TABLET do 150e s moznostou full linux

Sekcia: Hardware a Drivery 02.01.2016 | 17:07
Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

Ahoj chcel by som si kupit lacny tablet,podmienkou je,aby na nom fical linux,napriklad ubuntustudio,ci mint

    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 02.01.2016 | 17:31
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      este som nasiel VisionBook 10Wi Plus to je 200e to by este slo.

      • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 02.01.2016 | 18:08
        Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

        vedel by mi niekto napisat ci by som tam dokazal dat ubuntustudio

        • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 02.01.2016 | 20:41
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Co na tom chces robit? Ked zanedbam to, ze sa jedna o hardver za 5,50 na ktorom v ramci skresania vyslednej ceny boli pouzite nepekne hardverove hacky a provizorne riesenia, tak nemozes ocakavat od tabletu v tejto cenovej hladine, ze ti bude zvladat to, na co je primarne urcene ubuntu studio, a teda tvorbu multimedii.

          Vseobecne na kupu hracky v tej cenovej kategorii, ktoru uvadzas by som sa vykaslal. Bud si kup seriozny pouzity notebook, ak za tu sumu nieco schodne najdes, alebo sa na to vykasli uplne, nasetri si a kup si zelezo na ktore nebudes mat chut po par minutach strihania videa, tvorby obrazku s viac nez jednou vrstvou grafiky, ci editacie multistopoveho audiotracku chut vyhodit z okna.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 03.01.2016 | 09:08
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      Nuz ubuntustudio pouzivam roky kedze moj ACER EXTENSA5620 cochvila zomre,hladam nahradu,zatial som sa nikde nedopatral ako to je s umaxom a linuxom.Ak ma niekto daco do 200e odskusane piste

    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 03.01.2016 | 11:25
      Avatar tomy   Návštevník

      Nemôžeš veľmi veľa očakávať od takejto cenovej hladiny, ale také Lenovo TAB 2 10" s 2GB RAM, a pôjde tam úplne v pohode Ubuntu (je to 250e)

    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 03.01.2016 | 19:06
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      HP 255 G4 220E toto som si vybral

      • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 03.01.2016 | 20:05
        Avatar jaro245   Návštevník

        mj technology > ubuntu tablet ja som nasiel toto cudo zevraj v Q1/2016

      • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 04.01.2016 | 17:18
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

        Ak myslíš toto https://www.alza.sk/hp-255-g4-d2749788.htm , tak to je určite lepšie ako nekjaký tablet v spomínanej cene. Je to síce len dvojjadro, ale lepšie ako tablet. Bolo by dobré dokúpiť doň ďalší 4GB ram modul za niekoľko Eur. Za cenu do 250 Eur by si mal celkom solídnu mašinku na LINUX. Ak by si ale potreboval robiť s veľkými zvukovými a video súbormi tak si radšej pošetri a potom si kúp mašinku so štyrmi jadrami, viac ako 4GM ram, ... Ináč ten Tvoj ACER je tiež dvojjadro, ak som dobre pozeral (https://www.alza.sk/acer-extensa-5620-5b2g25mi-d110181.htm ). Čo sa týka produktov HP, tak majú v linuxe dobrú podporu, aspoň tie modely, s ktorými som sa zatiaľ stretol.Rozhodnutie je na Tebe.

        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 04.01.2016 | 17:28
          Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

          a neuvažoval si napr. nad niečím takýmto: http://pcslovakia.itobchod.sk/notebooky/refurbished/intel-core-i5/dell-latitude-e6410-core-i5-560m-2-66ghz-4gb-ram-160gb-hdd-tr-baterky-bb/c2862p105390.html a podobné refurbished notebooky. Záruku dávaju 2 roky a mašinky v pohode šľapú na linuxe.

          "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
          • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 04.01.2016 | 21:30
            Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

            ahoj aj v acere mam dokupenu RAM,nestriham video,skor obcas daco v gimpe,ale nic zlozite,ubuntustudio mi vyhovuje celkovo ako distro,preto ze som si nan zvykol,dobra podpora multimedii v zaklade

            • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 05.01.2016 | 16:33
              Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

              Ahoj Pali. Nemôžem urobiť rozhodnutie za Teba, čo si máš vybrať. Pozvažuj a rozhodni sa sám. Ináč tie refurbished notebooky s parádnym výkonom majú všelikde. Napr. aj tu: http://www.mbtech.sk/notebooky/refurbished/c1285.html alebo http://www.refurbished.sk/obchod.php?gclid=CKPqiPz7ksoCFQs8GwodWPADBw , .... Veľa osvietenia pri rozhodnutí a hlavne nech sa Ti to vydarí.

              "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
              • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 05.01.2016 | 21:21
                Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

                G4 255 je doma instalacia 15.04 ubuntu vsetko bez problemov,este 4GB ram dokupit

                • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 05.01.2016 | 21:56
                  Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                  Nech slúži k spokojnosti, ja som mal podobný notebook možno aj tento typ chvíľku v rukách s win8 a myslel som že pri tom porodím ježkov tak spomalený počítač som ešte nevidel. Kým sa mi otvoril prehliadač a kým mi našlo to čo som chcel tak som radšej prešiel do druhej miestnosti a zapol môj počítač.

                • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 05.01.2016 | 22:18
                  Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

                  Pavol, na Tvoje používanie Ti to bude určite stačiť. Čo sa týka použitia, bude to určite lepšia práca, ako s tabletom. Pracoval som s tabletmi od samsungu a od aceru, ale na plnohodnotnú práci mi príde najvhodnejší notebook. Je to môj osobný názor. Nikomu ho nevnucujem. Prajem Ti spokojnosť a radosť s prácou na novom stroji. Nech sa Ti darí.

