Stabilizácia videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.04.2015 | 18:15
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

Viete niekto poradiť nejaký GUI program/utilitku na stabilizáciu videa ?

-

Prosím neodkazujte ma na transcode a vid.stab plugin, ten síce funguje ale stabilizácia videa v príkazovom riadku mi príde trošku oxymoron. A kým si spomeniem na všetky parametre tak dám aj 2 - 3 neúspešné pokusy - čo pri objemných a dlhších videách trvá celkom dosť dlho.

-

V podstate by som chcel niečo také že v tom otvorím video, nastavím základné parametre a názov výstupného videa a kliknem stabilizuj a vyjde mi stabilizované video.

-

Na strih používam Blender a viem že aj ten dokáže stabilizovať video (velmi efektívne) ale je mu manuálne treba vytvoriť tracking pointy - takže zbytočne zdĺhavé najmä pri väčšom množstve videí. Chcel by som niečo čo vie tento proces zautomatizovať.

-

Viac menej grafický frontend pre transcode a vid.stab. Nepozná niekto niečo také ?

-

Ďík za každú radu.

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Stabilizácia videa 14.04.2015 | 20:46
      Avatar zelezniciar   Návštevník

      oxymoron, keby sme vedeli co to je ze? napr. ak niekto, kto ma v paticke

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment

      napise

      ale stabilizácia videa v príkazovom riadku mi príde trošku oxymoron

      • RE: Stabilizácia videa 15.04.2015 | 11:32
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        hej a aj editácia a strih videa a aplikácia filtrov, masiek a efektov by sa mohla robiť cez príkazový riadok, nie ?

        -

        operačný systém je jedna vec a užívateľské programy druhá, nemám problém si nastaviť systém ako taký terminálovým spôsobom ale používat príkazy na grafickú prácu je trošku moc a dosť nepraktické

        -

        inak podarilo sa mi to čiastočne vyriešiť cez virtualdub pustený cez wine aj keď podpora niektorých kodekov a formátov nefunguje úplne idálne (konrétne mp4 z gopro kamery najmä pri vyšších fps)

        -

        kto má aj nejaké "click and go" natívne linuxové riešenie nie len kritiku tak budem vďačný za každú radu

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Stabilizácia videa 15.04.2015 | 11:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Na príkaz sa dá spraviť skript a ten si môžeš púšťať kliknutím.

      Inak Kdenlive to vie.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Stabilizácia videa 15.04.2015 | 11:45
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        No skript si spraviť neviem (nikdy som to neskúšal, asi to nebude ťažké) ale predpokladám, že vždy keď potom budem chcieť zmeniť paramatre musím upraviť ten skript. Možno keď budem väčší ;-)

        -

        Ale to kdenlive vyzerá úplne super (vyzerá že presne používa transcode a vid.stab), to teda vyskúšam, kedysi som kdenlive používal a je to celkom dobrý video editor pre bežný strih ale nestačil mi. Doma vyskúšam a dám vedieť

        Dík za tip

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Stabilizácia videa 15.04.2015 | 19:22
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak ti spravím klikátko, len potrebujem informácie.

          Akým príkazom stabilizuješ video, aké parametre potrebuješ meniť a rozsah parametrov.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Stabilizácia videa 16.04.2015 | 15:05
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            vychádzam z tohto: návodu http://public.hronopik.de/vid.stab/features.php?lang=en

            používam nasledovné 

            #transcode -J stabilize -i MOVIE 

            -

            #transcode -J transform -i MOVIE OUTPUTOPTIONS -o STABILE

            -

            parametrov je tam dost (popísaných v tom článku) ale netráp sa klikátkom, ten kdenlive to uz ma hotove a funkcne, vcera som to skusal, ďakujem za ochotu

            ten odkaz na clanok som sem dal len keby to este niekto iny hladal, ja uz to mam vyriesene cez kdenlive

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment