11.2014 | 18:32
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Kruci, ďaľší theme creator ... :-)

      Daj trošku viacej informácií. Čo presne ti nejde spusti, ako sa to tvári, čo si urobil pred tým atď.

      • RE: my-weather-indicator 23.11.2014 | 19:21
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Niekedy mám ten dojem, že sa jedná o otca a syna. Jeden skladá desaťročný notebook rodičovi, a druhý si radšej skladá niečo podobné sám. A sranda je, že tento vždy do otázky dá len informáciu "nefunguje to", ale nikdy nedá žiaden výpis alebo inú doplnkovú informáciu.

        • RE: my-weather-indicator 23.11.2014 | 19:28
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          :) Ano aj ja mám podobný dojem.

          V každom prípade tie informácie su nezbytné pre prípadné vyriešenie problému.

          • RE: my-weather-indicator 23.11.2014 | 19:57
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Skôr by som si dovolil podotknúť, že riešenie jeho problému je v jeho záujme. A preto by nemal zatajovať podstatné informácie. Ale v prípade človeka čo sa zabáva s tak starým strojom ktorý chce venovať ako funkčný nástroj, tak v tom prípade neviem odhadnúť či sa len nechce precvičiť v písanej forme rodného jazyka keďže je za niekoľkými hranicami.

        • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 10:43
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Laco2-mňa do toho nezaťahuj,ja som inýýý

          • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 15:46
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            To je v poho, len z diaľky vyzeráte ako rodina :)

    • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 10:31
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      ked som mal lubuntu w7 to slo ale po vela odporucani som dal origos lubuntu 14 a nainstaloval indicator ale ked ho spustim nic sa nedeje,este predtym som skusal nainstalovat GNOME balicky a potom siel ,lenze nechcem cely Gnome ,daval som nanovo lubuntu a ked ho instalujem secko ok ale ked ho spustim nejde ani otvorit

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 12:55
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Super informácie si dal ale nerob veci zbrklo a nevyvodzuj urychlené závery.

        Toto nieje M$ Windows aby si riešil prvý problém reinštaláciou OS. 

        Inštaluj to takto:

        Otvor konsolu a zadávaj:

        sudo add-apt-repository ppa:atareao/atareao
        sudo apt-get update
        sudo apt-get install my-weather-indicator
      • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 14:10
        Avatar borg Fedora  Administrátor

        wtf? 

        "este predtym som skusal nainstalovat GNOME balicky a potom siel"

        tak to bude mat dependencies na niektorom z gnome balicka, nie? pozri si balicek a zisti na com zavisi...

        ked nechces cely gnome tak najdi alternativu pre svoj wm. 

      • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 17:53
        Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

        ano tak som instaloval indicator ,asi dam zase sudo install gnome aby to slo ked uz neviem inak

        HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
        • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 18:17
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          sudo apt-get install my-weather-indicator

          malo by ti nainstalovaj aj zavislosti.

          • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 18:25
            Avatar JohnCenaWWE   Používateľ
            <h3>Lubuntu 14.04 'Trusty Tahr'</h3>
            HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 19:40
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

       oco@oco-pc:~$ sudo add-apt-repository ppa:atareao/atareao
      [sudo] password for oco: 
       Applications from atareao
       Více informací: https://launchpad.net/~atareao/+archive/ubuntu/atareao
      Stiskněte [ENTER] pro pokračování nebo ctrl-c pro zrušení jeho přidání
       

      Cíl http://sk.archive.ubuntu.com trusty-backports/universe Translation-en
      Ign http://sk.archive.ubuntu.com trusty/main Translation-cs_CZ
      Ign http://sk.archive.ubuntu.com trusty/multiverse Translation-cs_CZ
      Ign http://sk.archive.ubuntu.com trusty/restricted Translation-cs_CZ
      Ign http://sk.archive.ubuntu.com trusty/universe Translation-cs_CZ
      Staženo 1 643 kB za 5s (317 kB/s)
      Čtu seznamy balíků… Hotovo

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 19:41
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      sudo apt-get update 

      Ign http://sk.archive.ubuntu.com trusty/restricted Translation-cs_CZ
      Ign http://sk.archive.ubuntu.com trusty/universe Translation-cs_CZ
      Staženo 1 643 kB za 5s (317 kB/s)
      Čtu seznamy balíků… Hotovo

       sudo apt-get install my-weather-indicator
      Čtu seznamy balíků… Hotovo
      Vytváří se strom závislostí       
      Čtu stavové informace… Hotovo
      Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány:
        my-weather-indicator
      0 aktualizováno, 1 nově instalováno, 0 k odstranění a 270 neaktualizováno.
      Potřebuji stáhnout 0 B/4 132 kB archivů.
      Po této operaci bude na disku použito dalších 16,1 MB.
      Vybírám dosud nevybraný balík my-weather-indicator.
      (Čtu databázi … nyní je nainstalováno 127003 souborů a adresářů.)
      Preparing to unpack …/my-weather-indicator_0.6.9-0extras14.04.2_all.deb ...
      Unpacking my-weather-indicator (0.6.9-0extras14.04.2) ...
      Processing triggers for fontconfig (2.11.0-0ubuntu4) ...
      Processing triggers for desktop-file-utils (0.22-1ubuntu1) ...
      Processing triggers for mime-support (3.54ubuntu1) ...
      Nastavuji balík my-weather-indicator (0.6.9-0extras14.04.2

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 09:45
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nejako mi to vychádza, že Ti chýbajú nejaké repozitáre. Necyhadzoval si ich? Tých záznamov o sťahovaní by malo byť cez 30. Buď si zas vyhodil niečo dôležité, alebo sa Ti tam omylom priplochtilo niečo nekompatibilné.

        Len samotné bUbuntu má v sebe kombinácie tohoto:

        • Main, Multiverse, Restricted, Universe
        • Backports, Proposed, Security, Updates
        • InRelease, Release, Sources, Packages, Translation
        • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 10:20
          Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

          nie je ich viac to som sem dal len trosku s toho bo do jednej odpovedi sa nezmestilo vsetko ,ono proste ked dam sudo apg get install GNOME  nainstaluje strasne vela balickov a potom uz ide,ale nechcem cely Gnome naco?na inom pc to slo hned po insatlovani myweather

          HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
          • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 10:36
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Porovnaj si v Synaptiku verzie LXDE a my-weather-indicator na oboch počítačoch, podľa mňa budú rozdielne. LXDE prežíva teraz dosť búrlivý vývoj a môže sa stať že sem tam niečo nepôjde.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 11:12
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Tak ono zasa LXDE nikdy nebolo bohviečo. Mne sa ale zdá, či náhodou nemá zle stiahnutý ISO obraz.

              To John: Kontroloval si MD5sum? Inštaloval si z toho obrazu aj na ten druhý PC alebo to bola úplne iná inštalačka?

              • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 11:46
                Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

                a kde to kontrolovat?nie na 2.pc mam lubuntu W7 ,vravim z eto slo aj na 1.pc ked som dal instalovat balicki gnome,asi mu chyba daco ale neviem co

                HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
          • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 11:46
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Mnoo, pokiaľ máš v poriadku balíčkovací systém (nebol poškodený zlou inštaláciou, alebo vadným HW) a zároveň inštaluješ balíčky ktoré majú dobre nastavené náväznosti, tak by táto situácia nemala nastať. Pri veku daného železa by som silno a znova odporučil vykonať záťažové testy (memtest pre RAM, stresslinux pre celkové komponenty okrem HDD), kontrolu HDD (S.M.A.R.T a fsck z LiveCD), a aj spomenutú kontrolu inštalačného média. A ak bude všetko v potiadku, tak by som dal ešte raz stiahnúť inštalačné CD a skontroloval čo to stiahlo. Sťahovanie cez kadejaké rádiové siete občas blbne. A ak budú dáta korektne stiahnuté, tak by som to odporučil nainštalovať cez LiveUSB aby sa vylúčili chyby čítania prastarej mechaniky.

            Inak, ak vynechám stratený čas nad 10 rokov starým strojom ktorý už nemusí byť v poriadku, tak mi nejde do hlavy ešte jedna vec: neodinštaloval si náhodou libgweather/libmateweather?

            • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 11:56
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor
              • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 13:04
                Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

                tak mam dat namiesto terajsej 14.04 TT na 14.10?

                HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
                • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 13:13
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  Pozri, to je už na tebe či chceš LTS verziu (ktorá je na 5 rokov) alebo si dáš najnovšiu 14.10 a v Apríli budeš updatovať.

                  V každom prípade by som sa zameral na testovanie HW stroja + aj overenie či máš dobre stiahnuté ISO.

                  • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 15:25
                    Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

                    a vcom su rozideli 04-10 je novsia lepsia?

                    HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
                    • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 15:27
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      Tak :)

                      • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 16:04
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Nemusí byť. Verzia 14.10 je ani nie mesiac stará, a nemusí byť odladená. Najmä doplnkové PPA môžu v tomto prípade robiť problémy.

                        Ako spomínali pri zmene podpory Ubuntu, tak LTS je orientovaná na stabilitu. A Short term (*.10 a nepárny.4) sú určené ak človek potrebuje najnovšie verzie SW alebo ovládačov. V prípade desať ročného NB by som sa vôbes, ale vôbec nezaoberal verziou distribúcie s krátkodobou podporou. To je prvá chyba výberu. Druhá z nej vychádza, výber doplnkového programu z PPA ktoré nemusí byť zladené s vybranou verziou (návaznosti balíčkov) ak štandardné repozitáre umožňujú použiť balíček s obdobnou funkcionalitou (applet pre počasie je súčasťou napríklad XFCE alebo WMmaker prostredí). Žiaľ, LXDE vyhodilo počasie už dávnejšie.

            • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 12:59
              Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

              toto tam nebolo doinstaloval som ich ale bez uspechu

              daval som tento z lubuntu.cz

              LiveCD Lubuntu 14.04 pro 32bitové procesory

              HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
              • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 13:03
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                To je v podstate to isté ale ty máš LTS verziu. Ten môj je 14.10

                Urob to čo ti napísal WlaSaTy. Testuj...

    • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 19:43
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      aj tak nejde skusam secko aj  som stiahol balik .DEB a rucne som instaloval,aj zo synaptic ale nejde a nejde ,neznam preco

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 20:37
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tak čo som našiel boli len nahlásené bugy, takže chyba asi nebude u teba a nájdi si nejaký iný widget na počasie.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 20:43
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak som niečo našiel je to staršieho dáta tak bez záruky http://forum.lxde.org/viewtopic.php?f=8&t=31225

          sudo add-apt-repository ppa:screenlets/ppa
          sudo apt-get update
          sudo apt-get install screenlets
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 21:12
            Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

            diki ked som vymazal v .config subor tak som ho spustil ale potom ked som nastavil hodnoty a ulozil zase nesiel ,nechapem preco potom na druhom pc ide

            HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: my-weather-indicator 24.11.2014 | 21:35
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ


      -------------------------------------------------------
      ****** Updated weather
      **** New temperature: 3°
      Traceback (most recent call last):
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/bin/my-weather-indicator", line 50, in <module>
          mwi=MWI()
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/share/my-weather-indicator/myweatherindicator.py", line 135, in __init__
          self.load_preferences()
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/share/my-weather-indicator/myweatherindicator.py", line 376, in load_preferences
          self.work()
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/share/my-weather-indicator/myweatherindicator.py", line 200, in work
          self.set_menu()
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/share/my-weather-indicator/myweatherindicator.py", line 540, in set_menu
          self.WW1.set_weather(weather)
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/share/my-weather-indicator/weatherwidget.py", line 139, in set_weather
          self.parse_data()
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/share/my-weather-indicator/weatherwidget.py", line 383, in parse_data
          surface = get_surface_from_file(fileimage)
        File "/opt/extras.ubuntu.com/my-weather-indicator/share/my-weather-indicator/weatherwidget.py", line 539, in get_surface_from_file
          Gdk.cairo_set_source_pixbuf(context, pixbuf,0,0)
      KeyError: 'could not find foreign type Context'

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 16:15
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Teraz pozerám, vyžaduje to Cairo, takže si ho skús doinštalovať alebo použi iný applet na zobrazovanie počasia. Je ich na výber dosť. A ak si Cairo vyhodil aj s celým novým Gnome kôli absencii 3D na grafickej karte, tak môžeš zabudnúť aj na menovite my-weather-indicator. Prepni sa z LXDE na XFCE a nasiav si počasie v XFCE. Je to to isté, len v tmavošedomodrom. A je tam možnosť aj nahodiť témy podobné Windows 7. I keď neviem prečo také krikľavé témy.

        • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 17:30
          Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

          tak XFCE je lepsie ako LXDE?a panel uloh sa da dat dolu a nie hore ,lebo predtym som skusal Xubuntu a panel bol hore

          HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
          • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 17:40
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            To je už na tebe kde si dáš tie panely. Aj 4 si ich tam narvy. Ja keď som testoval XFCE tak som mal hore na takéto ftákoviny panel + to fungovalo ako spúšťač a dolný bol na programy otvorené v reálnom čase.

            Hlavne musíš veľa skúšať a ešte viac hľadať na webe a možno aj sem tam prečítať nejakú tú dokumentáciu ;)

            Nie že by sme ti tu nechceli poradiť ale keď na takéto banálne veci prídeš sám tak nabudúce to spravíš ľavou zadnou.

    • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 20:39
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      takze som nanovo instaloval z LiveUSB lubuntu 14.04TT hned po isntalacii som skusil neslo pisalo nejake zavislosti,aktualizoval som vsetko v synapticu,restart pc,nainstaloval opat pocasie uz ho spusti ale stou to tabulkou kde hlasi chybu vid obr.

      http://up-filez.yw.sk/files/53s0au5xy59969m6uc2d.png

      http://up-filez.yw.sk/files/1w46vfe20llcclw1j7nw.png

      http://up-filez.yw.sk/files/r25dobxzl27aisdrzuwj.png

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 21:46
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Čo myslíš, oplatí sa s tebou baviť? V tej schovanej položke chybového hlásenia bude zas niečo o absencii Cairo. Že?Len tento krát to nebude odinštalované Cairo ktoré bolo vyliate spolu s celým Gnome, ale bude to po čistej inštalácii nenainštalované Cairo.

        Neviem prečo trváš na zle zabalenom programe ktorý vyžaduje akceleráciu čo tá desať ročná herka nemá, ale na druhú stranu ma to už ani nezaujíma. Ako som ti už hovoril, vyber si z programov ktoré ten stroj zvláda. Alebo si zožeň novší stroj. Pri tak starej fosílii nemáš zaručené že by to dorazilo na miesto určenia bez újmy.

        • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 21:57
          Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

          myslis python-cairo alebo cairo?

          HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
          • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 22:03
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nie, ja už pre teba nemyslím. Opakovať sa nemá význam, a hádzať hrach na stenu tiež. Maj sa, dosiahol si to.

            • RE: my-weather-indicator 25.11.2014 | 22:49
              Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

              aj tak ti dakujem za cenne rady budem skusat aby som to spojazdnil

              HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
              • RE: my-weather-indicator 26.11.2014 | 06:49
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Som rád že ti môžem poradiť!Ja som si dal Cairo,a v ňom mám počasie,prekopíroval som z hlavnej stránky umiestnenie ZA a je to ok!Cairo máš:linux-mint-czech.cz/cairo-dock/len sa z tým treba pohrať.

              • RE: my-weather-indicator 26.11.2014 | 06:49
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Stači sa tými radami riadiť a nechovať sa tvrdohlavo.

                Mám favoritku, a prestala ísť. Prebehlo niekoľko dní diagnostiky. Natankoval som diesel. Škodovka je na benzín. Ok, dal som jej prefúknuť palivový systém, a stále po natankovaní dieslu nejde.

                Nevidím rozdiel medzi príkladom s dieslom liatym do starého auta a touto témou. Skús sa zamyslieť kde robíš chybu.