POCASIE pre Lubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.11.2014 | 21:38
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

ahojte viete mi poradit nejaky applet pre pocasie ako bol my-weather-indicator?lebo ten mi nechce ist na Lubuntu,prosim

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: POCASIE pre Lubuntu 26.11.2014 | 22:08
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Neprestane ťa to baviť že nie? :)

      Čo tak raz za čas okúsiť strýka gúúgla alebo duck-a.

      http://www.webupd8.org/2013/05/install-weather-indicator-with-new.html

    • RE: POCASIE pre Lubuntu 26.11.2014 | 23:17
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 00:14
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        a nestaci ti do prehliadaca addon?

    • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 08:45
      Avatar dubnik   Návštevník

      alebo pozriet sa von z okna

      • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 08:54
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        +1 :-D

    • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 10:16
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Skús do otázky doplniť aj či chceš applet ktorý nepotrebuje modernú 3D akceleráciu. A pozri sa do synaptic-u že koľko ich tam je, kľúčové slovo pre vyhľadávanie je "weather". Ale, neviem či to má význam, zopár návrhov tu už padlo v minulom vlákne. Predpokladám, že si ich nevyskúšal.

    • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 11:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      no neviem, mne taketo aplety/widgety/addony pripadaju ako totalna hlupost. staci mi shmu.sk a msg satelity.

      • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 11:11
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tebe možno áno, ale nie každý má stále otvorený prehliadač. Inak by sa nedala podobná funkcionalita napríklad do XBMC(Kodi) alebo to smartfónov. Mne tiež viac vyhovuje mať podobný applet v taskbare a pri kliknutí naň si pozrieť predpoveď. Ono, tá predpoveď bola vždy aj v teletexte, a teraz sa presunula do EPG. A to nedalo podnet na zrušenie takýchto vecičiek z PC.

        • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 11:21
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          do telefonu mam apku... navyse presnost predpovedi z openweather odkial vacsina apletov taha udaje nie je presnejsia ako aladin.

          bavili sme sa o pc, netreba pridavat komplikacie (telefon, telka, papier, raketa...).

          • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 11:58
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Možno Ti uniklo, ale jedná sa o aplikáciu do približne desať rokov starého počítača v ktorom určite nebude zbytočne zaberať RAM prehliadač internetu. Iž len jeho štart z PATA disku je bolestivý. Odhadom máš aj Ty výkonnejší mobil ako je stroj do ktorého chce John dať ten applet. Ale to je asi zbytočné rozoberať. To pochopí len človek, čo používa pre vlastné potreby niečo tak staré. Inému by som to iž len kôli spoľahlivosti nedal.

    • RE: POCASIE pre Lubuntu 27.11.2014 | 17:17
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      ano samozrejme ze som kukal v synaptic weather,aj som zopar skusal ,ide mi hlavne aby sa podobal tomu my-weather-indicator ten sa mi pacil,

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: POCASIE pre Lubuntu 28.11.2014 | 09:52
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tak to máš asi smolu, už len kôli tomu neštandardnému tvaru okna a priesvitnosti. Priesvitnosť by sa ešte možno dala riešiť cez kompozitný manažér, ale grafika na tom desať rokov starom notebooku to asi zvládať nebude.

        • RE: POCASIE pre Lubuntu 28.11.2014 | 10:40
          Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

          oki ale preco potom na lubuntu w7 to ide pekne,a nejde o notebook ktory mam v podpise ten ide super!!!!ide o stary Athlon XP kde to riesim

          HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
          • RE: POCASIE pre Lubuntu 28.11.2014 | 10:47
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Pozri, Lubuntu W7 stojí za veľké hovno. Je to bludný výmysel nejakého týpka ktorý ani nevedel čo robí. Našpikoval tam MS backdoors a bohvie ako "upravil" systém.

            Odporučili sme ti tu že je lepšie instalnuť Origo linux a nie takýto blavajz. To že ti po inštalácií chýba nejaký driver alebo doplnok je už druhá vec a nie chyba nás alebo systému. Stačí detekovať konkrétny problém a rozumne problém vyriešiť. Lenže ty to riešiš zbrklo, nahádžeš tam kopu závislostí, softu a iných tebe zbytočných vecí a potom sa čuduješ že ti nejde to, tamto a ono.

            Keď ti lubuntu nešlape tak ako si očakával tak tam vyskúšaj dačo iné. Veď je to open-source, netreba sa toho báť.

            P.S.: Keď chceš silou moci windows theme tak si instalni ZORIN.

            • RE: POCASIE pre Lubuntu 28.11.2014 | 11:19
              Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

              ten sa mi paci asi ho skusim ktory odporucas?je to linux vsak

              HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
              • RE: POCASIE pre Lubuntu 28.11.2014 | 11:22
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor
              • RE: POCASIE pre Lubuntu 28.11.2014 | 11:28
                Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

                inak zase som skusil sudo apt get install GNOME,obrazovku nastavil na lgtdm /bolo tam aj gdm/a ten My-weather-indicator opat ide,len by som chcel vediet ze co mu ten Gnome dal preco uz ide

                HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP