Segmentation fault, network

Sekcia: Konfigurácia 13.02.2016 | 15:01
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

mam takyto problem,

pri starte systemu mi vypise nasledovne:

"configuring network interfaces ... segmentation fault

segmentation fault

segmentation fault

failed."

to iste vypise aj ked zadam "service networking start"

ifocnfig nevypise nic

vsetko ostatne vyzera ze funguje normalne, teda okrem siete

v etc/network/interfaces som nic nemenil, je tam klasicke dhcp

nevygooglil som nic

jedna sa o debian, jednoduchu konzolovu instalaciu, ten isty system aj HW ako pri nedavno riesenom probleme s automountom z fstab

co mozem spravit aby mi siet nabehla este aspon raz a mohol som si spravit zalohy ??

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Segmentation fault, network 13.02.2016 | 15:19
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      ifconfig je deprecated tak milión rokov.

      Nahradil ho príkaz ip.

      Môžeš skúsiť ip addr a ip route.

      Segmantation fault siete som ešte hádam nevidel :)

      Akú verziu Debianu tam máš?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Segmentation fault, network 13.02.2016 | 15:38
      Avatar obo   Návštevník

      A co ti ukaze "cat /proc/net/dev"? Mozno sa pri nejakom upgrade zmenil nazov zariadenia. Skus este "dmesg|grep xxx", kde xxx je nazov zariadenia z /etc/network/interfaces, pre ktore mas nastavene dhcp - mozno z toho sa da nejaka chyba zistit.

    • RE: Segmentation fault, network 13.02.2016 | 17:07
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      Mal by som tam mat debian jessie Verzia pre orangepi nazvana ARMBIAN eth0 mi dlhodobo fungoval dobre (viac ako rok) restart minuly tyzden prebehol bezprblemov a odvtedy som nic neaktualizoval (aktualizujem len manualne)

      Dnes bol vypadok prudu a uz to nenabehlo (teda nabehlo beh siete)

      Nie som pri zariadeni, vecer to kuknem ked pridem domov, kedze cez ssh uz pristup nemam

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Segmentation fault, network 13.02.2016 | 19:13
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      odpisujem to z druhej obrazovky ale ip addr okrem ineho vypisalo:

      "eth0: (BROADCAST, MULTICAST) mtu 1500 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000"

      takmer identicky zapis aj pri lo, wlan, bond, tun

      dmesg|grep eth0 vyhodilo:

      "eth0 PHY ID 001cc915 at 0 IRQ POLL (stmmac-0:00) active

      eth0 PHY ID 001cc915 at 0 IRQ POLL (stmmac-0:01)"

       

      co vlastne znamena ten segmentation fault ? ci mam na to rovno zabudnut a nahodit to odznovu ?

       

      este som si vsimol ze pri starte failol aj smbd (co je asi logicke kedze vobec nefunguje nic sietove)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Segmentation fault, network 13.02.2016 | 19:28
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Tak to už dáva zmysel. ARM hračky sú citlivé na výkyvy napájania, a nerozumejú si s každou SD kartou. Skontroluj zdroj kôli ďalšiemu odberu toho disku čo tam máš pichnutého, zabezpeč UPS, a použi na tú SD kartu súborový systém ktorý patrí na taký typ média. Poradím Ti, FAT a ani EXT4 to niesú.

      • RE: Segmentation fault, network 20.02.2016 | 10:29
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ok takze niet zachrany, nevadi

        zdroj (od vyrobcu) je stavany na napajanie arm hracky + 1ks 2.5 disku (podla vyrobcu - vyslovene som sa pytal pri kupe) a tak to fungovalo pomerne dlho, asi ho rovno prehodin ako externe napajany a pripojim cez usb

        tie vykyvy a vypadky su pravdepodobne dovodom - bohuzial stavaju sa casto, mam tam sice prepetovu ochranu ale UPSko urcite nebudem kupovat k systemu za 50€

        horsie je ze neviem ovplyvnit suborovy system pouzity na tom systeme - pouzivam distribuciu od http://www.armbian.com/orange-pi/ ktora sa kopiruje  na kartu ako obraz disku, mozno raz ked budem vacsi ;-)

        aj tak dakujem za rady, idem to nahodit odznovu

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment