Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi)

Sekcia: Ostatné 18.03.2015 | 13:46
tom1001   Návštevník

ahoj,

po cca 6.rokoch so starym laptopom, som sa konecne odhodlal novy DELL XPS13 jednoznacne splna moje HW aj esteticke kriteria :) Dufajuc, ze ak ma Dell v SR zastupenie, bude hracka nakonfigurovat si+objednat laptop, aky potrebujem. Bohuzial nie. Dell.sk uvadaza len zopar kontaktnych firiem v SR, ktore sa navyse takemuto predaju laptopov pre FO nezaoberaju. Nevzdavam sa, a ako bezny clovek (bez kreditky a znamosti odkazany na 3rd party predajcov-klasicky eshop) a skusam stastie na heureka.sk, ktory by mohol vyhladat aspon tych overenych a dobrych. Naslo, lenze SK podnikavci ponukaju len nezmyselnu hw a dotykovu konfiguraciu, ktora je mne zbytocna. O cene je tiez skoda pisat...

Preto by som rad vedel, ci je medzi vami niekto (prip. pozna niekoho), kto v Dell robi a vedel by (sukromne) dodat  fungl-novy Dell XP13 podla nasledujucej specifikacie (alebo viete o inom sposobe ako mam na to ist?) :

Procesor: Core i5

Displej: nedotykovy, matny, 13,3" FHD 1920x1080

Disk: 256gb SSD

Ram: 8GB

podrobne specifikacie tu http://goo.gl/Emq1hu (dell.com)

diky moc za help! 

tom. (som z BA)

    • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 18.03.2015 | 14:19
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Tú radu majú napr. tutok, skús tam zavolať/napísať/zájsť - možno ti to budú vedieť objednať.

      • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 18.03.2015 | 23:43
        Avatar tom1001   Návštevník

        skusal som. tam kde sa mi podarilo skontaktovat mi povedali, ze maju len to co maju vystavene (dodatocne neobjednavaju) v com ich chapem, ked vacsina z nich je zasobovany z jedneho centralneho skladu :-/

        • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 10:12
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Skús ešte TU.

          • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 12:49
            Avatar tom1001   Návštevník

            diky, skusal - robia len na ICO; odporucili mi shark comp. - tam ze predavaju len vystavene konfiguracie, dodatocne neobjednaju. 

            rozdiel dnes a 25 rokov nazad takmer ziadny, SK/CZ clovek ani zdaleka nema take moznosti ako ten v DE, BE, GB, US ... 

            • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 12:55
              Avatar borg Fedora  Administrátor

              preco si to neobjednas v DE, GB, BE? vsak sme jeden trh, zaruka bude platit tak ci tak. ak nechcu zarobit nasi obchodnici, je to len ich problem.

              • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 15:22
                Avatar tom1001   Návštevník

                skusal som hladat cez google nejake UK eshopy / lenze kupuj nieco od firmy, ktoru nepoznas (je solventna? aky ma servis? atd.) ... preto som skusil DELL UK a odpisali v zmysle "we are shipping to UK / Ireland only"...

                • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 15:38
                  Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                  Skôr skús nemecko alebo rakúsko

                • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 16:01
                  Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                  Si z BA - skoč do Hainburgu a som si takmer istý, že ti to budú ochotní objednať v prvom PC butiku. a keď nie, učite ti poradia, kam máš ísť. A tipnem si, že predavač bude hovoriť aj Slovensky.

                  • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 17:01
                    Avatar tom1001   Návštevník

                    davaju len nemecke okna k tomu, a ja po nemecky neviem ani zadelit.

                    Ale uvazoval som nad moznostou kupy slabsej verzie (slabsia ram, mensie ssd), s tym, ze by som si to upgrejdol - to by sa dalo spravit, nie? Mozem tam dat  ssd od ineho vyrobcu, nie?

                    • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 17:57
                      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                      Nespomínal si, že chceš dualboot, preto ma nenapadlo že Guten Tag Windows budú problém.

                      SSD 128 podľa mňa bohate stačí na fifty-fifty, 60 dáš na Windows a 60 na Linux. Dáta sa aj tak odporúča zálohovať na externý disk(y).

                      RAM-ku si môžeš samozrejme doobjednať. Pre bežnú prácu však 4GB stačí. Ber to ako výsostne môj subjektívny názor.

                    • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 20.03.2015 | 05:21
                      Avatar edel   Návštevník

                      Pri kupe noveho Pc / Ntb s Windows si pri prvom spusteny zvolis sam aky chces jazyk ci Nemecky / Slovensky / Anglicky / Romsky..myslim W8. A s kupou nemusis mat strach ohladom reklamacie. Kupil som si Tablet a nieco som tam domrdal jednoducho mi ho vymenili za kus bez zbytocnych otazok. Vlastne nie dali mi guthaben a zobral som si co com chcel. Taky isty smejd teraz sa my vala niekde v supliku lebo ho nepouzivam.

    • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 19.03.2015 | 23:39
      Avatar tom1001   Návštevník

      zabite :/

    • RE: Kupa laptopu (alebo René mláďenca prihodi a skúsenosťi) 25.03.2015 | 12:06
      Avatar tom1001   Návštevník

      dakujem za vsetky vase nazory / prispevky. temu mozno uzavriet.