Redesign LinuxOS

Sekcia: Ostatné 03.04.2016 | 10:25
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Aprílový redesign na tento rok už máme za sebou. Objavilo sa tu zopár komentárov k čitateľnosti. Na facebooku sa zase zdá niektorým používateľom súčasný vzhľad neprehľadný.

Premýšľam teda čo ďalej. Ja moc talent na kreslenie nemám. Teraz som akurát narýchlo načmáral niečo (príloha). V podstate by som chcel:

  • Presunúť správy napravo (hlavný obsah vľavo, zdá sa mi to prirodzenejšie)
  • Sekcie O linuxe, Portál, Podorte nás zobraziť, Anketa len na hlavnej stránke (kde presne neviem)
  • Sekciu odporúčame dať dole
  • Responzívny dizajn (niečo mám premyslené, ale zatiaľ nie načmárané)
  • Niektoré texty (x komentárov, nasledujúce, predchádzajúce komentáre ...) nahradiť ikonami nech je to prehľadnejšie a zaberá menej miesta
  • Prechod k pôvodným farbám na starom LinuxOS
  • Typografia (fakt tie fonty, čo som vybral vyzerajú hnusne)
  • Možno tmavá téma (ale ako default neviem ...)

Odkazy

Ak máte nápady, alebo chcete pomôcť s návrhom dajte prosím vedieť.

    • RE: Redesign LinuxOS 03.04.2016 | 14:12
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      farba je podla mna OK.

      skor keby sme vedeli rozmiestnenie prvkov a podla toho nieco nakodit.

      • RE: Redesign LinuxOS 04.04.2016 | 10:43
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Rozloženie práve, že neviem, preto sa pýtam ako to urobiť.

    • RE: Redesign LinuxOS 03.04.2016 | 16:07
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      V tejto novej téme mi chýbajú odrážky aby človek videl kto na koho reaguje. Bez toho je to len krok s5 do éry keď vznikali denne tri kopy php BB.

      A inak, môžeš to nakresliť aj s pastelkami.

    • RE: Redesign LinuxOS 03.04.2016 | 21:05
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Súhlas, ľudské oko aj kvôli čítaniu textu zľava do prava väčšinou registruje prvý vnem v ľavej časti. Preto by som dal vľavo sekciu "O Linuxe" a na pravú stranu "Správy", určite to bude lepšie. Mne osobne sa páči tento dizajn viac ako napr. AbcLinuxu, uprednostnil by som ale teplé farby (napr. jemne hnedú s tmavšou hnedou),,,

      • RE: Redesign LinuxOS 04.04.2016 | 10:06
        Avatar Mike Stuffel   Používateľ

        100 ludi 100 chuti.... nikomu sa neda vyhoviet na 100%... pre mna je zasa lepsie/pohodlnejsie mat take rozlozenie ake je teraz. Sekcie ktore su "zivsie" by som urcite nechal vlavo. Chodim sem dost casto aj z mobilu, nemusim tak rolovat cez cely display na Spravy ktore by boli vpravo.

        • RE: Redesign LinuxOS 04.04.2016 | 10:46
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Mobilná verzia je stále dilema. Ak by som ju urobil tak či tak sa bude musieť scrollvoať, nebude fungovať zoom, komentáre nebudú zobrazené stromovo (lebo sa to na mobil bez možnosti zoomovať nezmestí) ...

          Na druhej strane bez podpory mobilov nás google penalizuje.

    • RE: Redesign LinuxOS 04.04.2016 | 13:21
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      Zaroven davam do pozornosti vsetkym anketu, suvisiacu s obsahom LinuxOS.sk

    • RE: Redesign LinuxOS 07.06.2016 | 18:14
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Keďže nikto nenamietal voči grafickým prvkom posúvam návrh trochu ďalej. Rozpracovaná podoba je tu. Odkaz na aktuálnu tému je tu. Prikladám screenshot ako sa to renderuje u mňa keďže som to prakticky netestoval.

      Chýba samozreme celkové rozloženie, či chceme správy / anketu / odkazy na každej podstránke alebo len na úvodnej atď.

      Šablóny k novej téme sú tu a CSS tu ak by sa niekomu chcelo zapojiť do projektu.

      Inak neviem, či tu, alebo na abclinuxu som narazil na tento informačný web o linuxe. Niečo podobné som chcel dávnejšie na linuxos. Možno by sa dalo s autormi dohodnúť na preklade a umiestnení na linuxos, len rozmýšľam nahlas. Ja nie som dobrý v jednaní s ľuďmi, ale ak by niekto chcel do toho ísť môže sa na mňa s časťou programovania spoľahnúť.

      • RE: Redesign LinuxOS 08.06.2016 | 19:35
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
        Možno by sa dalo s autormi dohodnúť na preklade a umiestnení na linuxos, len rozmýšľam nahlas.

        Ja som za, veď nie je problém im napísať.

        • RE: Redesign LinuxOS 09.06.2016 | 20:42
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Ako pre koho, ja napríklad neviem moc komunikovať s ľuďmi ;) Teda vlastne vôbec.

      • RE: Redesign LinuxOS 09.06.2016 | 20:54
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Medzitým som pridal menu, plne responzívne ešte nie je, ale pracuje sa na tom.

    • RE: Redesign LinuxOS 09.06.2016 | 21:24
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
      Možno by sa dalo s autormi dohodnúť na preklade a umiestnení na linuxos



      Čo to znamená "umestnenie" - link alebo copy paste preložený článok? Upresni mi to do jazyka bfu, a ak dostanem mandát a komunita bude za, ideme do toho.

      • RE: Redesign LinuxOS 09.06.2016 | 21:30
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Najradšej by som to mal priamo u nás na webe, hlavne kvôli SEO

        • RE: Redesign LinuxOS 09.06.2016 | 21:44
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Čo je SEO? Priamo na webe znamená, že urobíme copy paste a preložíme ich celý web?

          • RE: Redesign LinuxOS 10.06.2016 | 07:09
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            SEO - Search engine optimization. Chcem aby na LinuxOS bolo čo najviac kvalitného obsahu, aby na tento obsah odkazovali iné weby vďaka čomu by nám stúpala pozícia vo vyhľadávaní. Preto je najlepšie mať preložený obsah na našej doméne.

          • RE: Redesign LinuxOS 10.06.2016 | 10:51
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Treba sa spýtať, či môžeš ich slovenský preklad hodiť na LOS s odkazom na pôvodnú EN verziu.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Redesign LinuxOS 10.06.2016 | 18:18
              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

              oki

              BTW - ďalšia legenda is gone, Mr Hockey :(

    • RE: Redesign LinuxOS 12.06.2016 | 10:35
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Ahojte,

      podľa dohody som oslovil emilom Linux Journey a dostali sme kladnú odpoveď:

      Yes, please feel free to add Linux Journey to your webserver. Thanks for linking back! Kind Regards

      Takže preklad môže byť u nás na LOS.

      • RE: Redesign LinuxOS 12.06.2016 | 17:46
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        +1

    • RE: Redesign LinuxOS 31.07.2016 | 20:17
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      V prílohe upravený vzhľad úvodnej stránky (kompaktnejšie tabuľky, menšie medzery ...) a rozpracovaná diskusia. Naživo sa dá pozrieť na tejto adrese. Pôvodný vzhľad sa dá vrátiť na tejto adrese.

      • RE: Redesign LinuxOS 31.07.2016 | 20:45
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pekné.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Redesign LinuxOS 31.07.2016 | 20:46
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Pekne mirec. Zaroven sa pytam, robil s nieco s pascalovskou temou? Lebo sa mi roztrtkali farby.

        • RE: Redesign LinuxOS 01.08.2016 | 06:11
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Mám taký pocit, že som toho rozbil viacej, budem sa musieť pozrieť na to.

          • RE: Redesign LinuxOS 01.08.2016 | 19:14
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Pekné. To vyhladzovanie fontov máš nastavené ako?

            • RE: Redesign LinuxOS 01.08.2016 | 19:55
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

              Moje nastavenie fontconfig vyzerá takto

              <fontconfig>
                  <match target="font">
                      <edit name="autohint" mode="assign"><bool>false</bool></edit>
                  </match>
                  <match target="font" >
                      <edit mode="assign" name="hinting" ><bool>true</bool></edit> 
                  </match> 
                  <match target="font" > 
                      <edit mode="assign" name="hintstyle" ><const>hintfull</const></edit> 
                  </match> 
                  <match target="font" > 
                      <edit mode="assign" name="antialias" ><bool>true</bool></edit>
                  </match> 
                  <match target="font">
                      <edit name="rgba" mode="assign"><const>none</const></edit>
                  </match>
              </fontconfig>
              

              Nastavenia xrdb vyzerajú takto

              Xft.antialias:   1
              Xft.hinting:     1
              Xft.hintstyle:   hintfull
              Xft.rgba:        none

              Freetype mám skompilovaný s podporou BCI.

              • RE: Redesign LinuxOS 02.08.2016 | 07:17
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Pretože podľa obrázkov máš dosť neštandardne nastavený antialiasing. Tie obrázky mi pripomenuli aké to bolo na prvých LCD displejoch kde to už nerozostroval elektrónovy lúč. Taká nostalgická spomienka :-)

                PS:Firefox si ale zvykol riešiť antialiasing sám.

                • RE: Redesign LinuxOS 02.08.2016 | 09:23
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                  Ja stále používam jeden z prvých LCD ;) Momentálne pozerám na 17" 1280x1024 kúpený v roku 2004. Veľkosť fontov mám štandardne 8 - 9px, takže preto silný hinting, ktorý sa približuje bitmapovým fontom.

                  • RE: Redesign LinuxOS 02.08.2016 | 10:01
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    To je len niečo okolo tucet rokov staré. Prvé LCD boli už v minulom tisícročí, namontované v notebookoch z éry okolo zamatovej revolúcie,. Napr, a mám taký divný dojem že zrovna ten model ukazoval Miro Trnka na jednom z prvých porevolučných cofax-ov. Cenu to malo podobnú ako byt. Tie displeje z tej doby vykazovali podobné artefakty by default, ale mali inú hustotu zobrazovacích bodov.

        • RE: Redesign LinuxOS 01.08.2016 | 22:16
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Farby by už mali byť v poriadku, problém bol v perexe jedného článku (skôr som čakal problém v zdrojákoch :D)

          • RE: Redesign LinuxOS 01.08.2016 | 23:19
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Áno priznávam sa, rozbil som to ja :-)

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Redesign LinuxOS 01.08.2016 | 09:00
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        vyzerá to super, v jednoduchosti je krása

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Redesign LinuxOS 06.08.2016 | 20:34
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Dnes som pracoval na štýle formulárov. Ukážka v prílohe, naživo sa to dá vidieť aj tu na webe, odkaz na prepnutie štýlu je v mojom predchádzajúcom komentári.

    • RE: Redesign LinuxOS 08.08.2016 | 10:13
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Na úvodnej stránke som medzitým povolil všetky bloky, ktoré boli v pôvodnom štýle. Zatiaľ väčšina nemá napísané CSS pravidlá, ale začína sa to podobať na funkčný web ;)

      • RE: Redesign LinuxOS 08.08.2016 | 10:19
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Správy sa sťahujú zľava doprava?

        • RE: Redesign LinuxOS 08.08.2016 | 10:47
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Layout môžem ešte zmeniť, ale ako som sa tak pýtal ľudí tak skôr mi to vychádzalo na pravý panel alebo 3-stĺpcový layout. Osobne som premýšľal skôr o dvojstĺpcovom a potom rozhádzanie tých ďalších blokov čo su vpravo vertikálne vedľa seba dole.

      • RE: Redesign LinuxOS 08.08.2016 | 10:34
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Je to pekne mirec. Klobuk dole. +1