slovencina a linux

Sekcia: Ostatné 07.02.2005 | 15:10
RumBuRak   Návštevník
Ahoooooj linuxaci :D Rad by som vedel ako sa znasa slovencina s linuxom. chcel som tym povedat aky distribucia ma lokalizaciu slovenciny, Dik za odpoved.
    • Re: slovencina a linux 06.02.2005 | 23:59
      q-parser   Návštevník
      Znasa sa dobre. Ktora...hm, kazda?! :)
      • Re: Re: slovencina a linux 07.02.2005 | 14:22
        lhx   Návštevník
        to by som netvrdil ze kazda...stiahol som Mandrake 10.1 iso, instalacia bola v slovencine, ale system je cely anglicky...ja ako uplny zaciatocnik som bol sklamany zo vsetkych tych pekny obrazkov v slovencine...
        • Re: Re: Re: slovencina a linux 07.02.2005 | 14:40
          ondrej   Návštevník
          Zalezi to od grafickeho prostredia, ktore pouzivate, nie vsetky su lokalizovane, ale najznamejsie su plne poslovencene - KDE, GNOME... aj mandrake control center je slovensky. Asi ste si nenainstalovali slovencinu - do grafickeho prostredia a do systemovych nastrojov.
          • Re: Re: Re: Re: slovencina a linux 07.02.2005 | 14:50
            lhx   Návštevník
            ehmm......asi nie :-) som uplny amater, myslel som ze je to tam automaticky, akonahle dam slovencinu pri instalacii....v oknach prepisem registre aj o polnoci a hocikedy zmodifikujem cely system ale z linuxu som ***ot :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: slovencina a linux 07.02.2005 | 15:10
              ondrej   Návštevník
              musite mat nainstalovany balik - kde-i18n-sk - slovenska lokalizacia do KDE - locales-sk - na systemove nastroje, nie som si isty ci sa tak vola, ale vyskusajte
    • Re: slovencina a linux 07.02.2005 | 00:08
      :)   Návštevník
      taaaak sup sup hodte link na debiana (sk)