nefunguje pripojenie na pptp server

Sekcia: Konfigurácia 12.05.2015 | 20:25
mato1168   Návštevník

Nazdar, skusam na svojom domacom serveri rozbehnut VPN server. Na serveri mi bezi ubuntu 12.10 bez grafickeho rozhrania. Pri instalacii som postupoval podla tohto navoduhttps://help.ubuntu.com/community/PPTPServer. Na serveri mam aj nainstalovany webmin. Tam pptp vpn server vidim medzi modulmi. Problem je v tom ze vsetko mam nastavene ale nedari sa mi pripojit. Pripajam sa pomocou verejnej pevnej IP adresy cez mobilny internet. V routri mam otvorene porty 1723 a 47. Vedeli by ste mi poradit co treba este spravit aby mi to fungovalo? dakujem

    • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 12.05.2015 | 20:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      forwarding mas povoleny?

      • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 12.05.2015 | 20:38
        Avatar mato1168   Návštevník

        mam povoleny

    • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 13.05.2015 | 11:28
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Najprv si skontroluj či Ty máš verejnú IP adresu. Pri mobilnom internete sa jedná o doplnkovú službu ktorá sa dáva obvykle len firmám a zvykne vyžadovať nastavenie špeciálneho APN. A ak ju nemáš statickú, tak budeš potrebovať aj nejakú formu DynDNS.

      Potom sa zamysli nad tým, že čo chceš pripájať cez PPTP a či nie je rozumnejšie použiť niečo čo má v sebe enkrypciu kôli ochrane dát.

    • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 13.05.2015 | 14:07
      Avatar openvpn   Návštevník

      ja by som ti poradil toto:https://github.com/kylemanna/docker-openvpn

      v navode tam mas vsetko popisane, je to velmi jedoduche na rozbehanie... 

      • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 13.05.2015 | 15:20
        Avatar gorbacov   Návštevník

        super. takze niekomu, kto nedokaze rozbehat pptp odporucas docker?! uz sa tesim, ako to bude chudak debugovat, ked mu nieco nepojde (a to je iste, ze mu nepojde)...

        • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 15.05.2015 | 10:22
          Avatar tatar   Návštevník

          a co mu brani sa nieco naucit, presne a naschval som mu odporucil docker aby sa troska rozhybal 

          • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 15.05.2015 | 14:19
            Avatar madar   Návštevník

            ... a co mu brani sa nieco naucit...

            vedomosti, ktore (este) nema...

            • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 15.05.2015 | 15:11
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Takže tebe bránilo k učeniu to že si to nevedel, to vysvetluje tvoj štýl komunikácie a úroveň nadobudnutých vedomostí.

              • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 15.05.2015 | 20:40
                Avatar rusnak   Návštevník

                ten najmudrejsi sa ozval, co vsetko vie (v teoretickej rovine), ale este nic poriadne neporadil okrem toho blabotania, ze to a hento uz nie je podporovane. a samozrejme to nepochopil - 1 rocne decko nepojde na preteky na 100m, ked este nevie chodit, ze...?

                • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 15.05.2015 | 22:30
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Vidím, že chceš ísť príkladom. No, nedarí sa ti.

    • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 13.05.2015 | 19:55
      Avatar mato1168   Návštevník

      Snazim sa to rozbehat nejde to. S tym pripojenim je to tak ze pptp server mam vytvoreny doma na pc a pripajam sa nan z mobilu.doma mam pevnu verejnu ip od orangu zaplatenu porty otvorene a presmerovane.isiel som podla navodu v prvom prispevku vsetko som spravil pytal som sa jedneho chalana ktory mi s tym pomahal a ani on nevie co s tym nakoniec povedal ze mi tam da openvpn no ani to nejde

    • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 14.05.2015 | 16:49
      Avatar mato1168   Návštevník

      uz vsetko ide

      • RE: nefunguje pripojenie na pptp server 15.05.2015 | 21:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Čau priateľu, vieš opísať ako si to vy riešil, aby si pomohol ďalším, ďakujem.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org