ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.09.2015 | 15:16
trixx   Návštevník

Zdravim

Mam oficialne Lubuntu chcel som tam instal oficial iba prostredie Ubuntu Unity ale po zadani sudo apt-get install ubuntu-deskop pise v terminaly balik sa nenasiel

Iba koli tomu sa pytam lebo mam v Lubuntu problem sa napojit na HOTSPOT tento stary notas pouyivam uz iba na cestovanie komunikacny nastroj z rodinou

a tak teraz som tam dal Gnome ale nie som si isty ci to bude fungovat

Problem je v tom ak sa chcem pripojit na hotspot ktory je free najprv potom sa na ich webe musis prihlasit hesla mam cez fon Android to slape ale Lubuntu bohuzial nie

Na pc ktore ide na WIN to ide ale Linux ne

Dakujem za info

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 18.09.2015 | 15:51
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      mam v Lubuntu problem sa napojit na HOTSPOT

      Aký problém? Nefunguje v Lubuntu WiFi?

      tento stary notas

      Môžeš ho trocha popísať? CPU, RAM atď.

      hotspot ktory je free najprv potom

      Dá sa to preložiť do slovenčiny pls?

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 18.09.2015 | 20:09
        Avatar samalama   Návštevník

        to bude nejaky madar...

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 18.09.2015 | 21:35
        Avatar trixx   Návštevník

        Atom 450 Netbook 1G ram Asus EEpc

        Hotspot je free Wifi na ktoru sa da pripojit ale ma to hacik

        Po pripojeni sa da otvorit iba zakladna stranka na ktorej je login atd heslo mas z recepcie

        Lubuntu tu siet ukaze ale neda sa potvrdit

        To znamena ziadny browser sa nedokaze dostat na zakladnu www hotela lebo sa neda potvrdit vyber siete

        Gnome tu funkciu buton ma potvrdit vyber siete

        Volakedy som pouzil Mint aj Unity Ubuntu tak tam to slo

        Teraz pouzivam Lubuntu skusam a tak tam siet najde neda sa potvrdit

        Je to uz cil zrozumitelne ?

        • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 18.09.2015 | 21:56
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Stiahni si ešte raz Lubuntu 14.04 LTS 32 bit odtialto. Mne vždy WiFi chodilo out-off-box.

          Ak chceš Ubuntu tak potom Ubuntu 12.04.5 LTS 32 bit odtialto.

          WiFi musí chodiť ako hodinky.

          • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 20.09.2015 | 20:48
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            tam to nechodí. je tam chyba, ktorú som opravoval napríklad v greenie (od 14.04.2 je v greenie opravené). treba tam pridať sudo k nm-applet.

            inak kolegovi to asi nejde preto, že napísal deskop namiesto desktop

            • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 20:32
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Stano spúšťať applet s právami roota, tak to je to pravé orechové. Máš to rozbité.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 24.09.2015 | 08:10
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                nie je to rozbité skôr tam, kde to nefunguje vôbec?

                • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 24.09.2015 | 09:06
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Veď práve. Jak som viac krát spomínal, tak mne nm-applet nemal problém v Lubuntu 14.04 na viacerých architektúrach.

                  • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 24.09.2015 | 11:34
                    Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                    Pokiaľ viem, tak problémom Lubuntu a počiatočných verzií Greenie nebolo to, že by nm-applet nefunguval ale to, že pri spustení prostredia nenaštartoval a musel sa naštartovať ručne a taktiež ručne nastaviť, aby nm-applet štartoval pri spustení sedenia.

                    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 24.09.2015 | 13:31
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Chalani:

                      • Založte si na toto vlastnú tému ak to má byť existujúci problém
                      • Mne sa táto chyba čo tu rozoberáte pri Lubuntu x86 a PowerPC neprejavila, a nm-applet aktívne používam.

        • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 18.09.2015 | 21:58
          Avatar samalama   Návštevník

          tak tazko to bude free wifi, ked to chce login a heslo z recepcie...

          • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 18.09.2015 | 22:11
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            Dík za pripomienku samalama.

            Samozrejme treba ísť na recepciu a spýtať sa na login a password

            Aj keď je to pre hostí free, hotely (alebo iné prevádzky) sa takto chránia pred neautorizovaným pripojením. Ale to už sme na úrovni šlabikára :)

            • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 19.09.2015 | 13:02
              Avatar samalama   Návštevník

              free wifi znamena, ze sa pripojim do siete a surfujem. maximalne je tam nejaky captive portal. ale tamto je sluzba zakaznikom "zdarma".
              no ved toto forum je na urovni slabikara...

              • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 19.09.2015 | 15:32
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                no ved toto forum je na urovni slabikara...

                Chápem, že to profíkov sem-tam frustruje, na druhej strane sa bez šlabikára ťažko učí čítať. Mňa ako amatéra poteší, keď sem príde niekto nový so záujmom o Linux i keď s gúglovateľnozodpovedateľnou otázkou.  

                • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 19.09.2015 | 18:21
                  Avatar trixx   Návštevník

                  ujo google to nezvladol

                  a este jedna vec

                  jeden chalan ho prelozil cely teda notas

                  pracuje ako admin na debian servroch a povedal jedno wifi antena sa hlasi prijem je ale nepochopi preco sa Lubuntu nevie pripojit a tak bol to nemec kamarat a no kedze sa neda pripojit vela veci tu pise v SK aj terminal a tak skusal co vedel a co som mu ja prelozil hlasky z terminalu

                  • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 19.09.2015 | 23:36
                    Avatar samalama   Návštevník

                    :DDD gugel translator? :DDD

        • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 20.09.2015 | 20:39
          Avatar edel   Návštevník
          Volakedy som pouzil Mint aj Unity Ubuntu tak tam to slo<div>To myslíš na tom Atom-e 450 s 1G Ram Asus-e?

          </div>Ak tam chceš dať Ubuntu tak ti to bude riadne kýchať 1G Ram je dosť málo aj ten procesor nieje žiadna výhra ..je to len môj názor a neaké skúsenosti .<div>Čo sa týka HOTSPOT je to pripojenie na internet bez šifrovania takže ak sa chceš pripojit stačí kliknúť na Wi-Fi , pridať sieť , otvoriť prehladač kde sa ti zobrazí HOTSPOT , klik na "pripojiť" , zavrieť ten prehladač (poprípade si skontoluj pripojenie či je ok ), a možeš surfovať.Bohužial momentálne nie som v práci ale možem ti ofotiť postup princíp bude podobný.</div><div>A ináč ako písal Ne-WlaSaTy (človek nikdy nevie či je to ON lebo sem tam sa tu pod jeho menom prihlási/reaguje niekto iný ) alebo "WlaSaTy" výpis "lspci - lsusb" by pomohol.</div>

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 19.09.2015 | 18:18
      Avatar trixx   Návštevník

      Tak este raz

      siet sa tvari ako free nema zamok

      ale po pripojeni na tu siet sa dostanes max na stranku HOTSPOT  teda a potom tam musis dat heslo aby sme si rozumeli

      a cil vazne

      cez WIN  to ide ako hodinky mne na tom Ecku ide Wifi normalne iba tato jedna siet nejde pripojit

      Akonahle mi naskoci ina zamknuta siet da sa pripojit a pyta heslo klasicke zamknutie routra

      ale tento free Wifi HOTSPOT  sa neviem ani pripojit aby ma aspon pustilo na zakladnu stranku a prihlasit sa

      Ale vo Win to ide iba cez Expolorer

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 19.09.2015 | 23:48
        Avatar samalama   Návštevník

        siet sa tvari ako free nema zamok ale po pripojeni na tu siet sa dostanes max na stranku HOTSPOT teda a potom tam musis dat heslo

        pyta heslo klasicke zamknutie routra
        miesas pojmy s dojmami

        Ale vo Win to ide iba cez Expolorer
        s ie sa pripojit na wifi?! iny guru si ty :D

        mozno ovladace v linuxe nepodporuju nejaky typ sifrovania (wpa vs wpa2, tkip vs aes), ale vo window$och ano. takze vo win sa ap spojis, ale v linuxe nie. ale to je len taky nastrel...

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 20.09.2015 | 10:40
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Metabalík ubuntu-deskop neexistuje, ale balík ubuntu-desktop je bežnou súčasťou ekosystému ubuntu. Ak ti to stále píše že ten balík neexistuje, tak to vyzerá že si inštaloval systém bez pripojenia na internet a tým pádom máš deaktivované zdroje softwéru. To môže byť zdrojom problému. Asi sa ti nestiahol firmware pre WiFi kartu. Žiaľ, nepíšeš o akú kartu sa jedná (lspci alebo lsusb). Nemáš náhodou možnosť ten stroj pichnúť na chvíľu cez ethernet (káblové pripojenie)?