                  "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
                • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 06.01.2016 | 01:17
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Má to APU, čo naproti marketingovým kecom, má katastrofálny výkon. Terajšie bežné NTB nedosahujú ani výkon niekoľko rokov starých ThinkPadov.

                  Nechcel som ti kaziť náladu, ale proste som musel si zaplakať :)

                  Dúfam že ti ten výkon bude stačiť a budeš spokojný. Ja mám tiež APU, ale vlastne na tom píšem len texty, občasne upravujem kód, púšťam si streamy, video, browsujem. Mám to len do ruky na prenášanie, je stále hodnejšie než tablet, hoci niekedy ...

                  Keby som mal na tom pracovať, tak by ma to asi dosť brzdilo.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 06.01.2016 | 10:59
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Otázkou je, čo si pod pojmom kancelárska práca predstavíš. Boli to najnovšie hry, ktorým nestačila grafike? Bol to malý výkon databázy ktorej nestačilo i/o disku a ani objem ram?

                    Tým chcem len decentne naznačiť, že pri kúpe sa obvykle hladí na cenu a požadovaný výkon kancelárskych úloh. Neskôr sa ale človek môže veľmi diviť ak mu na tom nepôjdu najnovšie hry, a ak mu torrenty (alebo databáza, virtuálne počítače či kompilovanie zdrojákov v prípade programátora) alebo výkon paralelných výpočtov nebudú stačiť pri stroji čo má menšiu cenu ako rodinný víkend s lyžami na zjazdovke.

                    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 06.01.2016 | 18:15
                      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

                      Pani momentalne Vam pisem z neho a z UBUNTUSTUDIO 15.04 :-) Prve dojmy na NB za 220e plna spokojnost,tiche chladne,velka obrazovka,lahke idealne na to,co potrebujem. Riesim kupu RAM HP 255 G4 M9T12EA Potreboval by som poradit aku RAM som momentalne uplne mimo aktualneho HW. Je tam 2GB no zvazujem nahodit 2x4GB,alebo 8GB MEMTEST mi pise 1 DDR3-1600 A DATA asi bezi ako 1333 Aku kupit staci 1333,alebo co znamena to DDR-L

                      Pozeram sa na moj NB skor ako na tablet a tym padom plna spokojnost.

                      • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 06.01.2016 | 20:36
                        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                        Hoď do terminálu pod rootom alebo cez sudo príkaz dmidecode -t memory a zistíš aké tam máš pamäte a koľko máš slotov na ramky

    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 13.01.2016 | 17:33
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      tal 2x 4GB RAM osadene aj s lepsim casovanim,pri kolko swap nastavit a nebude to vadit uefi biosu?

      • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 13.01.2016 | 18:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        V dnešnej dobe pokiaľ nehybernuješ notebook, alebo nerobiš výpočty ktoré spotrebujú desiatky gigabajtov dát, tak swap vôbec nepotrebuješ. Pokiaľ hybernuješ, tak sa odporúčal swap raz taký ako RAM.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 13.01.2016 | 19:12
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Máš tam navyše slovo "raz", hádaj prečo.

          • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 13.01.2016 | 20:31
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Dnes to už určite úplne neplatí, ale vo swape podľa nastavenia priority môžu skončiť aj iné dáta ako len priestor pre hybernáciu.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 13.01.2016 | 21:12
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Tak, po prvé, pri hybernácii sa zvyklol obsah RAM komprimovať aby bol zápis na disk rýchlejší. A po druhé, skús za zamyslieť aký je rozdiel medzi "raz toľko" a "dva razy toľko".

              Do swapu síce niečo zletí, ale to nevadí. Ak sa hybernácia nepodarí, tak sa systém ihneď zobudí bez najmenšieho problému ako keby sa ani neuspával. Mám to vyskúšané. Inak by sa mi neuspal na disk systém s pol giga zaplnenej pamäte do 5s na disku s iops pod 50. Do toho pol giga pochopiteľne nerátam diskovú cache.

              • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 14.01.2016 | 13:02
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                Len tak pre zaujímavosť čo používaš, tuxonice, alebo uswsusp? Ja mám momentálne tuxonice, beží stabilne, rýchlo, pekne to komprimuje, ak sa niečo pokašlé hneď sa prebudí, ale dlhšie situáciu okolo podpory hibernácie nesledujem. Môj swap má asi 1/3 kapacity RAM.

                • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 14.01.2016 | 13:25
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Používam echo disk > /sys/power/state alebo systemctl hibernate, podľa nálady. Samozrejmosťou je parameter resume pre jadro. Samotné swapovanie je myslím nepovinné keďže som mal pár krát odpojený swap na disku pričom som mal swapovanie len do zram a hibernácia zbehla v pohode.

            • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 14.01.2016 | 15:12
              Avatar zash   Návštevník

              Poprve sa "hiberanacia" pise s makkym i, preboha.

    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 07.02.2016 | 20:51
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      AMD-V is disabled in the BIOS (or by the host OS) (VERR_SVM_DISABLED).

      toto mi pise pri instalacii win7,vo virtualboxe a toto podtym Kód výsledku: NS_ERROR_FAILURE (0x80004005) Komponent: ConsoleWrap Rozhranie: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

    • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 28.12.2017 | 18:18
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      Pani tak ficim na ubuntustudio a moje HP je ako slimak, co s tym ako dal som donho 8gb RAM, vie mi niekto poradit ako s tym nalozit

      • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 28.12.2017 | 19:26
        Avatar okl   Návštevník

        kup si ssd disk

      • RE: TABLET do 150e s moznostou full linux 28.12.2017 | 20:19
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ako obvykle, grafika a ovládač sú aké? Dúfam že nie ten legendárny SiS.