Nvidia ovládače a výkon

Sekcia: Hardware a Drivery 21.07.2015 | 09:49
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

Zdravím páni. Dávnejšie som sa tu pýtal, čo je dôležitejšie pri strihu videa, či procesor alebo grafika. A keďže som sa moc nedozvedel, kúpil som procesor fx 8350 a teraz aj ojazdenú Nvidia Quadro2000. Skúšal som rendering videa s Linux ovládačmi aj Nvidia ovládačom, dopadlo to na sekundu rovnako. Je to OK? V repozitároch som našiel nejaké veci pod názvom cuda len neviem čo to je a či to môžem bez rizika skúsiť nainštalovať. Ďakujem.

    • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 09:56
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Pokial nevies co robis tak by som sa do toho moc nepustal - teda ak nemas problem casto reinstalovat. Osobne by som tam nahodil NVidia ovladace a skusil by som aj beta ovladace.

      Procesor mas za +1

      • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 10:46
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        Mám Nvidia, funguje všetko OK, len na výkone sa to nejako neprejavilo. Asi budem  som chcel od toho veľa.

        • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 10:47
          Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

          igen

    • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 11:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Záleží či ten tvoj renderovací program využíva grafickú kartu na prepočty, ale to som ti už tuším písal minule.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 11:18
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Ano len to nepochopil.

        • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 11:43
          Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

          Pochopil, aj keď je to možno zvláštne. Používam kdenlive výhradne. (skúšal som vegas na w8 ale nie je to o nič lepšie pre moje potreby). A kdenlive vraj vie využiť potenciál gpu. Práve preto sa pýtam či je normálne že rendering trvá rovnako s Linux aj Nvidia ovládačom.

          • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 11:50
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Neviem ako je na tom nvidia s ovladacmi lebo tymto kartam sa uz dlhu dobu uspesne vyhybam. Ale pokial je ten open-source dobre spraveny tak je to mozne.

          • RE: Nvidia ovládače a výkon 21.07.2015 | 12:29
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Musel by si sa presne vyjadriť čo rozumieš pod "Linux ovládačmi", pretože to je široký pojem. Čiže či myslíš Nouveau, alebo proprietárne ovládače z distra.

            Treba si na stránkach od výrobcu pozrieť akú podporu HW encodingu podporuje tvoja karta. Podporuje vôbec nejakú? Odpovedia ti určite aj na supporte.

            V programoch sú tieto veci štandartne vypnuté, takže zapol si to v Kdenlive?

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Nvidia ovládače a výkon 22.07.2015 | 08:48
              Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

              Áno,myslel som tie ovládače z distra len som nevedel ako sa to píše :) A čo sa týkal voľby podpory gpu priamo v software, tak to som nevedel. Hľadal som, nenašiel som. Keby niekto vedel, kde sa to v kdenlive volí, budem rád za radu. 

              • RE: Nvidia ovládače a výkon 22.07.2015 | 13:53
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                No ak sú to normálne ovládač z distra a nie Noveau tak je normálne že medzi nimi a ovládačmi zo stránok Nvidie je minimálny až žiadny výkonostný rozdiel nakoľko sú to rovnaké ovládače len z distra sú už zabalíčkované. 

                Rozdiel by si mal pri rôznych verziách ovládačov

                • RE: Nvidia ovládače a výkon 22.07.2015 | 14:07
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  +1

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Nvidia ovládače a výkon 22.07.2015 | 16:35
                  Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

                  No od 337.(a nejaké drobné) je možné jednoducho taktovať grafiku a v tom prípade si ten nárast výkonu ľahko zabezpečíš(nejakých tých 15%+/-). Ale bez pretaktovania tam naozaj rozdiel nie je ani medzi rôznymi verziami.

                  • RE: Nvidia ovládače a výkon 22.07.2015 | 17:49
                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                    No od wheezy-backports je verzia 340.a nejaké drobné takže je to jedno či máš z repozitára alebo zo stránok NV, ja osobne používam zo stránok NV lebo sú tam novšie ovládače ale zase ak sa aktualizuje jadro alebo Xorg musím preinštalovať ovládače ale to nieje žiadna veda a trvá to asi 2-3 minúty aj s reštartom

                    • RE: Nvidia ovládače a výkon 22.07.2015 | 21:45
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      ale zase ak sa aktualizuje jadro alebo Xorg musím preinštalovať ovládače ale to nieje žiadna veda a trvá to asi 2-3 minúty aj s reštartom

                      Ignorovanie KMS od NVidie je smutné, no je to typický príklad ako sa komerčná uzatvorená firma stavia k zákazníkom.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org