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 01:06
      Avatar trixx   Návštevník

      dik za odpovede 

      nie nemam moznost sa pripojit na kabel 

      a ak som sa zle vyjadril tym slovom Expolorer a nie Explorer sorry ze som clovek sory ze som omylny

      takze teraz ake je riesenie problemu ?

      moj Lubuntu je najnovsi aky je na nete mozny teda secky aktualizacie mam staram sa on raz mesacne 

      a vysledok riesenie problemu ?

      Gnome

      kedze sa sem neda dat print lebo po pridani pise vase forum uz posielame opice na riesenie problemu 

      proste Lubuntu je vyborne ale nema ten jeden posraty Buton tlacitko

      pripojit sa na siet

      a nevymenil by som ho za nic 

      a Gnome je z nudze cnost

      nepaci sa mi ale musim :)

      a sorry za pravopisne a technicke chyby v mojich komentoch

      a dik za pomoc 

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 09:02
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Skusal si nainstalovat:

        nm-applet

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 10:33
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        O pravopisné alebo technické nejde. Ale skúsil si si po sebe prečítať tvoje príspevky? Ja som lúštil 5 minút tvoje slová, a neviem či som ich pochopil.

        Napríklad: Nefunguje mi WiFi a na kábel sa nemôžem napojiť. Ale mám všetky aktualizácie. Skús povedať, ako si ich nahodil bez pripojenia na internet (WiFi, Kábel). Možno to pripájaš cez mobil, alebo niečo podobné. Alebo cez WiFi, ale na inej ako tej hotelovej sieti. Je možné že absencia FW pre WiFi kartu nepovolí pripojenie novšieho typu. Či už 5.4GHz alebo WPA.

        Ak nemáš tlačítko pripojiť sa, tak máš ten systém nejako divne nainštalovaný. Lubuntu ma aspoň pri verzii 14.04 funkčný nm v základnej inštalácii. Aspoň mne už dlhú dobu funguje. Akú verziu máš ty, nepíšeš. Ak chceš pomôcť vyriešiť ten tvoj problém, tak skús doplniť informácie ktoré tu po tebe ľudia chceli. V prípade že by si uch nevedel, tak sa môžeš spýtať že ako tie informácie získaš. Bez toho je to tu len veštenie z kryštálovej gule.

        PS: Skús používať celé vety. Z holých viet ktoré na seba naväzujú ako unudené príspevky na FB sa nedá toho moc pochopiť.

        • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 10:59
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          +1

          Ja som zasa vylustil ze sa dokaze pripojit cez WiFi hocikde inde ale na ten hotspot ho to nepusti.

          • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 18:43
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Tak to si na tom lepšie ako ja. Ja som nepochopil ani to, že nemá tlačítko pripojiť. Lubuntu (14.04) má v menu Start / Preferences / Network Connections (nm-connection-editor) možnosť ručne pridať WiFi alebo takmer akúkoľvek sieť. Jednoduchšie je to ale cez applet (nm-applet) čo sa zobrazuje pri hodinkách. Ten po kliknutí zobrazí dostupné siete, a zapne sprievodcu nastavením.

            Ale je možné, že nemá korektný Firmware pre tú WiFi kartu v danom notebooku. Teda mu to nemusí robiť to, čo by malo. Možností ktorým mu to zlyhalo môže byť viacej. Do rôznych revízií notebookov sa montovali rôzne komponenty, a koncový zákazník o tom ani nemusel vedieť. A ani nikto z nás nie je chodiaca encyklopédia aby sme vedeli čo všetko namontoval Asus do svojích prastarých EE ktorých bolo mimochodom viacej typov, a každý typ mal viacej revízií. Ak by ovšem napisal čo je v tom NB za WiFi čip a aký typ pripojenia má na hoteli, tak sa s tým dá pohnúť. Bez toho nie.

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 19:30
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      a vysledok riesenie problemu ?

      Gnome

      moj Lubuntu je najnovsi aky je na nete mozny

      Priznávam sa, že nechápem :(

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 21:05
      Avatar trixx   Návštevník

      ahoj setci

      tak teda celou vetou

      Cez vikend som bol na sieti kde je mozne sa pripojit teda to znamena cez kabel u znameho tam som dal komplet sudo apt-get update a aj klasicky cez menu som dal aktualizacia softu

      viem moj dedusik teda Atom 450 a ten Netbook je uz za zenitom ale je mi ho luto dat do smutku ked funguje na to co potrebujem teda pripojit sa a komunikacia domov

      a tak pokracujem dalej

      Lubuntu mam 14.4 a ak pri hodinkach ako tu niekto z vas pisal sa da siet zvolit ok mas pravdu viem si vybrat a po klik na siet mi ju proste nepripoji proste mu nieco vadi sorry som iba uzivatel a nadsenec Linuxu a dakujem este raz kto sa vyjadril a pokusil sa ma posunut dalej

      Ale ten znamy ako som pisal Debian servre robi mi povedal skus iny system inu derivaciu mna napadlo zmena prostredia

      Skusil som Gnome je mi blizsie ako KDE a co sa nestalo ?

      Funguje to proste ja som strojar nie IT frajer ale toto moje riesenie pokus omyl pomohlo

      To skor by bolo vhodne aby niekto z vas co ste fajnsmekry teda Guru v IT a Linux byt tu vidiet ako sa to cele sprava a potom mozno viac zrozumitelne by ste sa tu vyjadrovali aky je problem

      ja po lopate ide nejde toto som urobil a ide bohuzial pre mna musel som otravovat ludi ale napokon som to aj z vasou pomocou aj kamaradovou a mojim uvazenim vyriesil

      Proste ja neviem mne ukazuje klasicke Lubuntu pri sietach teda vyber siete nazov a silu a ked na to klik nic sa nestalo ale ak som na nazmknutej teda de pyta heslo hned sa da pripojit

      Tato Hotspot kabel Deutchland je ina

      Neukazuje ziadny zamok siete tvari sa ako free ale po pokuse pripojit sa a otvoreni browser ta hodi iba na ich stranku a tam sa musil logovat

      Lubuntu ta na tu stranku zakladnu nepusti

      Prostredie Gnome ano

      preco ?

      Neviem iba podla skusenosti co vidim Gnome ma ten Buton Pripojit sa

      Este raz dik za nazor za radu a tym co pisali nieco malo vhodne na moju adresu dakujem

      Aspon som ziskal nove info

      poprosim admina zamknut temu je vyriesena

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 21:41
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Neviem či som to znova pochopil, ale asi sa jednalo o klasický captive portál a tebe sa iba sám neotvoril prehliadač aby si klikol na vtedy ešte len intranetový formulár ktorého odklepnutím sa povolil internet. Ten prehliadač si moholl spustiť aj sám. Zmena grafického prostredia z LXDE na Gnome alebo KDE nemá dosah na nastavenie siete. PS: Vyriešené otázky sa nezamykajú, ale označia sa ako vyriešené.

        • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 00:05
          Avatar samalama   Návštevník

          to akoze od kedy sa sam otvara prehliadac???

          • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 08:34
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Cez notifikáciu (Wireles network needs an action). Na ňu klikneš, a nahodí to v prehliadači stránku captive portálu aby si odklepol nejaké podmienky alebo v tomto prípade kód z pokladne. Ak sa aspoň raz pripojíš cez captive portál, tak pochopíš. Ale to by si sa musel pohybovať mimo dvoch oblastí (mamahotel a klietka pre workoholikov).

            • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 11:47
              Avatar samalama   Návštevník

              isto? a mas k tomu aj nejaku specifikaciu, rfc alebo nieco podobne? alebo sa ti to len v noci snivalo, lebo si vecer nemal kakauko?

              • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 15:18
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Jáj, tak ty nemáš ani smartphone s dosahom WiFi signálu z najbližšej kaviarne alebo reštiky a tak nevieš o čom tu druhí hovoria. Keby si mal aspoň to, tak si to vyskúšaš na vlastnej koži.

                • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 17:29
                  Avatar samalama   Návštevník

                  tak este raz - a mas k tomu aj nejaku specifikaciu, rfc alebo nieco podobne?

                  pripajal som sa uz x-krat na kadejake wifi, ale nikdy sa mi po pripojeni neotvoril browser s nejakou strankou. a samozrejme je to neskutocne bezpecnostne riziko, takze by to bola blbost.

                  btw odkedy bezi lubuntu na smratphonoch...?

                  • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 18:09
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Ktorú časť vety " Cez notifikáciu" si nepochopil ty bezpečnostné rizoto na ktoré treba kliknúť?

