Poskodena SD karta a backup

Sekcia: Hardware a Drivery 17.05.2016 | 00:48
Avatar Ikaros   Návštevník

Ahoj, mam problem s vytvorenim klonu micro SD karty. Skusal som ju pripojit cez SD adapter do notebooku. Tu mi neposkytlo ziadne mm* zariadenie v adresari /dev a dmesg hlasil:

mmc0: error -110 whilst initialising SD card
mmc0: card never left busy state

Tak som skusil pripojit danu pametovu kartu cez USB adapter. Tam sa mi zobrazilo aspon zariadenie sd* v /dev adresari a dmesg hlasil:

sd 14:0:0:0: [sdb] Attached SCSI removable disk
scsi 14:0:0:0: Direct-Access Generic- SD/MMC 1.00 PQ: 0 ANSI: 0 CCS
scsi host14: usb-storage 2-1.3:1.0
usb-storage 2-1.3:1.0: USB Mass Storage device detected
usb 2-1.3: new high-speed USB device number 18 using ehci-pci

Pri snahe o vytvorenie imigu prikazom ddrescue -dr3 -f /dev/sdb ~/rescue.img system ohlasil ddrescue: Can't open input file: No medium found

Je nejaka moznost ako spravit klon danej SD karty resp zachranit data nanej aspon cast. Niekde som sa docital ze chyba -110 znamena hw poskodenie karty. Da sa s tym este nieco spravit, resp co znamena to s tou rychlostou USB zariadenia? S tym som sa uz parkrat stretol a nevedel som ako nato. Dakujem.

    • RE: Poskodena SD karta a backup 17.05.2016 | 07:19
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      DDR spúšťaš dúfam pod rootom.

      V minulosti ti tá čítačka kartu normálne načítala?

      Skús ju načítať u niekoho v inej čítačke.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Poskodena SD karta a backup 17.05.2016 | 08:19
        Avatar Ikaros   Návštevník

        Ano, ddr spustam pod rootom. Skusal som u kolegu na Win ju zapojit, v podstate obdobny efekt. Ako kartu ju ani nenaslo a ako USB detekovalo ze sa nieco pripojilo ale to bolo vsetko. Iny linux system som zatial neskusal. A ano, citacka funguje, skusil som klasicku SD kartu a tu mi bezproblemov naslo.

        • RE: Poskodena SD karta a backup 17.05.2016 | 09:44
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          To je veľmi zlé znamenie ja by som na to skúsil pustiť MagicRescue, alebo TestDisk, no pozor za nič neručím, tá karta už teraz môže definitívne skončiť. Tá elektronika je proste už tesne pred smrťou.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Poskodena SD karta a backup 17.05.2016 | 10:16
            Avatar Ikaros   Návštevník

            S tym ratam, len by som z nej rad nieco skusil stiahnut. Dakujem za typi, skusim a dam vediet :)