java applet certifikát

Sekcia: Programovanie 06.06.2015 | 20:59
Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

Spravil som si java applet cez jython. Potom som si ocertifikoval "self-signed", no a tu je kameň úrazu. Na to aby si ho mohol spustiť niekto iný, tak potrebuje importovať môj certifikát. - dúfam, že to správne chápem.

Certifikáty sa dajú zakúpiť (jasné 100$ ročne a tak...)

Dá sa ten certifikát nejako cez požiadavku na stránke ľahko tomu človeku importovať?

    • RE: java applet certifikát 06.06.2015 | 21:46
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      Hm...skúšal som si pridať certifikát, ale asi to nemá význam... Len, keď mám pridanú výnimku na konkrétnu stránku, tak sa spustí applet

      • RE: java applet certifikát 06.06.2015 | 23:20
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        No, ale práve tak to funguje. takže buď je uznávaná autorita, alebo si to podpíšeš sám a tým musí druhá strana certifikát prijať manuálne.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: java applet certifikát 06.06.2015 | 23:25
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Uz rozumiem... Nieco som si nasiel.. Tymto blbym otazkam sa snazim vyhybat :D ..dnes nevydalo

          • RE: java applet certifikát 06.06.2015 | 23:53
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Vôbec to nieje blbá otázka a odpoveď či je to dnes bezpečné, alebo aká bude budúcnosť o tom sa všetci ešte len dohadujú.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: java applet certifikát 07.06.2015 | 12:30
              Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

              Mne to skôr pripadá ako obchodný ťah :D, ako všetko...

    • RE: java applet certifikát 07.06.2015 | 10:17
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      • RE: java applet certifikát 07.06.2015 | 12:38
        Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

        Nejde o šetrenie, akurát nechápem, že prečo by som mal platiť za niečo, z čoho nemám finančný profit.

        Dík za link, vyzerá to fajn.

      • RE: java applet certifikát 07.06.2015 | 15:13
        Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

        letsencrypt je nejaké dobugované, nefunkčné...

        • RE: java applet certifikát 07.06.2015 | 16:11
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nerozumiem prečo by si mal niečo platiť, a nerozumim čo majú dobugované a nefnkčné. Skôr si sa len nedržal návodu. Ale, to je jedno. V diskusii na ktorú som odkazoval bola spomenutá aj iná certifikačná autorita.