                    A áno. Lubuntu som mal na smartfóne pred pár rokmi. Na nejakej tunajšej slezine som to aj ukazoval, pred pár rokmi. Ale to s touto témou nesúvisí. Notifikácie sa používajú nielen v smradfónoch, ale aj desktopoch.

                    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 20:01
                      Avatar samalama   Návštevník

                      spytam sa po lopate, lebo ti to zrejme pomalsie dochadza. ktora cast systemu (sw alebo hw alebo cokolvek ine) zabezpeci to, ze sa mi po pripojeni na nejaku wifi siet s cp automaticky otvori web browser?

                      inac ty si strasny chuj. aj na abicku si to uz vsimli...

                      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 20:32
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Tak pánka samá lama si dala ďalšiu cukrovú tyčinku a myslí si aká je vtipná a odborná. Žiaľ, písmená B a P sa spodobujú, nielen v tomto prípade.

                        Len škoda že ty ako troll si nepozorná. Skúsim sa ťa opýtať, kde si videla to o samovoľnom otváraní nejakej stránky keď o tom píšeš? Ja som o takom ničom nepísal, ale môžeš sa mýliť. Nik ti to nezakazuje.

                        • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 21:39
                          Avatar samalama   Návštevník

                          Včera | 21:41               WlaSaTy

                          Neviem či som to znova pochopil, ale asi sa jednalo o klasický captive portál a tebe sa iba sám neotvoril prehliadač aby si klikol na vtedy ešte len intranetový formulár ktorého odklepnutím sa povolil internet. Ten prehliadač si moholl spustiť aj sám.

                          • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 22.09.2015 | 21:58
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Áno, to boo pre laika. Odborník pozná toto: Cez notifikáciu (Wireles network needs an action). Na ňu klikneš, a nahodí to v prehliadači stránku captive portálu aby si odklepol nejaké podmienky alebo v tomto prípade kód z pokladne.

                            Takže si si vybral. A keby si naozaj mal cestu okolo neprebádaných vôd free wifi, tak to skús. Možno sa niečo nové a praktické naučíš.

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 22:21
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Počítam pretože je Lubuntu odnožou Ubuntu, používa Network Mangaer. Lenže v Lubuntu asi nebude klasický "nm-applet", ale ich nejaké klikátko ktoré proste nefunguje. Dá sa to overiť tým, že spustíš nm-applet z terminálu a odskúšaš si či to nebude fungovať.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 21.09.2015 | 22:42
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      @trixx: ked pojdes okolo BA, daj vedet, zajdeme na pivo a WiFi vyriesime raz dva :)

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 24.09.2015 | 12:20
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      nm-applet naozaj niekedy v Lubuntu blbol, pozrite trebárs toto vlákno. Odpoveď #7 jasne píše, že upgrade na Lubuntu 14.04.3 LTS tento bug fixol.

    • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 24.09.2015 | 21:17
      Avatar trixx   Návštevník

      Vazeny nestel som aby ste sa hadali

      Proste berte to ako moj pokus omyl

      Linux nadsenec a ten co ste vyuzit nieco ine ako okna - Win skusil som na navrh cloveka ako som  uviedol Debian servre robi a trocha moj nazor ze zmena prostredia

      ako ano mozno tam je to ako iny pisu nastavenie siete atd

      ale ja som iba uzivatel

      ako sa povie treba klikatko :)

      a tak este raz dakujem za secky nazory ohladom temy a rady do dalsieho uzivania linuxu

      • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 24.09.2015 | 21:44
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Šak my sa nehádame. Každý chcel prispieť svojou troškou do mlyna :)

        Skús ten Lubuntu 14.04.3 s pripojením na internet (ak bude kábel napr.) aby ti počas inštalácie stiahol aj aktualizácie a daj vedieť.
        Good luck

        • RE: ako do lubuntu instalovat prostredie ubuntu + problem prihlasenia na HOTSPOT 29.09.2015 | 21:14
          Avatar Tux   Návštevník

          Ak máš problém s Lubuntu, prejdi na iný linux máš na výber veľa distribúcií. napr. Xubuntu, Ubuntu, Mint, na nich ti sieť určite bude fungovať bez problémov. Lepšie za pár minút nainštalovať overenú funkčnú distribúciu ako celé dni laborovať s nefunkčnou wifi.