ATI ovladace padaju pri boote.

Sekcia: Hardware a Drivery 18.12.2014 | 13:23
lacika   Návštevník

Zdravim. Mam asus K50AB a chcel som si tam nahodit ubuntu a ati drivre, kedze ma HD4570. 

Instalacia prebehla v poriadku, nenapisala ani pol slova o nekompatibilite ovladace.

Reset a nasledne rozbitie obrazu. Skusal som vselijake navody na odinstalaciu v recovery konzole ale nechce ma tam pustit.

Nie je nejaka finta na xorg, aby som len deaktivoval ovladac a odinstaloval to z pohodlia GUI?

vdaka.

    • RE: ATI ovladace padaju pri boote. 18.12.2014 | 17:09
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      ATI Radeon ovládače z rady 4XXX, prestali byť podporované verziou Ubuntu 12.10. Čiže od tejto verzie je možné používať iba slobodný ovládač, s ktorým Ubuntu relatívne dobre funguje. Ak teda používaš najnovšiu LTS verziu 14.04, tak je potrebné stiahnutý ovládač zo stránok AMD odinštalovať – postup TU

      Ak by si ale trval na používaní utavretého ovládača fglrx, tak v tom prípade je potrebné nainštalovať 12.04 (staršia ale ešte stále do roku 2017 podporovaná verzia) a pridať repozitár ppa:makson96/fglrx – podrobnejšie TU

      • RE: ATI ovladace padaju pri boote. 18.12.2014 | 19:51
        Avatar lacika   Návštevník

        som to radsej preinstaloval.. ano mam 14.04 LTS momentalne.
        Ktory to je ten slobodny ovladac? 

        • RE: ATI ovladace padaju pri boote. 18.12.2014 | 20:15
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

          Ten predsa netreba inštalovať :) Ten je aktivovaný (nainštalovaný) automaticky po inštalácii Ubuntu - pre ATI je to radeon alebo v systémových informáciách sa môže objaviť aj slovo gallium.

          • RE: ATI ovladace padaju pri boote. 18.12.2014 | 20:41
            Avatar lacika   Návštevník

            chapem, dakujem :)