Procesor i7 a grafická karta

Sekcia: Hardware a Drivery 28.03.2015 | 13:02
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

Trochu nie celkom o linue. Keď má procesor Intel i7 aj iné i v sebe grafiku, má zmysel dávať ešte ďalšiu grafickú kartu? Ak áno, je výber niečím limitovaný vzhľadom na tú ktorá je v procesore? Alebo existuje nejaký štandard, aké karty sa s týmto procesorom obyčajne montujú? Ďakujem.

    • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 13:06
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Pokiaľ tam nechceš hrať hry alebo robiť nejaké veci, ktoré vyžadujú vysoký grafický výkon, čiže to potrebuješ iba na "také to domáce žuvanie", tak tam ďalšiu grafiku nepotrebuješ.

    • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 13:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Pravdupovediac nemám s APU skúsenosti, ale nevidím v tom žiadny technický problém, aby si si tam dal hocijakú grafickú kartu. Tá integrovaná v APU, pôjde možno aj v BIOSe vypnúť.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 13:42
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Ja mám v počítači Celeron N2815 s integrovanou grafikou, čo je procesor oveľa slabší ako sú procesory i3 až i7 a zatiaľ mi to na všetko čo robím stačilo. Integrovaná grafika má nižšiu spotrebu a zvládne všetky bežné činnosti ako je pozeranie webu, používanie LibreOffice prehrávanie videí a podobne. Iba málo programov a hlavne hry si vyžaduje silnejšiu grafiku. Pokiaľ nehráš hry ani nepoužívaš grafické programy, externú grafiku nepotrebuješ. 

        • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 15:19
          Avatar Martin   Návštevník

          Okej,takže podľa uváženia. No keď chce šušeň procesor za tri stovky tak office za tým asi nebude. Môžete mi poradiť nejakú dobrú grafiku pre pubertáka aby sa nemusel pred kamarátmi hanbiť? :-)

          • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 15:46
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            amd r9 290x je top

            • RE: Procesor i7 a grafická karta 29.03.2015 | 17:25
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Skôr by som povedal, že NVidia je na Linuxe istota.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Procesor i7 a grafická karta 29.03.2015 | 17:46
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                To zasa ja nemôžem súhlasiť. A navyše NVidie sú enormne drahé s porovnaním k AMD. A za cenu AMD nedostaneš ani kapku výkonu čo ponúka NVidia.

    • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 16:50
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      Čítajúc recenzie na https://www.alza.sk/intel-core-i7-5960x-d2147637.htm#recenze

      i7 nie je moc na hranie...

      napríklad: "Mám doma už 2 také procesory v svojej doske a stále mi seká minecraft a to nemám zapnuté ani vyhladzovanie. Dá sa použiť iba na bežnú prácu ako napr.: kopanie menších dier a stavanie malých domov. Odporúčam radšej kúpiť intel e5"

      • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 16:52
        Avatar Jay-Z   Návštevník

        Môžem len tvrdenie Yonnyho-Z potvrdiť, nie je to moc na hranie. :(

        • RE: Procesor i7 a grafická karta 28.03.2015 | 16:55
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Teraz to už neznie vážne, ale trápne :/

          • RE: Procesor i7 a grafická karta 29.03.2015 | 12:19
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Ešte jedna vec, čo sa týka externej grafiky. Pokiaľ už sa rozhodneš, že ju potrebuješ, k dispozícii máš grafiky v cene od 100 do vyše 1000 €, je v podstate jedno, akú tam dáš, je to všetko o tom, akú cenu si za to ochotný dať. Vzhľadom na ich výkon však nemá cenu tam dávať grafiku lacnejšiu ako 200 €, pretože by si mal porovnateľný výkon s tou integrovanou. Tá amd r9 290x je dobrá voľba.